IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
    уточнявай - за БФБ комисиона 0,5% но не по-малко от 2 лв, а за международните пазари - комисиона 0,15 %, но не по- малко от 2 USD Сравни ги с другите посредници - може и да намериш по-добри условия.
    В смисъл кое е важното ? че е 2 лв и 2$ минимум ? Аз разлика в това не виждам.Кой прави оборот по-малко от 2$ за да го засегне това уточнение ?

    Аз подчертах, че таксите за БФБ са 3 пъти !!! по-високи от тези за световните акции,където даже логически разходите трябва да са по-големи.
    Въпроса е кой точи тоя голям % 0.5.Самата БФБ,брокера или някой друг?
    То в БГ само прекупвачи на какво ли не,една стока минава през 10 препродавача и накрая реват защо едни и същи стоки били по-скъпи в БГ отколкото в ЕУ.Еми сещай се защо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Те ще турят данък върху втори и т.н. имот - и той ще е яко чесане - или направо ще ги експроприират и раздават на "клетите ромове".
      .
      Не става тоя номер с ромите.На тях прехвърлят само дългове,не и активи.И такива данъци помагат за охлаждане на пазара.Наскоро в Канада го направиха,че там китайците си изпраха парите.Има начини много да се спре тоя балон !

      Има начини и да се привлекат ,както дребни така и едри инвеститори на БФБ а и планктона или дей трейдърите, за да задвижат теченията. Ще се листнат нови и нови компании като тея с пилетата.Много работи могат да станат.Аз изобщо не съм специалист да кажа кое точно.
      Но време е вече да се направи нещо по въпроса.
      Last edited by RUBLA; 13.06.2018, 20:44.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

        Купуваш и после продаваш и олекваш с 1%.Кое му е "ниската такса" на това ?
        Отделно гледам ,че специално Карол взимат по 0.15% за световни акции,а за БФБ 0.5% къде е логиката аджеба ?
        Печели се от оборот,не от високи цени !
        Последното ти изречение е много вярно, но като споменаваш цифрите - уточнявай - за БФБ комисиона 0,5% но не по-малко от 2 лв, а за международните пазари - комисиона 0,15 %, но не по- малко от 2 USD Сравни ги с другите посредници - може и да намериш по-добри условия.

        Коментар


        • Иначе аз днес се не включих. Хем време почти нямах, хем няма какво да чистя.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
            Смешна работа....смешна. 440к лв оборот до момента, което е 40 биткойна хахаа И то в промоционален ден без такси до 30к(които лимит също е смешен и ненужен) .Ми че то има поне 70-80 крипто борси ,коя от коя по смешни, с по-голям оборот.

            Вместо държавата да сложи данък за 2,3,4 имот ,едно за да спре презастрояването ,едно да спре и този надут с хелии имотен балон ,и тези хора вместо да стават роби на банките до живот, и да дължат пари пак до живот като пукне балона,тези хора можеха да инвестират на БФБ ,и в икономиката на държавата. Сега ,не съм специалист,но има много начини държавата да направи инвестирането на родната си борса изгодно.
            Просто аз виждам че няма големи риби (маркет мейкърите) а само дребни цаци .Щом аз,вчерашен дрислъо ,съм виновен за един голям % от този дневен оборот,смятай за каква пародия говорим

            А добра,работеща ,борса трябва да има.Бг икономиката се развива добре ,и хората могат да ре-инвестират в нея,като по този начин ще се подпомогне благосъстоянието на всички.Не може и пенсионни и кви ли не фондове ,да подпомагат чужди икономики,като с нищо не сме по назад от тях.Поне от някой от тях.Трябва да се направи нещо.15г никакво развитие.

