IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Успешна седмица на всички!

    ДСК Стандарт BGN 66,009,228.10
    ДСК Евро Актив EUR 10,311,694.94
    ДСК Баланс BGN 13,443,888.54
    ДСК Имоти BGN 819,733.58
    ДСК Растеж BGN 21,683,609.75
    ДСК Глобални компании BGN 8,753,306.38
    ДСК Стабилност - Европейски акции BGN 7,143,347.49
    ДСК Стабилност - Немски акции BGN 5,748,756.75
    ДСК Фонд на Паричния Пазар BGN 51,364,424.40
    ДСК Фонд на Паричния Пазар в Евро EUR 5,702,787.73
    ДСК Алтернатива BGN 8,138,717.54
    Понеже не прекъснато пишете за качвания в ДФ..
    Ето една истина ..
    От нова година ме зарибяват в ДСК Глобални компании ,за няма и 5 месеца е събрал 8 милиона лева фонда функционира от средата на януари...това са компании от развитите страни няма нищо общо с БФБ.....
    така че...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      не е така, друга сериозна причина за съществуването на виртуалката е, че е идеална за проследяване. Всяка сделка с нея е описана и проследяема, така че NSA може да следи всеки бял, сив и черен капитал как се формира, циркулира и т.н. )))) Не случайно няколко процента от цялата виртуалка са "офижиално" собственост на FBI, а има и доста "неофициално" )))) Но това е друг въпрос, трети пункт е че не се отчита собствеността върху мрежата, всички си мислят, че е налице по подразбиране, но виртуалката не само е зависима от изчислителните мощности а и от наличие и достъп до мрежата, т.е. еднодневен колапс на мрежата може да я прати в небитието )))) Има и други елементи, но засега по-важното е че според мен целта е да поеме набалончванията в реални активи и т.нар. злато)))) Не случайно я сравняват дори някои говорят по-добра от златото - така поема нагресивната спекула да не иде в самото злато, макар че е достатъчно набалончено и то)))) и в един момент, когато "преценят", може да я изключат виртуалката, не непременно за постоянно, но 2-3 дена стигат, за да тръгне в посока "чистата" "валута")))) (аналог на чистата папира), което няма да навлияе особено на реалния свят))))) все пак си е чиста от самото създаване, (необвързана с реални активи, а едиствено вид услуга) а и не случайно се появи 2009 - т.е. 1г. след кризата. Също не случайно си нямаше автор, но с оглед елиминирането на по-големите съмнения, се предполага че мистичния създател ще бъде изнамерен и обявен за компютърен гениЙ, все пак за да се угоява, трябва да има и някакъв вид "доверие" в нея)))))))
      Не говоря зя криминалния аспект, а за пренатоварването на системата с бързи операции, доста често откъснати от стопанския фундамент поради леснината на виртуалните разплащания и пари включая разни койни. Ако бъдат обуздани, те могат да са полезни, но се опасявам, че могат да предизвикват лавини от неконтролируеми деструктивни събития и процеси. Необхватността е изключително опасен феномен. Дано работят върху това.

      Коментар


      • И още един

        Алкомет АД-Шумен представи уведомление за паричен дивидент.
        Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 12-06-2017 г. в Шумен 9700. На ОСА е гласуван дивидент за 2016 г. в общ размер на 8077388.13 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.449920 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.427424 (само за акционери физчески лица) лв.

        Коментар


        • Скоро ще потекат парите от дивидентите

          Адванс Терафонд АДСИЦ-София представи уведомление за паричен дивидент.
          Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 30-05-2017 г. в София-1164. На ОСА е гласуван дивидент за 2016 г. в общ размер на 14 468 715.47 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.17 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.1615 (само за акционери физчески лица) лв.

          Софарма АД-София представи уведомление за паричен дивидент.
          Решението за разпределяне на паричен дивидент е взето на ОСА на дружеството проведено на 02-06-2017 г. в 1756. На ОСА е гласуван дивидент за 2016 г. в общ размер на 0.10 Размер на дивидента за една акция бруто - 0.10 лв. Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.095 (само за акционери физчески лица) лв.

