IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Искате ли да спрете с глупостите? Нито Дядо Коледа, нито Дядо Мраз, нито Баба Марта знаят какво ще се случи.
    Ще заложим тогава за Пижо и Пенда Ти сега какво, не си на кеф или не ти е до майтап ? Явно че разтоварваме петък вечер, шегуваме се и със себе си дори А кога беше когата софикс се майтапеше "удри уйно", "натисни бабо мецо с тежката лапа", "да тропнем мечото хорце" и т.н/ Както казваш, не това ще смени сентимента та камо ли баба марта и дядо април

    Коментар


    • Искате ли да спрете с глупостите? Нито Дядо Коледа, нито Дядо Мраз, нито Баба Марта знаят какво ще се случи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        На мен не ми разправяй тези, "ич" не ти вярвам, )) уж беше бик, а си се разкешвал в тилът на "врага", - не е гут така.
        Пък и що касае амбалажа (картоните) - за никъде не бързам Елате пиленца при батко, както се казва, но не за пилците на градус, разбира се
        Гледам да съм позициониран около тренда защото и след КТБ нямаше да пада Софикс но си падна стабилно. А сега имаме глобални мечи пазари което си е доста по притеснително. Имам отигравания по определени позиции къде успешно къде не, но важното за мен беше да не съм на загуба през 2018 и съм много доволен от резултата.

        При нас спускането е постепенно и има време всеки да намали поне малко рискът но мисля че повечето участници подценяват ситуацията. Софарма е добър пример как цената си пада и пада и пада. А пазарът знае за по слабите резултати на фона на глобален срив по пазарите и сякаш се очаква мажо да купува до дупка но и той си прави сметка и смени тактиката.


        Не е препоръка за търговия с акции! Успех!





        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

          Не са отдолу, а от страната на булката
          За много години, и Добре дошъл Дядо Коледа (y) Навреме точно срещу коледата на някои сродни православни народи Димитровден мина, луканките се ветреят из проветриви места.) Как мислиш, кога ли ще са годни за консумация ? (без да е каквато и да е препоръка)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

            Беше написано още през 1996 г.

            https://knizhen-pazar.net/index.php?...85%D0%BE%D0%B4

            Ако линка не се отваря пишеш в гугъл - Тошо Пейков - "Записки по българските реформи"...

            Имах късмета да я прочета още тогава,което в комбинация с оттук-оттам подсказа,че борсовия пазар в БГ е гнила ябълка.По Ирония на Съдбата задокеанският й аналог с джадите също е такава.Което навява на мисълта,че всичко е един заговор като разликата е в размера или както сигурно би казал Джобс на Возняк на грозен федалски жаргон :"Не ти ли омръзна да си все отдолу!".....

            На бфб-то сичките сте отдолу.....
            Не са отдолу, а от страната на булката

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

              Тренда не е ясно още дали е надолу, особено с днешните изказвания на Пауъл...

              А Американците май нямат намерение да спират.
              S&P 500 2,531.93 +84.04 +3.43%
              Nasdaq 100 6,420.96 +273.83 +4.45%
              Dow 30 23,453.37 +767.15 +3.38%
              Ясно е, имаме вече забавяне в реалната икономика и спиране на ръста на лихвите не може да промени това. Единствено ново пришпорване на кредитния цикъл от ЦБ може да обърне картината.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Вземете го напишете с големи букви "Инвестициите на БФБ са безмислена дейност и са вредни за вашето финансово здраве"...
                Беше написано още през 1996 г.

                https://knizhen-pazar.net/index.php?...85%D0%BE%D0%B4

                Ако линка не се отваря пишеш в гугъл - Тошо Пейков - "Записки по българските реформи"...

                Имах късмета да я прочета още тогава,което в комбинация с оттук-оттам подсказа,че борсовия пазар в БГ е гнила ябълка.По Ирония на Съдбата задокеанският й аналог с джадите също е такава.Което навява на мисълта,че всичко е един заговор като разликата е в размера или както сигурно би казал Джобс на Возняк на грозен федалски жаргон :"Не ти ли омръзна да си все отдолу!".....

                На бфб-то сичките сте отдолу.....

                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Много бързате! В типичен мечи пазар сме с голяма волатилност но тренда е ясен и път надолу има доста. Ето днес сме 3%-4% нагоре на запад но това нищо не променя просто вълничките се образуват по пътят надолу.

                  При нас я няма тая волатилност защото няма кинти а нови пари влизат предимно в напреднал възходящ тренд. На БФБ нови пари не очаквайте скоро защото депозитарите като видят графиката за последната година и ще избягат
                  Тренда не е ясно още дали е надолу, особено с днешните изказвания на Пауъл...

                  А Американците май нямат намерение да спират.
                  S&P 500 2,531.93 +84.04 +3.43%
                  Nasdaq 100 6,420.96 +273.83 +4.45%
                  Dow 30 23,453.37 +767.15 +3.38%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Много бързате! В типичен мечи пазар сме с голяма волатилност но тренда е ясен и път надолу има доста. Ето днес сме 3%-4% нагоре на запад но това нищо не променя просто вълничките се образуват по пътят надолу.

