IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Какво стана с Георги ми е интересно......
    Той нещо не се вестява......тъдява ,защо.....

    Какво правиш днес пред компютъра , аз понеже имам две акции който утре ще реагират на отчета си в десетки проценти и дълъг индекс след няколко лоши дни...в ДАХ а ти...гледаш некой купуват елтоса, други арома ,трети фонд имоти ,четвърти метизи и всичкото това за десетки левове....
    В момента некой преквърля акции на Албенка и това е единствената сделка която човек нормален може да погледне.... и така вече повече от години

    Това с Великите инвеститори съм го слушал от 2003 година ,който само купували.....и са основата на нашия борсов маркет ,до момента когато продадат за десетки левове портфеила си....
    П.П. Неуспелият спекулант е дългосрочен инвеститор....борсова мъдрост....
    Георги е от хората, които описах в предния си пост - дойде на БФБ, видя, че няма да стане така, както той го мислеше и избяга навън.
    В работата съм и имам повечко свободно време - затова съм на компютъра.
    На БФБ-то съм спокоен. Очаквах малко повечко, но и така съм доволен. Към днешна дата доходноста ми е над алтернативата кеш. Ликвидноста не ме плаши, тя ми помага. Сега пак сигурно звуча тъпо, но слабата ликвидност е много добра за дребните като мен и ужасна за фондовете и големите. Намирам я за бонус към мен и се надявам да продължава да няма ликвидност.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Няколко пъти изразявам мнение, че БФБ е много по-мъдра от големите борси и всеки път ми се смеят хората. Е, аз обаче продължавам да го мисля и отново го повтарям. Просто на БФБ са останали само най-умните участници след 2009 година и професионалнисти във фондовете. Новите участници са твърде малко и са доста премерени реалисти, които осъзнават, че няма да станат милионери за 1 ден, а такива хора трудно се плашат и трудно се лъжат да надуват балони или да чертаят глупави дъна. Авантюристите, агресивните играчи, които трябва да правят тези движения стоят на БФБ месец, виждат, че нещата няма да им се получат и бягат навън. И така като % участници, професионалистите /мъдрите хора, които знаят какво правят/ на БФБ са много, много повече от тези навън. Там всеки индекс има по 50 фонда, които го следват, в които фондове инвестират бабите, тото-милионерите, комарджиите, оптимистите, и т.н. Тук такива инвеститори, дори пасивни няма.

      Батка звучиш кат ората от ,,Историческият парк,,


      Коментар


      • 15%, след 5 часа борсова търговия в който има само 12 сделки над хиляда лева и само една над 10К..
        кои е този Будала да вдигне борсата и да чака някой да му помогне да излезе.....
        Какво дава чичо ОГИ на този който му купи акциите....
        Големите акули искат власт за покупките си ,малките искат дивидент и при взимане на решения да бъдат информирани ....
        При чичото ти ОГИ никой не се застоя ,защото на него му требват донори а не съуправители....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Няколко пъти изразявам мнение, че БФБ е много по-мъдра от големите борси и всеки път ми се смеят хората. Е, аз обаче продължавам да го мисля и отново го повтарям. Просто на БФБ са останали само най-умните участници след 2009 година и професионалнисти във фондовете. Новите участници са твърде малко и са доста премерени реалисти, които осъзнават, че няма да станат милионери за 1 ден, а такива хора трудно се плашат и трудно се лъжат да надуват балони или да чертаят глупави дъна. Авантюристите, агресивните играчи, които трябва да правят тези движения стоят на БФБ месец, виждат, че нещата няма да им се получат и бягат навън. И така като % участници, професионалистите /мъдрите хора, които знаят какво правят/ на БФБ са много, много повече от тези навън. Там всеки индекс има по 50 фонда, които го следват, в които фондове инвестират бабите, тото-милионерите, комарджиите, оптимистите, и т.н. Тук такива инвеститори, дори пасивни няма.
          15%,
          Не ти се смея защото те познавам от време оно когато всеки въпрос и влизане подлагаше на съмнение.....
          Сега си влезъл в мафията на чичо Оги и верваш че той ще ти донесе това което твойте анализи не са могли.....
          Какво стана с Георги ми е интересно......
          Той нещо не се вестява......тъдява ,защо.....

