IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравко, няма смисъл..Лъжата е генетична за няко хора..
    Борисов лъже. Безобразно. Кое не ви е ясно?

    http://glasove.com/categories/vytres...-ne-vi-e-yasno

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Груйче, когато си прав прав си..

      Ето малко за рейтингите и къде сме ние..

      https://tradingeconomics.com/country-list/rating

      За съжалени си оставаме най- бедната и корумпирана страна в ЕС, въпреки стабилната държава..
      Кире имам предложение да правиш и подаваш нещо като бюлетин към Бай Хой та да сваля от време на време розовите очила, че с тия седем магистрали дето ги строи съвсем се е откъснал от реалността !

      Коментар


      • Груйче, когато си прав прав си..

        Ето малко за рейтингите и къде сме ние..

        https://tradingeconomics.com/country-list/rating

        За съжалени си оставаме най- бедната и корумпирана страна в ЕС, въпреки стабилната държава..
        Last edited by Kiro; 16.09.2019, 11:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Груев, има достатъчно компании които пазара прекалено много е натиснал иммено защото изходът беше тесен но това вече е изпята песен. Обърне ли се пазара и входа става тесен и това сме го виждали много пъти. Мажоритарите по скоро изкупуват свободните акции и това при почти всички компании и може лесно да се провери в книгите. Мажоритарите купуват през свързани дружества които не променят фрий флоута и по рядно продават по малко на пазара. Тръгне ли да расте няма кой да задоволи купувачите поне на сегашните цени.

          Стрес тестовете показаха че банковата система е стабилна и че има основно една Българска банка която има проблеми които обаче ще се изчистят много скоро. Виждаш какви отчети изкарват тази година и дупката скоро ще изчезне.

          ERM не е панацея но влезем ли това веднага ни праща в по горна лига. Рейтинг на страната отива на А и с това падат много рискове които спират инвеститори да инвестират в момента. А и съм убеден че таргетът на Експат е прекалено консервативен но гледат да са по умерени в очакванията си този път.
          Сохо, дано си прав, но нещо не ми се вярва, все пак искрено искам да си прав. на този пазар съм от самото начало (е, тогава си играех с дядо ми, щото бях юноша бледен, но помня акциите на Хранков, Лекс и т.н.) и досега не съм видял мажоритар, дето да мисли за миноритарите. Е, да, има някои, които подпират цената, но не от мисъл за миноритарите, а защото имат някое репо или нещо друго (например заем, при който е договорено цената на акциите да не пада под определена сума и т.н.). Помним ги тези неща, не сме вчерашни все пак.

          Отново да кажа, че не обвинявам никого, напротив, може би ние, дъртите пушки, сме прекалено мнителни, но и вие (ако съдя правилно от ника ти) сте деца на вечния ръст и не сте виждали как флагман като ОЦК слиза от 130 кинта на 0, Патките от 48 000 (да, правилно четеп 48К за една акция) на 0, Крема от 40 кинта на 0, Химка (даже министър, цял министър като Трайчо имаше акции в него) - пак 0, дървените храни падна с 90% - 90% брат, много надолу е това. Сега гледам колегите в Билборд - погледни темата, препоръчвам ти я - искат да правят революция и да сменят мажо, но нанай си феродо (на майчин език), а имам доста познати с хиляди акции там, купени на 4,50, ако не ме лъже паметта, а сега е 25 стинки - перспективен отрасъл, печатят яко всичко, а и реклама има бол, ама кинти в тая артия - нъцки!

          За стрес тестовете си далееееееече от истината, те показаха едно - за 3 години, 3 години на яко печалби, фантастични печалби дори бих казал, като на една от банките дори и подариха друга с изкуствено надут капитал, само и само да влезе в капиталовата адекватност, и нещата не са мръднали и на йота. Тези, дето са си ок, са си ок, тези, дето са зле, са си зле. Толкоз. Яд ме е за ЦКБ, щото наистина са читави, на фона на плявата, но пазар. баце, не ги оценява.

