IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
    Добре Кире, как да го направим това? Как трябва да се случат нещата според теб стъпка по стъпка? Да блокираме пътища? Да опъваме палатки? Да правим митинги? Да пишем по форумите? Дай идея!
    Браво бе Софикс! Ето че и с ТА меновете имам обща приказка
    Last edited by 15%; 03.03.2019, 20:53.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Като търпиш и мълчиш и чакаш еволюцията..
      според тебе как го правят във Франция, Гърция, Испания, САЩ. .

      Коментар


      • Добре Кире, как да го направим това? Как трябва да се случат нещата според теб стъпка по стъпка? Да блокираме пътища? Да опъваме палатки? Да правим митинги? Да пишем по форумите? Дай идея!

        Коментар


        • Четете какво съм написал и стига сте ме питали едно и също.. Ето 15% предложи да чакаме еволюцията ..Ти какво предлагаш например..

          Каузата ми е да се говори свободно за безобразията и корупцията и да се иска затвор и наказания за тях..Върховенство на закона и свобода на словото и мисълта..Това е основата на Демокрацията..Да видим дали ще ме подкрепиш в това..

          Коментар


          • Кире, ти какво предлагаш да направим?

            Коментар


            • Ами излишна е..Взимай пример от хлебарките в развитието им и не говори за проблеми..ПРЕКЛОНЕНА ГЛАВИЦА САБЯ НЕ Е СЕЧЕ..

              ЧЕСТИТ 3 ТИ МАРТ..НАИСТИНА Е НАРОДОПСИХОЛОГИЯ..

              Каузата ми е да се говори свободно за безобразията и корупцията и да се иска затвор и наказания за тях..Върховенство на закона и свобода на словото и мисълта..Това е основата на Демокрацията..Да видим дали ще ме подкрепиш в това..
              Last edited by Kiro; 03.03.2019, 20:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                15%, ТИ СЕРИОЗНО ЛИ ГОВОРИШ ЗА ЕВОЛЮЦИЯТА..

                И кои са най адаптивни и имат ли разум..Хлебарките и крокодилите и още кои Ами то хубаво да се сравняваш с тях..

                Не те смятам за враг..Ти си един от многото , на които им е удобно да си живуркат във кочината на олигархията и да се приспособяват..Даже не смееш да назовеш проблемите, а търсиш обяснение в ЕВОЛЮЦИЯТА...Не чакай аз да ти предлагам и да те водя , а си отвори широко очите за безобразията и мисли..Какво като си внасяш данъците , всички го правим..А те не спират да крадат и продават България и народа тъне в бедност и се топи..Ти сам се определи какъв си след като си съгласен с това..Даже те е страх да посочиш слабостите и все ги замазваш.. И как да те чуе някой , когато те е страх и нищо не казваш даже в този форум..
                ОК, абсолютно уверен съм, че не си толкова ограничен, за да не разбереш какво имам предвид. Остава втория вариант, при който просто искаш да се заяждаш, въпреки обещанието ми, че бих те подкрепил с всичко по силите си за каузата НИ. В този случай просто всякаква комуникация става излишна.

                П.П. Наистина се надявах да стане градивен разговор, от който може да произлезе нещо конкретно, реално. При тези обстоятелства обаче, аз мисля, че точно ти си един от хората, които обичат това блато и не искат да направят абсолютно нищо конкретно, за да се промени то! Явно dddd е прав в това, че някои хора просто искат да мрънкат и да не си помръднат пръста... Жалко
                Last edited by 15%; 03.03.2019, 20:32.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • 15%, ТИ СЕРИОЗНО ЛИ ГОВОРИШ ЗА ЕВОЛЮЦИЯТА..

                  И кои са най адаптивни и имат ли разум..Хлебарките и крокодилите и още кои Ами то хубаво да се сравняваш с тях..

