IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сашко, ти пак създаваш спам..Търкай билетчета, не си нито за форума, нито за БФБ.Прочети малко и за счетоводните отчети и анализи..Стига само с това ПБ

    Коментар


    • Който се интересува му стига да отовори инвестора, да попадне във форума на Киро, че всичко е шит и измама и дотам. Имайте предвид, че форума е много лесно достъпен.

      Коментар


      • Според мен има по-лесен начин да се популяризира борсата. Семинари и уебинари са полезни, но са за ограничена група от хора. Най-добрият начин е телевизията. Ако всяка вечер след новините се отделят по 10 мин. от ефира, в която да има новини от БФБ днес, много хора ще се поинтересуват, ще се сетят, че там някъде има капиталов пазар. И най-вече информацията ще е лесно достъпна за всички, така че ще се престрашат да участват. Може да звучи странно, но има голям шанс да се получи. Принципно имам и други идеи по въпроса - жалко, че не ми плащат за това...
        Last edited by TheSkorpion; 19.07.2017, 16:00.
        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tedi79 Разгледай мнение


          Много приказки се изприказваха в последната година за стратегиите за развитие на капиталовия пазар, крайно време беше да ги придвижат и в парламента. Надявам се към края на 2017 и най-вече през 2018 реално да ги усетим и на борсата.
          Прави ми впречатление, че от извстно време Елана са единствените, които искат да популяризират БФБ, не съм им голям фен, но изглежда наистина са осъзнали, че седейки само зад бюрата си няма как да привлекат на БФБ милиардите от банките, които хората държат на почти нулева лихва.
          Имам много приятели, познати, колеги (повечето на възраст 25-45г), които лека полека започват да се интересуват или по-малко да купуват акции.
          Има и такива, които се "опариха" през 2007-2008 и все още са предпазливи.

          Аз съм споделял с вас, че поне до началото на 2019г нямам сериозни притеснения за БФБ (освен ако не стане някакъв голям сакатлък от запад). Но за да се случат нещата трябва да се шуми много - семинари, уебинари, мастър класове и др. с цел повишаване на финансовата/инвестиционната грамотност на хората....
          ПФ го играят сравнително/прекалено консервативно на БФБ - повечето от тях са инвестирали големи суми в САЩ и Европа, което не е лошо, но аз не съм сигурен че за 2017 и 2018 инвестициите им извън БФБ ще им донесат по-голяма доходност отколкото инвестициите им на БФБ. Наясно съм с ниската ликвидност у нас, но все пак ми се струва прекалено консервативно отношението им към БФБ.
          Къде са Карол и другите по-големи ИП? В сайта на Карол последните им анализи са от Декември 2016 - СРАМОТА!
          Българинът е недоверчив, страхлив, но и много алчен и завистлив, така че привличането/отварянето на 10 000 - 20 000 нови инвестиционни сметки до края на 2017 не би трябвало да е голям проблем ако маркетинговите отдели на ИП са на ниво. Какво чакат? Има ги вече резултатите, създават се благоприятни условия и от гледна точка на законодателството...

          Аз съм оптимист, винаги съм бил (дори след като портфейлът ми падна с 60-70% през "пук" периода), но ми се струва меко казано неадекватно поведението на големите ИП в момент в който доходноста от капиталовите пазари в почти цял свят е на високи нива, изгледите за 1-2 годишен растеж на БФБ са налице, в БГ банките има рекордни спестявания носещи "фамозните" 0,2% годишна лихва, десетки хиляди потенциални инвеститори в акции се чудят какво да правят свободния кеш - а в същото време последното ни инфо за БФБ да ни е от Декември 2016, а пък желаещите да видят някъде цена/печалба или рентабилност за някоя кампания трябва да са "магьосници" за да го открият и големи късметлии ако инфото изобщо е вярно.

          Надявам се да не съм ви досадил, много дълго стана...

          Успех на всички инвеститори, спекуланти и бъдещи такива
          +1
          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

            Много приказки се изприказваха в последната година за стратегиите за развитие на капиталовия пазар, крайно време беше да ги придвижат и в парламента. Надявам се към края на 2017 и най-вече през 2018 реално да ги усетим и на борсата.
            Прави ми впречатление, че от извстно време Елана са единствените, които искат да популяризират БФБ, не съм им голям фен, но изглежда наистина са осъзнали, че седейки само зад бюрата си няма как да привлекат на БФБ милиардите от банките, които хората държат на почти нулева лихва.
            Имам много приятели, познати, колеги (повечето на възраст 25-45г), които лека полека започват да се интересуват или по-малко да купуват акции.
            Има и такива, които се "опариха" през 2007-2008 и все още са предпазливи.