          А за рейтинга - знаеш ли колко е на Ботсвана (това е една държава в Африка, ама от оная, черната Африка) - цъфнали и вързали са. Рейтингът не е всичко, не е панацея - мъжко дупе веднъж се лъже (вярно, че на запад са малко джендъри де), а немалко пропищяха от родните мажовци. За д аискаш да влязат кинти тук, трябва алчността от изгодната сделка да надделее над страха от излъганото мъжко дупе, т.е. да има як дисконт на сегшаните нива. Но дисконт няма, дори много се търгуват с ебати премията (това е за ПетьоБ, обратното на дисконт е премия) - лично мнение, разбира се.

          Та дано си прав, много се моля да си прав, обаче засега не виждам как може да се окажеп прав. Апропо, имам даже и бас, че няма да ни поканят в ЕРМ до 20.10 с chimney, пък да видим кой ще познае. Не е препоръкЪ, ъф корс
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ама и ти четеш като дявола Евангелието (или пък аз го правя - въпрос на гледна точка ). Някои компании,в които всички сте се фокусирали, бяха гигантски балон, сега са само балон, но продължават да са си надути. Вие май не схващате, че компаниите у нас трябва да се търгуват с дискаунт, заради тънкия пазар, като тръгнеш да излизаш (за влизане все ще се намери кой мажо да сипе ). Отделно, друго което не отчитате - заплатите растат, а с това огромната част от тези, дето уж са с износна дейност, духат супичката все повече и повече, щото стават неконкурентоспособни. Има и трето - ЕРМ не е панацея, а и не очаквай да влезем утре в него. Стрес тестовете явно не си ги чел в дълбочина - поразрови се, ще видиш весели неща, особено ако сам си направиш сметките. При това за две банки от шест - не бих имал оптимизма ти...
            Груев, има достатъчно компании които пазара прекалено много е натиснал иммено защото изходът беше тесен но това вече е изпята песен. Обърне ли се пазара и входа става тесен и това сме го виждали много пъти. Мажоритарите по скоро изкупуват свободните акции и това при почти всички компании и може лесно да се провери в книгите. Мажоритарите купуват през свързани дружества които не променят фрий флоута и по рядно продават по малко на пазара. Тръгне ли да расте няма кой да задоволи купувачите поне на сегашните цени.

            Стрес тестовете показаха че банковата система е стабилна и че има основно една Българска банка която има проблеми които обаче ще се изчистят много скоро. Виждаш какви отчети изкарват тази година и дупката скоро ще изчезне.

            ERM не е панацея но влезем ли това веднага ни праща в по горна лига. Рейтинг на страната отива на А и с това падат много рискове които спират инвеститори да инвестират в момента. А и съм убеден че таргетът на Експат е прекалено консервативен но гледат да са по умерени в очакванията си този път.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Много повече ще е дълга чакалнята..Пример Шенген..
              За мен е все тая ,но се забавлявам като чета тук с години как излитаме

              Коментар


              • Много повече ще е дълга чакалнята..Пример Шенген..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Нищо не ми трябва окото..To се знае, че без пари от чужди инвеститори всичко е мечти ..
                  Така е ....От ясно по ясно е ,че.при таз крадлива шайка дет е сега на власт един цент няма да влезе на БФБ.
                  Нека тук си говорят за чакални и незнам си кво

