IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Може ли да обясниш кои икономически ПОКАЗАТЕЛИ И ЗА КОЙ ПЕРИОД СА НАЙ- ДОБРИТЕ ДОСЕГА..Също моля да да обясниш защо има отлив на чужди инвестиции в последните 10г. и защо БФБ е на тези нива при тези най- добри икономически показатели..
    Last edited by Kiro; 20.02.2019, 09:40.

    Коментар


    • Всъщност икономическите показатели са най-добрите досега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

        забелязвам че това го повтаряш за пети път - вземи научи че ръста на БВП се мери след като се извади инфлацията...
        Големи мушмороци има тука.

        Коментар


        • ръст на икономиката от 3% годишно, но като се калкулира и годишната инфлация, която е над 3% се получава реален растеж на икономиката 0 или отрицателен.
          забелязвам че това го повтаряш за пети път - вземи научи че ръста на БВП се мери след като се извади инфлацията...
          "the trend is your friend until the end..."

          Коментар


          • Какво стана с измисления завод на Фолксваген в Кремиковци? Май се оказа тлъста лъжа и фалшива новина, а?
            Оптимизъм на бфб-то в близките години няма да има, защото в цялата мафиотска държава няма поводи за оптимизъм. При управлението на боко тиквата всички макроикономически показатели са надолу, на хартия уж отчитат ръст на икономиката от 3% годишно, но като се калкулира и годишната инфлация, която е над 3% се получава реален растеж на икономиката 0 или отрицателен.
            Last edited by Frosty; 19.02.2019, 21:55.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Като гледам златото, има оптимизъм за него. За БФБ по въпрос....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                Начев , тая е най - обикновена некомпетентна калинка .
                ++
                Мда, кратко, ясно и правдиво. Язък му на Начев за есето...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  Един предизвестен край, който би следвало да се регистрира като нещо положително, доколкото открива една поне теоретична възможност, за поставяне на някакво ново начало.
                  Карина Караиванова: Не мисля, че има нещо, което не съм свършила

                  След управлението на Мавродиев, на фона на което нямаше да е никак трудно реализиране на ярка концептуална и управленска изява и номинирането на компетентен персонаж, каквато без колебание е г-жа Караиванова, инвестиционната общност без обзета от известна, макар и плаха надежда.
                  Чудесно знаехме, че управляващите в тази страна не разбират, не харесват и гледат с пренебрежение и насмешка на капиталовия пазар. Може би е подходящо да се отдели специално думата "разбирам" от предното изречение. На нея трябва да се гледа с известна условност. По-вярното твърдение е, че цари разбиране и убеденост, че един активен, силен и подреден капиталов пазар, ръководен от мотивиран, решителен и модерен, независим, амбициозен надзорен орган би бил значителна пречка за реализиране на някакви интереси.

                  Сега, когато г-жа Караиванова си отива в общи линии "по никое време", изричайки странни аргументи за кариерно развитие и вмъквайки в повествованието още по-странни твърдения за липса на несвършена работа, изникват множество въпроси.
                  Да, вероятно висша позиция в международна финансова институция може да се разглежда като изстрелване на нова орбита и основание за претенциозно натъртване в бъдещите СиВи-та, чрез които ще се кадидатства още "по-нагоре". Сигурно и парите ще са сериозно по-добри. Има ли основание, обаче, един от най-високоплатените чиновници в една държава да се чувства неоценен заради възнаграждението си?! А нима огромното професионално преизвикателство да подредиш и задвижиш цял един пазар в суверенна държава - като се започне от законодателство и се стигне до оперативни процедури, не си струва и не е интересно и запленяващо?!

                  Оставам с лепкавото подозрение, че със "странния" си ход г-жа Караиванова се опитва да каже или по-скоро да намекне на една тясна прослойка от специфично изкушена публика нещо далеч по-различно и за себе си аз имам един смислено звучащ и убеден отговор, но не считам за подходящо да го огласявам. Би било твърде претенциозно. Пък и никого не интересува.

                  Горните редове вероятно ще създадат впечатление, че личното ми отношение към мандата на Караиванова е по-скоро положително. Предлагам да не бързате да се ангажирате с такова мнение. Не познавам г-жа Караиванова лично и не мисля, че знам достатъчно за нея и за работата и. Все пак състоянието, в което се оставя Комисията, буди буквало стъписване. Избрах последната думичка като най-мека измежду широк набор от алтернативи.
                  Събитията около оставката на г-жа Агайн също не породиха в мен усещане за яснота и комфорт. Много неща се заметоха, останаха недоизказани. Е, поне се разбра, че членовете на Комисията си общуват чрез писма, заведени в деловодството, пък и мейл кореспонденция.
                  Ледовете се пукат, господа инвестиционни деятели.
                  Начев , тая е най - обикновена некомпетентна калинка .

