IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен ще имаме достатъчно време да купуваме на дъно и около него, както на наща сергия така и по света.
    Ако тая гадост отмине да два месеца в Q1 на 2021 би трябвало да видим стабилизиране на спада в отчетите и от там някво дъно до тогава ще галопираме къде по силно, къде по-слабо към него. Тези 10% даун от снощи ще станат 5, а постепенно ще спаднат до 1% но за продължителен период от време. В отчетите на 2020 ще видим резултатите от карантините и спрелият икономически живот. На кратко мисля, че ни очакват поне година за покупки на ниски цени.
    Успех на всички и да сме здрави

    Коментар


    • Като се замисля май се е заформила "перфектна буря" - котронавирус + финансова криза + търговска война + петролна война + Brexit.

      П.С. Щях да напиша + 13 петък, но не е време за шеги.

      Коментар


      • Днес май ще е наистина петък 13 на БФБ след като щатите изсипаха Дау с -10 %..

        Коментар


        • Нямам търпение сесията да започне.

          Коментар


          • Добро утро на петък 13-ти .....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              Абе не ми тълкувай думите като олигофрен.Казах тогава,че няма товари така както преди и е намалено потреблението.Един от показателите за предстояща криза в САЩ който всеки финансово грамотен американец знае е че когато транспортния сектор няма работа значи има проблем.Към него момент се намали и продажбата на автомобили и закриха доста терминали където приятели с автовози доставяха новите коли до дилърите,същата година Bank of America излезе с изявление че редуцира подразделенията си и ограничава кредитите впредвид очакване на лоши години за сектора.Пет от големите пристанищни портове в САЩ бяха затворени заради надостатъчно работа.Имаше и още куп други неща които коментираха тук и говореха че нещата не отиват на добре.Въобще корона вируса е само допълнвние към всичко.Това дори Бъфет го каза наскоро че акциите са били скъпи и трябвашо да паднат.Накрая за въпросните проценти покачване на Дау.Ами винаги преди буря е най-задушно.Така беше и с БФБ 2007 г.Така е било и 1929 г.Така ли е ? Или ти предпочиташ да изопачаваш нещата за да се направиш на велик.Колкото и да говориш за мисирки,за индианци и прочие накрая аз съм с кеша и ще пазаря наистина акции без пари а ти ще чакаш дълго време да си избиеш загубите.Айде поне имай малко срам и спри да се опитваш да обиждаш,че още не си се разплатил с роднините си след като им изгуби парите 2008 г на бфб.
              сега какво следва? ....... предни години цената като паднеше на лев започваше да пишеш как ще вземеш на 80 ст. ....... после като падне на 80 пишеше как ще купиш на 60 ст. ...... после как ще купуваш на 40 ст. ....... накрая оставаше без акции и в крайна сметка се караше с цитиран от теб екземпляр кой е купил на 1,50

              този път пак така ли ще я караш
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                .....Добре че имаш ракия да похасиш мъката с нея.
                Вожд, някак на латино диалект го докара с това "похасиш", Като некой из ордена на свети Игнасио де Лойола (покой на размирната му душа)

                Коментар


                • Извънредно положение - с мерки за заразата. Нито една мярка за икомиката, банките, финансисте на хората. БФБ, няма да я споменаваме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    ти откогато ревеш за криза (лятото на 2018 беше) аз спекулатино отворих позиции на капиталистическите борси, експериментално, и ги затворих с печалба, сега съм само на родната
                    И цъфна и върза на родната борса . Остана без един лев.Добре че имаш ракия да похасиш мъката с нея.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                      а , това било ........ преди повече от година и половина си знаел, че в САЩ има коронавирус и още тогава прогнозираше срива защото тираджиите нямали работа ......... май забравяш, че през тази година и половина дъртия скочи с 30%
                      Абе не ми тълкувай думите като олигофрен.Казах тогава,че няма товари така както преди и е намалено потреблението.Един от показателите за предстояща криза в САЩ който всеки финансово грамотен американец знае е че когато транспортния сектор няма работа значи има проблем.Към него момент се намали и продажбата на автомобили и закриха доста терминали където приятели с автовози доставяха новите коли до дилърите,същата година Bank of America излезе с изявление че редуцира подразделенията си и ограничава кредитите впредвид очакване на лоши години за сектора.Пет от големите пристанищни портове в САЩ бяха затворени заради надостатъчно работа.Имаше и още куп други неща които коментираха тук и говореха че нещата не отиват на добре.Въобще корона вируса е само допълнвние към всичко.Това дори Бъфет го каза наскоро че акциите са били скъпи и трябвашо да паднат.Накрая за въпросните проценти покачване на Дау.Ами винаги преди буря е най-задушно.Така беше и с БФБ 2007 г.Така е било и 1929 г.Така ли е ? Или ти предпочиташ да изопачаваш нещата за да се направиш на велик.Колкото и да говориш за мисирки,за индианци и прочие накрая аз съм с кеша и ще пазаря наистина акции без пари а ти ще чакаш дълго време да си избиеш загубите.Айде поне имай малко срам и спри да се опитваш да обиждаш,че още не си се разплатил с роднините си след като им изгуби парите 2008 г на бфб.
                      Last edited by Ташунко със сапа; 13.03.2020, 00:13.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        В момента на ДАУ цари Паника.....
                        Ударени са банките, превозвачите , туристите , автопроизводителите заради вируса , шистовачите заради опита на Путин да се разправи с Щатите ,Саудитите , Полша и Украйна заедно....дебилбюрократите в ЕС и ЕЦБ и Швабия...ще объркат лекарството ....
                        Така че нека изчакаме до понеделник и продавачи и купувачи.....и никакви репа и заеми....
                        А дядо Бъфи, дето го водеха вече сенилен, че седи на 150млрд. кеш от повече от година, сега доволно потрива ръчички и се подсмихва хитро-хитро.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          Прецаканото, ако може по-кратко, че от 4ти клас, със завължителното четене не съм чел толкова,b.w. къде се беше изгубило?
                          Мерси за доброто посрещане, уж се старая да са по-кратки изложенията,но не винаги ми се получава, по някои по-сериозни неща се отпускам повече. По втория въпрос - бях се изгубило наистина но не ми се говори, че ме боли душата накратко - опитах да решавам един рЕбус, който не успях да реша както ми се иска и сега нито решен нито решен, и пак си оставам прецакано-to
                          Но да си спомним думите на символиста: .."Да се завърнеш в бащината къща...когато вечерта смирено ...гасне" А това звучи дори оптимистично

