IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ама да не се окаже, че само те са бериш, а всичко друго булиш инвестирайте в компании, в които виждате ръст на производителността и тогава кредитните цикли не са от голямо значение
    Keep going ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      От вчера има едно интервю по ТВ Европа на Цацев от Елана.....
      дава следващия анализ, че 2016 г. е възлова и върхова с над 30 % качване на борсата и че в момента продължава да се качва...
      но като го попитаха дали е време да се купува акции на тези с кеш в банките ,той казва следното , влагането в акции да е постепенно намаляване на левовата експозиция , защото е възможно връщане на борсата след такова качване........
      Това изказване на Цачев само може да ме радва. Ако всички бяха "bullish", това щеше да значи, че всички са фул в акции и че пазара е на връх и следва корекция. Обикновенно, когато всички чакат корекция, става точно обратното. Същото важи до голяма степен и за чуждите пазари. Водещите борси са на рекордни нива и всички чакат корекция, което следва да покаже, че можем да видим и доста по-високи стойности в чужбина. Преди години бях на един семинар в чужбина, където в една от презентациите бяхме в зала с 300-400 човека, всички от инвестиционната общност. Действието се развива 2009 г. в разгара на финансовата криза. Дакс беше на 4000, Дау на 6000 и лекторът попита: Кой очаква спада да продължи?. Всички, включително и аз, без трима четирима вдигнаха ръце. Само тези трима четирима бяха за ръст. И пазара обърна. Точно това нагледно показа, че пазара е "oversold" и съответно следва обръщане на тренда.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
        Борсата расте, това е добре, нещо за което отдавна ви говоря, че е неминуемо с натрупването на при в Банки и Пенсионни фондове - ами да си го кажем, тези пари са за харчене, инвестиране, а не да зимуват.
        Проблемът отното на БФБ, е че това инвестиране и покачане отново не става на пазарен принцип, отново имаме акции на две, три, четири и повече скорости...то това нормално да има периферия от нисколиквидно, но да има акции със свръхликвидност при тях, а при други да няма, някакви говори, че пак гледаме предварително договорен мач, където непазарно, се харчат едни пари от Пенсионните фондове (разбирайте източване).

        Каква е разликата между ПИБ и ЦКБ, ще едната прави 150%, а другата само 50%? Нима има толкова много разлики между двете, че едната да се движи по-бавно на втора скорост? А какво да кажем за акциите които са на трета и четвърта скорост? А какво да кажем за тези, като СФИ, АТЕРА, МЦХ, Спийди, които си стигнаха върховете от 2007 още преди 2-3 г. и се търгуват при коефициети каквито нямаше дори 2007 г. в най-големие бум, те ли са толкова разкошни компании, че заслужават да се търгуват все едно са Епъл на НСЕ.

        Тази грешна непазарна теория, за акции на БФБ на две и три скорости, вие му викате да играете като сменяте от кон на кон, е непазарна, и неработеща като цяло за борсата - ами виждаме, хората бягат, оборот няма, защото няма логика в цените на акциите на БФБ.

        НОРМАЛИЗИРАНЕ, НОРМАЛИЗИРАНЕ и ПАК НОРМАЛИЗИРАНЕ пазарно на цените на БФБ, без фаворитизиране на акции, които да се търгуват все едно е 2007 г. а други все едно сле 2008 г. Септември.
        Спиди тогава не знам дали е съществувало, но определено не беше на борсата. Не се напъвай толкова.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Какво намекваш че може да се натисне пазара за корекция ли?
          Аз в момента купувам ,защото смятам че докато не свърши мисия Лондон ,ще има хляб за спекулантите.....
          При много акции се затвори ножицата и това ме кара да не спекулирам много защото трудно ще ги намеря отново на приемлива цена...
          но нормално е маркета да коригира до 10-15 %/но не е задължително,може и реиндж/ след това качване от 480 пункта....и това го връзвам с новите покупки на дялове в Лондон...
          колкото са по ефтини толкова ще се пласират повече...
          М. май е месец на прибиране на печалби, а тези дни са пред изборни ,разни хора ,разни идеали ...
          Затова обръщам внимание на изказванията на всеки корифеи от ИП където е софикс фонда а и не само там...
          Не е препоръка...
          Ще ми се и други коментари при тази ситуация....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            От вчера има едно интервю по ТВ Европа на Цацев от Елана.....
            дава следващия анализ, че 2016 г. е възлова и върхова с над 30 % качване на борсата и че в момента продължава да се качва...
            но като го попитаха дали е време да се купува акции на тези с кеш в банките ,той казва следното , влагането в акции да е постепенно намаляване на левовата експозиция , защото е възможно връщане на борсата след такова качване........
            Какво намекваш че може да се натисне пазара за корекция ли?

