IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Разбира се че не е! През това време се случиха много сибития които предопределиха това развитие! Ако не можеш да проумееш това - просто търкай билетчета и не припарвай до фондови борси! Препоръка е!
    Много събития, които всички виждаме, но които не обясняват такава волатилност от 17 лв на 70 ст. сега на 4.70. Не те ли притеснява, че все по-малко хора разбират значението на тези събития? Когато се отдели цената от реалността, или ако кажем, че реалността е толкова волатилна - това какво е? Всичко друго но не и стабилна инвестиция, или с други думи несериозна работа (хазартно явление).

    Коментар


    • Интересна тема сте заформили, но аз пак да напомня, че е важно колко пари реално сте спечелили/загубили, а не някакви имагинерни доходности. Давам веднга пример със себе си - през 2019 моят портфейл (основно в чез) е рипнал с 10%, ако гледам сухите цифри, обаче, по цена на придобиване (щото поне половината от акциите ми в чез разпределение са купувани през 2018) все още съм на 7-8% загуба. Сега аз на плюс ли съм, или съм на минус Знам отговорът, просто ми е интересно кой какво ще каже. Отделно, през годината съм купувал още чез (от които също съм на печалба на хартия), както и мумуфициран трейдинг (който все още не мога да разкарам напълно) и фибанкасъ на края на годината (и от него номинално съм на загуба). Реално обаче съм продал само част от мумуфицирания трейдинг (щото няма пазар да го продам целия) и пак, гледайки само реалните сделки по покупко-продажба, а не бай енд холд, съм на загуба. Ма иначе излиза, че съм на печалба? Обаче ако пусна на пазар шри чез разпрееление или финакасъту, и там ще изляза на стабилна загуба Последно, на печалба ли съм, или съм на загуба?

      Колкото до Недоверие - този мач сме го гледали милион пъти - аз лично там няма да купя, та ако ще и и 50 лева да стане (пожелавам ви го). размирен бизнес в размирна държава, в която дивидент не е ясно дали ще има изобщо, или пак ще са имагинерни цифрички, а още по-малко пък е ясно какви са скелетите в гардероба - не, мерси. Отделно чичо оги дог грам понятие си няма от банки, а от предложения уж за надзорник херберт степич (ако това инфо въобще е вярно) беше уволнен от райфайзен интернешънъл за далавери, и то въпреки че той реално я беше изградил тази банка - може да си представите за какви далавери ще да е идело реч. Та за мен в Недоворие всичко трябва да се търгува не с дисконт, а с огромен дисконт и дивидентната им доходност (реална, а не имагинерна някаква си) не трябва да е под 15% в продължение на години, за да се замисля изобщо. Ма пък кой ли ще ме чак мен изобщо, който го е страх от мечки, не ходи в гората, нали

      За Трасето - фирма, която трябваше да бъде съдена до дупка заради инцидента в Своги, и пак фирма, строяща най-некачествените пътища у нас. Ми не, мерси и тук. помним Холдинг пътища и Мостстрой, въпреки че някои са ги забравили. Но всеки сам си решава

      За Алтерко нямам идея и не казвам нищо, не им разбирам бизнеса, но и там помня бум енд бърста на фотком балона през 2000-та. Вярно, бях сравнително млад и не съм загубил пари там, но го помня. Обаче как беше лафа за смелите и опитните трейдъри, може пък на нас, дъртите, да ни е увреден чипа и да не виждаме възможностите?

      За Софком - ще се въздържа от коментар. Гаражен бизнес не ми се коментира, а назначаванет на разни хора в управата е меко казано смущаващо. Иначе лихварството винаги е било доходоносен бизнес, в това две мнения няма

      Финално, аз, за разлика от повечето колеги, повече от 5 компании на бфб не съм имал. И сега имам 3 - основно в чез разпределение за 80+% от инвестициите тук, малко във фибанкасъ (ясно защо, все пак държавата отчаяно иска да влезе в ЕРМ2) - към 15% и съвсем малко в мумифицирания трейдинг (взет за кратка спекулка, в която сам се наиграх и ще го допрордам на загуба) - под 5%. Е, имам и един "депозит" в Хим, но той е друга бира и не го броя. Всеки сам си определя тактиката де, за мен забиването в повече от 2-3 компании (а често съм и само в една) е безсмислено - чел съм хиляди теории за яйцата и кошницата, но съм видял в годините, че прекалената диверсификация не ми импонира особено.

