IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • A сега накъде ?
    Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      [ATTACH=CONFIG]n3403248[/ATTACH]



      питах къде са спечелили, а не къде не са загубили ...... има разлика...
      ти наистина ли вярваш, че с подобна графика може да заблудиш някого?

      Алтерко направи успешно първично публично предлагане при цена 1,45 лв. на акция

      На тази цена повечето от форума записаха и отдавна продадоха на печалба
      Близо две трети от инвеститорите са физически лица

      Коментар


      • dddd, Държиш ли още Агрия груп ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          [ATTACH=CONFIG]n3403248[/ATTACH]



          питах къде са спечелили, а не къде не са загубили ...... има разлика...
          Знаеш ли на колко беше IPO и колко е цената в момента?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            не мога да се сетя в последните години от кое ИПО дребните инвеститори са спечелили...

            би ли ми припомнило за някое успешно (за дребните) ИПО?
            Да защо не
            Градус 6 Прочети за да се убедиш. какво шеговито писахме там с Греъм относно логиката на 6тицата - че може да е "6пекулантите 6те могат да ке6ират на 6-ти" )
            Или питай Ванката Давидов, дали не е спечелил от Сирма. Има си цена и време разбира се, константни величини са данъците в нап-а))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

              Алтерко.
              Click image for larger version

Name:	A4L.jpg
Views:	1
Size:	40.1 КБ
ID:	3403248




              питах къде са спечелили, а не къде не са загубили ...... има разлика...
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                не мога да се сетя в последните години от кое ИПО дребните инвеститори са спечелили...

                би ли ми припомнило за някое успешно (за дребните) ИПО?
                Алтерко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Който иска - дава, който не иска - не дава, Никой никого не задължава и не се знае кой колко ще плати.
                  Просто тр. да се внимава къде и защо се участва. Ако го кажеше преди време на кандидатите за книжките на цска, щяха да ти кажат, че нямат голямо значение кинтите (примерно)...
                  не мога да се сетя в последните години от кое ИПО дребните инвеститори са спечелили...

                  би ли ми припомнило за някое успешно (за дребните) ИПО?
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    доста оптимистична новина ........... инвеститорите ще платят дълговете и парите пак няма да стигнат...
                    Който иска - дава, който не иска - не дава, Никой никого не задължава и не се знае кой колко ще плати.
                    Просто тр. да се внимава къде и защо се участва. Ако го кажеше преди време на кандидатите за книжките на цска, щяха да ти кажат, че нямат голямо значение кинтите (примерно)...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      2-ро IPO ... МБАЛ "Хигия" излиза на борсата

                      MБAЛ "Xигия" AД - пъpвaтa чacтнa бoлницa в Бългapия щe пpeдлoжи 1,3 милиoнa нoви aĸции, c ĸoитo щe yвeличи ĸaпитaлa cи oт 2 нa 3,3 милиoнa лeвa. Mинимaлнaтa eмиcиoннa cтoйнocт щe бъдe 5 лeвa, или 6,5 милиoнa cвeж ĸaпитaл oт инвecтитopитe.

                      Пeчaлбaтa e eдвa 22 000 лeвa. Koмпaниятa имa дългoвe oт 8,2 милиoнa лeвa.

                      https://money.bg/investments/mbal-hi...hLLIlABJug-Cn8
                      доста оптимистична новина ........... инвеститорите ще платят дълговете и парите пак няма да стигнат...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • 2-ро IPO ... МБАЛ "Хигия" излиза на борсата

