IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди 11 месеца в интервю пред Investor.bg изпълнителният директор на борсовия оператор Васил Големански: Между 15 и 40 европейски и американски компании ще се търгуват на Българската фондова борса (БФБ – София) в следващите между два и четири месеца

    Имаме възможност да изберем от база данни с около 7 хил. компании, както европейски, така и американски“, уточни той, като допълни, че за да се допуснат за търговия на регулиран пазар, емисиите трябва да отговарят на определени регулаторни изисквания.

    „Наши приблизителни оценки показват, че на този етап е възможно да листнем между 15 и 40 компании и между 50 и 80 компании на по-късен етап на многостранна система за търговия“, обясни Големански.

    Стана ясно, че съвсем скоро българският фондов пазар може да разполага с лесен начин за търгуване и с чужди акции. БФБ – София създава нов борсов пазар BSE International, предназначен за емисии чуждестранни финансови инструменти, допуснати вече до търговия на регулиран пазар на страна членка на ЕС.

    https://www.investor.bg/novini-i-ana...meseca-238699/

    Някой има ли информация до къде е стигнало развитието на проекта BSE International ?
    Last edited by Innocent; 04.04.2018, 12:18.

    Коментар


    • За половин час на БФБ - 12 сделки, от които 10 със Златното лев... оборот 6 Б.


      На бас, че малкият квартален супермаркет има по-голям оборот.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
        Polki мисля че представената от теб графика е неефективна за средносрочна прогноза !!! причини-,. графиката е на дневна база, 2 вкарал си само 50 и 200 дневна линия, 3 не си показал фибоначи..... не ми се пише повече
        Съвсем си е ефективна. Силно прилича на двоен връх към първа спирка 600 Чарта е на седмиЧна база, втора спирка може да е 550 - пу-пу - да не се случва надявам се, да спре поне на 600 средносрочна фибоначито и то натам както се вижда, ...месечната е подобна, каква да е друга, само дето е нормирана с макса от 2008 преди да се пръкне черешара, бх и пасмина ...
        Attached Files
        Last edited by precakanoto; 04.04.2018, 10:41.
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Да правиш технически на софикс след като вчера имаше 4 сделки за по една акция на 4 различни дружества е странно. Поне вкарай он баланс волюм или нещо да се види.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
            Polki мисля че представената от теб графика е неефективна за средносрочна прогноза !!! причини-,. графиката е на дневна база, 2 вкарал си само 50 и 200 дневна линия, 3 не си показал фибоначи..... не ми се пише повече
            Стига бре...!!!
            Вярно ли е поомешал нещата....? Ми чи той стана консултант, прогнозист, съветник и анал изатор по темата.......Язък.....
            Тъкмо бях почнал да се съобразявам с писаниците му....

            Коментар


            • Polki мисля че представената от теб графика е неефективна за средносрочна прогноза !!! причини-,. графиката е на дневна база, 2 вкарал си само 50 и 200 дневна линия, 3 не си показал фибоначи..... не ми се пише повече

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	2018-04-04_0.jpg
Views:	1
Size:	34.1 КБ
ID:	3320364


                Click image for larger version

Name:	2018-04-04.jpg
Views:	1
Size:	40.7 КБ
ID:	3320365
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Кеширалите що мълчат, кеш в устата ли държат!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                    Тази акция ти гарантира присъствие на събранията. За журналистите е важно
                    zawisi, дали е в началото или в края на сесията Таз измекярщина с котировка за деня=последна сделка (с 1 хартия) .... до кривата круша невинна манипулацика и обществена тайна... на черешар-пазар
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                      Тази акция ти гарантира присъствие на събранията. За журналистите е важно
                      ti как мислиш ............. дали журналистите всяка година си купуват по 1 акция или вече са си купили предните години
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        И Монбат 1 акция. WTF?!? Вдигат SOFIX.
                        Тази акция ти гарантира присъствие на събранията. За журналистите е важно
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          Мариан Христов или негови колеги журналисти купуват по 1 акция, макар че не знам защо точно
                          И Монбат 1 акция. WTF?!? Вдигат SOFIX.

                          Коментар


                          • Какво става нито бици нито мечки всеки се е покрил. Аз лично съм още на малък плюс за тая година което пак е нещо. И двата сценария ме устройват но предпочитам оптимизъм пред песимизъм за БФБ



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                              Кефи ме тоя дето купува по 1 акция на ХЕС, Адванса и Софарма Имоти и оцветява всичко в зелено 6 лева за комисионни са си една кутия цигари.
                              Мариан Христов или негови колеги журналисти купуват по 1 акция, макар че не знам защо точно

                              Коментар


                              • Кефи ме тоя дето купува по 1 акция на ХЕС, Адванса и Софарма Имоти и оцветява всичко в зелено 6 лева за комисионни са си една кутия цигари.

                                Коментар

                                Working...
                                X