IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    ++ Отличен усет, споерд мен. Старо куче не се мами понякога с кокал Сякаш сме една зодия, (буквално казано) от по-бавните сякаш И аз кеширах след нова година, навреме, а и борсата ни учи нас по-бавните, да действаме по-бързо (!?), усвоих го това, но не го приложих и житейски за съжаление а по повод ipo-to се сетих мисъл на Костолани )) Изглежда понякога наученото с опит, може да е по-ценно от научено от книга )) (не е препоръка) , а и другото помним: ... след трамвай или акция едва ли се тича!? ))))
    Прецик, извинявай, но звучиш като една колежка с диплома от Стар Ромски Университет или там както се казва, та и според нея, щото била учила някаква библиография (примерно), ма после покрай едни секретарства с райбер на една високопоставена маляка я бяха издигнали до звезда в маректинга (честа практика при маляките за секретарки със заслуги), та според нея, голямата ѝ гордост била, че научила всичко от практиката, ръиш ли - да се чудих да се смееш ли, да плачеш ли????

    Сегашното интернет общество има една много странна черта, която позволява на всякаква шлака не само да заема водещи позиции (това винаги го е имало), ами и да ни натрапва малоумшината си като основен постулат. Шото за чий ти е да учиш и да си губиш времето, като може с покерче, търкане на билетчета, вирене на крачета и т,н, пак да си богат? И винаги се дават клиширани мисли и простотиЙ от сорта как Бил Гейтс нямал вишУ, пък Айншайн го скъсали по физика и дъра-бъра изключения, които само потвърждават правилото. Ама стадото си рупа ли, рупа и му е кеф, когато си избере най-голямото говедо да го води. Народопсихология някаква, извратена форма на съществуване.

    П.С. Не е насочено към теб, просто ми стана смешно, че и ти звучиш в тази плоскост - ако наистина за един бит даваха двама небити, то българите щяхме да управляваме света, щото толкова шамари като нас в последните 100 години почти никой не е изял...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Грую, ти сякаш не следиш много играта,) (то за кво ли да ти е, всъщност не ти и трябва!!(y)) повече го играеш като на залог няма лошо., Само да споделя, че има време за което се развива корекция, спад или възход, не става "алей хоп и готово" тр. да си минат месеците, понякога и година и т.н. А сегашното състояние на пазара, според мен не е това, което ти се иска - че имало много песимисти и следвало да има изненада ))) Сега по-вероятно сме все още в другото ниво, за което: "Когато борсата не реагира повече на добри новини – напускай, и когато лошите новини нямат повече въздействие – влизай." А толкова положителни новини при пилетата има вече изписани ... (не е препоръка)
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        ++ Отличен усет, споерд мен. Старо куче не се мами понякога с кокал Сякаш сме една зодия, (буквално казано) от по-бавните сякаш И аз кеширах след нова година, навреме, а и борсата ни учи нас по-бавните, да действаме по-бързо (!?), усвоих го това, но не го приложих и житейски за съжаление а по повод ipo-to се сетих мисъл на Костолани )) Изглежда понякога наученото с опит, може да е по-ценно от научено от книга )) (не е препоръка) , а и другото помним: ... след трамвай или акция едва ли се тича!? ))))
        Ами вариантите са два, човек или печели или се прецаква !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Graham
          Абе можеше да ги сменя ама вече не съм толкова действен на борсата. А за IPO-то, не мисля да участвам. Прекалено много неща ми напомнят 2007 г. и съм много предпазлив.И за IPOто и за другото и за цялата борса. Леко полеко кеширам един вид
          ++ Отличен усет, споерд мен. Старо куче не се мами понякога с кокал Сякаш сме една зодия, (буквално казано) от по-бавните сякаш И аз кеширах след нова година, навреме, а и борсата ни учи нас по-бавните, да действаме по-бързо (!?), усвоих го това, но не го приложих и житейски за съжаление а по повод ipo-to се сетих мисъл на Костолани ))
          Малкото, което знам за икономиката и финансите, съм научил не в университетите или от специализираната литература, а в джунглата. Определено съм платил повече пари за обучение, отколкото щеше да ми струва в Харвард, казва още Костолани. И допълва:...
          Изглежда понякога наученото с опит, може да е по-ценно от научено от книга )) (не е препоръка) , а и другото помним: ... след трамвай или акция едва ли се тича!? ))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Принципно всички са малко или много песимисти към момента, а когато стадото (от инвеститори) очаква нещо, то се случва точно обратното А и мен ме вълнува основно чезе-тката, а там очаквам лятото, когато стадото (от млекопитаещи хуманоиди, населяваща територията от двете страни на Балкана) иде на море в Малякия (щото на тия мутри в кенефа нема им стъпим, заклевам се), да се случат нещата, щото интересните неща стават лятно време - това Шиши-та, стрес тестове, избори и т.н.

