IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Фед започва QE4 на 15 октомври, колкото и да твърди че не било QE...ЕЦБ и те ще купуват по 20 млрд. евро на месец от 1 ноември...
    Затова пазарите подгониха нови върхове..

    Federal Reserve to buy $60 billion of Treasury bills per month


    Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    DAX-a днес нагоре 2.50% нали криза ще идва

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

      нека тръмп се разбере с китайците, британците да отложат брекзита и европа да обещае на бойко я шенген, я ЕРМ пък да видим тогава дали Софикс няма да подскочи с едни 40-50%
      как беше го писал в петък мажо показал на жабчетата малко моркофче да спят скокойно събота и неделя и да сънуват розови шенгенчета ,брекзитчета и убави китайчета...а чакалнята по добре да не влизаме щото като ни вземат означава че търсят кой да бъде донор....
      А истината в момента се отиграват всички тези фактори ,който пишеш и китайски договор и брекзита със сделка и като се случат почват продажбите да му мислят жабчетата и да не ми се обидиш много и аз бях от тези жабчета понеже 100 акции в холдинг Варна бяха мой ....ама подкрепата пада преди купуваха по илядо + а сега само триста и едва стигат до 39 а преди копаеха 42 ....следващия път и 38 нема да покрият ...така че моркоф ама малък...
      Пресен пример много шум за лихвите и количествените Улеснения а като станаха , били много малки и разпродажби...но никой не пречи да сънуват розови сънища събота и неделя... поне е безплатно.. за жабчета става въпрос ,даже и с наченки на разум......

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        Това трябва да е "Батя"...- не го познавам лично, но ми се чине да е негова реч-

        "Индивидуалният инвеститор в български акции, листнати на БФБ, Стефан Стефанов смята, че периодът за инвестиции на капиталовия пазар е труден – ниски лихви, преструктуриране на портфейлите, като „от това страдаме 18 години“, но той се надява, че идват по-добри времена.

        „Сега коефициентите, на които се търгуват българските компании, са по-ниски отколкото в региона“, посочи Стефанов и разкри, че в стратегията си не залага на дивидентни компании, а на такива, в които вижда растеж. Като перспективни той определи акциите на ПИБ и ЦКБ."

        https://www.investor.bg/novini-i-ana...-akcii-290985/


        Снимка: iStock

        Какво е да си инвеститор на БФБ в среда на ниска ликвидност и факта, че българският капиталов пазар е един от най-изоставащите в региона? Този въпрос бе зададен на професионалния инвеститор Стефан Стефанов, по време на форума "Силата на инвестициите. Експерти говорят за пазарите", оргназирин от Infostock.bg и провел се вчера. Господин Стефанов търгува на БФБ от 2001-ва година, като реализираната му доходност е над тази на индекса на сините чипове SOFIX.

        По въпроса за ликвидността професионалният трейдър коментира:

        "Наистина в момента е труден период, няма ликвидност, но има и интересни изключения. С ниската ликвидност се справям като преструктурирам портфейла си… След трудния период идва пак възхода и високите доходности. Практиката ми показва, че обикновено става точно така – страдаме известно време и чакаме добрите времена. В сегашната ситуация с поглед към коефициентите в сравнение с пазарите от региона - сме по-ниски и от тях.

        Думата криза означава и възможност. След време можем да постигнем добра доходност. Падането на пазара не ме обезкуражава да очаквам следващото добро развитие".

        Модераторът на панела Илиян Скарлатов, управляващ партньор в Mane Capital, попита г-н Стефанов каква инвестиционна стратегия преследва

        "Аз съм малко по-агресивен и не залагам на дивиденти. Гоня капиталов растеж, целя се да подбирам компании, които са много подценени и след време ще бъдат оценени. В момента съм заложил много във финансовия сектор. Първа инвестиционна банка и Централна кооперативна банка са номер 1 и номер 2 в портфейла ми. Това са най-евтините акции в момента, може би заради стрес тестовете, които минаха. Въпреки не толкова плашещите резултати. Може да имам отрицателна доходност 1-2 години и щом тръгне пазара и компаниите се оценят правилно, резултатите са очаквани. През 2016-та година ПИБ от 1-2 лева стигна до 6 лева, при това само за година и половина. Мога да изчакам 3-4 години и след това да получа 200% - това ме устройва", коментира Стефанов.

        На въпроса на модератора дали платформата, през която търгува, предлага къси продажби и търговия на маржин, след като от много години има законодателство за това, Стефанов отговори, че тези възможности не могат да се ползват като инструмент.

