IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хари е голям...

    Коментар


    • Не е само тук Хари е превзел всички теми във форума

      Коментар


      • Тука неакъв монолог се води май

        Коментар


        • Чуденето какво да правят продължава, след тоя неочакван ШАХ.
          Ако не нещо друго оценката на чуждите инвестиционни фондове, тези които са закупили дълга на Ананиев, на такива смешно ниски лихви, им зашливяват шамарче, щото те си мислят, че сме много зле - фалираме все едно сме 1997 г., АМА ОТВЪН КАЗВАТ, ЧЕ НЕ СТЕ ТОЛКОВА ЗЛЕ, ПАРИТЕ НЕ СА ПРОБЛЕМ!
          Малко тъпо да продаваш ПИБ на 1 евро или ЦКБ под 1 лв., това се върти в главата на клетите продавачи на БФБ в момента.
          Колко са клети само!

          Коментар


          • ЗА ПОРЕДЕН ДЕН ТЕЗИ ДЕТО СЕ НАТИСКАТ ДА ПРОДАВАТ, ВСЕ ЕДНО ФАЛИРАМЕ, СА ПОСТАВЕНИ В СИТУАЦИЯ НА ШАХ, ПРИ ТОЗИ ДЪРЖАВЕН ДЪЛГ НА ТАКИВА НИСКИ ЛИХВИ. ФАЛИРАМЕ ЛИ? МАЙ ФАЛИРАТЕ ВИЕ

            Коментар


            • И моля, моля, бяхме и все още сме различни от Гърците по това, че те са част от системата на ЕЦБ. В момента в който и ние се закачаме към тази система, ставаме същите като тях. Ние имаме и някои предимства на икономиката, те имат острови и маслини, ние имаме умове, които могат да правят софтуер, а новата 4 революция дигитална иска такива хора - които могат да правят аппс, а не такива дето могат само да сервират узо.
              Така, че в пост-ковид икономиката, И КАТО ЧАСТ ОТ ЕВРОЗОНАТА, ДА НЕ СЕ ОКАЖЕ, ЧЕ ДО 10 Г СМЕ ГИ ЗАДМИНАЛИ, не са толкова много напред, всички сте ходили и знаете.

              Коментар


              • Ей, пак налазиха.
                Аз се чудя как не може да оцените магнитута и значението на тази новина за дълга, който са ни дали и то при лихви все едно сме Австрия примерно (не следя рейтинги, кои стани са с АА, но е очевидно, че ни дават на незаслужено ниски лихви, които не са типични за нашия рейтинг).
                Всичко това, скъпи хейтъри, е пряко следствие от приемането ни в ЕРМ2 и Банковия И Е САМО НАЧАЛОТО.
                Каква по-добра новина в сегашната ситуация, от това, че чужди инвеститори се блъскат да купят български дълг при нищожни лихви.
                И се погледнете вие, които търсите кеша, бягате акциите - все едно сме 1997 - таман да фалираме!
                Като споменах 1997, сететите се 2013 не толкова далечна, помните ли каква олелия беше за 1 Милиард левчета дълг - сега ги вземаме тези пари като пари за семки, ей така НИ ГИ ДАВАТ ОТГОРЕ, НА ЛИХВИ КАТО БЕЗ ПАРИ. Никой не казва нищо
                Но вие продължавайте да трупате кеш, сигурно ще ви потрябва.
                Урсула говори за минимална заплата в целия ЕС, и това нещото което показва, че се върви към все повече инфлация и пари у хората, което ще повлияе и много у нас, защото проблема ни е ниското потребление.
                Честито Българи! Този нов дълг на такива ниски лихви, е само началото на пътят ни за приемане на Еврото.

                Коментар


                • Европарламентът пита Гешев за Барселонагейт и записите на Борисов

                  Правителството, прокуратурата и министерството на правосъдието трябва да отговорят на почти 30 неудобни въпроса

                  https://www.segabg.com/hot/category-...ite-na-borisov

                  Коментар


                  • Мерси, тони - аз от тази новина съм със смесени чувства. Малко в стил онзи виц, дето една жена казала на мъжа си, че от всички мъже в блока, неговият е най-голям Принципно съм за емитирането на дълг и много пъти съм давал за пример маляките, които с дълг си живеят като царе вече 40 години, а нашите жени ходят да им мият гхъзовете и разни други работи, пък нека да са фалирали и т.н. Само дето това, дето е разрешено за Манго, не е разрешено за гол Асан, в което трябва да сме се убедили още през 1913, ама нъцки, не сме. Пък и като знам кой ще ги управлява и как ще се разходват - 50% директно ще се откраднат, после ще дадат за счупени магистрали и ремонт на ремонта някой милиард, за администрацията и пенсионерите още един милиард (щото гласове трябва да се купуват) и айдеее, да теглим новия заем, щото ковида гада гулема дебне и ни прецаква. А да, и комунистите са виновни!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Интересът към облигациите е бил много висок и затова от финансовото министерство са продали повече от първоначалния обем

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Дяловете отговоряха като сума на това, което имаха НН във ЕТФ-а.
                        Mерси, ще го имам предвид
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Дяловете отговоряха като сума на това, което имаха НН във ЕТФ-а.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                            Тези разпродажби по позиции на Софикс от NN ли са? Какво ли следва като си изчистят позициите?
                            какви разпродажби - няколко хиляди акции разпродажби ли са? Аз така и не разбрах друго за НН, че мисля да ги сменям покрай заигравките им с Евереста, макар да не знам къде да ги прехвърля - те ли излязоха от фонда на никиту на ниската цена, че такаво инфо се прокрадна, но не съм го проверявал?
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                              Някога ги смятах, като единствени по-западно притежавани Пенсионни, за най-благонадежни.
                              Ще се окаже, че нашите си дето си пъхат парите в служебните дружества, със служебно определените цени в служебно определените индекси (дори Софикс вече е такъв индекс) по-добри, от тези дето купуват скъпо на ИПОта и после резкешват на 1/10, рисуват дъната и т.н.
                              Кой ги кара сега като няма ликвидност да продават?
                              Звъннете да ги питате.

                              Коментар


                              • Някога ги смятах, като единствени по-западно притежавани Пенсионни, за най-благонадежни.
                                Ще се окаже, че нашите си дето си пъхат парите в служебните дружества, със служебно определените цени в служебно определените индекси (дори Софикс вече е такъв индекс) по-добри, от тези дето купуват скъпо на ИПОта и после резкешват на 1/10, рисуват дъната и т.н.
                                Кой ги кара сега като няма ликвидност да продават?

                                Коментар

                                Working...
                                X