IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    На БФБ-то може да си има балони, но можеш спокойно да залагаш и на полувремето, когато мача вече е ясен, и то на хубав коефициент. Лошото е, че е малко като на световните и европейските първенства- трябва да залагаш по веднъж на 4 години..
    Хаха, тук съм много съгласен с теб - аз лично не повярвах в Експата преди 4 години почти и пропуснах някои ползи (е, избиха се от друго, но за някои сделки още ме е яд). Сега съм убеден, че има безкрайно набалончени акции, като Хемус-а, всичките му производни и особено любовното послание, на Мумията трейдинга, Лаченото и т.н. Ако трябва да купувам сега, то или не бих купил нищо, или бих вкарал някое левче в една определена позиция, по която имам (да не я хваля), или, колкото и еретично да звучи, бих взел Цекасе-то, другият финансов папир не бих го пипал, щото скелтите там са ми много стряскащи, колкото и коеф да изглеждат вече доста прилични.

    Тъпото на всичко е, че имаме реални алтернативи на това у нас, де е набалончено и лустросано, на много развити борси - има и доста по-евтини банки, и доста по-добри фармации, и всякакви преработващи или добивни, от коеф на които на Хайдут Вельо с тантиемите и чеверме ще му се отще. Но пък тук, за разлика от там, което е голям минус и голям плюс, зависи от тайминга, нямаме никакъв пазар и зависим изцяло от един Експат и няколко ПФ-та - както могат да се изстрелят всякакви безсмислени акции, така могат да бъдат крепени всякакви шитове, а може и да се оставят да ги сринат... Самият факт, че един Еверест се ебава както си иска със Суфлекса и на никого не му дреме, е повече от показателен, но да не се отплесвам.

    П.С. От залози от началото на годината съм на по-голям плюс, отколкото от акциите ми (онази, плюс депозита във флагмана, дето си отлежава) - весело, нали, щото залозите си ги цъкам за удоволствие, а тук уж инвестирам Добре че е златцето да ме дръпне нагоре...

    П.П.С. Упс, че забравих да окна с пълна гърло - не е препоръкЪ
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


      А като цъкащ и на китайското първенство понякога, да ти кажа, че там редовно си излизат мачовете, че и корнерите им излизат и въобще са си лесно предвидими, за разлика от БФБ-то, в което много неща са си супер балон, поне за мен, който счита, че тук всичко следва да е със стабилен дискаун, но това са си мои мисли. Успехи!
      На БФБ-то може да си има балони, но можеш спокойно да залагаш и на полувремето, когато мача вече е ясен, и то на хубав коефициент. Лошото е, че е малко като на световните и европейските първенства- трябва да залагаш по веднъж на 4 години..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        „За индустрията въпросът дали идва криза не стои – всъщност кризата дойде“, заяви пред БНР председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев.
        https://www.bnr.bg/post/101165359/va...-krizata-doide

        Хубаво е, че някои тук прогнозират ръст на БФБ от 40-50%, а Никиту скромните 25%, но други не мислят така..
        Лек спад в индустрията няма да задвижи криза. Очаквам около 3.5% ръст на БВП. Изобщо с отрицателни лихви и яко печатане не виждам как ще дойде криза в близко бъдеще.

        Коментар


        • https://www.investor.bg/novini-i-ana...meseca-289135/

          Докато екс-патаджиите летят в облаците на оптимизма, в Щатите се готвят за рецесия от 2020-та. Кой ще познае, ще видим.

          https://www.youtube.com/watch?v=p3lbXWoMc3A

          https://www.youtube.com/results?sear...2020+recession

          Last edited by Frosty; 12.09.2019, 13:20.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Аз съм оптимист , ноооо ...голям хитрец си братле...или се шегуваш ...
            По-голяма вероятност има да уцеля 8 от 15 мача в китайското първенство, отколкото да пия уиски от теб
            Е, що, нали сме оптимисти Искам само 8 да пробият тези нива, не искам 15, така че давам хендикап. А и не държа към 15.09.2020 да са на тези нива, а поне веднъжд а ги пробият с поне 10 000 лева на акция - направо си е fair bet
            П.С. А като цъкащ и на китайското първенство понякога, да ти кажа, че там редовно си излизат мачовете, че и корнерите им излизат и въобще са си лесно предвидими, за разлика от БФБ-то, в което много неща са си супер балон, поне за мен, който счита, че тук всичко следва да е със стабилен дискаун, но това са си мои мисли. Успехи!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • „За индустрията въпросът дали идва криза не стои – всъщност кризата дойде“, заяви пред БНР председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев.
              https://www.bnr.bg/post/101165359/va...-krizata-doide

