IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://baud.bg/
    Когато парите във фондовете растат с по 35 милиона за по-малко от месец, няма какво да се обърка.
    Все повече ще се търсят акции като ЗХБГ, ПЕТХЛ, за да се поддържа силна доходността във фондовете. И не само тези конкретно, а такива които изостават от пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
      В момента сме в третата вълна, и таргетът е 1000 за Софикс до края на годината.... очаквам инвестирането в акции на БФБ да става все по-популярно и много от чудещите се да посетят офиси на инвестиционни посредници, което по мои наблюдения още не е факт....Тези продали по едно две апартаментчета също ги очаквам, както и чужденците....така беше 2005-2007 г. поне ... Много хубави компании отписаха и отписват, то не бе Девин, Оргахим, Каолин, ЕЛАРГ(ликвидация), ЕРП-тата....още какво ли не.....Ако няма хубаво ИПО, то чисто технически намалялото предлагане на акции и зараждащия се интерес ще отведат цените на акциите на невиждани дори нива!!! Върху такива неща си разсъждавам,..., та затова съм основно в акции( по БДС основно)..!
      Само да не се объркат нещата покрай Сирия, че ..... аз съм 50 на 50 / акции ; кеш /

      Коментар


      • В момента сме в третата вълна, и таргетът е 1000 за Софикс до края на годината.... очаквам инвестирането в акции на БФБ да става все по-популярно и много от чудещите се да посетят офиси на инвестиционни посредници, което по мои наблюдения още не е факт....Тези продали по едно две апартаментчета също ги очаквам, както и чужденците....така беше 2005-2007 г. поне ... Много хубави компании отписаха и отписват, то не бе Девин, Оргахим, Каолин, ЕЛАРГ(ликвидация), ЕРП-тата....още какво ли не.....Ако няма хубаво ИПО, то чисто технически намалялото предлагане на акции и зараждащия се интерес ще отведат цените на акциите на невиждани дори нива!!! Върху такива неща си разсъждавам,..., та затова съм основно в акции( по БДС основно)..!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Удри Монти, удри!!!))))
          Тихо бе !! Ще ядосаш цялото дзвер в Белица

          Коментар


          • Удри Монти, удри!!!))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

              Еми доста често се случва, например Софармата на 2.50 и то в аукцион, всеки имаше време да си купи. Също така Монбата на 6.90 ли беше? Абе общо взето, изкачат промоции, затова е хубаво да има човек някакъв кеш под ръка
              Ами аз си купих хиледарка на фармата , ама ги продадох през 30-35 стинки.....
              За монбата ,верно не очаквах че ще се възстановят след такова изсипване и не купих....та сега на 10,3 като новобранец се набирам....
              Още ме е яд че изпуснах изсипването на БТХ на 30 ....ама има време...
              За Гагарин ще е добър отчета но на БТХ май ще има проблеми поне в холдинга ....така че ще има втори опит...
              Иначе и на Елтос и на Доверие се класирах....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Слагах на 8 поръчка, но не стана преди 10 дни........
                Сега има голямо търсене ...за сега.
                А може и да си прав че може да има изсипвания на някои фирми с по лоши очаквания...?
                Еми доста често се случва, например Софармата на 2.50 и то в аукцион, всеки имаше време да си купи. Също така Монбата на 6.90 ли беше? Абе общо взето, изкачат промоции, затова е хубаво да има човек някакъв кеш под ръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                  Е да де, ама ти писа, че търсиш нещо, което да ти докара 10-15% за 1-2 месеца, което при атера или бреф едва ли може да се случи А 3-4% са си нула отвсякъде, да не кажа минус, при инфлацията която се очертава тази година. Като гледам пазара, в момента бих сложил пари в Трейдинга - постоянни приходи и печалби, добри ръстове, добър дивидент и най-важното, голяма предстояща експанзия чрез инвестиции в аптеки и излизане извън страната, което според мен ще доведе до доста бърз растеж в продажбите и да се надяваме и в печалбата. Наистина доста нарастна последните години, но затова си имаше реални причини. А в този бичи тренд, инвестиция в адаиц не си струва. По-добре си дръж кеш и на бфб все изкача нещо атрактивно, ако имаш търпение и време да следиш пазара.
                  Слагах на 8 поръчка, но не стана преди 10 дни........
                  Сега има голямо търсене ...за сега.
                  А може и да си прав че може да има изсипвания на някои фирми с по лоши очаквания...?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Адсица е за спокойните натури да правят по 3,4 % дивидент и да са доволни цяла година че парите не са им в банка..
                    При бичи маркет не се качват сериозно....
                    Е да де, ама ти писа, че търсиш нещо, което да ти докара 10-15% за 1-2 месеца, което при атера или бреф едва ли може да се случи А 3-4% са си нула отвсякъде, да не кажа минус, при инфлацията която се очертава тази година. Като гледам пазара, в момента бих сложил пари в Трейдинга - постоянни приходи и печалби, добри ръстове, добър дивидент и най-важното, голяма предстояща експанзия чрез инвестиции в аптеки и излизане извън страната, което според мен ще доведе до доста бърз растеж в продажбите и да се надяваме и в печалбата. Наистина доста нарастна последните години, но затова си имаше реални причини. А в този бичи тренд, инвестиция в адаиц не си струва. По-добре си дръж кеш и на бфб все изкача нещо атрактивно, ако имаш търпение и време да следиш пазара.
                    Last edited by johny-bravo; 07.04.2017, 21:06.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Между другото имам чувството ,че само аз реализирам загуби в форума
                      И на мен Ареалбанк върна с едно евро .....