                  Не те смятам за враг..Ти си един от многото , на които им е удобно да си живуркат във кочината на олигархията и да се приспособяват..Даже не смееш да назовеш проблемите, а търсиш обяснение в ЕВОЛЮЦИЯТА...Не чакай аз да ти предлагам и да те водя , а си отвори широко очите за безобразията и мисли..Какво като си внасяш данъците , всички го правим..А те не спират да крадат и продават България и народа тъне в бедност и се топи..Ти сам се определи какъв си след като си съгласен с това..Даже те е страх да посочиш слабостите и все ги замазваш.. И как да те чуе някой , когато те е страх и нищо не казваш даже в този форум.. Първо се научи да мислиш и говориш свободно..
                  Last edited by Kiro; 03.03.2019, 20:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Това не го вярвам. До сега не съм виждал нагледни доказателства, че нагаждачите оцелявали и живеели най-дълго. Дай някой пример за нагаждач, които е оцелял много дълго.
                    Според мен оцеляват и живеят най-дълго обединените.
                    Българинът е заклет индивидуален играч, все търси някакви схеми и все се мъчи да оцелява индивидуално, затова накрая цялата разединена нация е бита на равна нога.
                    Аз говоря за десетки милиони години еволюция и за вселената като цяло, ти говориш за 1-2 десетилетия в определен регион на света. ПРа-пра гените ни не са били нито най-силните, нито най-"богатите", но накрая оцеляваме само ние. Това само и единствено на база адаптивност.
                    Last edited by 15%; 03.03.2019, 20:13.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      АЗ ТОЗИ ОТГОВОР СЪМ ГО ДАВАЛ МНОГО ПЪТИ ТУК И НА ТЕБЕ СЪЩО..

                      1,Да спрем да си затваряме очите пред безобразията и да се продаваме за жълти стотинки..Да изискваме спазването на закона и правилата, а не да се нагаждаме към неспазването.

                      2,Да не търпим политици , които крадат и лъжат- бързо да се сменят , а не да карат по 10години..Да знаем, че винаги има алтернатива на краденето и корупцията.Само страни които са ги намалили са успешни и богати..Пример Италия, където често се сменят правителства, ВЪПРЕКИ, ЧЕ ВСИЧКО Е ПРОПИТО ОТ МАФИЯТА ИМА И МАФИОТИ В ЗАТВОРА..ТУК НЯМА НАЛИ....

                      3, Да се гледа обективно на истината- факти и икономически анализи, а не лъжи и пропаганда за стабилни държави и уж отлична икономика с ръст от само 3% , корупция и бедност- първи в ЕС..

                      15%- разберете Вашите лични истории не ме интересуват и не мерете всичко по- себе си..Проблема е системен и е грозно да се отрича..Диагнозата е ясна и е закована от чуждите инвеститори, които липсват, неприемането в Шенген и ред безобразия- КТБ, БТХ , Банев и Божков..Имената са им много..

                      Да припомня, че първият път съм гласувал за ББ- имал съм възможност още тогава да бъда в тази партия и съм отказал , но това което наричаш адаптивност е мерзко- да се продаваш на всеки управляващ..По времето на Левски и Ботев са ги наричали мекерета..

                      Сега моля ти посочи как виждаш изход от ситуацията, освен твоята АДАПТИВНОСТ..
                      Кире, допусни поне за момент, че не съм ти враг. Приеми, че не съм комунист, че бачкам здраво, плащам си всичко като поп, моля те.
                      И сега - мнението ми е, че твоите мисли са чисто пожелателни с абсолютно никаква реална полза. ОК, съобразявам се и с трите ти точки. Какво правим утре? Ще се промени ли нещо - не! Какво трябва да стане, за да се промени? Трябва да се уволнят хората от КФН, КОМПИ, съдии, прокурори и т.н, ама те се назначават и съответно уволняват от политици! Как да го направим с теб? Трябва да се сменят политиците и аз правя действия в тази насока. Да, нямам успех, но ако всеки прави като мен, може и да има някакъв! Ако предложиш нещо, което е по-градивно ти обещавам, че ще го прегърна и ще участвам. Дай да протестираме, да спиме там, да организираме протести... Нещо дай поне... Дай да се свържем с върховните нива на политиците, ама това не става с 5 лева в джоба! Трябва да станем някои, за да ни чуят.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        ...Накрая само ще напомня, че еволюцията е доказала: не оцелява нито най-силния, нито най-богатия. Оцелява най-адаптивния!...
                        Това не го вярвам. До сега не съм виждал нагледни доказателства, че нагаждачите оцелявали и живеели най-дълго. Дай някой пример за нагаждач, които е оцелял много дълго.
                        Според мен оцеляват и живеят най-дълго обединените.
                        Българинът е заклет индивидуален играч, все търси някакви схеми и все се мъчи да оцелява индивидуално, затова накрая цялата разединена нация е бита на равна нога.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • АЗ ТОЗИ ОТГОВОР СЪМ ГО ДАВАЛ МНОГО ПЪТИ ТУК И НА ТЕБЕ СЪЩО..