                        MБAЛ "Xигия" AД - пъpвaтa чacтнa бoлницa в Бългapия - излизa нa Бългapcĸaтa фoндoвa бopca (БФБ). Bчepa Koмиcиятa зa финaнcoв нaдзop (KФH) изиcĸa дoпълнитeлни дoĸyмeнти пpeди пoтвъpждaвaнeтo нa пpocпeĸтa зa пъpвичнo пyбличнo пpeдлaгaнe. "Xигия" щe пpeдлoжи 1,3 милиoнa нoви aĸции, c ĸoитo щe yвeличи ĸaпитaлa cи oт 2 нa 3,3 милиoнa лeвa. Mинимaлнaтa eмиcиoннa cтoйнocт щe бъдe 5 лeвa, или 6,5 милиoнa cвeж ĸaпитaл oт инвecтитopитe. Cpeдcтвaтa щe бъдaт изпoлзвaни зa oтвapянe нa нoви oтдeлeния и ĸлиниĸи в лeчeбнoтo зaвeдeниe и зaĸyпyвaнe нa виcoĸoтexнoлoгичнa мeдицинcĸa aпapaтypa, cтaвa яcнo oт peшeния нa извънpeднo зaceдaниe нa aĸциoнepитe. Πyбличнoтo пpeдлaгaнe щe ce cчитa зa ycпeшнo, aĸo бъдaт зaпиcaни пoнe 10 000 нoви aĸции. Hacтoящитe aĸциoнepи нямa дa зaпиcвaт aĸции oт yвeличeниeтo нa ĸaпитaлa, глacи oщe peшeниeтo. Зa инвecтициoнeн пocpeдниĸ e избpaн "Kaпмaн" AД. MБAЛ "Xигия" AД, ĸoятo ce нaмиpa в гpaд Πaзapджиĸ, e ocнoвaнa пpeз дaлeчнaтa 1991 г. и e пъpвaтa чacтнa бoлницa в Бългapия. Πpeз 2005 г. дpyжecтвoтo нaпpaви oпит дa излeзe нa бopcaтa, нo нe чpeз ІРО, a чpeз втopичнo пpeдлaгaнe, нo нe пoлyчи "зeлeнa cвeтлинa" oт KФH. Изпълнитeлeн диpeĸтop и мaжopитapeн coбcтвeниĸ c 85,7 пpoцeнтa e пpoф. д-p Cтaйĸo Cпиpидoнoв. Финaнcoвитe peзyлтaти зa 2017 г. coчaт, чe пpиxoдитe дocтигaт 6,2 милиoнa, нo пeчaлбaтa e eдвa 22 000 лeвa. Koмпaниятa имa дългoвe oт 8,2 милиoнa лeвa.

                        https://money.bg/investments/mbal-hi...hLLIlABJug-Cn8

                        Коментар


                        • Това Софикс, е защото не си напреднал достатъчно. С всяко по-високо ниво достигнато от теб, хоризонта ще ти се разширява, ще ставаш все по алтруист и вече ще ти е необходимо да предпазваш нас, неуките.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                            Полки, не се прави на луд, защото много добре знаеш за какво говоря. Разбира се, че всеки има право да пише във форума, но нормално ли е да пишеш всеки ден едно и също нещо по няколко пъти? Има хора които дори не се интересуват от цените на акциите, а просто влизат във форума да казват колко лоша е нашата борса и да дразнят останалите. Това нормално ли е? Мен да сте ме видели всеки ден да плюя да речем по биткойна? А да влизам в темите за имоти и там да дразня хората? А в темата за златото? Ми като нямам интерес там просто не пиша и дори не ги чета.
                            +1

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              няма условие, че имаш право да пишеш, ако имаш акции и че нямаш право да пишеш ако нямаш акции

                              все пак е смешно големи и уравновесени хора които имат претенции, че са хладнокръвни инвеститори/спекуланти да обръщат внимание , че някой си бил на различно мнение от неговото

                              и защо не използвате възможността да купувате на промоция след като смятате, че тези без акциите дирижират с писане по форуми какво се случва на БФБ

                              как става това?

                              ако пиша по цял ден, че искам да купя ХИМ на 1,14 мислиш ли, че това е достатъчно условие това да се случи?

                              хайде порастнете малко ....... не ви отива да ревете и да търсите причини за спада не там където се намират причините за него
                              Полки, не се прави на луд, защото много добре знаеш за какво говоря. Разбира се, че всеки има право да пише във форума, но нормално ли е да пишеш всеки ден едно и също нещо по няколко пъти? Има хора които дори не се интересуват от цените на акциите, а просто влизат във форума да казват колко лоша е нашата борса и да дразнят останалите. Това нормално ли е? Мен да сте ме видели всеки ден да плюя да речем по биткойна? А да влизам в темите за имоти и там да дразня хората? А в темата за златото? Ми като нямам интерес там просто не пиша и дори не ги чета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                                Странни форумци има тук като сте купували да сте мислили пазара има 2 посоки ,и аз имам Чез последно купувах на 250 да съм се оплакал някъде ,че пада?
                                Всеки си има глава на ръменене
                                Сега форумците виновни
                                Абе българска му работа.На калпавия .... вълната ...

                                Коментар

                                Working...
                                X