                      Коментар


                      • Между другото имам чувството ,че само аз реализирам загуби в форума

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Не ги сравнявам. Може би не разбрах контекста, в който я спомена. Реших, че си реализирал загуби там, защото не си осребрил навреме. Това се случи при мен с Енемона. Това ми беше сравнението.

                          Хайде със здраве.
                          Ами няма как да осребриш след като затваря на 0,18 цента и отваря на 0,018
                          Нещо такова беше
                          Станало е гледам на пред
                          Тук извода е човек да знае в какво инвестира и защо го прави ?
                          Last edited by lobos; 07.04.2017, 20:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                            За съжаление, от професионален и от личен опит знам, че инвестиции в които не си много убеден и такива само да се реализира кеша не свършват добре. Особено, ако решаваш да купиш нещо, само защото е качило по-малко от останалите на пазара за даден период. В болшинството от случаите се набиваш в нещо, което си има основателни причини да се представя по-зле от останалите и или пада още или ундърпърформва пазара. От друга страна пък, при този бичи тренд да стоиш на кеш също не е вариант. Така, че няма май верен отговор загатката
                            Адсица е за спокойните натури да правят по 3,4 % дивидент и да са доволни цяла година че парите не са им в банка..
                            При бичи маркет не се качват сериозно....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                              Това е смешно да сравняваш Абенгоа с Енемона
                              Не ми се спами по темата всеки сам си решава
                              Не ги сравнявам. Може би не разбрах контекста, в който я спомена. Реших, че си реализирал загуби там, защото не си осребрил навреме. Това се случи при мен с Енемона. Това ми беше сравнението.

                              Хайде със здраве.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Ето сега след продажбите на фиб , 3/4 доверие , 1/2 елтос и малко Гагарин и гледайки баланса ,си задавам въпроса и сега накъде....
                                Кеша е много и какво правиме...
                                Къде да се насочи...?
                                Стигнах до там да гледам ДръФчо и газта и капачките...?


                                За съжаление, от професионален и от личен опит знам, че инвестиции в които не си много убеден и такива само да се реализира кеша не свършват добре. Особено, ако решаваш да купиш нещо, само защото е качило по-малко от останалите на пазара за даден период. В болшинството от случаите се набиваш в нещо, което си има основателни причини да се представя по-зле от останалите и или пада още или ундърпърформва пазара. От друга страна пък, при този бичи тренд да стоиш на кеш също не е вариант. Така, че няма май верен отговор загатката

                                Коментар

                                Working...
                                X