                          1,Да спрем да си затваряме очите пред безобразията и да се продаваме за жълти стотинки..Да изискваме спазването на закона и правилата, а не да се нагаждаме към неспазването.

                          2,Да не търпим политици , които крадат и лъжат- бързо да се сменят , а не да карат по 10години..Да знаем, че винаги има алтернатива на краденето и корупцията.Само страни които са ги намалили са успешни и богати..Пример Италия, където често се сменят правителства, ВЪПРЕКИ, ЧЕ ВСИЧКО Е ПРОПИТО ОТ МАФИЯТА ИМА И МАФИОТИ В ЗАТВОРА..ТУК НЯМА НАЛИ....

                          3, Да се гледа обективно на истината- факти и икономически анализи, а не лъжи и пропаганда за стабилни държави и уж отлична икономика с ръст от само 3% , корупция и бедност- първи в ЕС..

                          15%- разберете Вашите лични истории не ме интересуват и не мерете всичко по- себе си..Проблема е системен и е грозно да се отрича..Диагнозата е ясна и е закована от чуждите инвеститори, които липсват, неприемането в Шенген и ред безобразия- КТБ, БТХ , Банев и Божков..Имената са им много..

                          Да припомня, че първият път съм гласувал за ББ- имал съм възможност още тогава да бъда в тази партия и съм отказал , но това което наричаш адаптивност е мерзко- да се продаваш на всеки управляващ..По времето на Левски и Ботев са ги наричали мекерета..

                          Сега моля ти посочи как виждаш изход от ситуацията, освен твоята АДАПТИВНОСТ..
                          Last edited by Kiro; 03.03.2019, 19:18.

                          Коментар


                          • Доста интересен и дълъг дебат от двата полюса се е получил тук вчера и днес. Едната страна недоволства от условията, в които всички ние живеем /логично и разбираемо/, а другата гледа да се нагоди по тях, за да извлече максимума за себе си /също логично и разбираемо/. На теория не било трябвало да има никакво противоречие, но ето - факт! Моето мнение е, че за да се сбилжат двете позиции, Киро би трябвало да даде реална рецепта, с която да промени статуквото, за да има по-голям смисъл от постоянните му натъртвания колко сме зле. Пример - аз съм харесал определена политическа партия в социалните медии, говоря с всеки мой близък и се опитвам да го убедя да гласува за нея. Също така преди време ме поканиха да членувам в огромна партия като ясно ми дадоха да разбера, че това ще ми помогне да си намеря прекрасна работа с добро заплащане. Аз отказах, тъй като мислите на клуба, от който ми го предложиха бяха на 180 градуса от моите. Докато мога да работя и да изкарвам някакви нормални доходи /карам много стара кола, живея в наследствено жилище и не ходя до Аруба/, както съм сега, не бих се продал. Не казвам никога, тъй като ако спукам гумите някой ден и няма възможност да работя, може би сам ще им се моля да ме поканят наново. dddd може би приел отсрещната страна по-лесно ако се постави на мястото на обикновен човек. За мен във всяка негова дума изобилства огромно самочувствие /не го познавам, но съм почти убеден, че е с покритие/ , но борсата не би трябвало да е място, в което да успяват примерно 1 на 100 или на 1000 човека. Би трябвало да не се изискват огромни качества, за да изкарва обикновен човек някаква дододност - примерно инфлацията х 3. Той хубаво си отчита грешките, възприема ги и върви напред, но не може да очаква, че болшинството от хората имат тази възможност. Това е все едно някой професионален бегач да не разбира как хората не могат да пробягат 100 метра за 12 секунди примерно.

                            Стана много дълго, а това е дразнещо. Накрая само ще напомня, че еволюцията е доказала: не оцелява нито най-силния, нито най-богатия. Оцелява най-адаптивния! Също така трябва всички да знаем, че условията можеше и да са много по-лоши. Все пак над 2/3 от хората по света живеят в по-неблагоприятна среда . Не че защитавам статуквото, но просто трябва да се завърши с нещо оптимистично.

