IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всичко което казваш важи с пълна сила за много други места не само България. Ужасяващи нива на престъпност, бедност и пълна мизерия... Гета, в които ако влезеш е най-вероятно да не излезеш... Мътни сделки за милиарди. Политици с офшорни сметки, съпрузи по фондове и банки. Мега проекти със съмнителна необходимост и неясни капитали... Мога да се сетя за поне 5 от главните европейски страни, за всяка от които може да се каже...
    Custodite sortem vestram

    Коментар


    • new_investor, добре е , че си оптимист..Ако е за младите аз цял живот съм учил млади хора на икономика, но за съжаление половината са напуснали страната, а някои изобщо не искат да се връщат..Говорим си само по скайп ..За мен пък ти си не реалист..След като пътуваш толкова къде си видял да крадат 4 милиарда от банка и да няма виновни..Става дума за Европа..Има ли държава в ЕС където да се твърди, че няма корупция , а ЕС с доклади да ти казва , че има..Според тебе има ли и защо няма политици в затвора..Навсякъде в ЕС има..Къде пенсиите след 40г.трудов стаж са по 100-150евро.., а има стотоци хиляди със заплати по 200-250 евро..Уважаеми и аз преди 20-27г.. бях голям оптимист за България, но след многото лъжи и всичко, което видях вече не съм..Естествено е когато си млад да си пълен с мечти и надежди..Другаде в ЕС видял ли си такава липса на ред и законност- И аз доста съм обиколил , но не съм виждал подобно нещо в Европа..
      Ти имаш време да се надяваш и чакаш, а аз не..За мен ще се подобри живота ни, когато започнем да изискваме, ама много да изискваме от политиците..И не само да изисваме, а и да им търсим сметка за лошите решения..Така го правят от Гърция до САЩ..Това е нормалното..И моля те не сравнявай всичко със себе си , а погледни другите как са ..Как живеят тези , които са най- бедни..Те са мерило за развитието..Има ли доста хора в БГ да ровят по- кофите- аз в ЕС не съм виждал толкова масово..Нито в САЩ..Може би трябва да се сравняваме с Африка или Латинска Америка..Що се отнася до мен аз достатъчно съм осребрил знанията си по икономика и имам добри резултати след 27 години..Тук не говорим за себе си , а за България бъдещето и и за Борсата..Моля да ми обясниш какви са плановете ти за оправяне на демографията , смяташ ли че е толкова лесно..Ти какво си учил и завършил..


      Искам да попитам Фискалис, след като не трябва да се надяваме и чакаме чуждите инвеститори кои да чакаме за вдигане на Борсата..ИП ли, Банките ли, които 80% са чужди или Фондовете и , ако са те защо вече 9години не започват..Моля за конкретни отговори..
      Last edited by Kiro; 24.10.2017, 00:30.

      Коментар


      • +1 Това е реалистичното мнение. Освен това стига вече с това бягане. Не всички сме изпаднали за един къшей хляб и хукнали като някакви бежанци... Изобщо ето една радикална идея - може би ни харесва да сме там, където сме? Може би сме доволни от живота си? А имаме и много опции. На света има почти 200 държави... защо човек трябва да се ограничи само в една? Какво прахосничество - има толкова много да се види по света, а всички живеем само по веднъж... Аз никога не съм мразел България, има си и + и -. Но как примерно да се сравнява кариера и живот в някой от глобалните алфа градове с България? Няма как - това са напълно различни преживявания. За това не е виновен ББ или някой друг, вероятно и комунистите дори не са виновни, просто на някои места има капитали, глобализация и империя от 200-500-1000 години насам... няма как да е същото в България - историческият контекст е друг.
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение

