IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

    nadqvai se
    Това правя

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
      15-16 Като гледам дори депозитите продължават да растът и при тия лихви, все още са замръзени и не гледат към фондове. С времето след година две три ще започнат да ги вкарват, тогава ние би трябвало да ги изкарваме
      Депозитите разтят защото има много голямо свиване на икономиката тази дефлация е точно това. Другата причина е че никой не е сигурен в нашата икономика и предпочита да ги държи в бамката от колкото на борсата или да си купуват жилища. Виж пазара на имотите че е достигнал цените от преди кризата а борсата ни е много далече от това. Просто българина винаги е вярвал в зимнината под формата на кеш и това трудно ще се промени народо-психология. Отделно в нашата страна условията за инвестиции на БФБ са доста тъпи като цяло. Мен ръста на депозитите ме притеснява от друга гледна точка а именно че не е много добър за банковата ни система. Също така освен ръст на депозитите заради въпросната дефлация има изключително голямо свиване на кредитирането или минимален ръст там но общият размер на кредитите намалява всяко тримесичие. Аз лично си мисля че трябва повече реклама и разбиране на БФБ от обикновенните хора и за това трябва да се грижат както фирмите така и правителството ни. Виж примерно в САЩ как има акаунти с даначни облекчения за инвестиция на борсата защо при нас няма нещо такова ? Защо при нас няма помощ от работодателите ако инвестираш на борсата за сметка на някакви данъчни облекчения и за тях. Факт е че правителството може да направи много неща за да докара някакви пари на БФБ ама не го прави. Вместо това Бойко по цял ден реве как има 70 милиярда на депозити еми ще има като не правите нищо за капиталовият пазар. Поне това е моето мнение по темата. Аз лично в момента не виждам смисъл от депозити и за това инвестирам тук и ми е забавно.
      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

        Нали знаеш че когато видиш и таксиджиите да говорят за борсата е време да продаваш точно това стана ако не помниш през 2008-ма Аз си спомням едни много хубави статии от капитал тогава как едва ли не всяко семейство слагало всичко в БФБ и правили хиляди левове на ден до един момент.
        Да така е но в момента все още сме много далеч от този момент. Аз засега не виждам никаква еуфория а постепенен ръст който се движи от по добри резултати. Имаше фактори които държаха нереално високи лихвите в България и след това временен шок в системата който забави ръста с няколко години а сега е време да наваксаме.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          15-16 Като гледам дори депозитите продължават да растът и при тия лихви, все още са замръзени и не гледат към фондове. С времето след година две три ще започнат да ги вкарват, тогава ние би трябвало да ги изкарваме
          nadqvai se

          Коментар


          • 15-16 Като гледам дори депозитите продължават да растът и при тия лихви, все още са замръзени и не гледат към фондове. С времето след година две три ще започнат да ги вкарват, тогава ние би трябвало да ги изкарваме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              Ако видим този ръст да продължава в същото темпо до 2019-та ти мислиш ли че и таксиджиите няма да влязат и то на макс
              Нали знаеш че когато видиш и таксиджиите да говорят за борсата е време да продаваш точно това стана ако не помниш през 2008-ма Аз си спомням едни много хубави статии от капитал тогава как едва ли не всяко семейство слагало всичко в БФБ и правили хиляди левове на ден до един момент.
              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Някъде между точка 14 и 18, но е трудно да се прецени защото продалите през 2008-2010 г. и стояли до сега извън пазара не пишат за да разберем какви са настроенията им. В дискусиите участват само стотина активни стари играча и тук таме някой нов с малко акции. Все пак графиката между т. 14-19 е направена от гледна точка на нямащите акции а този форум всеки е купил на дъното и е стискал през цялото рали докато успее да ги продаде на абсолютният връх. Тук губещи няма а цялата концепция на графиката е направена от гледна точка на бъркащата тълпа.
                Именно, защото сме основно стари кучета само все още на пазара ме кара да мисля, че имаме доста път нагоре като подгоним старите върхове и почнат да ни дават по бТВ, тогава ще му мислим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                  След изказването на Драги вчера съм на твоето мнение явно политиката за вдигане на лихвите от ЕЦБ няма да е скоро което значи че ние тука ще се чудим в какво да инвестираме. БФБ си е много добро а като гледам и отчетите за първите 5 месеца на основните компании като: Стара Планина, Софарма, Монбат, Химимпорт и други дето обявяват двуцифрени ръстове на продажби и печалби е ясно че поне до средата на 2018-та ако не ни мине някое правителство път ще си вървим нагоре даже мисля че преди края на 2018-та няма да видим вдигане на лихвите по депозитите и кредитите което значи че дори до средата на 2019-та ще се правят пари тук. След това ще видим.
                  Ако видим този ръст да продължава в същото темпо до 2019-та ти мислиш ли че и таксиджиите няма да влязат и то на макс В един момент еуфорията може да пречупи и най големите песимисти. Виждам мои познати как и в момента ги е яд че нямат доходност а чуват какво се случва та в един момент и масовката ще влезе и тогава ще ни се види много тесен пазара.

                  НИКОГА в България не е имало толкова много кеш без доходност!!! Това е предпоставка за огромен ръст за който говорим от няколко години но реално започна с идването на пичовете от Експат. Трябваше някой да раздвижи пазара и след това машината пое силно нагоре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Ехааа, а до края на годината да хилядим
                    850

                    Коментар


                    • Някъде между точка 14 и 18, но е трудно да се прецени защото продалите през 2008-2010 г. и стояли до сега извън пазара не пишат за да разберем какви са настроенията им. В дискусиите участват само стотина активни стари играча и тук таме някой нов с малко акции. Все пак графиката между т. 14-19 е направена от гледна точка на нямащите акции а този форум всеки е купил на дъното и е стискал през цялото рали докато успее да ги продаде на абсолютният връх. Тук губещи няма а цялата концепция на графиката е направена от гледна точка на бъркащата тълпа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Аз за края на август си го мисля
                        Ехааа, а до края на годината да хилядим

                        Коментар


                        • 16

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                            Днес хем ще си пия студена биричка, хем ще си търгувам и ще лупкам мечки
                            Обещанието е спазено
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Някои хора пишеха по анкетите ,че ще продават на Софикс 700 ......дали все още мислят така?!
                              Те сигурно го и правят, защото иначе няма да има търговия
                              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от judy67 Разгледай мнение
                                Благодаря, ... тъкмо да се видя къде съм

                                Коментар

                                Working...
                                X