IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

    Тайминга, колега, много трудно се уцелва, особено в днешната ситуация. И аз смятам, че скоро време ще трябва да сме къси, но никой не знае. НИРП и КуЕ изкривяват много пазарите и процесите в икономиката и стават трудно предсказуеми. Ето, ти си къс от 2016 и с в грешка. Аз смятам да съм къс от 2019 и аз може да сгреша. В момента сме както се казва в ненагазена територия, по целият свят ЦБ провеждат един монетарен експеримент, който не се знае къде ще ни закара...
    dex, то точно това казва и Кубрат според мен, че е рано да се търси дъното. И аз го мисля това. А което каза за централните банки ми припомни нещо, което си мислех преди време - че и те не са в час и то не защото не могат да бъдат, а защото може да са употребени за политически цели. От една страна ФЕД не е типичата ЦБ. да го кажем комплекс частни банки обслужват политическо правителство От друга страна ЕЦБ е ЦБ но без едно правителство и обслужва многото правителства на евро-държави, т.е. почти навсякъде "играят" лобита. След като американската икономика започна да се справя добре с Тръмп, явно това не допада на някои лобита там, щом точно преди изборите на 6-ти, от Фед зачестиха с облъчването как ще вдигат още лихвите и т.н.. а това навява на мисълта, че статуквото на "дълбоката държава" май някъде е настъпано и може да иска да си гарантира, че Тръмп няма да повтори мандата. Няма как да не знаят, че криза или корекция може да се предизивка но и не може лесно да се контролира после, така че, за да изберат от фед такъв вариант, май са решили, да рискуват до крайност, с повече политически цели отколкото икономически. Исках само да кажа, че може би и ЦБ вече "не са това което са" (подобно на совите)
    А и с това дърпане на чергата от двете империи сащ-китай, се оказва, че печели най-много третата - руската, да не говорим, че между тях се размърда и османската като вече почти е излязла от нато, купува руско въоръжение, строи руски газопровд и руска атомна централа. и т.н. да не става дълго.
    Та и аз мисля, като Кубрат, че е рано да се търси дъното., преди атовете да са се наритали доволно и до степен че да спрат и започнат да "градят". И дано "зимата" не се окаже по-дълга от очакваната, Все пак няма фалити на мегабанки като през 2007 и толкова страшни неща за ооогромна криза, но "тайминга" си е под въпрос
    препоръки нямам никакви

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      такива сме ние "гърмяните зайци" ........ от нищо не ни пука, но форума го налазиха много джендърчета които трябва да обгрижваме, че са много лесно раними...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

        Хммм , тоя експеримент е ясно как ще свърши .
        Осветли ни, моля

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

          Аз не рева от никой и от нищо.
          Не ми ги приказвай тия.
          такива сме ние "гърмяните зайци" ........ от нищо не ни пука, но форума го налазиха много джендърчета които трябва да обгрижваме, че са много лесно раними...
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            да не се притесни?

            в момента в който ти написа това ..... аз пуснах в съседната тема два реда...

            вие ревете когато съм тук и драскам ........... а започвате да ме търсите когато отсъствам повече от 15 часа...

            хайде, разберете се, какво всъщност ви се иска?
            Аз не рева от никой и от нищо.
            Не ми ги приказвай тия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
              Полки не го виждам нещо...
              да не се притесни?

              в момента в който ти написа това ..... аз пуснах в съседната тема два реда...

              вие ревете когато съм тук и драскам ........... а започвате да ме търсите когато отсъствам повече от 15 часа...

              хайде, разберете се, какво всъщност ви се иска?
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Полки не го виждам нещо...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                  Тайминга, колега, много трудно се уцелва, особено в днешната ситуация. И аз смятам, че скоро време ще трябва да сме къси, но никой не знае. НИРП и КуЕ изкривяват много пазарите и процесите в икономиката и стават трудно предсказуеми. Ето, ти си къс от 2016 и с в грешка. Аз смятам да съм къс от 2019 и аз може да сгреша. В момента сме както се казва в ненагазена територия, по целият свят ЦБ провеждат един монетарен експеримент, който не се знае къде ще ни закара...
                  Хммм , тоя експеримент е ясно как ще свърши .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    От 3 години съм предимно къс, в резултат за 2016 и 2017 бях почти -20%, но покрай БФБ ми беше спокойно, тази е по-добра и засега наваксвам половината загуби.
                    Тайминга, колега, много трудно се уцелва, особено в днешната ситуация. И аз смятам, че скоро време ще трябва да сме къси, но никой не знае. НИРП и КуЕ изкривяват много пазарите и процесите в икономиката и стават трудно предсказуеми. Ето, ти си къс от 2016 и с в грешка. Аз смятам да съм къс от 2019 и аз може да сгреша. В момента сме както се казва в ненагазена територия, по целият свят ЦБ провеждат един монетарен експеримент, който не се знае къде ще ни закара...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      От 3 години съм предимно къс, в резултат за 2016 и 2017 бях почти -20%, но покрай БФБ ми беше спокойно, тази е по-добра и засега наваксвам половината загуби.
                      Ето това е мъжка приказка - когато човек застава зад думите си с пари. Искрено ти пожелавам успех!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Няма никакъв патос. Очевидно е, че преписваме от запад и се чудя дали търгуващите там сте скъсили индексите предвид това, че вярвате силно в предстоящия срив.

