IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да БГ върви много бавно напред, но ние вече сме в ЕС и критериите ни трябва да са други..По доходи сме изпреварени много от Румъния, която водехме, когато влизахме в ЕС..Изобщо не искам да правя сравнение с другите страни от ЦИЕ- Чехия, Словакия, Полша, Унгария..Много по- бавно за възможностите, които ни дава ЕС..
    Оставаме си най- бедната и корумпирана стана в ЕС..

    И тук изобщо не става дума за няколкостотин хиляди приближенини на властта , които си живеели добре , а за това как се съпоставяме със другите страни членове на ЕС..
    Защото и според коефициента Джини за неравенството пак сме шампиони в ЕС..

    https://www.infograf.bg/article/1451395410000
    Last edited by Kiro; 30.09.2019, 10:06.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Груйче, ти пак започна да пишеш със за.. И в София има пенсии по 240 лева- иди , до НОИ да провериш, защото това е минималната пенсия в БГ..Стига си писал глупости за пенсиите, защото в Румъния минималната пенсия вече е 900лева..Ние ние не сме заслужавали нали..
      https://petel.bg/900-lv-minimalna-pe...-u-nas__322763
      https://novavarna.net/2019/07/09/%D0...B0-900-%D0%BB/
      Погледни обявите за работа в страната и говори за заплати след удръжките , защото над 50% от семействата вече имат кредити..Подминавам повторението ти на милиционекомунистическите лъжи за добрия живот на населението..Ние много добре знаем кои са тези, които живеят добре..Сигурно заради добрия Ви живот 2 милиона напуснаха България и не спират да бягат..Значи викаш да не вярваяме на статискиката, а на управляващите крадци..
      Кире и ти си отчасти прав - но според мен като цяло Бг върви БАВНО, но все пак върви напред. А не като преди 15 - 20 години - здраво назад

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Kire, пенсиите не са по 120 евро, както и заплатите не са по 250 - намери ми в София човек със средно образование, дето да е склонен да бачка за 1000 лева обща работа, ама да бачка, не да се подпира на масата и да чака да се пенсионира след Х години, и веднага ще му намеря работа! А за пенсиите - и толкова са им много, като са се осигурявали на минимума - странно как моите родители не са с подобни пенсиите, а не са били звезди в БКП или ДКМС, просто са си работили и са се осигурявали съвестно. На лъжците и крадците и толкова им е много!

        И населението е бедно, ама на приказки само - гледай делата, Кире, виж магистралите и КПП-тата по празниците, или пък се пробвай да намериш хубав хотел, дето да не е фул през уикендите. Тая тема сме я бистрили много, няма смисъл отново от нея - статистиката си е статистика, реалността е, че в момента над 90% от населението живее по-добре от преди 30 години, при равни други условия!
        Грую от мен е +
        Хубавото при "пазарната " икономика е, че ако можеш нещо добре, ставаш независим и ако си "социялно разумен", то можеш да се освободиш от оковите на държавата и да живееш относително нормално - да си ковеш собственото щастие. Това се случва бавно, бавно в Бг ...

        Коментар


        • Груйче, ти пак започна да пишеш със за.. И в София има пенсии по 240 лева- иди , до НОИ да провериш, защото това е минималната пенсия в БГ..Стига си писал глупости за пенсиите, защото в Румъния минималната пенсия вече е 900лева..Ние ние не сме заслужавали нали..
          https://petel.bg/900-lv-minimalna-pe...-u-nas__322763
          https://novavarna.net/2019/07/09/%D0...B0-900-%D0%BB/
          Погледни обявите за работа в страната и говори за заплати след удръжките , защото над 50% от семействата вече имат кредити..Подминавам повторението ти на милиционекомунистическите лъжи за добрия живот на населението..Ние много добре знаем кои са тези, които живеят добре..Сигурно заради добрия Ви живот 2 милиона напуснаха България и не спират да бягат..Значи викаш да не вярваяме на статискиката, а на управляващите крадци.. Средномесечният осигурителен доход за страната за последната година е 945,00 лв.

          https://nova.bg/news/view/2019/09/11...B8-2019-%D0%B3


          Last edited by Kiro; 30.09.2019, 09:55.

          Коментар


          • Съпоставката ще я правиш със страните от ЕС, преди това условията са други и не е имало еврофондове....ЗА съжаление не мога да ти помогна в това, че ти се губи понятието за нормалност, нито в това, че не знаеш нещо..