          Коментар


          • „Българската борса е далеч от върховете си през 2007 г. и все още има потенциал да догони предкризисните нива“- ръководителят „Финансови пазари“ в ЕЛАНА Трейдинг Димитър Георгиев в ефира на "В развитие" на Bloomberg TV България с водещ Делян Петришки на 9 юни 2017 г.

            Експертът посочи, че факторите за растеж за комплексни. Според него първият борсово-търгуван фонд върху SOFIX е ключов катализатор за силното представяне на капиталовия пазар, но за това спомагат също подобряващите се резултати на публичните компании. „Почти всички компании от SOFIX са с растящи резултати, има общо подобряване на макросредата в България - тези добри новини се съчетават с ниската ликвидност и прекомерното поевтиняване на акциите от 2008 насам“ - обясни Георгиев.

            http://www.elana.net/bg/news/1564/ge...potencial.html

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trakatrak
              В крайна сметка всичко минава и се пречиства през реалната икономика, но поради виртуалната тя става все по-непроследима и непридвидима. Затова бягат в златото, ала и то си фата моргана на стабилността. Там е въпроса, как да се конструират справедливи, по-точно устойчиви пари. Това вероятно невъзможно, но що да не побълнувам.
              не е така, друга сериозна причина за съществуването на виртуалката е, че е идеална за проследяване. Всяка сделка с нея е описана и проследяема, така че NSA може да следи всеки бял, сив и черен капитал как се формира, циркулира и т.н. )))) Не случайно няколко процента от цялата виртуалка са "офижиално" собственост на FBI, а има и доста "неофициално" )))) Но това е друг въпрос, трети пункт е че не се отчита собствеността върху мрежата, всички си мислят, че е налице по подразбиране, но виртуалката не само е зависима от изчислителните мощности а и от наличие и достъп до мрежата, т.е. еднодневен колапс на мрежата може да я прати в небитието )))) Има и други елементи, но засега по-важното е че според мен целта е да поеме набалончванията в реални активи и т.нар. злато)))) Не случайно я сравняват дори някои говорят по-добра от златото - така поема нагресивната спекула да не иде в самото злато, макар че е достатъчно набалончено и то)))) и в един момент, когато "преценят", може да я изключат виртуалката, не непременно за постоянно, но 2-3 дена стигат, за да тръгне в посока "чистата" "валута")))) (аналог на чистата папира), което няма да навлияе особено на реалния свят))))) все пак си е чиста от самото създаване, (необвързана с реални активи, а едиствено вид услуга) а и не случайно се появи 2009 - т.е. 1г. след кризата. Също не случайно си нямаше автор, но с оглед елиминирането на по-големите съмнения, се предполага че мистичния създател ще бъде изнамерен и обявен за компютърен гениЙ, все пак за да се угоява, трябва да има и някакъв вид "доверие" в нея)))))))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Българска фирма проектира морски лайнер за 5 400 пасажери

                Бългapcĸa фиpмa oт Bapнa e cпeчeлилa дoгoвop c финлaндcĸa ĸoмпaния зa пpoeĸтиpaнeтo нa eдин oт нaй-гoлeмитe пътничecĸи ĸopaби - Оаѕіѕ оf thе Ѕеаѕ ("Oaзиc нa мopeтaтa"), зa 5400 пacaжepи, c дължинa 361,6 мeтpa и шиpoчинa 47 мeтpa. Toвa зaяви зa в. "Чepнo мope" дoц. Πeтъp Гeopгиeв, члeн нa УC нa Mopcĸи ĸлъcтъp - Бългapия. Toй e yвepeн, чe пpoтивнo нa oбщecтвeнoтo мнeниe, ĸopaбocтpoитeлният бизнec във Bapнa "e жив, имa cepиoзeн пoтeнциaл и нyждa oт ĸaдpи". Бългapcĸaтa нaциoнaлнa acoциaция пo ĸopaбocтpoeнe и ĸopaбopeмoнт (БHAKK) opгaнизиpa тpyдoвa бopca oщe пpeз 2014 г. и oт издaдeнaтa бpoшypa cтaвa яcнo, чe в пoчти вcичĸи пpeдпpиятия ce тъpcят ycилeнo ĸaдpи. https://money.bg/business/balgarska-...pasazheri.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Всичко това е много условно- Циклите на Кондратиев са за реална икономика- те са кризи на падане ефективността на капитала, но може да е остано нещо от тях- сега нещата са много разместени от виртуалната икономика и плащания..Пак се надуват кредитните балони и опциите на опции..Стари театри с нови артисти...Интересно ми е да видя намесата на виртуалните валути..Има държави, които от 10г. не спират да купуват злато..
                  В крайна сметка всичко минава и се пречиства през реалната икономика, но поради виртуалната тя става все по-непроследима и непридвидима. Затова бягат в златото, ала и то си фата моргана на стабилността. Там е въпроса, как да се конструират справедливи, по-точно устойчиви пари. Това вероятно невъзможно, но що да не побълнувам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Кире, според мен, едно от нещата заради, които я пуснаха виртуалката (койна) е да е поеме някой друг трилион и после да го анихилира като това окаже минимален (почти никакъв) ефект върху реалната икономика. Още ще ги угояват там, но няма да е за тази коледа)))))