      Успех на всички и дано 2020 ни донесе една нормална борса с хубави обеми, а не единични избухвания и прехвърляния на пакети на никому неизвестни дружества, които да оформят 90% от оборота!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Момчета не ви разбирам спора .... Факт, е че декември беше успешен. Който купил успял, който не купил не е успял... Винаги ще има и едните и другите, какво толкова?!?!?!? Кире ясно, е че има риск в този бизне и ти като човек, който се занимава професионално с това го знаеш най дорбе.Ама тото ..... Да не мислиш, че съм пуснал в една купа имената на 10-ина компании и съм изтеглил Доверие и Алтерко за да са ми с най-голяма тежест? Две години ги следя, чета отчети, следя новини, търся инфо от други източници..... и малко по малко допълвам след факти. Междувременно посбърках с други компании, но си променях избора. Търпеливо чаках и търпението засега ми се възнаграждава. Късмет, късмет ама късмет е на страната на този, който го търси. Който е търпелив и дсициплиниран. Тото .... лотария ... не е сериозно от устата на човек като теб. А за Черешко и Тиквон естествено си прав, но това са фактори, с които трябва да се съобразяваме, както със всички останали фактори на пазара. Някой ще капитализират пеачлбите си, други ще купят късно и сега ... Това винаги го е имало.... И аз искам да ме управлявам умни и некорумпирани политици, но няма как да стане .... Засега....
        +1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Момчета не ви разбирам спора .... Факт, е че декември беше успешен. Който купил успял, който не купил не е успял... Винаги ще има и едните и другите, какво толкова?!?!?!? Кире ясно, е че има риск в този бизне и ти като човек, който се занимава професионално с това го знаеш най дорбе.Ама тото ..... Да не мислиш, че съм пуснал в една купа имената на 10-ина компании и съм изтеглил Доверие и Алтерко за да са ми с най-голяма тежест? Две години ги следя, чета отчети, следя новини, търся инфо от други източници..... и малко по малко допълвам след факти. Междувременно посбърках с други компании, но си променях избора. Търпеливо чаках и търпението засега ми се възнаграждава. Късмет, късмет ама късмет е на страната на този, който го търси. Който е търпелив и дсициплиниран. Тото .... лотария ... не е сериозно от устата на човек като теб. А за Черешко и Тиквон естествено си прав, но това са фактори, с които трябва да се съобразяваме, както със всички останали фактори на пазара. Някой ще капитализират пеачлбите си, други ще купят късно и сега ... Това винаги го е имало.... И аз искам да ме управлявам умни и некорумпирани политици, но няма как да стане .... Засега....
          Греъм ,спора върви по линията БФБ -Черешко ...и Кой продал продал ,кой купил надежди......
          На мен не ми пука всичките напъни на спекулантите да задържат позицията на Доверие или ФИБ.....
          Така че съм реалист и гледам ДАХ където добри акции бол.....а нашитите акции само за протокола.....
          Докато в нашите ако се обърне тренда на 4д нема излизане .....
          Примери бол .....хим и ссв са най близки......

