IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
    Нали се сещате, че това са отдавна подготвяни и договорени предварително сделки. Пенсионните си разменят пакети според мен.
    Вероятно си прав, още повече като се има предвид, че сме последния ден на месеца и тримесечието!

    Коментар


    • Може и да си прав Манчо..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Груйче, похвално е брат, че имаш търпение и нерви да оборваш анти анализите на комунистическата пропаганда.. Аз вече нямам желание да разговарям с хора псевдоикономисти пиари и калинки на крадливата шайка..Все пак форума е икономически и няма как с лъжлива пропаганда да успееш..

        Всяка прилика с действителни лица е случайна..
        И си прав ,тук се развихря пряма милиционерска пропаганда и финна прикрита под десна теза манипулации на всевдодесни с изгода от тиквите... ....
        Само мисълта да се гласува за антигерб изкарва всичко от потенциала им да манипулират форума ,а това е вързано със страха им да загубят място на масата и част от баницата....главно в София....
        Иначе днес ПФ си оправят портфеилите...

        Коментар


        • Нали се сещате, че това са отдавна подготвяни и договорени предварително сделки. Пенсионните си разменят пакети според мен.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Тони, то не е лошо да се появи нов фонд и да се пълни, но нещо индексите пак са на минус..

            Коментар


            • Груйче, похвално е брат, че имаш търпение и нерви да оборваш анти анализите на комунистическата пропаганда.. Аз вече нямам желание да разговарям с хора псевдоикономисти пиари и калинки на крадливата шайка..Все пак форума е икономически и няма как с лъжлива пропаганда да успееш..

              Всяка прилика с действителни лица е случайна..
              Last edited by Kiro; 30.09.2019, 14:50.

              Коментар


              • Докато бъбрите да попитам кой пълни? Има неестествено движение на пакети извън Софикс... Сякаш някой си прави индексен върху бгтр30? Понеже преди чакахме такъв фонд та си викам...

                П. П докато напиша от телефона и декс ме преварил
                Last edited by tony1975; 30.09.2019, 14:48.

                Коментар


                • Много пакети минават днес, да не би някой нов индексен да се появи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Няма да ви преча на разговора, но искам да напомня, че е невъзможно да има ускорен ръст на доходите при деливъридж на икономиката. В общи линии трябва да изберете, кое от двете сте искали за периода 2009 до към 2016 г. Деливъриджа вече е факт и доходите си растат с около 10 процента, което е видно от данните на НСИ. https://www.nsi.bg/sites/default/fil...q2_3BJZ6E1.pdf заплатите си растат с десетина процента годишно. Темпа е реалистичен, ще мине време и ще се свие разликата със западният свят. Просто тръгнахме от много ниско ниво.
                    Но да се върна на деливъриджа. Данните на БНБ са достатъчно красноречиви. http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/d...s_ned_m_bg.xls През май 2009 г. Нетен външен дълг 58.8 процента от БВП, юли 2019 г. нетен външен дълг минус 4,8 процента от БВП. Тоест за десет години деливъридж от 63,6 процента от БВП. Това е нещо колосално, което е постигано от много малко икономики в света. Съответно на всеки икономист му е ясно, че е невъзможно да се постигне толкова голям деливъридж и да се расте изпреварващо спрямо икономики, които трупат дълг. Така погледнато е интересно да обсъдите дали според вас беше разумно да се направи толкова голям деливъридж и дали държавата не трябваше да вземе малко по-вече дълг да компенсира деливъриджа на частния сектор. Така можехме вече да сме завършили магистрала Хемус и този бум на заводчета около Пловдив да се случва и в Северна България, която доста изостана. За мен си остава въпроса защо държавата действа толкова консвервативно и за разлика от Румъния, която трупа бюджетни дефицити като разпрана тук минахме излишно рано на излишъци. Дали е консерватвност или липса на административен капацитет за управление на проекти. Все пак такъв капацитет не се прави за един ден. В общи линии за седем осем години ще се построят толкова магистрали колкото в последните 50. Според мен е доста неправилно е да се дава за сравнение периода 2005-2009 г. когато обсъждаме нарастването на доходите. Първо източника им беше гигантско натрупване на дълг, което се наложи да се изплаща в следващият период. Второ не се отчита значително по-голямата инфлация в онзи период. Та според данните на БНБ нетният външен дълг на България към декември 2006 е 24,7 процента от БВП, през декември 2007 г. 39 процента от БВП, декември 2008 г. 55,4 процента от БВП. Или натрупване на нетен дълг от 14,3% от БВП през 2007 г. и 16,4% от БВП през 2008 г. Всички искаме по-високи доходи но е добре да се съсредоточим на това какво е възможно и какви са причините за случващото се около нас. Уж сме икономически форум и претендираме, че имаме малко по-добри икономически познания от продавачка на женския пазар или платен трол в жълта медия, но на моменти не му личи. Ама хич не му личи. Та така погледнато искам догодина средната заплата в България да стане 2500 евро, ама съм достатъчно грамотен за да знам, че няма как да стане. Искам догодина леличка в детска градина да получава 1500 евро и да плюя по всеки кмет в България, който не е успял да я плати. Така влизам отлично в тона.
                    Лека и доходна. Надявам се не съм навредил на политкоректният разговор с икономика и цифри.
                    Може ли аз, може ли аз, а, може ли аз да се изокам по темата, за да не слагаме чак толкова бързо и рано розовите очила! Щото в момента звучиш като гаулайтер на герП, оправдавайки крайното бездарие и малоумие на Тиквата, като манипулираш цифрите, което не ти прави чест:

                    1. Първо за държавния дълг - нали правиш разлика между държавен дълг и частен дълг, който идваше от огрмния ръст на банките? Щото баш през 2005-2009 държавният дълг се срина надолу, за разлика от времето на сеньор Тиква, когато расте като луд. Ето ти го по години като част от БВП:
                    2005 - 26.8%
                    2006 - 21%
                    2007 - 16.3%
                    2008 - 13%
                    2009 - 13,7%
                    2010 - 15,3%
                    2011 - 15,2%
                    2012 - 16,7%
                    2013 - 17,1%
                    2014 - 27,1%
                    2015 - 26,2%
                    2016 - 29.6%
                    2017 - 25,6%
                    2018 - 22,6%

                    И както и само можеш да видиш, тъй като, когато фактите говорят, би следвало и Грую, и 4Д да мълчат, комунуидите са свили дълга двойно, БХ го е увеличил двойно. Нарастването на БВП и годините на икономически подем са сходни, поне в световен мащаб

                    2. Второ, да ми сравняваш метро и магострали с последните 50 години, е меко казано подвеждащо -това е типична герберсатия в действие. Ако искаш, можеш да сравниш и 4G Мрежата сега и преди 50 години? Или пък производството на калпаци от овча вълна - да не сравняваме ябълки и круши за различни периоди, може ли? Че ако сравним общо пътната мрежа преди и сега, ще излезе съотношение от поне 20:1 в полза на преди, ама аз не лея сълзи по комунизма.

                    3. Трето и последно, аз ще гласувам за който и да е на втори тур в София, само и само да не е Пъдпъдкова - казвам го с много ясно съзнание каква герберастка помия ще отнеса по въпроса, но това е положението. Неграмотността на калинките в герП ни доведе точно до това, което сме в момента, а именно държава, която не се възползва от шансовете си на макс. То затова и борсата е на това дередже (на майчин език)...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Няма да ви преча на разговора, но искам да напомня, че е невъзможно да има ускорен ръст на доходите при деливъридж на икономиката. В общи линии трябва да изберете, кое от двете сте искали за периода 2009 до към 2016 г. .....
                      А кой и какво ни е питал какво искаме изобщо, че и да избираме.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Човек трябва да има вяра, момчетата са доказали, че могат.
                        Офшоркаджията нали вече даде мнение, че при евеентуална криза (отвън естесвено ) беберето можело да поеме и спаси 1% спад в БВП. Сондаж на почвата и при евентуални катаклизми отвън - може и да могат да спасяват бевепето с беберето, както каза - могат