              Хубаво е, че някои тук прогнозират ръст на БФБ от 40-50%, а Никиту скромните 25%, но други не мислят така..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Понеже обичам басовете, а подобни неща ми звучат уау като изказ, пък и обичам да говоря с конкретни числа, то ако 8 дружества от Софикс, които след една година ще са подрипнали с 50% - нарочно ви искам само 8, щото съм ларж, независимо че разни Сирми войводи и Холдинги Одесос, Азияхолд и Недоверие хич даже не ги броя за нещо друго, освен за прасе-касичка, а за банките съм с много особено мнение, но то мен да мине - и ако 8 в някакъв момент пробият със сделки за поне 10 000 лв зададените нива по-долу, черпя хубаво уиски по избор. Ако ли не пробият поне 8, вие черпите. Ей ви ги сметките на ангро:

                1. Евана - на 1,60
                2. Флагмана - на 2,50
                3. Атера - 3 лева
                4. Градус - 2,50
                5. На чичи Мумията - 5 кинта
                6. Йовковата героиня - 65 кинта
                7. Мунчо Бобока - 10 кинта
                8. Ония, дъхтящите брефове - 3 кинта
                9. Сирма войвода - леФче-кефче (тая ви я давам с хендикап, щото съм ларж, че всички да я пишете)
                10. Азияхолд - тройка без гарнитура
                11. Недоверие - петичка
                12. Холдингът, дето е до Галата (ама без сарай) - 60-ка
                13. Иншалах Бг, така де ИХЛБЛ - 1,50
                14. ЦеКаСе, така де ЦКБ, или иначе речено - перлата в корона - 2,50
                15. От на Каролев любимото, или най-бг банката на Цеко и Иво - петичка

                Та 8 от тези, ако до 15 септември догодина включително пробият зададените нива - черпя хубаво уиски по избор, ако ли не - отсрещната страна черпи. Ъ? Оптимисти има ли?
                Аз съм оптимист , ноооо ...голям хитрец си братле...или се шегуваш ...
                По-голяма вероятност има да уцеля 8 от 15 мача в китайското първенство, отколкото да пия уиски от теб
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Не знам, ама като гледам графиката, за последните 10 години СОФИКС се е повишил с невероятните... изумителните... спиращите дъха... потресаващите... 93 ПУНКТА ... от 485 на 578.
                  Потресаваща статистика! Да се изпрати като коледна картичка на КФН , с пожелание за все така успешна работа по развитието на българския капиталов пазар !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                    за последните 10 години и половина портфейла ми от акции се е повишил с повече от 520%

                    разликата може да идва от факта, че не съм търгувал Софикс през тези години ....... а само някои емитенти от Софикс

                    така е ....... на БФБ инвеститорите трябва да са свръх-търпеливи, мнооооого дебелокожи и с голееееми железни топки
                    Браво, много добре.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение

                      Имаш много добър слух Полки! След като софиянците се прибраха в София след ваканцията, се наблюдава известно "бичо" раздвижване.
                      слуха не ми е толкова добър и не мога да различа софиянци ли са или марсианци ........ но определено в далечината някъде се чуват копита да се подготвят за атака...

                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Не знам, ама като гледам графиката, за последните 10 години СОФИКС се е повишил с невероятните... изумителните... спиращите дъха... потресаващите... 93 ПУНКТА ... от 485 на 578.
                        не знаех, че за последните 10 години Софикс се е повишил с по-малко от 20% ........ интересно...