            Аз съм споделял с вас, че поне до началото на 2019г нямам сериозни притеснения за БФБ (освен ако не стане някакъв голям сакатлък от запад). Но за да се случат нещата трябва да се шуми много - семинари, уебинари, мастър класове и др. с цел повишаване на финансовата/инвестиционната грамотност на хората....
            ПФ го играят сравнително/прекалено консервативно на БФБ - повечето от тях са инвестирали големи суми в САЩ и Европа, което не е лошо, но аз не съм сигурен че за 2017 и 2018 инвестициите им извън БФБ ще им донесат по-голяма доходност отколкото инвестициите им на БФБ. Наясно съм с ниската ликвидност у нас, но все пак ми се струва прекалено консервативно отношението им към БФБ.
            Къде са Карол и другите по-големи ИП? В сайта на Карол последните им анализи са от Декември 2016 - СРАМОТА!
            Българинът е недоверчив, страхлив, но и много алчен и завистлив, така че привличането/отварянето на 10 000 - 20 000 нови инвестиционни сметки до края на 2017 не би трябвало да е голям проблем ако маркетинговите отдели на ИП са на ниво. Какво чакат? Има ги вече резултатите, създават се благоприятни условия и от гледна точка на законодателството...

            Аз съм оптимист, винаги съм бил (дори след като портфейлът ми падна с 60-70% през "пук" периода), но ми се струва меко казано неадекватно поведението на големите ИП в момент в който доходноста от капиталовите пазари в почти цял свят е на високи нива, изгледите за 1-2 годишен растеж на БФБ са налице, в БГ банките има рекордни спестявания носещи "фамозните" 0,2% годишна лихва, десетки хиляди потенциални инвеститори в акции се чудят какво да правят свободния кеш - а в същото време последното ни инфо за БФБ да ни е от Декември 2016, а пък желаещите да видят някъде цена/печалба или рентабилност за някоя кампания трябва да са "магьосници" за да го открият и големи късметлии ако инфото изобщо е вярно.

            Надявам се да не съм ви досадил, много дълго стана...

            Успех на всички инвеститори, спекуланти и бъдещи такива

            Коментар


            • http://www.investor.bg/novini-i-anal...identi-243301/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Ако Кирето каже "Ъп 1000" би прозвучало оптимистично .все пак ....
                Що ли си спомням за едни нива от над 1800?
                ... както и какво последва ;-)

                Коментар


                • ДЦК ще се търгуват на БФБ-София от октомври

                  Българска фондова борса-София (БФБ) получи одобрение от Комисията за финансов надзор (КФН) на Правилата за регистрация и търговия на държавни ценни книжа.

                  Това е важна стъпка от съвместните усилия на фондовата борса, Централен депозитар, Министерство на финансите и Българска народна банка (БНБ) за създаване на регулиран вторичен пазар за държавен вътрешен дълг в рамките на пазарите, организирани от БФБ.

                  https://profit.bg/kompanii/dtsk-shte...a-ot-oktomvri/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kire
                    ...а после да ги няма мутрокомунистите милиционери и се отпушим..
                    ++ Кире- милиционери, катаджии и всякакваta полицейска гмеж е много неприятна, а когато и да ги няма все е късно.))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Не си прав Кире, нямам прогноза за 1000, Моята беше 714.))) (преди да дойде следващия "бум & бъст" - по терминологията на Булсон) Наистина лошо би било, и дано да се окаже лоша прогноза, нале!?))) Просто споделих, че е оптимистично когато кажеш "Ъп .... нещо" си, а мисля, че беше споменал 1000 последните "ъп"-ове)))) знаем че е на шега разбира се))))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • И да кажа и да не кажа тази година няма да е..Ти направи много лоша прогноза, че върха ще е 1000..Добре, че не си добра в прогнозите, че ние продължаваме да се надяваме след тикваро- черешарския боклук може все пак да достигнем нивата от преди кризата...Дано до 2020 да е поне 900, а после да ги няма мутрокомунистите милиционери и се отпушим..

                        Коментар


                        • Ако Кирето каже "Ъп 1000" би прозвучало оптимистично .все пак ....
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бик в атака
                            мечката един път удря, ама качествено
                            Отдавна не е удряла.))) Леки подпирания от дъжд на вятър се случват, но засега няма нещо сериозно. Днес пак натисна, но слабичко все още)))))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Още кеш за инвеститорите

                              На основание чл. 100к., ал. 1, от ЗППЦК Ви уведомяваме, че в интерес на своите акционери “Софарма” АД ще започне изплащането на дивидента гласуван на ОСА на 02.06.2017 година в размер на 10 стотинки на акция по-рано от предвиденото, а именно на 24.07.2017 година.
                              Декс благодаря. През тел не ми се отваряше. Супер! И отчета трябва да е добър. Последна седмица с възможност за корекция

                              Коментар


                              • Още кеш за инвеститорите

                                На основание чл. 100к., ал. 1, от ЗППЦК Ви уведомяваме, че в интерес на своите акционери “Софарма” АД ще започне изплащането на дивидента гласуван на ОСА на 02.06.2017 година в размер на 10 стотинки на акция по-рано от предвиденото, а именно на 24.07.2017 година.

                                Коментар

                                Working...
                                X