            А и още нещо,еми не може с 0.4-0.5% такси на брокерите да се привлекат търговци и да да вдигнат оборотите и да живне борсата.На другите пазари на който търгувам, таксите ми са от 0% до 0.10% най големите.Тук ми свалят 10 кожи буквално ,или 10 пъти по-високи такси.А имам мерак да търгувам,ама с тези такси ,а и ниска ликвидност ,няма как !
            Вълчане - Те ще турят данък върху втори и т.н. имот - и той ще е яко чесане - или направо ще ги експроприират и раздават на "клетите ромове".

            Хората ще инвестират на БФБ, ама друг път - поне огромният брой от тях. Тука сме няколкостотин уморени вече донкихотовци, дето вече се познаваме и по име повечето. Изгодно - то това не стига да е - защото вековната простотия е трудно лечима - а и поуките от туй, дето се случи при масовата приматизация - макар хората сами да си го направиха. Поковците инвестират и на БФБ и те я съсипаха, защото унищожиха свободните обеми, то затова търговийката крее. И таксите не навред са високи.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Ако питаш някой брокер ,той пък ще ти отговори че за такива ниски такси въобще не им се занимава с БФБ и за това гледат да наблягат на форекса.Всеки гледа от своята страна.......
              Купуваш и после продаваш и олекваш с 1%.Кое му е "ниската такса" на това ?
              Отделно гледам ,че специално Карол взимат по 0.15% за световни акции,а за БФБ 0.5% къде е логиката аджеба ?
              Печели се от оборот,не от високи цени !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                Смешна работа....смешна. 440к лв оборот до момента, което е 40 биткойна хахаа И то в промоционален ден без такси до 30к(които лимит също е смешен и ненужен) .Ми че то има поне 70-80 крипто борси ,коя от коя по смешни, с по-голям оборот.

                Вместо държавата да сложи данък за 2,3,4 имот ,едно за да спре презастрояването ,едно да спре и този надут с хелии имотен балон ,и тези хора вместо да стават роби на банките до живот, и да дължат пари пак до живот като пукне балона,тези хора можеха да инвестират на БФБ ,и в икономиката на държавата. Сега ,не съм специалист,но има много начини държавата да направи инвестирането на родната си борса изгодно.
                Просто аз виждам че няма големи риби (маркет мейкърите) а само дребни цаци .Щом аз,вчерашен дрислъо ,съм виновен за един голям % от този дневен оборот,смятай за каква пародия говорим

                А добра,работеща ,борса трябва да има.Бг икономиката се развива добре ,и хората могат да ре-инвестират в нея,като по този начин ще се подпомогне благосъстоянието на всички.Не може и пенсионни и кви ли не фондове ,да подпомагат чужди икономики,като с нищо не сме по назад от тях.Поне от някой от тях.Трябва да се направи нещо.15г никакво развитие.

                А и още нещо,еми не може с 0.4-0.5% такси на брокерите да се привлекат търговци и да да вдигнат оборотите и да живне борсата.На другите пазари на който търгувам, таксите ми са от 0% до 0.10% най големите.Тук ми свалят 10 кожи буквално ,или 10 пъти по-високи такси.А имам мерак да търгувам,ама с тези такси ,а и ниска ликвидност ,няма как !
                Разликата между пазара на имоти и фондовият пазар в България е от земята до небето.Второто не е никакъв пазар особенно лятото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                  Смешна работа....смешна. 440к лв оборот до момента, което е 40 биткойна хахаа И то в промоционален ден без такси до 30к(които лимит също е смешен и ненужен) .Ми че то има поне 70-80 крипто борси ,коя от коя по смешни, с по-голям оборот.