                  Коментар


                  • Нищо не ми трябва окото..To се знае, че без пари от чужди инвеститори всичко е мечти ..
                    Last edited by Kiro; 15.09.2019, 22:25.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Лобос и кои са по твоите критерии..
                      Кире тук на БФБ са можи би един автобус играчи всеки сам тряба си изгради стратегия как да излъже другите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Ама и ти четеш като дявола Евангелието (или пък аз го правя - въпрос на гледна точка ). Някои компании,в които всички сте се фокусирали, бяха гигантски балон, сега са само балон, но продължават да са си надути. Вие май не схващате, че компаниите у нас трябва да се търгуват с дискаунт, заради тънкия пазар, като тръгнеш да излизаш (за влизане все ще се намери кой мажо да сипе ). Отделно, друго което не отчитате - заплатите растат, а с това огромната част от тези, дето уж са с износна дейност, духат супичката все повече и повече, щото стават неконкурентоспособни. Има и трето - ЕРМ не е панацея, а и не очаквай да влезем утре в него. Стрес тестовете явно не си ги чел в дълбочина - поразрови се, ще видиш весели неща, особено ако сам си направиш сметките. При това за две банки от шест - не бих имал оптимизма ти...
                        Това, не че трябва, ами е така при падащ пазар. Ако почне да се качва мисля, че "трябва" да е обратното - затова, че е тънък ще има добавък (не знам как е обратното на дискаунт)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Хаха Груев влизане в ERM 2 е голяма крачка която със сигурност ще вдигне много Софикс. А и при по силни резултати на компаниите тая година пазарът е нелогично надолу. Да не забравяме също че имаме и успешно преминали стрес тестове на банките от ЕЦБ.
                          Ама и ти четеш като дявола Евангелието (или пък аз го правя - въпрос на гледна точка ). Някои компании,в които всички сте се фокусирали, бяха гигантски балон, сега са само балон, но продължават да са си надути. Вие май не схващате, че компаниите у нас трябва да се търгуват с дискаунт, заради тънкия пазар, като тръгнеш да излизаш (за влизане все ще се намери кой мажо да сипе ). Отделно, друго което не отчитате - заплатите растат, а с това огромната част от тези, дето уж са с износна дейност, духат супичката все повече и повече, щото стават неконкурентоспособни. Има и трето - ЕРМ не е панацея, а и не очаквай да влезем утре в него. Стрес тестовете явно не си ги чел в дълбочина - поразрови се, ще видиш весели неща, особено ако сам си направиш сметките. При това за две банки от шест - не бих имал оптимизма ти...
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            ъхъ, ако виждаш надежда, значи си в Обеля Явно дъното още е далеч, като единственият смислен аргумент за ръст е липсата на други алтернативи, та дай да балончим тия. Ама що да балончиш кух балон, който не можеш да осребриш, освен ако не си мажо (пример прословутите Роми), като можеш да направиш същото, при съшите перЕспективи на големите пазари, където също алтернативите са нулеви? А и като се замисля, че у нас все още има имоти за балончене....
                            Хаха Груев влизане в ERM 2 е голяма крачка която със сигурност ще вдигне много Софикс. А и при по силни резултати на компаниите тая година пазарът е нелогично надолу. Да не забравяме също че имаме и успешно преминали стрес тестове на банките от ЕЦБ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              ъхъ, ако виждаш надежда, значи си в Обеля Явно дъното още е далеч, като единственият смислен аргумент за ръст е липсата на други алтернативи, та дай да балончим тия. Ама що да балончиш кух балон, който не можеш да осребриш, освен ако не си мажо (пример прословутите Роми), като можеш да направиш същото, при съшите перЕспективи на големите пазари, където също алтернативите са нулеви? А и като се замисля, че у нас все още има имоти за балончене....
                              Ами то и за маджо си има дъно до което да продава,после е заинтересован вдигне цената за да може отново да продава отгоре надолу.
                              Last edited by Grosss; 15.09.2019, 17:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                25% ръст също не е малък особенно при много по лоши алтернативи - имоти и депозити. Тая седмица пак се видя че ЕЦБ ще подкрепя до дупка и само голяма инфлация може да обърне паричната политика. В крайна сметка е добре да има спадове в които човек може да купува по евтино, наистина доста време продължават тези падения на БФБ но тръгне ли да ръсте човек разбира че си е заслужавало чакането. Вече съм го гледал тоя филм и вярвам че предстоят добри месеци.
                                ъхъ, ако виждаш надежда, значи си в Обеля Явно дъното още е далеч, като единственият смислен аргумент за ръст е липсата на други алтернативи, та дай да балончим тия. Ама що да балончиш кух балон, който не можеш да осребриш, освен ако не си мажо (пример прословутите Роми), като можеш да направиш същото, при съшите перЕспективи на големите пазари, където също алтернативите са нулеви? А и като се замисля, че у нас все още има имоти за балончене....
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X