        "Сега търсим алтернативните канали на маржин каналите, като репа. Но за съжаление този тип кредити са много по-неефективен и скъп вариант. Те се отличават с лихви от 8-9% на годишна база, което в среда на рекордно ниски лихви по депозитите ни кара да се замислим какво правят банките", отговори Стефанов.
        Според професионалният трейдър близките месеци ще са подходящ за старт на търговията на БФБ. "Няма да стигнем до закриване на пазара и скоро време ще има някакво развитие. Много е възможно да сме близо до дъното", прогнозира Стефанов.
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Елке Кьониг: България може да се присъедини към ERM II до юни догодина:: Investor.bg
          https://www.investor.bg
          Ръководителят на Европейския съвет по банково преструктуриране е първият високопоставен европейски представител, кой
          нека тръмп се разбере с китайците, британците да отложат брекзита и европа да обещае на бойко я шенген, я ЕРМ пък да видим тогава дали Софикс няма да подскочи с едни 40-50%
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            идеалка, тъкмо хем ще ми излезе баса с chimney , че няма да ни поканят преди 20.01.2019, хем ще влезем в еврозоната, което си е супер
            Ще влезеш... зад еврозоната.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
              DAX-a днес нагоре 2.50% нали криза ще идва
              Тя и БФБ 2007 преди да обърне вървеше само нагоре,но после много сълзи имаше и разорени семейства.

              Коментар


              • DAX-a днес нагоре 2.50% нали криза ще идва

                Коментар


                • Спецялно поздрав за bstrader Rex mr goodness dddd Тео Батя


                  https://m.youtube.com/watch?v=BPNTC7uZYrI

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                    Световната икономика спада вече от доста време, ама акциите се явяват убежище за момента. Да видим как ще се развият нещата в бъдеще.... а кеш има бол в инвеститорите, лихвите са отрицателни, къде ще отидат парите според теб?
                    Питай ги 2007-2008 къде отидоха .Имаше много които тогава мислеха като теб а после лежаха по болниците на успокоителни.Когато започне криза и артиите се обезценяват всеки ден борсата е последното нещо в което някой иска да си навре парите.Само пределно ниските цени на артиите връщат интереса отново към тях,но някой артии никога не се възтановяват след това.Цар кеш е цар по време на чума.

                    Коментар


                    • идеалка, тъкмо хем ще ми излезе баса с chimney , че няма да ни поканят преди 20.01.2019, хем ще влезем в еврозоната, което си е супер
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Хаа..Може.. Догодина

                        Коментар


                        • Ръководителят на Европейския съвет по банково преструктуриране е първият високопоставен европейски представител, който очертава новия срок

                          Коментар


                          • А новия шеф що не вземе и ни сподели от дългия си опит на кормилото във Феърплея, що се стигна до там (под номинал от години и продължава) , та да рече от де изтичат капиталите , а не де ще ги търси новите балъци!!!


                            -"Маню Моравенов подчерта, че когато са атрактивни акциите има потенциал, но понякога няма инвестиционен интерес, особено при липса на доверие. Той е убеден, че историята няма да се повтори с преминалите кризи на капиталовия пазар, но като добър пример даде компенсаторните инструменти, които бяха качени на борсата и правеха оборота на БФБ повече от всички останали за една -две години, особено след приватизацията на дялове от държавни предприятия.

                            „Ако има позитивни сигнали трябва да се хване вълната и да се провлияе на дългосрочните решения на инвеститорите“, съветва изпълнителният директор на БФБ."

                            МураФенов отървахте коня у ряката!

                            Коментар


                            • Това трябва да е "Батя"...- не го познавам лично, но ми се чине да е негова реч-

                              "Индивидуалният инвеститор в български акции, листнати на БФБ, Стефан Стефанов смята, че периодът за инвестиции на капиталовия пазар е труден – ниски лихви, преструктуриране на портфейлите, като „от това страдаме 18 години“, но той се надява, че идват по-добри времена.

                              „Сега коефициентите, на които се търгуват българските компании, са по-ниски отколкото в региона“, посочи Стефанов и разкри, че в стратегията си не залага на дивидентни компании, а на такива, в които вижда растеж. Като перспективни той определи акциите на ПИБ и ЦКБ."

                              https://www.investor.bg/novini-i-ana...-akcii-290985/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                                Световната икономика спада вече от доста време, ама акциите се явяват убежище за момента. Да видим как ще се развият нещата в бъдеще.... а кеш има бол в инвеститорите, лихвите са отрицателни, къде ще отидат парите според теб?
                                Добре убежище.....
                                Ама онзи ден Велев обяви криза в бранша и компаниите му, днес работниците на Неохим протестират за защита от фалит ....утре....

                                Коментар

                                Working...
                                X