            Гледаме мача, засега се чудя само за пилетата, но да видим какво ще стане, още не съм решил.
            П.С. И натиснете още малко Атера-та, де
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
              Спомените са добро нещо но живота продължава и навива САМО напред
              Вървим напред, но винаги е хубаво да се хвърля по едно око и назад, за да не се забравя !

              Коментар


              • Спомените са добро нещо но живота продължава и навива САМО напред

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Пробвай друга Греъм... вярно, че не обичаме да сменяме софтуера, (къде от усет за сигурност, къде поради лоялност и т.н.), но ако не работи ..!? Какво мислиш за помпозното Ipo-to, !? ще му пуснеш ли поръчка. Аз например можеше и да сложа на 1,30, но не знам защо май не ще позволяват там и от другите платформи!? )
                  Абе можеше да ги сменя ама вече не съм толкова действен на борсата.
                  А за IPO-то, не мисля да участвам. Прекалено много неща ми напомнят 2007 г. и съм много предпазлив.И за IPOто и за другото и за цялата борса. Леко полеко кеширам един вид
                  Last edited by B.Graham; 04.06.2018, 14:35.
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                    Заради дебилната ни платформа ..... Вече ме изнервят тия еврохолдци .....
                    Пробвай друга Греъм... вярно, че не обичаме да сменяме софтуера, (къде от усет за сигурност, къде поради лоялност и т.н.), но ако не работи ..!? Какво мислиш за помпозното Ipo-to, !? ще му пуснеш ли поръчка. Аз например можеше и да сложа на 1,30, но не знам защо май не ще позволяват там и от другите платформи!? )
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Що няма търговия днес - да не са я закрили тая борса?
                      Спестяват от закуски заради ipo-tata Би ли си продал елмазите например за да влезеш в ipo!? Е тЕ затова се ослушват, за какво им са сделки!? A и лятото -знаеш, малко лежерно с усет към природата..
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Що няма търговия днес - да не са я закрили тая борса?
                        Заради дебилната ни платформа ..... Вече ме изнервят тия еврохолдци .....
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Що няма търговия днес - да не са я закрили тая борса?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
                            Преди няколко дни затворих и последната си позиция на БФБ и се преместих на другите борси. Едва ли някога ще стъпя пак тук. Добро училище беше. Успех на колегите.
                            Значи от Eon си станал Eoff ......

                            Коментар


                            • Преди няколко дни затворих и последната си позиция на БФБ и се преместих на другите борси. Едва ли някога ще стъпя пак тук. Добро училище беше. Успех на колегите.
                              Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

                                хаха вожде, решил си да пазаруваш и плашиш стадото....

                                много евтин номер, очаквах повече от теб...
                                Няма такова нещо.Не искам да пазаря сега.След 1-2 г като паднат стабилно цените тогава може.Казвам само какво се случва за да няма разревани инвестори после,че то напоследък виждам много разбирачи се навъдили.

                                Коментар

                                Working...
                                X