IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

    Коя борса зеленчуковата ли?
    Ми като гледам оборотите и цените не си далеч от истината.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
      Така като чета мненията на някои хора се чудя чий го дирят на борсата
      Коя борса зеленчуковата ли?

      Коментар


      • Така като чета мненията на някои хора се чудя чий го дирят на борсата
        Last edited by Агресивен бик; 09.08.2019, 19:57.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          По АДСИЦите също не трябва да се прехласваме, защото в годините, в които нямат продажби какво взимаме, нищо или почти нищо. Какво като разпределят 90% от печалбата, ако няма такава или е минимална !
          Няма нищо по-добро от един добър бизнес за да си въртите парите и да печелите добре,това да ги дадете на друг да върши тази работа е ала-бала
          работа и игра на тука има тука нема.

          Коментар


          • По АДСИЦите също не трябва да се прехласваме, защото в годините, в които нямат продажби какво взимаме, нищо или почти нищо. Какво като разпределят 90% от печалбата, ако няма такава или е минимална !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Не съм се объркал и разбира се, че не говоря за привилегиите, тъй като там са принудени да дават, а не е по желание. Искам да кажа, че тази табличка не означава почти нищо, защото след време "в последните години" може да се отнася за още компании, но цените им няма да бъдат като днешните /както стана при заложните/. А печалбите на почти всички, които гледам тази година растат - Хим, Сфарм, трейдинга, Бреф, монбат, елана, заложните и т.н.
              Ама виж сега, ние не можем да гадаем какво ще е бъдещето, гледаме и сравняваме настояще и минало.
              п.с. И само да допълня като пример тази година очаквах дивидент от Софарма, но ето, че такъв за сега няма. Така, че сигурност за нищо няма.
              Last edited by Zdravko; 09.08.2019, 17:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Ако се интересуваме само от дивидента, то е редно портфейла ни да се състои 100% от АДСИЦ-и. Хубаво нещо е той, но поради една или друга причина може компаниите да решат да не дадат такив или да го намалят за известен период. Само че като има печалби и отвориш тази табличка след 1-2 години да кажем, може да останеш изненадан. Дано не е късно тогава. Те и заложните къщи не даваха дивиденти по 3 години, ама виждаш сега какво става
                И още веднъж не съм съгласен с теб относно подчертаното. Портфейла ми е изцяло дивидентен със само един АДСИЦ в него. Веднага ти изреждам компаниите, които редовно разпределят дивидент последните години. Това са Корадо, Хес, М+С, Софком, Софарма трейдинг, Химимпорт, Монбат, Албена, Софарма също, но не редовно + Атера както казах.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                  На мен ми харесва ситуацията тук.
                  1. На 17 Август правим 2 години от началото на мечия пазар.
                  2. Стрес тестовете на банките показаха добри резултати. Имаме шанс за ERM II.
                  3. Има свободен кеш.
                  4. Софикс вече мина дъното.
                  5. Появиха се спекулантите.
                  Ай стига сме падали, трябва да започнем да растем скоро.
                  +
                  Честита ни годишнина!
                  Онзи август беше едно златно за мен време, което моя милост не успя да оцени адекватно и пропиля ....(в емоционален аспект, а хартиите бяха отигравани без никакви съмнения, без никакво губене на време за тълкувания и дори почти машинно, при тях бяхме като на автопилот) ..Позволих си да добавя и скромното ми виждане по споменатите по-горе точки:
                  1.То това не е истиснки мечи пазар, то просто тук няма условия за мечи пазар, докато всички пазари навън са нагоре, ние вървяхме наобратно, Истински мечи би било, ако всички отвън тръгнат надолу. Дано не се случва скоро, но дори да се случи, тук спекулантите в немалка степен се разпродадоха и минаха в защитни позиции ...Че някои дори и минаха в бича настройка Та и да има спад, се надяваме да минем метър, но много по-определящо за неликвидния пазар ще е: каква стратегия ще изберат по-големите играчи и фондовете.
                  2. Шансовете не са ни отказвани, но и не са уточнени някак във времето. От 2007 имаме шансовете...Имаме шанс и да хванем от тотото. Има късметлии, които хващат често
                  3. Винаги е имало свободен кеш. При мен поне (принцип ми е - винаги да имам нещо под ръка, за да реагирам ако се наложи, понеже неведоми са пътищата Божии ). i t.n. Може кешът да не е бил с голям % в някои моменти, но е от сърце
                  4. Да, още като започна да слиза, с дядо Коледа(y) започнахме шегите. че е добре луканките да изсъхнат до димитровден - писахме и че най-вероятното дъно отива на 560. Монти например даваше много по-ниски числа, та му направихме забележка да не се престарава Но сега сме 580,,, т.е. малко над дъното и няма да е никаква особено голяма изненада ако пак се подпрем на 560 и го проверим дали си е на мястото . Не е голяма трагедия това, ще го преживеем, не сме от захар
                  5. Спекулантите правят тук там по някой изблик но не увличат пазара. Например една сирма -наиграха се там и не им стигнаха силите за повече, та ...кротнаха., Дано усетим че ги има и на други места!
                  На Раздвижване се надяваме в края на август, поне като ликвидност. Разбира се, ако има циганско лято - дядо Коледа(y) пак може да е актуален Може да не е точно за димитровден но и да упоменем и света Петка, св. Лука, или св, Иван Рилски, и дано не чакаме до Коледа за да видим ръст
                  - да не се тълкува като препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Нещо си се объркал със заложните къщи или таблицата те бърка по скоро ! Тази емисия привилегировани акции я нямаше тогава, а по преди имаше друга. Заложните къщи не са пропускали да дават дивидент, ако не по едните то по другите им акции, а в последните години и двете емисии.
                    Не съм се объркал и разбира се, че не говоря за привилегиите, тъй като там са принудени да дават, а не е по желание. Искам да кажа, че тази табличка не означава почти нищо, защото след време "в последните години" може да се отнася за още компании, но цените им няма да бъдат като днешните /както стана при заложните/. А печалбите на почти всички, които гледам тази година растат - Хим, Сфарм, трейдинга, Бреф, монбат, елана, заложните и т.н.
                    Last edited by 15%; 09.08.2019, 16:52.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Ако се интересуваме само от дивидента, то е редно портфейла ни да се състои 100% от АДСИЦ-и. Хубаво нещо е той, но поради една или друга причина може компаниите да решат да не дадат такив или да го намалят за известен период. Само че като има печалби и отвориш тази табличка след 1-2 години да кажем, може да останеш изненадан. Дано не е късно тогава. Те и заложните къщи не даваха дивиденти по 3 години, ама виждаш сега какво става
                      Нещо си се объркал със заложните къщи или таблицата те бърка по скоро ! Тази емисия привилегировани акции я нямаше тогава, а по преди имаше друга. Заложните къщи не са пропускали да дават дивидент, ако не по едните то по другите им акции, а в последните години и двете емисии.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                        Ето тук се вижда кои растат дивидентно спрямо предишни периоди.