          Какво правиш днес пред компютъра , аз понеже имам две акции който утре ще реагират на отчета си в десетки проценти и дълъг индекс след няколко лоши дни...в ДАХ а ти...гледаш некой купуват елтоса, други арома ,трети фонд имоти ,четвърти метизи и всичкото това за десетки левове....
          В момента некой преквърля акции на Албенка и това е единствената сделка която човек нормален може да погледне.... и така вече повече от години

          Това с Великите инвеститори съм го слушал от 2003 година ,който само купували.....и са основата на нашия борсов маркет ,до момента когато продадат за десетки левове портфеила си....
          П.П. Неуспелият спекулант е дългосрочен инвеститор....борсова мъдрост....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Ето утре гледай цирка при Коба и вирекард като излезнат отчетите ще има поне разлика от 10-15 % плюс и минус....а при нас .
            Няколко пъти изразявам мнение, че БФБ е много по-мъдра от големите борси и всеки път ми се смеят хората. Е, аз обаче продължавам да го мисля и отново го повтарям. Просто на БФБ са останали само най-умните участници след 2009 година и професионалнисти във фондовете. Новите участници са твърде малко и са доста премерени реалисти, които осъзнават, че няма да станат милионери за 1 ден, а такива хора трудно се плашат и трудно се лъжат да надуват балони или да чертаят глупави дъна. Авантюристите, агресивните играчи, които трябва да правят тези движения стоят на БФБ месец, виждат, че нещата няма да им се получат и бягат навън. И така като % участници, професионалистите /мъдрите хора, които знаят какво правят/ на БФБ са много, много повече от тези навън. Там всеки индекс има по 50 фонда, които го следват, в които фондове инвестират бабите, тото-милионерите, комарджиите, оптимистите, и т.н. Тук такива инвеститори, дори пасивни няма.
            Last edited by 15%; 06.08.2019, 12:20.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              И аз не помня да съм го казвал, но щом така твърди човека. Няма да споря я. Просто не звучеше съвсем мое и исках да направя някои уточнения.
              Не съм го казал с лошо, точно напротив. Просто наистина ми хареса като израз и ме накара да се замисля, намирам го за градивно. Извинявам се на Инта, ако го е споменал преди това, както и на dddd, ако чувства че съм му сложил думи в устата. Доста внимание обърнахме на един израз, но в тази скука се случва така.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Здравко, кризата идва и има явни сигнали- бавната рецесия на производството, поскъпването на златото и започналата търговска война..Ще проличи по ясно след вероятното преизбиране на Тръмп..Трябва да му се признае, че успя да я забави.. За съжаление се оказахме прави в това, което пишехме през последните 3-4 години..Крадливата шайка успя да задържи БФБ до следващата криза на ниски нива, прогони чуждите инвеститори и наложи корупцията като държавна политика.. Промяна може да има когато ги няма тези комунисти и се преодолеят щетите за икономиката и борсата ни..Да припомня, че вместо да приватизират БФБ те я национализираха..
                Last edited by Kiro; 06.08.2019, 12:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Отнехте ми авторското право;- простено да Ви е!-щото болката не ви е позната може би?
                  И аз не помня да съм го казвал, но щом така твърди човека. Няма да споря я. Просто не звучеше съвсем мое и исках да направя някои уточнения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                    Ако сравним Софка с DAX или Dow, те възстановиха след като паднаха, докато Софка не се върна на старите нива.
                    И какво следва от това....
                    Погледни графиките на акциите на ДАХ и ДАУ ,цените се колебаят с почти 100% в различните фази...докато при нас бавно падат от две години.....
                    Даже и стрестестовете не можаха да ги събудят...