          Моля те да не се дразниш, аз с нищо не те обиждам, това е само спор..А ти не отговаряш на никой от въпросите ми за доходите, демографията, корупцията и бедността..
          Не искам да разпалвам политически спорове, ама как живееш така, бе човек? Стига с тоя нихилизъм. Същите проблеми ги има във всички държави от Централна и Източна Европа - обикалям много по работа и в страната и чужбина. Ми да ти кажа - не живеем толкова зле. Вярно, не караме коли като германците, ама и не те джобят в метрото като в Барселона, почти всеки притежава жилище - може да не е върха, ама си е твое - с жилище зад гърба клошар не се става, а в Ню Йорк има няколко стотин хиляди на улиците. Стига сме се сравнявали с Германия - тя е една в света. Викаш, че младите бягали - е, що само плюеш по страната? Как младите да вярват, че тука може да стане нещо като постоянно слушат как нищо не ставало и няма и да стане? Ето, дай пример - ако си успешен инвеститор -хвани научи някой младок как да инвестира, покажи му, че и тука може да се успее. Ето, давам ти пример - от 2 години правя по едно конкурсче в родната си гимназия в родния си град (не съм софиянец, още един грях) - давам по 500лв награда, темата е различна, но като цяло гледам да накарам момичетата и момчетата да се замислят какво искат да направят и да помислят как да го направят. След това ги събирам да обсъдим нещата, да им отговоря на въпроси, които ги вълнуват. Ако щеш вярвай - удовлетворението е невероятно, да поговориш с тия 15-18 годишни деца, които си търсят пътя в живота. Има много плява, но има и много способни и будни. Които питат и се интересуват - станаха дискусии на всякакви теми, чак ме хвана срам, че не бях по-подготвен, но то няма и как. Съвети не им давам, гледам да ги насочвам да четат, да гледат, да мислят. Миналата година бяха 15 деца, тая 32, следващата - дано повече. С тия 500лв на никой живота няма да променя - това е колкото интерес да се провокира. Но на тия деца им липсва добрия пример - масата на деца на обременени от комунизма или прехода родители, които не могат да им дадат кой знае какъв съвет в живота освен да бягат навън. Е, ако това е съвета, който искаш да дадеш по-добре недей. Но ако действително искаш да свършиш нещо - иди в училището на твоите деца или просто в най-близката гимназия и направи като мен, говори с директорката да направиш един конкурс - за инвестиционна идея или нещо такова - накарай ги да мислят, да мечтаят - после си поговори с тях, дай им насока, вдъхнови ги. Е, ще трябват малко време и ресурс, ама поне ще е по-полезно от хейтене във форума, което ти отнема не по-малко време. Нещата могат да се случват, около мен имам една камара примери, но се иска яка работа, визия и желание. И в момента нещата се движат напред - не навсякъде еднакво или със скоростта, с която искаме, но хайде да не бъдем идеалисти, ами да се хванем и да си постегнем кочинката, иначе ще ни я оправят такива като ББ и Корни и само ще псуваме по тях. И за протокола, на 30 години съм, считам, че съм сравнително успешен за годините си, нямам нищо общо с държавни работи или обществени поръчки или пък нещо общо с политиката. Малко се отклоних от темата за оптимизма на БФБ, ама да не казваме на черното - бяло. И с малко работа ще си оправим и демографската картина, та и други отвън ще искат да идват тука да живеят.

          Коментар


          • Глупаво е да се фетишизират чуждите инвеститори... над останалите. Парите не миришат, и няма никакво значение от къде ще дойдат.
            Custodite sortem vestram

            Коментар


            • Сохо, много верни мисли..Всичко е от нищоправенето и безхаберието..Явно приоритетите са други..Не виждам никакви сигнали към чуждите инвеститори- всичко е на самотек..Даже има отлив на чужди инвеститори и отписване на публични компании..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                Някой от оптимистите ще ми отговорили на един въпрос ?
                Кое кара JP Morgan Morgan Stanley да инвестират в Румъния а не в България?
                Няма ликвидност на БФБ това е, иначе щяха да дойдат пари не много но достатъчно. За ДЦКта ще се избият но там има свръх ликвидност и слабо ново предлагане. Аз краткосрочно си оставам умерен оптимист но голямата картина по дългосрочно е много негативна за България.

                За БФБ : малко нови компании и повече напускащи, няма нови инструменти освен Експат, няма приватизация, няма ликвидност.....

                А има такъв потенциал за правене на пари при тея лихви но нищо не се прави. В един момент ще дойде кризата на запад а ние още не можем да раздвижим борсата.




                Коментар


                • Данске - eager to please хе хе хе
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • taka беше. Доста преди банковите заигравки, Затова и се чудя на lobos, защо изобщо го споменава. Данске се наиграха с мерак, доставиха огромно удоволстиве които играха срещу тях , а още тогава тук във форума netware5 обясни достатъчно ясно какво ги чака, Който чел - чел)))) На lobos му е простено, той се моташе из латино борсите
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Случая с Данске не беше ли доста преди банковите истории?
                      Предполагай че без да познават държавата и икономиката ни бяха решили да заложат срещу борда с една интересна облигационна емисия не много голяма като обем

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        ако левски беше с ботуши, нали знаеш
                        Не ми се спори Данске ,не са очаква ли ,че една държава ще реанимира един удавник
                        А ще подаде вода на друг

                        Коментар


                        • ако левски беше с ботуши, нали знаеш
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            +) А какво да кажем за онези изумруди Данске, които играха срещу борда, егаси ушивката която си направиха ))) Вместо да ловят сьомги и да продават спрофит се самоизиграха с мерак
                            Тук не съм съгласен ако бе гръмнала Първата банка резултата щеше да е друг

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Fiscalist
                              А какво да кажем за това че Goldman и BlueCrest Capital Management са в топ държателите на БГ ДЦК???
                              +) А какво да кажем за онези изумруди Данске, които играха срещу борда, егаси ушивката която си направиха ))) Вместо да ловят сьомги и да продават спрофит се самоизиграха с мерак
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

                                Рейтинга ни е неинвестиционен (демек боклук)
                                Аз много не им вярвам на тези агенции но вярвам на мен си и виждам .че тук инвеститори няма

                                Коментар

                                Working...
                                X