                        но знам, че за последните 10 години и половина портфейла ми от акции се е повишил с повече от 520%

                        разликата може да идва от факта, че не съм търгувал Софикс през тези години ....... а само някои емитенти от Софикс

                        Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Ако направим проста екстраполация може да се окаже, че някъде до към 2029-та може да мръдне с още 100 нагоре и да стигне ниво около 680-700.
                        ще се радвам следващите десетина години отново да успея да направя нови над 520% профит ......... пък нека Софикс "до към 2029-та да мръдне с още 100 нагоре и да стигне ниво около 680-700"

                        Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        БФБ-то е подходящо за инвеститори тип свръх-търпеливи, които имат волята да чакат десетилетия, ако се наложи.
                        така е ....... на БФБ инвеститорите трябва да са свръх-търпеливи, мнооооого дебелокожи и с голееееми железни топки
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          като изявен аматьор и новобранец ще дам и аз моята прогноза без никой да ме е питал

                          Никиту прогнозира в следващите 6-12 месеца Софикс да стигне 715 пункта (до 3-и септември)

                          моята прогноза е след средата на ноември БФБ да започне да се повишава и през следващите 13 месеца (до края на 2020 г.) Софикс да е стигнал до 820 пункта.
                          Не знам, ама като гледам графиката, за последните 10 години СОФИКС се е повишил с невероятните... изумителните... спиращите дъха... потресаващите... 93 ПУНКТА ... от 485 на 578.

                          Ако направим проста екстраполация може да се окаже, че някъде до към 2029-та може да мръдне с още 100 нагоре и да стигне ниво около 680-700.
                          БФБ-то е подходящо за инвеститори тип свръх-търпеливи, които имат волята да чакат десетилетия, ако се наложи.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Който храни надежди на бфб още голямо дърво го чака.

                            Коментар


                            • Груев, ако до уречения срок, моите няколко стигнат уречените висоти - не само черния етикет, ами и стъклото с течността ти е от мен! А и моите не са чак 8. Но ми изглежда прекалено оптимистично.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Понеже обичам басовете, а подобни неща ми звучат уау като изказ, пък и обичам да говоря с конкретни числа, то ако 8 дружества от Софикс, които след една година ще са подрипнали с 50% - нарочно ви искам само 8, щото съм ларж, независимо че разни Сирми войводи и Холдинги Одесос, Азияхолд и Недоверие хич даже не ги броя за нещо друго, освен за прасе-касичка, а за банките съм с много особено мнение, но то мен да мине - и ако 8 в някакъв момент пробият със сделки за поне 10 000 лв зададените нива по-долу, черпя хубаво уиски по избор. Ако ли не пробият поне 8, вие черпите. Ей ви ги сметките на ангро:

                                1. Евана - на 1,60
                                2. Флагмана - на 2,50
                                3. Атера - 3 лева
                                4. Градус - 2,50
                                5. На чичи Мумията - 5 кинта
                                6. Йовковата героиня - 65 кинта
                                7. Мунчо Бобока - 10 кинта
                                8. Ония, дъхтящите брефове - 3 кинта
                                9. Сирма войвода - леФче-кефче (тая ви я давам с хендикап, щото съм ларж, че всички да я пишете)
                                10. Азияхолд - тройка без гарнитура
                                11. Недоверие - петичка
                                12. Холдингът, дето е до Галата (ама без сарай) - 60-ка
                                13. Иншалах Бг, така де ИХЛБЛ - 1,50
                                14. ЦеКаСе, така де ЦКБ, или иначе речено - перлата в корона - 2,50
                                15. От на Каролев любимото, или най-бг банката на Цеко и Иво - петичка

                                Та 8 от тези, ако до 15 септември догодина включително пробият зададените нива - черпя хубаво уиски по избор, ако ли не - отсрещната страна черпи. Ъ? Оптимисти има ли?
                                Грую,
                                Ако излезнат много от участниците на БФБ да се правят на Оптимисти бих поел една ,две бутилки в твоя полза.....даже бих правил депозит при некой гуру.....
                                А твойте виждания за цените на тези акции след дадено време....
                                Last edited by RUBLA; 11.09.2019, 19:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X