IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При мен нещата са по-скромни 50% доходност, 130% в акции. Не съм много активен в търговията , щом сме над Софикс, ок сме.
    _______________________________
    Щедро сееш, едро жънеш.

    Коментар


    • Не се броя за "голям" инвеститор и разбирач, а и не се занимавам с това основно.

      Изцяло съм в дивидентни акции. Дивидентът е реинвестиран. Даже съм вкарал още малко кеш. Без да броя вкарания кеш, но като броя дивидента 24% ръст на портфейла.

      2018 си мисля, че ще е икономически по-добра. Има устойчив и нарастващ ръст на износа. Има и раздвижване на бизнесактивността в България. Потреблението расте. И като цяло ръста на БВП си мисля, че ще се засили.

      Как това ще се отрази на БФБ ми е трудно да кажа, щото хората по навик вкарват парите си в имоти (още повече заради нулевите лихви на банките). На БФБ едва ли ще има изненади - същия и малко по-добър ръст.

      Коментар


      • Гледам Шиши и той си постнал част от портфейла, ама в екстрите...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Батя, преди всичко да те поздравя за успеха, но нека 2018 да бъде успешна и за всички останали, защото аз например не се чувствам нито позитивен, нито предприемчив !
          Ами просто успеха идва при тези които го търсят и вярват в него.
          Нали разбираш че ако кеширам при първите 20% нама как да дочакам 90!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            91% доходност за 2017 - та! Софикс - а толкова не съм го бил скоро
            112% в акции, т.е. кеша е минус 12%
            Ще кеширам повече като му дойде времето

            Успешна 2018-та на позитивните и предприемчиви играчи!
            Едно голямо браво, с пожелания да ги жънеш и догодина!
            Весели празници!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              91% доходност за 2017 - та! Софикс - а толкова не съм го бил скоро
              112% в акции, т.е. кеша е минус 12%
              Ще кеширам повече като му дойде времето

              Успешна 2018-та на позитивните и предприемчиви играчи!
              Батя, преди всичко да те поздравя за успеха, но нека 2018 да бъде успешна и за всички останали, защото аз например не се чувствам нито позитивен, нито предприемчив !
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • На БФБ живота е прекрасен със Шиши, БХ и Черешко..5та година не се сбъдва прогнозата за СОФИКС 1000 и 10та за възтановяване на предкризисните нива..Всички са щастливи, а най много членовете и чиновниците на ГЕРБ..Амин..

                Коментар


                • Мина много добра година на борсата, пък и не само там и идва още по хубава. Аз съм доволен от живота. Понеже вярвам, че всеки описва себе си и своя свят а не действителността, се чудя какво ли гадно нещо се е случило на мечките, че описват толкова гадна действителност. Пожелавам ви голямо избухване по празниците и още по-добра 2018 г. Живота си е хубаво нещо от където и да го погледнеш.

                  Коментар


                  • За сведение на Батката ..Доходност за 2017- 148%- вътре влизат и няколко продадени биткойна купени на 530 долара..Имам още малко крипто и доста кеш.. За 2018г. успех на всички на Черешовата Борса и повече реализъм.. Благодарен съм на Форексмастера за прогнозите , когато пишеше за блокчейна..
                    Last edited by Kiro; 29.12.2017, 23:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      91% доходност за 2017 - та! Софикс - а толкова не съм го бил скоро
                      112% в акции, т.е. кеша е минус 12%
                      Ще кеширам повече като му дойде времето

                      Успешна 2018-та на позитивните и предприемчиви играчи!
                      честито и още по-успешна 2018-а

                      ===============

                      моята доходност за 2017 г. на БФБ е малко над нулата
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • 91% доходност за 2017 - та! Софикс - а толкова не съм го бил скоро
                        112% в акции, т.е. кеша е минус 12%
                        Ще кеширам повече като му дойде времето

                        Успешна 2018-та на позитивните и предприемчиви играчи!

                        Коментар


                        • П
                          Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                          Печалбата е печалба когато е в Жоба
                          Печалбата е печалба, когато я изхарчиш с кеф. За съжаление съм по-пестелив от колкото трябва. Преди време бях засякъл някъде лафа, че хората които могат да правят пари не могат да им се радват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                            Разбирам това, че всеки по-сериозен портфейл на БФБ създава проблеми с излизането Та затова хартиените печалби са малко непредставителни Е, ако портфейлът ти е няколко хилядарки, няма проблем, но не вярвам твоя да е само толкова. И не съм имал предвид точно теб, по принцип говорех.
                            Вярвам, а и виждам, че големите играчи осъзнават проблема с ликвидността и се съобразяват с него. Тоест мисля, че ако имаха по-малък портфейл биха постигнали много по-висока % доходност, но не го правят. Те така са станали големи и един вид горе-долу има баланс. Що се отнася до мен - за съжаление трябва да те уверя, че съм в една от най-ниските групи като възможности, поне съдейки от хората тук, с които съм имал възможността да си комуникирам.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • E, нека и аз да се разпиша:

                              на 10 януари 2017 съм бил 100% в акции.
                              на 29 декември 2017 съм 63% в кеш и портфейлът ми е нараснал (акции + кеш) с 14%.
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Печалбата е печалба когато е в Жоба

                                Коментар

                                Working...
                                X