IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стягайте гащите! Хард Брекзит!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

      Моят коментар бе "сипването" ................
      Да. И вече ти отговорих на този коментар. Не разбирам. Между другото долавям лека нотка на тролене и заяждане, а не на конструктивен спор, така че се теб приключих. Не ме чети и не си прави труда...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

        А да бе. Научих се вече. Вися само отдолу Не ми е зор. Не искам аз да обръщам борсата на горе. До средата на лятото ми е изгодно да си пада лека полека. Да си трупам за дивидент.
        Моят коментар бе "сипването" ................

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent

          dollar-cost averaging
          Няма проблем: http://bfy.tw/1hEn
          Last edited by hamorphis; 15.01.2019, 21:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent

            Здравей! Може ли линк. Може и на лично съобщение. Благодаря предварително. Поздрави
            Линк към какво?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


              Че иска ли чакане щом си мераклия- всичко е на спред разстояние, не е като да няма ...
              А да бе. Научих се вече. Вися само отдолу Не ми е зор. Не искам аз да обръщам борсата на горе. До средата на лятото ми е изгодно да си пада лека полека. Да си трупам за дивидент.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                Аз от три дена съм сложил да купувам Планината, ХЕС и МЦХ-то на бида, ама никой не иска да продава. Не знам защо. Някоя мечка няма ли да ми ги сипе утре?

                Че иска ли чакане щом си мераклия- всичко е на спред разстояние, не е като да няма ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                  А дали ше ти "сипят" щото 50-100 бр не са сипване, това е проблем брат
                  Аз пазарувам всеки божи месец със абсолютно една и съща сума, така че да се опитам да направя теглата на всичките ми 12 акции да са горе долу еднакви. Добре се получава. Ако ти е интересно потърси dollar-cost averaging. В моя случай се получава добре. Бавно, спокойно, без резки движения, и с ниска бета. И с дивиденти всяка година.

                  А, да. И не продавам. Само купувам. Мега лонг търм съм. За пенсия дето се вика.

                  Коментар


                  • А дали ше ти "сипят" щото 50-100 бр не са сипване, това е проблем брат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                      Има голема логика в това брат, нема да ти сипят примерно на 7.20 а на 6.80
                      Ми значи ще взема повече за същите пари и ще взема по-голям дивидент на есен. Проблем, брат?

                      https://imgur.com/a/1zQZgst
                      Last edited by hamorphis; 15.01.2019, 20:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Ми тогава ще ги местя надолу Пък Юни 2019 ще смятам пак.
                        Има голема логика в това брат, нема да ти сипят примерно на 7.20 а на 6.80

                        Коментар


                        • Хайде да оставим за малко SOFIX, който е cap-weighted index, което мене не ме интересува, тъй като портфейлът ми е equally-weighted. Има малки и големи компании с равни тегла. Нека да видим една картинка на BGTR30. Всеки сам да си вади изводите: https://imgur.com/a/p06P9p2

                          Аха аха да пипне червената черта и като змия се отблъсква нагоре. Обемът от долу също е важен. Падаме при все по-ниски обеми. Не е препоръка.
                          Last edited by hamorphis; 15.01.2019, 20:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                            Ами щото пазара е низходящ та затова не ти сипват брат
                            Ми тогава ще ги местя надолу Пък Юни 2019 ще смятам пак.

                            Коментар


                            • Ами щото пазара е низходящ та затова не ти сипват брат

                              Коментар


                              • Аз от три дена съм сложил да купувам Планината, ХЕС и МЦХ-то на бида, ама никой не иска да продава. Не знам защо. Някоя мечка няма ли да ми ги сипе утре?

                                Коментар

                                Working...
                                X