                        П.П. Не приемайте всяка реплика за заяждане. Наистина питам и ми е интересно.
                        От 3 години съм предимно къс, в резултат за 2016 и 2017 бях почти -20%, но покрай БФБ ми беше спокойно, тази е по-добра и засега наваксвам половината загуби.

                        Коментар


                        • Я виж ти, дясната ръка на Боко тиквата и гербавите иска да слага нов данък - капитал. Предполагам, че ако го направят, това ще е краят на пародията на борса в боковия тиквостан.

                          Нинова: 8000 души декларират 7 млрд лв. доходи, затова предлагаме данък "капитал"



                          Както стана традиция, внасяме алтернативен бюджет за 2019 г, като започваме днес с алтернативата в данъчната политика. Вчера внесохме своите предложения. Целта, която си поставяме, и същността на тази политика е намаляване на неравенствата, мерки срещу сивата икономика, мерки за подпомагане на младите семейства и децата. Това съобщи лидерът на БСП Корнелия Нинова.





                          "Ние не правим случайни прогнози на това, което предлагаме, и не стъпваме на предположения, а на официална държавна статистика. Ето как изглеждат нещата: около 1 714 000 души получават доходи до 1000 лв., а 47 000 български граждани получават до 9100 лв. Ако прибавим към тях- малко над 2 млн. пенсионери, които получават ниски пенсии, се получава, че близо 4 млн. българи получават такива доходи. При тази голяма ножица в доходите, 8000 души са декларирали доход от дивиденти 7.2 млрд. лв. Представете си колко бедно живеят над 4 млн. българи, но 8000 души са декларирали доход от над 7 млрд. лв. годишно. При тази ситуация, работещите хора плащат 10% върху заплатата си, а капиталът плаща 5% върху дивидента, който се изписва през фирмите. Този дивидент генерира сив сектор, защото през изписан дивидент с по-нисък данък се плащат на черно заплати на работници, на които не се внасят осигуровки. Ето защо, предлагаме в алтернативната си данъчна политика прогресивен данък върху доходите на физически лица. По тази скала 2 240 286 работещи ще плащат същия данък и той няма да се увеличава, а 47000 ще плащат по-висок", каза Нинова.



                          БСП предлага също така въвеждане на „Данък капитал“ – данък върху дивидентите, не тези 5%, които са по-малко от това, което плащат работещите, а също прогресивна скала върху дивидентите.

                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Ами основно съм навън, но БФБ си е достатъчно добро за АДСИЦите и в моментите на раздвижване. Не разбирам обаче целия този патос в периодите на очевиден мечи пазар..
                            Няма никакъв патос. Очевидно е, че преписваме от запад и се чудя дали търгуващите там сте скъсили индексите предвид това, че вярвате силно в предстоящия срив.

                            П.П. Не приемайте всяка реплика за заяждане. Наистина питам и ми е интересно.
                            Last edited by 15%; 25.10.2018, 19:59.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Аз да попитам - след като мислите, че ДАКСА ще е под 10 000, защо не го скъсите? Аз ако имах и най-бегла представа какво ще стане навън, никога нямаше да погледна БФБ-то.
                              Ами основно съм навън, но БФБ си е достатъчно добро за АДСИЦите и в моментите на раздвижване. Не разбирам обаче целия този патос в периодите на очевиден мечи пазар..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Още не са паднали, гледай на ДАКС 10 000 какво ще става
                                Аз да попитам - след като мислите, че ДАКСА ще е под 10 000, защо не го скъсите? Аз ако имах и най-бегла представа какво ще стане навън, никога нямаше да погледна БФБ-то.
                                Last edited by 15%; 25.10.2018, 19:11.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X