                        Коментар


                        • Няма да ви преча на разговора, но искам да напомня, че е невъзможно да има ускорен ръст на доходите при деливъридж на икономиката. В общи линии трябва да изберете, кое от двете сте искали за периода 2009 до към 2016 г. Деливъриджа вече е факт и доходите си растат с около 10 процента, което е видно от данните на НСИ. https://www.nsi.bg/sites/default/fil...q2_3BJZ6E1.pdf заплатите си растат с десетина процента годишно. Темпа е реалистичен, ще мине време и ще се свие разликата със западният свят. Просто тръгнахме от много ниско ниво.
                          Но да се върна на деливъриджа. Данните на БНБ са достатъчно красноречиви. http://bnb.bg/bnbweb/groups/public/d...s_ned_m_bg.xls През май 2009 г. Нетен външен дълг 58.8 процента от БВП, юли 2019 г. нетен външен дълг минус 4,8 процента от БВП. Тоест за десет години деливъридж от 63,6 процента от БВП. Това е нещо колосално, което е постигано от много малко икономики в света. Съответно на всеки икономист му е ясно, че е невъзможно да се постигне толкова голям деливъридж и да се расте изпреварващо спрямо икономики, които трупат дълг. Така погледнато е интересно да обсъдите дали според вас беше разумно да се направи толкова голям деливъридж и дали държавата не трябваше да вземе малко по-вече дълг да компенсира деливъриджа на частния сектор. Така можехме вече да сме завършили магистрала Хемус и този бум на заводчета около Пловдив да се случва и в Северна България, която доста изостана. За мен си остава въпроса защо държавата действа толкова консвервативно и за разлика от Румъния, която трупа бюджетни дефицити като разпрана тук минахме излишно рано на излишъци. Дали е консерватвност или липса на административен капацитет за управление на проекти. Все пак такъв капацитет не се прави за един ден. В общи линии за седем осем години ще се построят толкова магистрали колкото в последните 50. Според мен е доста неправилно е да се дава за сравнение периода 2005-2009 г. когато обсъждаме нарастването на доходите. Първо източника им беше гигантско натрупване на дълг, което се наложи да се изплаща в следващият период. Второ не се отчита значително по-голямата инфлация в онзи период. Та според данните на БНБ нетният външен дълг на България към декември 2006 е 24,7 процента от БВП, през декември 2007 г. 39 процента от БВП, декември 2008 г. 55,4 процента от БВП. Или натрупване на нетен дълг от 14,3% от БВП през 2007 г. и 16,4% от БВП през 2008 г. Всички искаме по-високи доходи но е добре да се съсредоточим на това какво е възможно и какви са причините за случващото се около нас. Уж сме икономически форум и претендираме, че имаме малко по-добри икономически познания от продавачка на женския пазар или платен трол в жълта медия, но на моменти не му личи. Ама хич не му личи. Та така погледнато искам догодина средната заплата в България да стане 2500 евро, ама съм достатъчно грамотен за да знам, че няма как да стане. Искам догодина леличка в детска градина да получава 1500 евро и да плюя по всеки кмет в България, който не е успял да я плати. Така влизам отлично в тона.
                          Лека и доходна. Надявам се не съм навредил на политкоректният разговор с икономика и цифри.

                          Коментар


                          • Ааа Груйче грешиш, тук няма корупция тук според управляващите имало САМО УСЕЩАНЕ ЗА КОРУПЦИЯ..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Груйче там много направиха за корупцията и има страх от закона..Затова предполагам и регулатора си върши работата..Говорих с румънци ..и пак не са доволни и искат още, но най смешно беше това лято , когато говорих с един словак, където заплатите са 1200 евро и той ми вика- При нас има голяма корупция..
                              Кире корупция има на всякаде .
                              Но при нас е гавра с народа .При нас е като състезание кой е по по Най и накрая ги награждават като им дават високи постове

                              Коментар


                              • Груйче там много направиха за корупцията и има страх от закона..Затова предполагам и регулатора си върши работата..Говорих с румънци ..и пак не са доволни и искат още, но най смешно беше това лято , когато говорих с един словак, където заплатите са 1200 евро и той ми вика- При нас има голяма корупция..

                                Коментар

                                Working...
                                X