IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
    Експат Капитал: Очакваме ръст на SOFIX от 25% през следващите 6 до 12 месеца

    Една от причините за оптимизма е очакваното членство на България в Европейския валутен механизъм през следващите месеци


    https://www.investor.bg/novini-i-ana...comment-newest

    Тия небивалици помните ли ги?
    ха ха, тез па..., още продължават с простотиите

    Коментар


    • Експат Капитал: Очакваме ръст на SOFIX от 25% през следващите 6 до 12 месеца

      Една от причините за оптимизма е очакваното членство на България в Европейския валутен механизъм през следващите месеци


      https://www.investor.bg/novini-i-ana...comment-newest

      Тия небивалици помните ли ги?
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        Ок, не оспорвам тези твърдения, но колко да са тези? И колко пари да ппрехвърлят....? Смятам че това не може да бъде причина ПФ да продават заради това, при положение, че всеки месец имат огромни входящи потоци. Те може пак да си продават, но не това е причината.
        А бе да ти кажа,колегата мрси може и да има право...Ако изходните потоци клонят към 100 % ,то новопостъпилите проценти от нововнасящи набори, почти ги компенсират,но за да запазят процентното разпределение на портфейлите си ,на ПФ почти не им остават свободни кинти за инвестиране на БФБ?!Въпросът е ,колко е процентът на прехвърлящите в НОИ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fordi
          Почти всички работили в условия на 1-ва и 2- ра категория труд при ранно пенсиониране прехвърлят своите ППФ/някой прехвърлят и УПФ/ към НОИ.
          Ок, не оспорвам тези твърдения, но колко да са тези? И колко пари да ппрехвърлят....? Смятам че това не може да бъде причина ПФ да продават заради това, при положение, че всеки месец имат огромни входящи потоци. Те може пак да си продават, но не това е причината.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Не ми се вярва това да е основната причина,щото пенсионните фондове държат едни петнайсетина процента в депозити...Що им е да излизат толкоз прибързано от акции,при наличие на достатъчно кинти по банките...?!
            Няма как това да е основната причина. Колко да са тези толкова много хора, които се пенсионират, че даже и са се пенсионирали с партиди в ПФ? Първите, които имат партиди в ПФ са набор 1960 год. и те навършват 60 год. 2020 год. А пенсионната възраст за нормалната трета категория е дори по-висока от 60 год. сега....така че остават някакви други категории труд, които да са се пенсионирали и да имат партиди в ПФ. Не знам колко са такива хора, но не вярвам да са много, а и едва ли ще имат някакви колосални суми, натрупани в партидите си, че при прехвърлянето им да се налага ПФ да продават, за да осигурят ликвидност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