                        Ако се интересуваме само от дивидента, то е редно портфейла ни да се състои 100% от АДСИЦ-и. Хубаво нещо е той, но поради една или друга причина може компаниите да решат да не дадат такив или да го намалят за известен период. Само че като има печалби и отвориш тази табличка след 1-2 години да кажем, може да останеш изненадан. Дано не е късно тогава. Те и заложните къщи не даваха дивиденти по 3 години, ама виждаш сега какво става
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Ето тук се вижда кои растат дивидентно спрямо предишни периоди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            Така е ! А след като нямаме ръст на печалбите и на дивидента на какво основание тогава да искаме цените на акциите да растат. Още повече, че липсват големи инвеститори, които могат да вдигнат и надуят цените.
                            Аз не съм съгласен, че няма ръст на печалбата.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Andy`Z Разгледай мнение

                              Ама в масовия случай дори и номинален ръст на дивидента няма, най-много задържането му на нива от последните 2 години.
                              Поне при моите компании е така.
                              Така е ! А след като нямаме ръст на печалбите и на дивидента на какво основание тогава да искаме цените на акциите да растат. Още повече, че липсват големи инвеститори, които могат да вдигнат и надуят цените.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Съгласен, с една забележка може би относно дивидентната доходност. При ръст на цените на акциите обикновено дивидентната доходност пада. Ръст на дивидента може да има, но заради растежа на цените, то тя реално пада.
                                Ама в масовия случай дори и номинален ръст на дивидента няма, най-много задържането му на нива от последните 2 години.
                                Поне при моите компании е така.

                                Коментар

                                Working...
                                X