            Успешен ден..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              BSEtrader, от 11г. сме ве ЕС..Според тебе нормално ли е над 30% от населението да е бедно, пенсиите на са 120 евро, а заплатите 250..Дай ти данни сравнени с другите в ЕС да преценим , че сме много добре ..
              Kire, пенсиите не са по 120 евро, както и заплатите не са по 250 - намери ми в София човек със средно образование, дето да е склонен да бачка за 1000 лева обща работа, ама да бачка, не да се подпира на масата и да чака да се пенсионира след Х години, и веднага ще му намеря работа! А за пенсиите - и толкова са им много, като са се осигурявали на минимума - странно как моите родители не са с подобни пенсиите, а не са били звезди в БКП или ДКМС, просто са си работили и са се осигурявали съвестно. На лъжците и крадците и толкова им е много!

              И населението е бедно, ама на приказки само - гледай делата, Кире, виж магистралите и КПП-тата по празниците, или пък се пробвай да намериш хубав хотел, дето да не е фул през уикендите. Тая тема сме я бистрили много, няма смисъл отново от нея - статистиката си е статистика, реалността е, че в момента над 90% от населението живее по-добре от преди 30 години, при равни други условия!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                BSEtrader, от 11г. сме ве ЕС..Според тебе нормално ли е над 30% от населението да е бедно, пенсиите на са 120 евро, а заплатите 250.
                Не знам какво разбираш под нормално или ненормално. Не знам 30% много ли са, 40% много ли са или 10% са много. Въпросът е че за да може да разбере тези цифри човек трябва да има съпоставка. Не целя да се заяждам, а да има някаква полезност в информацията, която се дава.


                Успешен ден!

                Коментар


                • BSEtrader, от 11г. сме ве ЕС..Според тебе нормално ли е над 30% от населението да е бедно, пенсиите на са 120 евро, а заплатите 250..Дай ти данни сравнени с другите в ЕС да преценим , че сме много добре ..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    От 1 януари 2020 г. прагът на бедност в България ще бъде 363 лева. А към момента 1 663 668 души са под прага на бедността в България.

                    СТАБИЛНАТА ДЪРЖАВА ..
                    Киро, дай данни за това колко са били преди 30г, после 25-20-15-10-5г и да можем да преценим нещо. За мен изводът ще е един ако са били наполовина, а растат стабилно или пък ако са били 2 пъти повече и намаляват.

                    Поздрави и успешна търговия!

                    Коментар


                    • От 1 януари 2020 г. прагът на бедност в България ще бъде 363 лева. А към момента 1 663 668 души са под прага на бедността в България.

                      СТАБИЛНАТА ДЪРЖАВА ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                        Както казах пазари бол
                        теб все тук те влече, обаче ....... да пишеш
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Забавлявам се
                          уж се забавляваш, а съскаш през зъби

                          Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Както 240 се забавляват на вашия гръб така и аз
                          в живота положението е: "кой както си го направи" ....... и аз се забавлявам не само на техния гръб
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            18 месеца бях без акции и същото го пишеха ......... не ме ловяло съм защото нямало да падне пазара и нямало да мога да влезна в този тънък пазар защото никой нямал да ми продаде

                            още поне месец ще се купува спокойно тук на сегашните цени ........ чакам едва след 10-и номеври раздвижване ....... по-скоро повдигане
                            Както казах пазари бол

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              ами ......... иди да пишеш празни приказки на някой пазар където "от дълги може да станеш къс за секунди"

                              тук ..... пазара не харесваш ....... индекса не харесваш ...... пък си най-активния от всички във форума с празните си приказки

                              и ти не знаеш за какво го правиш всяка вечер
                              Забавлявам се
                              Както 240 се забавляват на вашия гръб така и аз

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                                polki Аз спа спокойно и не чакам нищо от Софикс
                                Теб нещо не те лови сън ...
                                18 месеца бях без акции и същото го пишеха ......... не ме ловяло съм защото нямало да падне пазара и нямало да мога да влезна в този тънък пазар защото никой нямал да ми продаде

                                още поне месец ще се купува спокойно тук на сегашните цени ........ чакам едва след 10-и номеври раздвижване ....... по-скоро повдигане
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X