IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    Някаква перверзия е това. Когато си толкова зависим от ДДС, и като го намаляш, да ги няма най-главните в Парламента да обяснят защо се прави?
    Или примерно да джиткаш по Перник, когато увеличението на ПИБ се е закучило нещо..да наминат покрай Три Уши 6, че правата и акциите на ПИБ нещо не вървят.
    Младо конче си още, имаш да се учиш.
    Увеличението на пиб /и което и да е друго/ обикновено се решава в последния ден за търговия с правата. Или още по-вероятно на аукциона за непродадените права. Ако има останали такива.
    Ще свикнеш, Още не си ги видял процесите и избързаш с изводите
    търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

    Коментар


    • Днес ни споходи една блага вест.
      Партията - майка и кърмилница прокара на първо четене през парламента промените в ДДС за ресторантите и книгите.
      Има нещо библейско има в този ход, нещо от елементите на равновесието в природата!
      Търсене на път за помиряване на противоречивата ни човешка природа.
      Нещо като Ин и Ян.
      Да попречим, Да не позволим - търбухът не може да изпревари духа?! Да потърсим баланса между тях!

      Нямам за цел да обяснявам за сетен път нефелността на това решение.
      Не чух нито едно сериозно мнение на икономист, което да подкрепя идеята. Дори в единния и строен геппаджийски хор този път се чуха фалшиви ноти.
      Напълно естествено аз се фокусирам върху манджата. Включването на книгите не е сериозно и не го коментираме, то е просто един несръчен и глуповат камуфлаж. Не знам, кой си въобразява, че покрай книгите и другото ще мине по-лесно.

      Наблягаше се на един основен аргумент за намаляване на ддс. Един бранш бил поставен на ръба в резултат на пряко разпореждане на централната власт във връзка с епидемията. Следователно, трябва да бъде компенсиран.

      Изнамереното решение е меко казано странно. Намаляваме ддс от 20 на 9 %.
      Когато подпомагаш (компенсираш) някого чрез промяна на ставката, какво всъщност му казваш?
      Забележете, аз не питам как в общественото пространство се обяснява мярката. Там се казва, че намаленото ддс ще доведе до по-ниски цени, а по-ниските цени ще доведат до много повече клиенти, оттам повече продажби и приходи, повече печалба. Това е за наивните лаици.

      Истината е прозаична и различна.
      Цените няма да мръднат, а на един бранш се разрешава да реализира една делта при извършване на косвената данъчна аритметика.
      Формираният данъчен кредит от покупките при равни други условия ще се запази, но начисленият данък при продажбите ще спадне значително, а оттам ще се повишат и приходите.
      И това щяло да трае някакво си там време.
      Това на мен ми прилича на маскиран транфер от бюджета, ама нейсе!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
        Купи си и ти една жипка, да ти мине мерака и да не те е яд.
        Някаква перверзия е това. Когато си толкова зависим от ДДС, и като го намаляш, да ги няма най-главните в Парламента да обяснят защо се прави?
        Или примерно да джиткаш по Перник, когато увеличението на ПИБ се е закучило нещо..да наминат покрай Три Уши 6, че правата и акциите на ПИБ нещо не вървят.

        Коментар


        • Преди последните сделки от 17.00, днес оптимизмът на БФБ си беше една жива мизерия!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
            БМБ в джипката заедно с Горанов, в Парламента гласуват 9% ДДС. Стабилност.
            Купи си и ти една жипка, да ти мине мерака и да не те е яд.
            Я всегда буду твоим поводом напиться.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Борисов: Заплатите в България доближават европейските...

              Е ТВА Е..КЪРТИМ МИФКИ И БОСАТА Е ПЪЛНА С ЧЕРЕШИ..
              Затова ли в провинцията работодателите смъкнаха заплатите на минимална и съкратиха половината си работници?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                БМБ в джипката заедно с Горанов, в Парламента гласуват 9% ДДС. Стабилност.
                Чух, че БХ шофирал, пък подчиненият се возел отзад.
                Ама, чакайте сега, нали уж Началникът се вози отзад, пък подчиненият шофира?!
                Съвсем ми се объркаха нещата!

                Или просто това е поредният театрален етюд, който цели да демонстрира близкото приятелство между членове на екипа, неговата монолитност.
                Представям си, как минфинчето е свило нервно устичките си, както само той го може.
                Какво да се прави - има сценарий, режисура, а актьорите са просто едни производни.
                Заложените интереси са огромни и не може просто да кажеш: аз няма да изляза на сцената при следващото действие!

                Аз ще си позволя да споделя нещо като батко на всички замесени персони: При този род отношения, въобще не е изключено да дойде момент, скоро при това, при който си казваш: ИСКАМ САМО ДА СЕ МАХНА, КАКВИТО И ПОСЛЕДИЦИ ДА ИМА ТОВА! Иначе ще се пръсна от отврат!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                  Даже знаем и името на тиквата, дето заплатата му минава хилядократно тези на европейците....
                  Чиче, не заплатата!
                  Ама със сигурност богатството му е далеч повече от хилядократно средното за европейците.
                  Гледай сега, обаче, каква противоречие и каква житейска драма!
                  Богат си като цар Соломон, обаче не можеш да покажеш нищо на бял свят, защото "на хартия" си беден като мишка.
                  Дето се вика, една къщура не може явно да купиш на жена си, дето ти е родила мъжки наследник.