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            В момента на ДАУ цари Паника.....
                            Ударени са банките, превозвачите , туристите , автопроизводителите заради вируса , шистовачите заради опита на Путин да се разправи с Щатите ,Саудитите , Полша и Украйна заедно....дебилбюрократите в ЕС и ЕЦБ и Швабия...ще объркат лекарството ....
                            Така че нека изчакаме до понеделник и продавачи и купувачи.....и никакви репа и заеми....
                            малко остава да го изкарат тромпета на уолсртит и да го разчекнат, за назидание

                            Коментар


                            • В момента на ДАУ цари Паника.....
                              Ударени са банките, превозвачите , туристите , автопроизводителите заради вируса , шистовачите заради опита на Путин да се разправи с Щатите ,Саудитите , Полша и Украйна заедно....дебилбюрократите в ЕС и ЕЦБ и Швабия...ще объркат лекарството ....
                              Така че нека изчакаме до понеделник и продавачи и купувачи.....и никакви репа и заеми....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Майк с някои неща си прав (и ги споделям), но според мен с други- не съвсем. Това е донякъде причина и да се включа. Относно - "спекулацията е хазарт" - ми се прииска да кажа - не е хазарт! (според Костолани е дори и изкуство И въпреки, че го е казал символично, някои го третират и като буквално казано.).
                                Немалко хора си мислят, че борсата е хазарт - това за мен е абсурдно мнение, особено пък ако е изразено от борсови играчи. Излишно е, да се впускаме в доказателства, защото на фона на събитията ще звучат направо като празнословие
                                Относно Емоциите и адреналина - според мен те не водят до устойчиво борсово представяне. И вероятно са голям враг на играча, За съжаление, обаче повечето играчи се "улавят" в тази клопка и не могат добре да се дистанцират от "хартиите", "печалбите" и привнесения от тях "адреналин". Неслучайно, Костолани е казвал и че опитът получен от борсата с времето, е изключително ценен "актив" за борсовия "играч", който опит не може да се натрупа в повечето университети.
                                Моето тълкуване е, че човешкият живот е сравнително кратък, за да може човек да премине през един цикъл на Кондратиев - това са широко интервални икономически цикли, съизмерим с човешките животи и затова трудно се осмислят от страничен човешки наблюдател.
                                Затова е разбираемо, че на борсата има хора със сравнително (спрямо циклите) малък опит, които не могат да се справят с времевите съотношения, дори е логично да се допусне, че при повечето играчи е така. За тях борсата може да изглежда като хазарт, когато не виждат и усещат борсовите ритми,, но за по-опитни стари "кучета" или поучилите се от опита на старите играчи (подобно на Костолани)- не е така. Корекциите са възможности за някои изпечени играчи, аз например избягвам да ги играя, въреки, че ми се и случвало сравнително добре, но това което ми харесва в борсата е именно че не е форекс (т.е. не е хазарт) На борсата имаш предостатъчно време да помислиш и да вземеш адекватно решение, какво да направиш и как да преобразуваш портфейла, дори и много повече като инвеститор, отколкото като играч във форекс
                                ...С най-добри пожелания
                                Прецаканото, ако може по-кратко, че от 4ти клас, със завължителното четене не съм чел толкова,b.w. къде се беше изгубило?

                                Коментар

                                Working...
                                X