              Според мен излизат поради това че близо 100 % от пенсионерите предпочитат да прехвърлят партидите си в НОИ , а те са очаквали по-малко. Така си мисля аз, защото 100 % от тези които познавам се прехвърлиха.
              Пак не ми излизат много сметките....В момента в ПФ внасят грубо 40 набора..1959-1999...
              Това че два-три набора вземат дори и на 100 процента да си прехвълят парите към НОИ,пак са около 7-8 процента от активите на ПФ...
              В крайна сметка не е нужно,аз,който съм 69-ти набор да го вземам това решение...Ще го взема 5 години преди пенсиониране,ако днешните правила са все още в сила...Т.е. всяка година ,само на един набор му се налага да взема това решение и дори и целият набор да го вземе това решение са грубо около 2.5 % от активите на ПФ...
              Сметките ми са много груби ,но пък и не са чак толкова далеч от истината,или?!
              Last edited by retro_69; 02.12.2019, 20:48.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Не ми се вярва това да е основната причина,щото пенсионните фондове държат едни петнайсетина процента в депозити...Що им е да излизат толкоз прибързано от акции,при наличие на достатъчно кинти по банките...?!
                Според мен излизат поради това че близо 100 % от пенсионерите предпочитат да прехвърлят партидите си в НОИ , а те са очаквали по-малко. Така си мисля аз, защото 100 % от тези които познавам се прехвърлиха.
                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                  Да не се шегуваш?
                  Спада на БФБ започна именно поради това творение. Познавам много хора които се пенсионират, а и вече се пенсионираха и всеки избра да прехвърли партидата си в НОИ защото пенсията която му обещават е 6-7 % по-висока.
                  Не ми се вярва това да е основната причина,щото пенсионните фондове държат едни петнайсетина процента в депозити...Що им е да излизат толкоз прибързано от акции,при наличие на достатъчно кинти по банките...?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                    И аз познавам такива,ама тези с максимална пенсия се прекараха.
                    АЗ пък познавам едни дето Майкъл Капустин им обещаваше доста по,, сериозни неща,,.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                      Да не се шегуваш?
                      Спада на БФБ започна именно поради това творение. Познавам много хора които се пенсионират, а и вече се пенсионираха и всеки избра да прехвърли партидата си в НОИ защото пенсията която му обещават е 6-7 % по-висока.
                      И аз познавам такива,ама тези с максимална пенсия се прекараха.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Това да, но не виждам наплив.
                        Да не се шегуваш?
                        Спада на БФБ започна именно поради това творение. Познавам много хора които се пенсионират, а и вече се пенсионираха и всеки избра да прехвърли партидата си в НОИ защото пенсията която му обещават е 6-7 % по-висока.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Aбе къде ще му мислят политиците след 2,30, 40г...ВАЖНО Е СЕГА ДА СЕ КРАДЕ ЯКО, А НАРОДА КУЧЕТА ГО ЯЛИ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Добре, още малко хипотетични твърдения- годината е 2059, работещите са 1,5 млн души, пенсионерите, родени след 1959 са 2,5 млн души, средната пенсия е 40 % от средния осигурителен доход. Какво правим тогава?
                            Сега да мислим какво ще правим 2059год.....след 40 год.? И то при някакви измислени хипотези.Сериозно ли говориш? Ще ти отговоря 2055 год.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение

                              Повърхностно, като цяло взето.
                              Числата казват безапелационно, че за осигурявалите се на мин. заплата е в пъти по-изгодно да се ретрейснат в ноЙ
                              Причината е, че са изгубили много време, откогато започна тази реформа със смешните минимимални прагове, което време не може да се навакса. Истината е, че сме 'бедняците на Европа'. Разбира се, пак ще има хора. които не са си направили сметките. Но ... не е важно колко пенция ще вземаш, а колко дълго ще я вземаш - мъдра приказка на самите пенсионери
                              Разбира се, че е по-изгодно, причината е ясна - държаваните пенсии са ДВА ПЪТИ ПО_ВИСОКИ ОТ РЕАЛНИТЕ, хеле пък ако си внасял и на минимума, даже ще вземеш много повече, отколкото си внесъл на държавата. Сметките показват точно това - бях ги давал преди, но ще ги спомена отново, тъй като масата хора не правят разлика между средна продължителност на живота и средна продължителност на получаване на пенсия, затова директно смятат, че пенсионерите получават средно пенсия по 5-6 години.

                              Статистиката сочи, че при жените средният стаж беше около 32-3 години (по спомен), а получават пенсия (доживелите до пенсия) средно около 30 години. Ако си внасял на минимума (ти и работодателя ти) по 60 кинта (средно за последните 10 години там някъде е минимаплната работна заплата - около 300 кинта), то при 250 кинта минимална пенсия вземаш едни 4 пъти повече от внесеното. Найс, а И после ревеш, че било малко, та да ти дадат още

                              При мъжете е малко по-различна ситуацията, защото средният стаж беше към 36-7 години, а среното получаване на пенсия - към 25 години (пак по спомени, нямам време да ровя). И пак тези на минималната ще вземат поне 3 пъти повече от това, което са внесли. Найс

                              ПФ в лонг търм у нас са чао, особено с подобни популистки действия на държавата. така че светлото бъдеще, поне по тази точка, се отлага!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Това е несериозно. Входящите парични потоци от осигуряващите се ще превишават изходящите парични потоци за пенсионни плащания поне още няколко десетилетия.
                                Така до национализацията.
                                След това следва девалвация на лева след банкова криза и пенсии 50 евро. Но тъй като евро нема да има по 50 долара.
                                Е все пак е по - добре е от 5 долара по времето на Виденов.
                                Last edited by Todor Sabev; 02.12.2019, 17:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X