IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Съгласен, с една забележка може би относно дивидентната доходност. При ръст на цените на акциите обикновено дивидентната доходност пада. Ръст на дивидента може да има, но заради растежа на цените, то тя реално пада.
    Не е задължително да наблюдаваме някакви невиждани ръстове. Според мен това може да се случи, дори и печалбите да се задържат на това ниво. Когато обаче продаващите се напродават, няма да има кой да пусне евтино на спекулантите и на тези със свободния кеш, които тук обясняват как ще падаме още дълго и тогава ще започне ръста. Но ще е трудно всички да купят.
    Смятали ли сте P/E при сегашните цени? Съпостявали ли сте с ЕС и САЩ?
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

      Хубаво де, ама за да има ръст не трябва ли да започне да се набюдава повишаване на печалбите на емитентите и повишаване на дивидентната доходност или поне перспективи за това.
      Защото твоето звучи малко - а дано дойде някой да ми изкупи джънка дето съм накупил.
      Нищо лично, поздрави
      Съгласен, с една забележка може би относно дивидентната доходност. При ръст на цените на акциите обикновено дивидентната доходност пада. Ръст на дивидента може да има, но заради растежа на цените, то тя реално пада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
        На мен ми харесва ситуацията тук.
        1. На 17 Август правим 2 години от началото на мечия пазар.
        2. Стрес тестовете на банките показаха добри резултати. Имаме шанс за ERM II.
        3. Има свободен кеш.
        4. Софикс вече мина дъното.
        5. Появиха се спекулантите.
        Ай стига сме падали, трябва да започнем да растем скоро.
        Хубаво де, ама за да има ръст не трябва ли да започне да се набюдава повишаване на печалбите на емитентите и повишаване на дивидентната доходност или поне перспективи за това.
        Защото твоето звучи малко - а дано дойде някой да ми изкупи джънка дето съм накупил.
        Нищо лично, поздрави

        Коментар


        • На мен ми харесва ситуацията тук.
          1. На 17 Август правим 2 години от началото на мечия пазар.
          2. Стрес тестовете на банките показаха добри резултати. Имаме шанс за ERM II.
          3. Има свободен кеш.
          4. Софикс вече мина дъното.
          5. Появиха се спекулантите.
          Ай стига сме падали, трябва да започнем да растем скоро.
          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Ех, ама много ги разбираш и усещаш ! Като "Оракула от Небраска" пардон България си ! Повечето нямате акции тук, но иначе умеете да предсказвате
            Е, идеята е че умее да предсказва и затова няма акции тук
            Ако сме обективни трябва да признаем на Полки че последната година неговите прогнози са по близо до истината.. Макар че и спада който предвещаваше не се получи много много

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              започвате да захапвате какво ви писах преди година .......... но ви трябва още време...
              Ех, ама много ги разбираш и усещаш ! Като "Оракула от Небраска" пардон България си ! Повечето нямате акции тук, но иначе умеете да предсказвате

              Коментар


              • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                Според мен ще има пързалка, но се надявам пистата да не е много дълга и стръмна.
                започвате да захапвате какво ви писах преди година .......... но ви трябва още време...
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                  Според мен ще има пързалка, но се надявам пистата да не е много дълга и стръмна.
                  Докато не станат атрактивни цените на артиите до тогава ще има пързалка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                    Положението отива от слабо ликвидна към неликвидна, а следващия етап е ликвидиране на борсата ! А на някои колеги тук им харесва това
                    Хахаха ! Пародия .

                    Коментар


                    • Проблема не е в Такев и Муравенов, а в шайката на корупцията, която гони инвеститорите..

                      Коментар


                      • Според мен ще има пързалка, но се надявам пистата да не е много дълга и стръмна.

                        Коментар




                        • Някак си не ми е много Оптимистично,- дано се окаже,че при ФПП са го притискали мажоритарите по финансовите гимнастики с изпълнители по публични и непублични обекти. Резултатите сме ги консумирали и не си ги пожелавам отново!
                          Нямам доказателства, но познавам резултатите - извода ми е личен и не е препоръка за споделяне !

                          Коментар


                          • Доц. д-р Маню Моравенов ще бъде новият изпълнителен директор на БФБ

                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Положението стана да не съм луд да продавам и да не съм луд да купувам ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Положението отива от слабо ликвидна към неликвидна, а следващия етап е ликвидиране на борсата ! А на някои колеги тук им харесва това
                                Разбира се се ,че им харесва...
                                Надежда за покачване няма ,щото няма никой нормален да надуе борсата ,за да останат горещите картофи при него....Никито е пример за това...
                                Просто използват БФБ за спестовна касичка с 20 годишен период за теглене..... ама забравят че ПФ който изтегли някога за пенсии ще им развали спокойствието....а може и по рано при криза....

                                Коментар

                                Working...
                                X