          Коментар


          • Момчета не ви разбирам спора .... Факт, е че декември беше успешен. Който купил успял, който не купил не е успял... Винаги ще има и едните и другите, какво толкова?!?!?!? Кире ясно, е че има риск в този бизне и ти като човек, който се занимава професионално с това го знаеш най дорбе.Ама тото ..... Да не мислиш, че съм пуснал в една купа имената на 10-ина компании и съм изтеглил Доверие и Алтерко за да са ми с най-голяма тежест? Две години ги следя, чета отчети, следя новини, търся инфо от други източници..... и малко по малко допълвам след факти. Междувременно посбърках с други компании, но си променях избора. Търпеливо чаках и търпението засега ми се възнаграждава. Късмет, късмет ама късмет е на страната на този, който го търси. Който е търпелив и дсициплиниран. Тото .... лотария ... не е сериозно от устата на човек като теб. А за Черешко и Тиквон естествено си прав, но това са фактори, с които трябва да се съобразяваме, както със всички останали фактори на пазара. Някой ще капитализират пеачлбите си, други ще купят късно и сега ... Това винаги го е имало.... И аз искам да ме управлявам умни и некорумпирани политици, но няма как да стане .... Засега....
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Ти упорито продължаваш да избягваш от прогноза за 5 компании за 2020г...Можеш ли да сравниш колко са печелившите компании в БГ с тези в Румъния, Полша , Чехия ..С колко е спаднал основният индекс за две години и от кой зависи и кой е виновен за това..Стига лъжи- то само да си в БРЕФ и дивидентните компании ще си над 5 процента, но пак забравяте да се сравните с другите пазари..Моля да пишете щом се хвалите и лъжите кога купувате и продавате дадена акция, защото другото е заблуда на форума..
              Не ме интересува какво приемаш ти..Моля дай факти и сравнения с другите борси от ЦИЕ за да докажеш колко е печеливша БФБ..
              Разбрахме , че поради зависимости и комплекси лъжете и можете да представите и кочината или тоалетната за луксозен апартамент..

              https://www.economic.bg/bg/news/11/r...iya-pazar.html
              Румъния изпревари много България по отношение на капиталовия пазар

              Пазарът в северната ни съседка вече се води „развиващ се“, а не „нововъзникващ“, какъвто е българският
              Last edited by Kiro; 06.01.2020, 10:48.

              Коментар


              • Киро, не са само 4 печелившите. В БГТР30 има 17 печеливши и 11 губещи през последната година. При БГ40 са 18 печеливши и 20 губещи. Въпрос на умения да избереш правилните. Не е лесно, но B.Graham e успял и е докарал 26,2% доходност. Това е следствие на неговите умения и избори, които е направил. Радвам се за него. Поздравления. Ти се описваш като безпомощен човек, който е прехвърлил отговорността за живота си на Шиши, Пунта Мара и Черешаря. Те правят всичко от твое име и за твоя сметка и всеки път когато нещо се обърка в живота ти им искаш отговорност защото си им предоставил да вземат решения вместо теб. Не може ли просто да поемеш лична отговорност? Да си изземеш живота обратно в твои ръце. Аз не приемам борсата като търкане на билетчета. Някаква случайност и късмет на който да разчитам. Аз не приемам борсата като място където всички задължително печелят. Аз не приемам борсата като място за подаяние където е достатъчно само да си подадеш канчето и някой да пусне милостиня. Не дай си боже поради невнимание Шиши, Пунта мара, Сорос, Путин, Ердоган, КГБ, Илюминатите .... да подминат канчето и да се излее целият гняв на света. За мен борсата е място за усилен труд. Това е конкуренция с другите участници в намирането на печеливши сделки. Това са непрекъснати анализи и избори чиито последствия трябва да нося. Видимо е, че на БФБ може да се печели. Работата ни е да намерим днес печелившата акция от която да спечелим утре. Просто е. Пожелавам ти успех и големи печалби на борсата. Лек ден и успешна седмица.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                  Доверие беше 70 ст преди 2 г. Сега е 4.70. Това ако не е тото тука има тука нема, здраве му кажете.
                  Разбира се че не е! През това време се случиха много сибития които предопределиха това развитие! Ако не можеш да проумееш това - просто търкай билетчета и не припарвай до фондови борси! Препоръка е!

                  Коментар


                  • Доверие беше 70 ст преди 2 г. Сега е 4.70. Това ако не е тото тука има тука нема, здраве му кажете.

                    Коментар


                    • Бъфет призна , че е сгрешил, че късно е открил Амазон..Ти кое си открил навреме и къде си направил големи печалби , че раздаваш акъл..И като как сравняваш Елтос с Амазон и САЩ с България..Да не би себе си да сравняваш с Бъфет или Бил Гейтс..Абе смешно..