                    Ето утре гледай цирка при Коба и вирекард като излезнат отчетите ще има поне разлика от 10-15 % плюс и минус....а при нас .

                    Коментар


                    • Ако сравним Софка с DAX или Dow, те възстановиха след като паднаха, докато Софка не се върна на старите нива.

                      Коментар


                      • Аз на dddd бих му препоръчал да се моли да не идва скоро следващата криза и тогава ще разбере дали имаме край или начало на мечия пазар ! За жалост не виждам и бичи пазар как може да се случи, не и при това правителство и управление на страната. Още повече, че и компаниите не показват нещо особено като резултати. Така, че тъпченето на място мисля ще продължи. Липсата на нови играчи на пазара,както емитенти, така и инвеститори също е огромен минус.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                          Предполагам, че Софка ще направи още поне един опит да слезе под 560.
                          Не само ще направи ,но ще и отиде около или най малко 500 пункта...
                          Всичко е вързано със западните индекси , няма наистина западни инвеститори на БФБ но има ПФ и ИП който целта им е да правят пари а не да крепят акции за да печелят спекулантите ,при сериозна криза акулите ще се скрият а повечето ще продават и ще търсят кеш,винаги има първи , и сега имаше първи но те разчитат комата да продължи по дълго за да излезат по терлици........
                          Тогава ще мечтаете за Комата сега...

                          Коментар


                          • Предполагам, че Софка ще направи още поне един опит да слезе под 560.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Това не помня в какъв контекст съм го писал, но след като си го запомнил съм убеден, че е така. В общи линии 2019 донесе някакви положителни промени спрямо 2018 та. Сентимента е изцяло негативен, но някак си ялово. Модерно е да си песимист. Всички са такива, но цените вече не щат да падат. Неколцината вечни оптимисти си остават такива, но някак си отчаяно. Корелацията с чуждите пазари се загуби напълно. От тук нататък може да се появи само в посока нагоре. За съжаление аз не вярвам това да се случи в близките години. Ликвидността рязко се сви, но през последните седмици в редките моменти, когато се появява е при покачване а не при спад на цените. Всичко това обрисува край на мечият пазар, но да обявим начало на бичия трябва да видим покачване на цените съчетано с покачване на броя акционери. За сега няма индикация. В общи линии противно на политкоректното негативно мнение мога да кажа, че лошото свърши, но доброто още не е дошло. Това безвремие от 2019 може да продължи още доста време. Но да се върна на "гробището за акции". Аз вярвам, че когато човек знае какво прави борсата никога не е гробище, но съм виждал страшни, потресаващи портфейли останали само с боклуци, без надежда за възстановяване. А издънките масово са на добри хора, които просто не стават за тази работа. Явно борсата като всяко друго нещо на този свят не е за всеки. Опитвам се да си представя колко гротеско бих изглеждал като сенсей по бойни изкуства или инструктур по латино танци. Не всяка жаба да си знае гьола. Лека и утре успешна търговия.
                              4д,
                              Не ти липса сАмочувствие ...
                              Освен с една прогноза за Софикс 800 и ФИБ не мога да си те спомня а и едни тиради колко сме добре при Боко.....
                              Иначе никакви прогнози кратки ,средни и дългосрочни...
                              Та може и да си сенсей и инструктор по латино танци а може и някой политолог или социолог да си , който много говори а и нищо не казва.....
                              Както сега Обяви края на Мечия маркета , но не обяви Бичи маркет ,в какво сме ами излиза в Кома ,затворена борса....се нарича.
                              Тогава от какво разбират участващите на нея.....от латино танци...май...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                За да не станат портфейлите ни "гробища за акции" , човек трябва да умее да приема загубите и да преструктурира портфейла си когато е необходимо. Също така много търпение и спокойствие.

                                Само да допълня; 2012г.-слагането на име-табела на грешките е половината от решението и избягването за напред!

                                Коментар

                                Working...
                                X