                  Вместо държавата да сложи данък за 2,3,4 имот ,едно за да спре презастрояването ,едно да спре и този надут с хелии имотен балон ,и тези хора вместо да стават роби на банките до живот, и да дължат пари пак до живот като пукне балона,тези хора можеха да инвестират на БФБ ,и в икономиката на държавата. Сега ,не съм специалист,но има много начини държавата да направи инвестирането на родната си борса изгодно.
                  Просто аз виждам че няма големи риби (маркет мейкърите) а само дребни цаци .Щом аз,вчерашен дрислъо ,съм виновен за един голям % от този дневен оборот,смятай за каква пародия говорим

                  А добра,работеща ,борса трябва да има.Бг икономиката се развива добре ,и хората могат да ре-инвестират в нея,като по този начин ще се подпомогне благосъстоянието на всички.Не може и пенсионни и кви ли не фондове ,да подпомагат чужди икономики,като с нищо не сме по назад от тях.Поне от някой от тях.Трябва да се направи нещо.15г никакво развитие.

                  А и още нещо,еми не може с 0.4-0.5% такси на брокерите да се привлекат търговци и да да вдигнат оборотите и да живне борсата.На другите пазари на който търгувам, таксите ми са от 0% до 0.10% най големите.Тук ми свалят 10 кожи буквално ,или 10 пъти по-високи такси.А имам мерак да търгувам,ама с тези такси ,а и ниска ликвидност ,няма как !
                  Ако питаш някой брокер ,той пък ще ти отговори че за такива ниски такси въобще не им се занимава с БФБ и за това гледат да наблягат на форекса.Всеки гледа от своята страна.......

                  Коментар


                  • Смешна работа....смешна. 440к лв оборот до момента, което е 40 биткойна хахаа И то в промоционален ден без такси до 30к(които лимит също е смешен и ненужен) .Ми че то има поне 70-80 крипто борси ,коя от коя по смешни, с по-голям оборот.

                    Вместо държавата да сложи данък за 2,3,4 имот ,едно за да спре презастрояването ,едно да спре и този надут с хелии имотен балон ,и тези хора вместо да стават роби на банките до живот, и да дължат пари пак до живот като пукне балона,тези хора можеха да инвестират на БФБ ,и в икономиката на държавата. Сега ,не съм специалист,но има много начини държавата да направи инвестирането на родната си борса изгодно.
                    Просто аз виждам че няма големи риби (маркет мейкърите) а само дребни цаци .Щом аз,вчерашен дрислъо ,съм виновен за един голям % от този дневен оборот,смятай за каква пародия говорим

                    А добра,работеща ,борса трябва да има.Бг икономиката се развива добре ,и хората могат да ре-инвестират в нея,като по този начин ще се подпомогне благосъстоянието на всички.Не може и пенсионни и кви ли не фондове ,да подпомагат чужди икономики,като с нищо не сме по назад от тях.Поне от някой от тях.Трябва да се направи нещо.15г никакво развитие.

                    А и още нещо,еми не може с 0.4-0.5% такси на брокерите да се привлекат търговци и да да вдигнат оборотите и да живне борсата.На другите пазари на който търгувам, таксите ми са от 0% до 0.10% най големите.Тук ми свалят 10 кожи буквално ,или 10 пъти по-високи такси.А имам мерак да търгувам,ама с тези такси ,а и ниска ликвидност ,няма как !
                    Last edited by kurta007; 13.06.2018, 16:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                      Като гледам, днес някой голям излиза от ключови позиции, за да изкупи Градуса сигурно...
                      Погледни червените позицийки)) С по-голяма вероятност там има относително повече спекулант)) (костолани рулс)
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Минавам само да се усмихна и бягам - да не ви разваля графиката!

                        Коментар


                        • С такси... без такси... Активността ще се повиши, май, само, ако промоционално започнат да дават акции без пари!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                            Колеги,
                            Комисионните после ли ги връщат ? ,понеже на мен си ми вземат таксата С Карол Брокер съм,сделки до 2к
                            после се възстановяват!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                              Колеги,
                              Комисионните после ли ги връщат ? ,понеже на мен си ми вземат таксата С Карол Брокер съм,сделки до 2к
                              Предишният път беше така.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                                Иронизирам
                                Значи, се хванахме... Впрочем, оборотът за няколко минути се удвои!

                                Коментар

                                Working...
                                X