IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бруталното рали тепърва предстои

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Утре?
      Голяма тишина веч...дори чертожниците спряха да чертаят..


      На кръстопът сме и мечки и бикове се ослушват мисля че биковете са в по добра позиция в момента но ще се разбере скоро

      Коментар


      • Утре?
        Голяма тишина веч...дори чертожниците спряха да чертаят..



        Коментар



        • ИНТЕРЕСНО МНЕНИЕ ОТ НЕТА

          https://www.facebook.com/Forex.Angel...&theater&ifg=1




          Централните банки създават пари, не казвам печатат, защото реално те не се печатат, а са само виртуални. С тези пари се купуват активи, предимно финансови инструменти. Как влияе това на икономиката.
          Да се предоставим един друг сценарии. Ако централните банки печатат пари, както сега, но ги дават директно на населението, във форма на социални дейности увеличени заплати на администрацията и прочее, тоест тези пари влизат в M1, тогава инфлацията неминуемо ще се увеличи, защото ще нарасне потреблението и най-вероятно ще се получи хипер инфлация. Но ако вместо това тези пари се вложат във финансови активи, тогава средствата в паричния запас M1 не нарастват. Тоест това са приспани пари, който неминуемо водят до ръст при индексите, това неминуемо увлича и други пари от населението и от бизнеса. По този начин се изтезателят още пари от M1 и M2, сега вече част от напечатаните пари могат да се дадат на населението, защото реално в M1 и M2 те не се увеличават и няма опасност от това да се предизвика хиперинфлация. Но какво става с общата парична маса? Тази маса нараства главоломно. Реално парите губят стойността си, но ние не го виждаме защото инфлацията не нараства. А не нараства, защото както многократно съм казвал, това са приспани пари. Това е един вид времеви механизъм при който се взима стойност от бъдещето. Тоест в настоящето парите запазват стойността си, като изсмукват стойност от бъдещето. Това по-принцип е един много порочен механизъм, но засега действа.
          А сега нека поговорим за финансовите кризи и за тяхната роля в икономиката.
          Представете си, че на една планина дълго време вали сняг. Той постепенно се натрупва и може да си седи много дълго напълно спокойно без да застрашава никого. Това е скрита заплаха, за който много от обикновените туристи дори не подозират. Но специалистите знаят за тази заплаха. Тази лавина рано или късно ще падне. Има два варианта или да я оставят да падне сама, което никой не знае кога ще стане или да я предизвикат, като сложат специални заряди. Точно това представляват финансовите кризи, микро заряди, чрез който се освобождава натрупаното напрежение в икономиката.
          Last edited by Kiro; 17.03.2019, 07:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Към бавно развиващите се ;-)
            Ха-ха, много точно казано.
            За последните 10 години софиксът се е увеличил с 314 пункта.

            Ако екстраполираме, Софикс около 900 чакайте някъде към 2029-2030-та година... ако все още има останала борса и държава до тогава.
            Който има нерви нека чака до тогава.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • акциите се качват по стълбите, но слизат с асансьора...
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Към бавно развиващите се ;-)
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Хубавото е ,че ако се очаква краш веднага ще се появят апоколиптиците като Вожда ,Полки или Трола и темите като Паника и Апокалипсис щяха
                  да бъдат изтикани напред,но такова нещо не се забелязва.Скоро четох едни прогнози,че тази година развиващите се пазари ще реализират печалби,
                  но нашият към кои се води е трудно да се определи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                    This time is different е опасно мислене..
                    Съгласен съм, това би трябвало да е първият урок по инвестиране. Явно обаче трябва и аз да се опаря жестоко, за да го разбера по-добре. Като/ ако стане големият краш, поне ще съм в по-консервативни компании.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Ето пример за много смислен и градивен пост с факти и цифри, с обосновка! Браво, с удоволствие го прочетох и разгледах, въпреки че и аз хвърлям по едно око от време на време точно на тези индикатори. И аз съм горе-долу в твоята ситуация, но колкото и лаишко да звучи, аз допускам, че следващия краш има вероятност да не е така моментен и с толкова дълбоки спадове. За мен условията днес са доста различни от онези, на чиято база са вадени изводите за тези индикатори. Икономически цикли има и ще има, но според мен може през нашите дни просто падането да е мнооого по-бавно и плавно. Централните банки имат вече /за първи път в историята/ толкова много инструменти и едва ли биха допуснали някакви катастрафални спадове. В тази връзка и аз се готвя, но не стоя не кеш, а се набивам в компании, които според мен биха били най-малко засегнати, разбира се, ако има пък ръст биха и порастнали по-малко. Златото е против природата ми и дори да виждам, че има някакъв потенциал, просто не мога да се пречупя да купя от него.

                      Успех!
                      This time is different е опасно мислене. Напротив. Все по брутални ще стават крашовете заради машините които търгуват. Преди 50 години е трябвало да звъниш по телефона за да продадеш. Сега ботовете могат да изтрият 50 процента за няколко дни. Само гледайте.

                      Коментар


                      • И за 2018г. България остава последна в ЕС по БВП на човек от населението с под €8000.

                        СЛАВА НА БХ, ШИШИ И ЧЕРЕШКО..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Чета, гледам календара, пак чета - пак гледам....няма грешка, не е 1 април

                          Прав си, имат още неизполвани инструменти, могат вземат пример от яцб и като нея купят половината си пазари.
                          И тоя инструмент още не са го ползвали, след като не могат -10% да направят лихвите няма начин и до него да не допрат.
                          Ма кой ли противоестествен актив ще е най печеливш тогази....

                          https://www.youtube.com/watch?v=hxMnMDw1V_Y
                          Не е 1-ви Април но виждаш ЕЦБ отлага вдигането на лихвите и са готови за ново QE. Общо взето централните банки са в готовност да стимулират при нужда. Брекзит май се отлага а китайската борса скочи с 20% за 2 месеца в очакване на сделка със САЩ. Нормално пазарите са в зелено.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Икономически цикли има и ще има, но според мен може през нашите дни просто падането да е мнооого по-бавно и плавно. Централните банки имат вече /за първи път в историята/ толкова много инструменти и едва ли биха допуснали някакви катастрафални спадове. В тази връзка и аз се готвя, но не стоя не кеш, а се набивам в компании, които според мен биха били най-малко засегнати, разбира се, ако има пък ръст биха и порастнали по-малко. Златото е против природата ми и дори да виждам, че има някакъв потенциал, просто не мога да се пречупя да купя от него.

                            Успех!
                            Чета, гледам календара, пак чета - пак гледам....няма грешка, не е 1 април

                            Прав си, имат още неизполвани инструменти, могат вземат пример от яцб и като нея купят половината си пазари.
                            И тоя инструмент още не са го ползвали, след като не могат -10% да направят лихвите няма начин и до него да не допрат.
                            Ма кой ли противоестествен актив ще е най печеливш тогази....

                            https://www.youtube.com/watch?v=hxMnMDw1V_Y

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              Най-накрая идат добри новини от посока кфн. Нашият надзорен началник вече няма да е обезглавен и безпризорен, а ще си има нов титуляр. Бойко Атанасов е новият шеф на Комисията за финансов надзор
                              Хахаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Съгласен съм че пазарът в САЩ е много надут но както виждаш продължава да ръсте а СП 500 май щи тества върхът. По голям спад ще има в даден момент но може и да е след няколко години така че напълно възможно е биковете да спретнат едно рали и на БФБ.
                                Maй пак си ютилизирал кеша и вече не пари...

                                Коментар

                                Working...
                                X