IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Който го е страх от мечки не ходи в гората ! На тези, на които им стиска го правят !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

      той батя като го гледам първо репо е взел и след това е купил акции разбрахте ме какво има впредвид
      Нещо такова
      Успех Играчи!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

        Това е следващата стъпка в еволюцията на всеки трейдър. Защо компаниите взимат кредити? Когато станеш много добър в това, което правиш това е естественото развитие.
        той батя като го гледам първо репо е взел и след това е купил акции разбрахте ме какво има впредвид
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
          Добре бе Батя, защо ти е тоя комарджийски начин на тъгуване?! Нямаш ли достатъчно собствен капитал та ползваш и заемен? Защо си увеличаваш риска? Въобще спиш ли спокойно с този стил на търгуване? Не го приемай като заяждане или критика. Просто аз никога не съм търгувал с пари, които трябва да връщам ими е малко странно това което правите вие.
          Това е следващата стъпка в еволюцията на всеки трейдър. Защо компаниите взимат кредити? Когато станеш много добър в това, което правиш това е естественото развитие.
          Keep going ...

          Коментар


          • И аз мисля потребителски е неудачно, защото още след първия месец плащаш и лихви и главница. Реално ти подяжда инвестицията от самото начало.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

              Един потребителски кредит не би ли ти дал по-голяма свобода и предвидимост?Отделно и разходите са по-малки
              потребителски, трябва всеки месец да правиш вноски, ако не се развие ситуацията бързо в твоя полза - кофти
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                А дори и да не взимаме конкретни успешни инвестиции. При около 30% средно годишна историческа доходност, 10% лихва по репо излиза ок. Въпроса е да успееш в годините с отрицателна доходност (не може без такива) да нямаш репа. Ето това още го уча
                Един потребителски кредит не би ли ти дал по-голяма свобода и предвидимост?Отделно и разходите са по-малки
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                  Скоро към него ще се наредят и други чакащи корекцията....
                  И тя ще дойде ,дали корекция дали криза но ще дойде....
                  сериозната корекция/криза ше дойде като приключи етапа на дистрибуцията - всички като се нашият в акции а парите свършат; тогава и прасета ще летят - за по малко или за по дълго...и е много вероятно тия дето чакат сега - да купят тогава заразени от алчноста на тълпата(и аз съм го правил това ) ...2007 есента Карол имаше един седмичен(!) бюлетин озаглавен "The Greed is Good"... де ги сега седмичните бюлетини - то даже няма месечни..." нема Хора" (да ги пишат) дето се вика

                  но сега сме далеч от тоя момент, има пари по банките колко щеш, а към акциите все още има недоверие (въпреки че взеха да питат по 1-2 ) ...аз до Софикс 970 нищо не продавам, дотогава само преструктурирам мошенниците като ЛЕСПЛ
                  Last edited by Longin; 18.04.2017, 14:17.
                  "the trend is your friend until the end..."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                    Добре бе Батя, защо ти е тоя комарджийски начин на тъгуване?! Нямаш ли достатъчно собствен капитал та ползваш и заемен? Защо си увеличаваш риска? Въобще спиш ли спокойно с този стил на търгуване?
                    +1

                    Коментар


                    • Добре бе Батя, защо ти е тоя комарджийски начин на тъгуване?! Нямаш ли достатъчно собствен капитал та ползваш и заемен? Защо си увеличаваш риска? Въобще спиш ли спокойно с този стил на търгуване? Не го приемай като заяждане или критика. Просто аз никога не съм търгувал с пари, които трябва да връщам ими е малко странно това което правите вие.
                      Last edited by Бик в атака; 18.04.2017, 13:55.
                      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                      Коментар


                      • А дори и да не взимаме конкретни успешни инвестиции. При около 30% средно годишна историческа доходност, 10% лихва по репо излиза ок. Въпроса е да успееш в годините с отрицателна доходност (не може без такива) да нямаш репа. Ето това още го уча

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                          добре как ви се връзва сметката с тези репа не са ли много скъпи - гледам над 10 % са
                          за чуждите акции лихвата е към 2.5 %
                          Ето ти я опростена сметката: Инвестирал съм в ПИБ от близо 2,5 г., средната ми на придобиване е 2,34. За този период съм платил капитализирана лихва по репата към 30%, доходността ми от инвестицията към момента е към 130%. Доволен съм!
                          Вярно е има и не толкова доходни инвестиции, но пък има и случаи на още по-големи удари - репо за месец два (2% лихва) и правиш 50% доходност.
                          Всичко е въпрос на тайминг и усет, който идва с годините опит и упорито следене на пазара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                            добре как ви се връзва сметката с тези репа не са ли много скъпи - гледам над 10 % са
                            за чуждите акции лихвата е към 2.5 %
                            Аз не ползвам. Вкарвам в акции само кеша, за който в момента не виждам приложение в бизнеса си.

                            Коментар


                            • добре как ви се връзва сметката с тези репа не са ли много скъпи - гледам над 10 % са
                              за чуждите акции лихвата е към 2.5 %
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                спекуланта, ако искаш да ти извадя период в който да съм на минус че да си доволен - ОК. От върха през Окт. 2007-ма до днес съм на ок. -65% вече сам си го смятай колко е средногодишно
                                Ако обаче вземем за начало дъното от Фев. 2009-та (Софикс 260) съм някъде на по 40% средногодишен + Така че нещата могат много да се насосват. Аз затова говоря за целия 16 г. период. Колкото по дълъг е периода толкова по-точен и изгладен е показателя.
                                Е, Батя, благодаря за откровението, че бях се комплексирал малко, като чета тука за всякакви фантастични доходности!... За същия период от 2007 до днес правя малко над 17%

                                Коментар

                                Working...
                                X