                    Коментар


                    • Както обикновено става създателите на криптовалутите твърдят, че са за свобода и против игото на ЦБ, а Банките ги смятат за измамници и перачи..В крайна сметка никой не е спрял прогреса и под някава форма ще има наместване на криптовалутите макар и бавно във световните финанси..До тогава ще има и измами и големи колебания в курса..

                      Коментар


                      • ...Интересно ми е да видя намесата на виртуалните валути..
                        Кире, според мен, едно от нещата заради, които я пуснаха виртуалката (койна) е да е поеме някой друг трилион и после да го анихилира като това окаже минимален (почти никакъв) ефект върху реалната икономика. Още ще ги угояват там, но няма да е за тази коледа)))))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Всичко това е много условно- Циклите на Кондратиев са за реална икономика- те са кризи на падане ефективността на капитала, но може да е остано нещо от тях- сега нещата са много разместени от виртуалната икономика и плащания..Пак се надуват кредитните балони и опциите на опции..Стари театри с нови артисти...Интересно ми е да видя намесата на виртуалните валути..Има държави, които от 10г. не спират да купуват злато..
                          Last edited by Kiro; 12.06.2017, 10:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Преди години бях чел едно американско изследване за цикличност на кризите от 12-14г. Там ги и разграничаваха.Аз мисля, че едва ли ще е като тази от 2008г.Може и да е по малка- за няколко години.Лошото е, че света е все по глобален и паниката и разпродажбите ще са все по бързи..Разбира се пак никой няма да я познае и пак в началото всички ще викат , че не е криза..
                            Циклы Кондратиева - преговор трябва за напреднали инвеститори със самочувствие. Не съм от тях.

                            Коментар


                            • Преди години бях чел едно американско изследване за цикличност на кризите от 12-14г. Там ги и разграничаваха.Аз мисля, че едва ли ще е като тази от 2008г.Може и да е по малка- за няколко години.Лошото е, че света е все по глобален и паниката и разпродажбите ще са все по бързи..Разбира се пак никой няма да я познае и пак в началото всички ще викат , че не е криза..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Според мен ще има нова криза, подобно на 2007, но не му е дошло още времето. Очакванията са ми за още 2-3 години поне да продължим с текущия възходящ тренд и в икономиката и на пазарите.
                                не знам ДЕХ , за мен кризата може да дойде във всеки един момент и само че това над 70% от инвеститорите я чакат не почва ...
                                така искат дирижьорите...
                                Предишната почна в края на мандата на Буш...
                                сегашната ще е мисля най късно другата година и ако демократите спечелят конгреса с импиичмънт на Тръмп....
                                До тогава има много други поводи...
                                катар ,СА ,сирия ,иран...израел , украйна ,турция ,нато ,ес,терористите и т.н.
                                Преди най ниското ниво на ДАУ мисля беше 7К сега сме над 21К по моята система над 30-33 % почва кризата да чука на вратата ...
                                защото икономиката не се развива с такива темпове ...

                                Коментар

                                Working...
                                X