                  Като казвам тези символни думички: "на хартия" и "беден като мишка", та се сещам как преди 5-6 години сегашният минфин беше проплакал пред патрона си, че неговите състуденти са вече милионери, а той стоял в парламента за една депутатска заплата и си пропилявал живота, при условие че има да се грижи за жена и деца. Бахти и пропиляването!
                  Очевидно е, че качеството и състоянието на "милионер" би успокоило тогава неговия търсещ дух, но колко е изменчиво лицето на живота.
                  Изминаха само 5-6 години, но мераците и апетитът са вече толкова различни, че някои от същата тази групичка дейци би се усмихнал снизходително, ако просто му пристоят тази титла - милионер. Това вече не върви, хоризонтът е далеч по-висок. Мнооого, мнооого по-висок!

                  Апропо, интересна е реакцията на патрона при онази случка, когато неговото протеже хвърли оставката. Той много добре си дава сметка, че няма хора за нищо и не може да си позволи да губи такива, които стават, или поне горе-долу стават, при това са проверени за основното - верни са и искат да играят играта, но трябва да ги мотивираш, да им разрешиш да захлебят.
                  Иначе, мъртви души и "девойки" има колкото щеш, но след тях е потоп. Интересно, как един патрон успокоява един "свой човек", чиято житейска драма се измерва в това, че на около 30 години още не е станал милионер. Интересни биха били резултатите от едно допитване до аудиторията! Аз примерно се сещам за два възможни начина на реакция: 1. правиш твоя човек милионер веднага, или 2. обещаваш му да стане милионер в най-скоро време.
                  Не знам въобще кой от начините е ползван и в каква форма?!
                  Турбуленциите около ползваното жилището на кръстника, които се развиха няколко години по-късно подсказват, че патронът е удържал на думата си. Причината е проста - Обяснението, че жилището е на кръстника е едно тинтири-минтири. Жилището си е на ползвателя, но той просто не може да го покаже.
                  Да не говорим за спекулациите и намеците на Р. Петков, че един дворец в местността Ярема е оплоден с днк на човек от правителството. Дори питане беше отправено къв Гл. пр..., ъ-ъъъ Кандидата, но още не съм чул за реакция.
                  Май и оттам ще излезе нЕкой кръстник.
                  Живот - кво да го правиш!

                  Коментар


                  • БМБ в джипката заедно с Горанов, в Парламента гласуват 9% ДДС. Стабилност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      [CENTER][FONT=Facebook Narrow App][SIZE=30px]Борисов: Заплатите в България доближават европейските...

                      .....................
                      Даже знаем и името на тиквата, дето заплатата му минава хилядократно тези на европейците....

                      Коментар


                      • Борисов: Заплатите в България доближават европейските...

                        Е ТВА Е..КЪРТИМ МИФКИ И БОСАТА Е ПЪЛНА С ЧЕРЕШИ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          На каква база е споделено това усещане? Аз съм държател-песимист, по-скоро скептик. Ще се радвам да чуя обосновка от държател-оптимист.

                          П.П. Мападона, ти мълчи! Наду главите на всички вече.
                          колкото повече са тези песимисти - толкова повече ръстове ни очаква

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            така е - прав си!
                            И все пак при всички рискове и проблеми - в момента дори инвестиция в индекса, би трябвало да донесе приличен доход!
                            На каква база е споделено това усещане? Аз съм държател-песимист, по-скоро скептик. Ще се радвам да чуя обосновка от държател-оптимист.

                            П.П. Мападона, ти мълчи! Наду главите на всички вече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                              Някои позиции ще скочат ×2 даже ×3 дотогава, някои може и да паднат..... ама мойте ще са от първите, може и ×4 даже
                              Ще скочат в твоите сънища,лятото обикновено е стагнация и стагфлация .......който има пари гледа да ги завърти на друго място туризъм,търговия,
                              селско стопанство и чак след октомври ако е спечелил нещо може да се излъже да вкара някой лев .При положение ,че борсата не генерира печалби
                              кой ще си заложи парите на нея?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Подценени сме Да,
                                особено някой позиции, но, тук идва но-то.
                                Ние сме една шепа хора и нямаме сили да си вдигнем сами пазара. Дори и пенсиите обръщат гръб на БФБ. Трябват ни чужди инвеститори, ли които да видят подценените ни акции. Те обаче няма да погледнат насам заради ширещата се политическа проституция, корупция и простотия всякаква. Къщичката трябва да си оправим и после да чакаме.
                                Мисля си чакалнята се отдалечава и придобива форма на мираж, докато политическата прослойка и едрия бизнес се замерват с компромати и после нищо не следва няма оправия. Щото виновни има и всички ги виждат, само съд и прокуратура са слепи, а виновните нагли и нахални и незнаещи какво означава думата оставка.

                                Успех на всички!
                                така е - прав си!
                                И все пак при всички рискове и проблеми - в момента дори инвестиция в индекса, би трябвало да донесе приличен доход!

                                Коментар

                                Working...
                                X