                    При нас я няма тая волатилност защото няма кинти а нови пари влизат предимно в напреднал възходящ тренд. На БФБ нови пари не очаквайте скоро защото депозитарите като видят графиката за последната година и ще избягат
                    На мен не ми разправяй тези, "ич" не ти вярвам, )) уж беше бик, а си се разкешвал в тилът на "врага", - не е гут така.
                    Пък и що касае амбалажа (картоните) - за никъде не бързам Елате пиленца при батко, както се казва, но не за пилците на градус, разбира се

                    Коментар


                    • и като видат графиките на останалите къде ше идат ??? сохи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        ИНтересен анализ, Батя, на мен първото число ми стои също правдоподобно (мойто беше около 550, +-некви десетици не са проблем а и не си играя много точно да ги меря, то не е като с нож да го отрежеш ), за второто число по спомен май имах малко по-малко предложение, а помниш ли къде си видял анализа, за да погледнем, как са нещата и през погледа на тех.анализаторите ?
                        Иначе, също мисля като батювият съвет, да се възползваме от ситуацията и имам готовност и с портфейла и с кеша.
                        (не се третира като препоръки )
                        Много бързате! В типичен мечи пазар сме с голяма волатилност но тренда е ясен и път надолу има доста. Ето днес сме 3%-4% нагоре на запад но това нищо не променя просто вълничките се образуват по пътят надолу.

                        При нас я няма тая волатилност защото няма кинти а нови пари влизат предимно в напреднал възходящ тренд. На БФБ нови пари не очаквайте скоро защото депозитарите като видят графиката за последната година и ще избягат

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Четох един техн. анализ който предвижда падане до към 540 преди нов възход с цел 800-850. Звучеше много правдоподобно..
                          Така че бикове, възползвайте се по най-добрия начин от ситуацията, наместете добре портфейлите и бъдете готови за момента в който отново ще дойде нашето време!
                          ИНтересен анализ, Батя, на мен първото число ми стои също правдоподобно (мойто беше около 550, +-некви десетици не са проблем а и не си играя много точно да ги меря, то не е като с нож да го отрежеш ), за второто число по спомен май имах малко по-малко предложение, а помниш ли къде си видял анализа, за да погледнем, как са нещата и през погледа на тех.анализаторите ?
                          Иначе, също мисля като батювият съвет, да се възползваме от ситуацията и имам готовност и с портфейла и с кеша.
                          (не се третира като препоръки )

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Може да иронизирате и да се подигравате с всекиго....
                            Но между различните мнения за апокалипсиса има различия...
                            При мен е средносрочно и дългосрочно очаквам сериозен спад ,но на ДАУ и ДАХ в краткосрочен аспект очаквам ралито което нямаше през декември...
                            Има доста поводи за него.... в близките 60 дни...
                            За нас виждам или заспиване или до 5% нагоре.
                            ....в близките дни....
                            как ти идва на акъла да споменаваш апокалипсис изобщо??? ........... разликата между 2008-2009 г. и сега 2018-2019 г. е осезаема

                            в близките 60 дни софка ще падне до 555-565 пункта ............ тези 5% са 30 пункта => не знам от къде ще дойдат ........ трябват пари, а не приказки по форуми...
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Щом Полки,Трола и Ташуняка казват ,че ще пада ти какви ралита виждаш?Какво тъпак ли искаш да те нарекът?
                              Може да иронизирате и да се подигравате с всекиго....
                              Но между различните мнения за апокалипсиса има различия...
                              При мен е средносрочно и дългосрочно очаквам сериозен спад ,но на ДАУ и ДАХ в краткосрочен аспект очаквам ралито което нямаше през декември...
                              Има доста поводи за него.... в близките 60 дни...
                              За нас виждам или заспиване или до 5% нагоре.....в близките дни....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Щом Полки,Трола и Ташуняка казват ,че ще пада ти какви ралита виждаш?Какво тъпак ли искаш да те нарекът?
                                никой никога не съм наричал тъпак ...... ако някой така се е почувствал - това си е негов проблем...

                                ==========

                                иначе доста елементарно е да се мисли, че пазара постоянно ще пада ...... при развитите борси напълно нормално е да има корекции на основния тренд и тези корекции показват, че има пазар и той е жив

                                за съжаление на БФБ няма пазар ...... тук всичко се дирижира - и спадовете, и ръстовете ........... софарма&дърщерни се дирижират от време оно, а повече от година в същата ситуация е ХИМ ......... затова и тук няма резки спадове, а всичко става бавно и мъчително като в същото време троловете през час обявяват как ралито започва всеки момент ......... каквото и да си говорим жабчетата бяха "успани" доста добре и самите те не усетиха кога ги свариха ........ а сега ще започнат да рецитират как няма смисъл да се продава понеже дъното е съвсем близко ===>>> колко познато, а?
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X