IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    Ти само ми продай твоя депозит в банката за половин цена, а пък не бери грижи, че аз нямам толкова пари !
    закъснял си ................ първия работен ден на януари 2009 изтеглих последния си депозит от банка за да ги дам на ХИМ-аджии

    обаждай се друг път по-рано
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      харесваш ми

      миналата седмица писа обраното, но си размислил след като си прочел моите доводи, че новите 1 или 2 ППП (ай пи о) ще засмучат кеш, има и увеличения на капитала при някои компании, а се очертава търговото при ЧЕЗ да се забави, а може и да се отложи което няма да освободи свежи пари за борсата ................ бях ти писал, и че Софармата ще засмуче доста милиони, а ромите няма да вложат парите от продажбата обратно на БФБ

      а и не бива да се сърдиш на хората, че нямат вяра на бросата и влагат всичко в тухла/бетон/желязо ................. много хора изсърбаха попарата с масовата приватизация и никога няма да се върнат тук за да бъдат обрани втори път
      много елементарно бакалски разсъждавате. Всичко е въпрос на очаквания/прогнози. Ти само ми продай твоя депозит в банката за половин цена, а пък не бери грижи, че аз нямам толкова пари !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        харесваш ми

        миналата седмица писа обраното, но си размислил след като си прочел моите доводи, че новите 1 или 2 ППП (ай пи о) ще засмучат кеш, има и увеличения на капитала при някои компании, а се очертава търговото при ЧЕЗ да се забави, а може и да се отложи което няма да освободи свежи пари за борсата ................ бях ти писал, и че Софармата ще засмуче доста милиони, а ромите няма да вложат парите от продажбата обратно на БФБ

        а и не бива да се сърдиш на хората, че нямат вяра на бросата и влагат всичко в тухла/бетон/желязо ................. много хора изсърбаха попарата с масовата приватизация и никога няма да се върнат тук за да бъдат обрани втори път
        Мъжката “любов” е много силно нещо,но аз си падам по жени.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
          Няма кеш на БФБ.Всеки слага в тъпите тухли и бетон защото мисли че само от това “инвестиране” разбира.Интересно от каде ще дойде парата.
          харесваш ми

          миналата седмица писа обраното, но си размислил след като си прочел моите доводи, че новите 1 или 2 ППП (ай пи о) ще засмучат кеш, има и увеличения на капитала при някои компании, а се очертава търговото при ЧЕЗ да се забави, а може и да се отложи което няма да освободи свежи пари за борсата ................ бях ти писал, и че Софармата ще засмуче доста милиони, а ромите няма да вложат парите от продажбата обратно на БФБ

          а и не бива да се сърдиш на хората, че нямат вяра на бросата и влагат всичко в тухла/бетон/желязо ................. много хора изсърбаха попарата с масовата приватизация и никога няма да се върнат тук за да бъдат обрани втори път
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Не мисля че още дълго БФБ ще игнорира макроикономиката!
            Няма кеш на БФБ.Всеки слага в тъпите тухли и бетон защото мисли че само от това “инвестиране” разбира.Интересно от каде ще дойде парата.

            Коментар


            • Не мисля че още дълго БФБ ще игнорира макроикономиката!

              Инвестициите ще са главният двигател на растежа, коментира главният икономист за България в УниКредит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                Полки,МА на дневна са за дни,на седмица - за седмици и т.н.за всеки фрейм.Не че подлагам знанията ти на съмнение,а защото се зачетох в отговора ти към кислорода.
                Вероятно той иска да ти каже,че на седмична база картината е по-оптимистична от дневната,което с оглед лага е нормално!
                Добре е да се използват ЕМА,а не прости или с тежест!
                Лошото е,че размери от 50 и 200 са подходящи за непрекъснати пазари като форекса,металите и нефта,донякъде и за щатските индекси където след редовна сесия се преминава на фючърс. Дори за ДАКС не са препоръчителни, камо ли за бфб-то с неговата 5 часова сесия или колкото е там.
                според мен не е толкова важно колко е продължителността на сесията (от 10 до 17 са 7 часа) , а по-важно е, че от 15 компании в Софикс сделки няма с 6 от тях, а преди малко бяха 7 компании (почти половината!!!) без сделки за деня ................ но това е част от удоволствието да търгуваш на БФБ

                иначе по принцип съм съгласен с твоето мнение ................ обаче...

                обаче спора за мен е малко като спора за "кокошката и яйцето - кое е първото" ............... затова е най-добре всеки да търгува както си иска, да влиза/излиза от позиция когато намери за добре

                а коментари като на въздухарчето не са от полза ............... преди време го бях настъпил кислородчето и сега търси да си върне ...... още не е преглътнал тогавашния ми коментар, но вярвам, че ще му мине някога...