                      Чакам прогнозите Ви за 5те акции на 2020г..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Пич, ще ми даваш акъл , когато посочиш факти, че ти си този , който е купил акциите на Амазон..Твоето е бля-бля..Моля посочи кои ще са акциите на 2020г., които ще са най- печеливши..
                        Не съм аз нито този с Амазон, нито този с Елтос. тук въпросът е дали считаш, че двамата са еднакво добри в инвестирането, просто единия имал късмет, а другия не. Щото това казваш с абсурдните сравнения между инвестиране в акции и хазарт.

                        Коментар


                        • Пич, ще ми даваш акъл , когато посочиш факти, че ти си този , който е купил акциите на Амазон..Твоето е бля-бля..Моля посочи кои ще са акциите на 2020г., които ще са най- печеливши.. Да те видим колко ще познаеш- ами смешни сте.. Ти чувал ли си за чужди инвеститори, инвестиционна среда и политика..Тези 4 компании ли изпълват тези понятия..

                          За Вас 3-4 акции, които не се знае кога сте купили и кога ще продадете са повод да надувате вувузела и да се правите на големи инвеститори, ами смешно..
                          Last edited by Kiro; 06.01.2020, 09:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Пак ще кажа, че може да се печели и от тото и търкане на билетчета.. Това не е философията и целта на Борсата.. Предложи на Черешко да направи индексите само с тях
                            Киро, Киро, ако избираш компаниите, в които да влошиш парите си по начина, по който бабата избира билетче от купчината на РЕП-а ... разбирам защо винаги си недоволен.

                            Ако наистина мислиш че късметът е разликата между купилия акции на Амазон преди 10г. и ги е държал през целия период (умножил е парите си по 14) и този дето е купил акции на Спарки Елтос преди 10г и ги е държал през целия период (затрил е 90.91%) ... малшанс, кофти билетче(компания) му се паднала. Съжалявам аз не мисля така. Както и не мисля, че на единия му е виновен ББ, а на другия ... не знам - Папата може би.

                            Коментар


                            • Твоето е несериозно и смешно..Сам посочи 1.3%..Това ли Ви е успешната Борса на БХ-Черешко..Стига с тази смешна зле прикрита пропаганда на стабилната Ви държава..Да седмично и месечно печалбите И ОБОРОТА на лотариите и тотото са по- големи от колкото на БФБ..За веригите магазини да не говорим..Даже и Черешко го е забелязал.. Въпроса е защо е така и не се променя 11г..НЯМА МЯСТО ЗА ФАЛШИВО САМОДОВОЛСТВО..

                              Щом се правиш на такъв голям анализатор моля посочи кои ще са 5те най- печеливши компании за 2020г..Това, което правиш сега е хвалба постфактум- нито си обявил кога си купи, нито ще кажеш кога ще продадеш..

                              Ама да не стане като прогнозите ти за СОФИКС 1000 преди три години..Вместо 1000 стана 500..

                              Аз се отнасям сериозно към БФБ и истината за положението и..За мен лъжите в инвестирането са избиване на комплекси и показват зависимости..Понякога са и с цел да набуташ ШАРАНИТЕ И ТИХИЧКО ДА ПРОДАДЕШ..
                              Last edited by Kiro; 06.01.2020, 09:23.

                              Коментар


                              • Киро, да се сравняват финансови пазари с лотария е несериозно. Там всичко е случайност и теория на вероятностите. Тук е въпрос на умения за избор на активи. Не може да очакваш всичко да расте за да можеш да печелиш. Необходими са и умения. Налага се да анализираш, сравняваш и решаваш всеки ден. Това, което ти се случва днес е неизбежно поради изборите, които си направил вчера. Ти носиш отговорност за изборите, които правиш и не може да прехвърляш отговорността на трето лице. Но както посочих по-долу на борсата видимо може и да се печели. Задачата ти днес е да разпознаеш печелившите акции за да можеш утре да спечелиш. Успех.
                                Аз се отнасям много сериозно към инвестирането и спекулирането. За мен сравняването на финансовите пазари с търкане на билетчета е обидно за професията и участниците на пазара.

                                Коментар

                                Working...
                                X