            Коментар


            • Борсата расте, това е добре, нещо за което отдавна ви говоря, че е неминуемо с натрупването на при в Банки и Пенсионни фондове - ами да си го кажем, тези пари са за харчене, инвестиране, а не да зимуват.
              Проблемът отното на БФБ, е че това инвестиране и покачане отново не става на пазарен принцип, отново имаме акции на две, три, четири и повече скорости...то това нормално да има периферия от нисколиквидно, но да има акции със свръхликвидност при тях, а при други да няма, някакви говори, че пак гледаме предварително договорен мач, където непазарно, се харчат едни пари от Пенсионните фондове (разбирайте източване).

              Каква е разликата между ПИБ и ЦКБ, ще едната прави 150%, а другата само 50%? Нима има толкова много разлики между двете, че едната да се движи по-бавно на втора скорост? А какво да кажем за акциите които са на трета и четвърта скорост? А какво да кажем за тези, като СФИ, АТЕРА, МЦХ, Спийди, които си стигнаха върховете от 2007 още преди 2-3 г. и се търгуват при коефициети каквито нямаше дори 2007 г. в най-големие бум, те ли са толкова разкошни компании, че заслужават да се търгуват все едно са Епъл на НСЕ.

              Тази грешна непазарна теория, за акции на БФБ на две и три скорости, вие му викате да играете като сменяте от кон на кон, е непазарна, и неработеща като цяло за борсата - ами виждаме, хората бягат, оборот няма, защото няма логика в цените на акциите на БФБ.

              НОРМАЛИЗИРАНЕ, НОРМАЛИЗИРАНЕ и ПАК НОРМАЛИЗИРАНЕ пазарно на цените на БФБ, без фаворитизиране на акции, които да се търгуват все едно е 2007 г. а други все едно сле 2008 г. Септември.

              Bulls on BSE

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                И аз повкиснах, като видях как са ме очервенили. При СФАРМ и ЦЕНХЛ съпадаме, другите са ни различни. Но предната седмица беше абсурдно силна. Струва си малко да се върнем на Земята за няколко дни.
                От вчера има едно интервю по ТВ Европа на Цацев от Елана.....
                дава следващия анализ, че 2016 г. е възлова и върхова с над 30 % качване на борсата и че в момента продължава да се качва...
                но като го попитаха дали е време да се купува акции на тези с кеш в банките ,той казва следното , влагането в акции да е постепенно намаляване на левовата експозиция , защото е възможно връщане на борсата след такова качване........

                Коментар


                • В петък ги затварям
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kc_3011 Разгледай мнение
                    Днес определено не беше моя ден. Целият ми портфейл червен.
                    И аз повкиснах, като видях как са ме очервенили. При СФАРМ и ЦЕНХЛ съпадаме, другите са ни различни. Но предната седмица беше абсурдно силна. Струва си малко да се върнем на Земята за няколко дни.

                    Коментар


                    • Както очаквах мецаните играха хоро днес, ама много ялови. Очаквам утре и другиден още малко спад и от понеделник обратно нагоре. Също така, ако се сформира правителство скоро ще даде допълнителен "boost", защото масовите очаквания са за патова ситуация в политиката. Обаче аз вече клоня към това, че ще имаме нова тройна коалиция- БСП, Патриоти и Марешки. Последия го слушах вчера, мирише ми, че вече бие в ляво, патриотите са на принципа "ние сме с вас, които сте на власт". Та така. Хич не съм привърженик на едно такова коалиционно правителство, ама това за пазара ще е добре, че няма да се случи политическата криза, която всички очакват.

                      Коментар


                      • мдааа мецата удари с тежката лапа по много позиции - еми това е интересното, цикличност да има

                        Коментар


                        • Днес определено не беше моя ден. Целият ми портфейл червен. Като се почне от АТЕРА през Планината, Фарма и Трейдинга, та чак до Доверие. Отдавна не е било така.
                          Дали предизборно се разпродава!? (страх от неизвестното) Утре и в петък ще стане ясно.

                          Коментар


                          • Твойта Меца пазарът май се кани да я изклеца.

                            Коментар


                            • Удри, Мецо! Бий ги с голямата лапа!
                              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                По принцип си прав....
                                по точно сигурно си прав...
                                До края на седмицата ще има тук там продажби свързани с изборите..
                                къде ги виждам..
                                Трейс груп свързан с герб....
                                Булгартабак и Гагарин свързани с пеевски...
                                Фармата свързани с чичо Оги и новия принципал в здравеопазването..
                                Хим и зрънчо с новия финансов министър и мин икономиката и земеделието..
                                Неохим с по скъпия газ...
                                БФБ с новия принципал и приватизатор...
                                та така.....
                                не е препоръка..

                                Чакат резултатите се види накъде отиват работите, щото много неясно още. Търпение, до месец може почне се изяснява. Едни ще печелят, други ще губят.

                                Коментар

                                Working...
                                X