                ако някой иска нещо да каже по темата си вади неговата графика и ако иска си коментира, ако иска дава само жалони и след време може да се сравняват прогнозите с резултатите, нали?
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Полки,МА на дневна са за дни,на седмица - за седмици и т.н.за всеки фрейм.Не че подлагам знанията ти на съмнение,а защото се зачетох в отговора ти към кислорода.
                  Вероятно той иска да ти каже,че на седмична база картината е по-оптимистична от дневната,което с оглед лага е нормално!
                  Добре е да се използват ЕМА,а не прости или с тежест!
                  Лошото е,че размери от 50 и 200 са подходящи за непрекъснати пазари като форекса,металите и нефта,донякъде и за щатските индекси където след редовна сесия се преминава на фючърс.Дори за ДАКС не са препоръчителни,камо ли за бфб-то с неговата 5 часова сесия или колкото е там.
                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                    Времето в бюрократичният свят тече по друг начин ;-)
                    предполагам, че един месец се равнява на една календарна година

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      Преди 11 месеца в интервю пред Investor.bg изпълнителният директор на борсовия оператор Васил Големански: Между 15 и 40 европейски и американски компании ще се търгуват на Българската фондова борса (БФБ – София) в следващите между два и четири месеца

                      Някой има ли информация до къде е стигнало развитието на проекта BSE International ?
                      Времето в бюрократичният свят тече по друг начин ;-)

                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Напълно съм съгласен. Което онзачава, че от технически анализ на такъв пседво-пазар полза нямам никаква. Не е като да правиш на S&P500 примерно.
                        по един или друг начин "пазара винаги е прав" и си намира равновесната точка ................ затова казвам, че цените могат да се задържат или бутат в една или друга посока, но пазара си намира посоката и си следва своите правила дори и на слаболиквидни борси като нашата

                        пазара си намира подкрепите при падане и съпротиви при покачване на цените така или иначе .............. затова времева прогноза е трудна да правене, но на база минали данни може да се ориентираш накъде духа вятъра .............. според мен, де
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          така е ............... и аз това казвам

                          за да се държи софка над 652 пункта се искат пари ............... сериозни пари...

                          когато парите ги няма започва да се "лъже" пазара с няколко лева

                          според теб колко време ще може да се удържа индекса с подобни сделки от по 1 акция?

                          като се изсипе една малка кофа с акции и се вижда колко е тънък пазара, нали?

                          гледай миналата седмица при ПИБ как със 10 000 лева лидера по пазарна капитализация на БФБ падна с над 11% и банката отиде на трето място по капитализация

                          това крепене на пазара е за няколко сесии .............. първия продавач закарва цената където си иска...
                          Напълно съм съгласен. Което онзачава, че от технически анализ на такъв пседво-пазар полза нямам никаква. Не е като да правиш на S&P500 примерно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                            Да правиш технически на софикс след като вчера имаше 4 сделки за по една акция на 4 различни дружества е странно. Поне вкарай он баланс волюм или нещо да се види.
                            така е ............... и аз това казвам

                            за да се държи софка над 652 пункта се искат пари ............... сериозни пари...

                            когато парите ги няма започва да се "лъже" пазара с няколко лева

                            според теб колко време ще може да се удържа индекса с подобни сделки от по 1 акция?

                            като се изсипе една малка кофа с акции и се вижда колко е тънък пазара, нали?

                            гледай миналата седмица при ПИБ как със 10 000 лева лидера по пазарна капитализация на БФБ падна с над 11% и банката отиде на трето място по капитализация

                            това крепене на пазара е за няколко сесии .............. първия продавач закарва цената където си иска...
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              Polki мисля че представената от теб графика е неефективна за средносрочна прогноза !!!
                              въздухарче, ти ако изобщо мислеше нямаше да напишеш глупост като долната:

                              Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              причини-,. графиката е на дневна база, 2 вкарал си само 50 и 200 дневна линия,
                              виж как първите ти две причини си противоречат и опровергават една друга .................... може ли да се пусне 50 дневна линия на седмична база

                              нали точно затова графиката е на дневна база защото се пускат дневни линии

                              Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              3 не си показал фибоначи..... не ми се пише повече
                              ясно ми е, че си чувал само за фибоначи, но все пак се надявам, че след някое десетилетие ще разбереш, че в техн.анализ има и други теории и правила по които се прогнозира пазара

                              Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              не ми се пише повече
                              ама, ти си мислиш, че си написал нещо ли?

                              моя съвет към теб е вместо да пишеш да вземеш да се образоваш ............. запиши един курс -> ще ти го платя за да не се излагаш по форумите...
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Единственото "интернешънъл , което може да се случина БФБ е ако накарат Интернешънъл асет банк да се листне.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X