                  Коментар


                  • +1
                    на фронта с Бонус-Фалус - концепция която се "въвежда" вече 6+ години у нас, (работеща реалност в повечето страни) също бяха отбелязани "звездни успехи" от КФН... темпа с които се случват реални реформи у нас(в която и да е област) е по 1 на 8-10 години... демек за един живот я видим 5-6 такива , я не...

                    преди време си фантазирах че това може да по една реформа на година-две - маркер че си струва човек да се живее в БГ...
                    "the trend is your friend until the end..."

                    Коментар


                    • Един предизвестен край, който би следвало да се регистрира като нещо положително, доколкото открива една поне теоретична възможност, за поставяне на някакво ново начало.
                      Карина Караиванова: Не мисля, че има нещо, което не съм свършила

                      След управлението на Мавродиев, на фона на което нямаше да е никак трудно реализиране на ярка концептуална и управленска изява и номинирането на компетентен персонаж, каквато без колебание е г-жа Караиванова, инвестиционната общност без обзета от известна, макар и плаха надежда.
                      Чудесно знаехме, че управляващите в тази страна не разбират, не харесват и гледат с пренебрежение и насмешка на капиталовия пазар. Може би е подходящо да се отдели специално думата "разбирам" от предното изречение. На нея трябва да се гледа с известна условност. По-вярното твърдение е, че цари разбиране и убеденост, че един активен, силен и подреден капиталов пазар, ръководен от мотивиран, решителен и модерен, независим, амбициозен надзорен орган би бил значителна пречка за реализиране на някакви интереси.

                      Сега, когато г-жа Караиванова си отива в общи линии "по никое време", изричайки странни аргументи за кариерно развитие и вмъквайки в повествованието още по-странни твърдения за липса на несвършена работа, изникват множество въпроси.
                      Да, вероятно висша позиция в международна финансова институция може да се разглежда като изстрелване на нова орбита и основание за претенциозно натъртване в бъдещите СиВи-та, чрез които ще се кадидатства още "по-нагоре". Сигурно и парите ще са сериозно по-добри. Има ли основание, обаче, един от най-високоплатените чиновници в една държава да се чувства неоценен заради възнаграждението си?! А нима огромното професионално преизвикателство да подредиш и задвижиш цял един пазар в суверенна държава - като се започне от законодателство и се стигне до оперативни процедури, не си струва и не е интересно и запленяващо?!

                      Оставам с лепкавото подозрение, че със "странния" си ход г-жа Караиванова се опитва да каже или по-скоро да намекне на една тясна прослойка от специфично изкушена публика нещо далеч по-различно и за себе си аз имам един смислено звучащ и убеден отговор, но не считам за подходящо да го огласявам. Би било твърде претенциозно. Пък и никого не интересува.

                      Горните редове вероятно ще създадат впечатление, че личното ми отношение към мандата на Караиванова е по-скоро положително. Предлагам да не бързате да се ангажирате с такова мнение. Не познавам г-жа Караиванова лично и не мисля, че знам достатъчно за нея и за работата и. Все пак състоянието, в което се оставя Комисията, буди буквало стъписване. Избрах последната думичка като най-мека измежду широк набор от алтернативи.
                      Събитията около оставката на г-жа Агайн също не породиха в мен усещане за яснота и комфорт. Много неща се заметоха, останаха недоизказани. Е, поне се разбра, че членовете на Комисията си общуват чрез писма, заведени в деловодството, пък и мейл кореспонденция.
                      Ледовете се пукат, господа инвестиционни деятели.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                        Ако не се разпаднем още на старта
                        Продавай си артиите тогава, да не гризнеш дървото случайно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                          Ще изригнем мощно, споко
                          Ако не се разпаднем още на старта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                            ,,Как ще ги стигнем Американците,,
                            Ето и кои са 50-те най-свързани страни в света, както и промяната им в класацията, в сравнение с предходната година:
                            Весело е как България изпреварва САЩ... тия които са правили тази класация са абсолютни некадърници. България е там просто защото никой който чете тая статия си няма на идея какво представлява България. Така разни световни и Европейски умници си "инвестираха" (набутаха) парите в България и сега се чудят как да избягат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                              А ние все чакаме, чакаме ..... нещо
                              Ще изригнем мощно, споко

                              Коментар


                              • А ние все чакаме, чакаме ..... нещо

                                Коментар

                                Working...
                                X