                            Успех на всички нас, които все пак се борим по някакъв начин и заставаме с личните си пари! Самото това действие е похвално!
                            Last edited by 15%; 03.03.2019, 18:48.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Честит 3-март на всички Българи !!!

                              4Д ,уважавам ти мненията и в много голяма степен те се припокриват с моите виждания.

                              dddd
                              Киро, това е малко трудно заради поведението на инвеститорите/спекулантите на БФБ. В преобладаващата си част те искат ИПО на компания със стабилни парични потоци от оперативна дейност, способна да дава устойчиви дивиденти , на значителен дисконт от справедливата цена. В задачата се пита защо такава компания да се листва? След като има значителни стабилни парични потоци, то вероятно би могла да се финансира сама или чрез заемни средства. В случай, че условието на "инвеститора" да купи е мажоритаря да му продаде на значителен дисконт, то защо мажоритарен да го прави? Той да не е благотворително дружество? „

                              Още при вземане на решенията си се мъчим да се застраховаме с порядъчен дисконт, но естествено не винаги успяваме.
                              Тука пишещите сме на 99,99 % спекуланти ,а инвеститори ставаме понякога по неволя и почваме да търсим проблеми другаде.
                              И тука подкрепям напълно колегите ,които се оплакват от ролята на регулатора и съдебната система – примери като източването от мажовците на дружества като ХПътища от Васил Божков, Меком – Силистра от Стефан Райчев и други,които остават безнаказани биха могли да откажат всички да инвестират в България.
                              Има и много други примери,където колкото и дисконт да си слагаш не можеш да се защитиш от злонамерени действия.
                              Затова и няма инвеститори на БФБ, а само шепа спекуланти .
                              Като няма инвеститори - не идват или се отписват големите и успешни емитенти.
                              Като няма подходящи дружества има ниската ликвидност и всички останали проблеми.Всичко е навързано.
                              Малко става като приказката за яйцето и кокошката.
                              Основната причина според мен е погазването на законността от политическата,бизнес и съдебна върхушка в България.

                              За нас спекулантите от форума остава да си носим „кръста” от решенията си и евентуално ориентиране към други по ликвидни и законоспазващи пазари.
                              Още веднъж – Честит празник!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Уфф, Всички тези общи приказки са писани стотина пъти във форума през годините, и сме ги чели преди да се регистрираш, но са просто опит да се избяга от разумен отговор на въпроса - защо не идват читави дружества а само такива, в които маджовците ползват надутото ipo за да излизат от инвестиция. Общи и безсмислени лафове с които ни представяш отговор, вече не са обяснение за балъци.
                                Защото явно пак ги четем, но балъците сме се променили през времето и въпреки че сме приели колко сме лоши, гадни и капризни, и сме се съобразили с това, виждаме че процеса е еднократен, а маджовеца няма никакво намерение да се променя, седи, забавлява се и ни гледа сеира, взема ви кинтите, радвайки се на вашите нелепи обяснения.
                                Но някои от "балъците" сме се променили, но явно другото вън от нас не се е променило и е време да се търси адекватно отношение и от втората страна. Значи това което си написал - това го знае всеки и с него се започва на борсата. По някакви причини винаги има бикове и мечки иначе няма да има търговия. НО припомням въпроса, защото ми се струва, че с общите приказки нещо се изметна от смислен отговор:

                                ...Защо ни пробутват ... изобщо компании от които маджовците искат да разкешват, а свестни растежни компании са извън борсата?


                                В някаква степен е и риторичен въпрос, защото и няма много нови компании, искащи да споделят развитието си и печалбата.
                                Вярно е, че всеки може да си направи сметката, дали и къде да участва. Но докато разчитаме само на лаишки обяснения и общи лафове, че винаги има недоволни и тем подобни архаизми, да не се окаже, че и последния автобус "играчи" е започнал, да си "стяга куфарите", а поредните рекламирани ipo-та да носят все по-малко и по-малко "нови балъци". А щом собствените бягат, как да се надяваме на "чужди".

                                1+, 1+ ,1+
                                Подкрепям! Подкрепям! Подкрепям!

                                Коментар

                                Working...
                                X