IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

    Можем ли да кръстим периода 2010-2020 "Изгубеното десетилетие"?
    Категорично така трябва да се казва! За мен всичко положително, което се е случило в българската икономика през тези 10г. е въпреки мутрата и армията му от калинки. Колко по-скоро се разтури тоя цирк в момента, толкова по-добре!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение

      + е от мен.
      Аз съм на 100% на твоето мнение и е жалко, че не се говори с факти, а с емоции и "вътрешни убеждения"
      И преди някой да тръгне да ми говори за инфлация, ето какво е положението там. Понеже инфлацията е много важна, когато се съпоставя ръста, за да разберем колко е реалния ръст. Инфлацията от 2000 до 2008 г. е 78.4%. Коригирано с инфлацията, ръстът за 8 г. е 132.4% чисто. Инфлацията от 2008 до 2020 е 20%. Коригиран с инфлацията, за 12 г. реалния ръст в БВП е 4,78%.

      Можем ли да кръстим периода 2010-2020 "Изгубеното десетилетие"?
      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
        Днес реших да поразгледам малко статистика за последните 20 г. Разглеждах външния дълг на България и GDP. Прави силно впечатление, че от 2000 до 2008 г. GDP расте от 13 млрд долара до 54 млрд долара. След 2008 г., на вълни от ръстове и спадове, до 2020 докарва 67,9 млрд, като това е за 2019 - преди кризата, а тази ще е по-ниско.
        В същото време, държавния дълг на България от 2000 до 2008 г. спада от 10 млрд евро до 4,8 млрд евро, а след 2008 досега стига до 12,5 млрд, минавайки през 14 млрд към 2016.
        Та другия път Бойко като се яви да говори нещо по ТВ, имайте го предвид.
        Източници:
        https://www.nsi.bg/bg/content/11476/...8A%D0%BB%D0%B3
        https://tradingeconomics.com/bulgaria/gdp
        + е от мен.
        Аз съм на 100% на твоето мнение и е жалко, че не се говори с факти, а с емоции и "вътрешни убеждения"

        Коментар


        • Днес реших да поразгледам малко статистика за последните 20 г. Разглеждах външния дълг на България и GDP. Прави силно впечатление, че от 2000 до 2008 г. GDP расте от 13 млрд долара до 54 млрд долара. След 2008 г., на вълни от ръстове и спадове, до 2020 докарва 67,9 млрд, като това е за 2019 - преди кризата, а тази ще е по-ниско.
          В същото време, държавния дълг на България от 2000 до 2008 г. спада от 10 млрд евро до 4,8 млрд евро, а след 2008 досега стига до 12,5 млрд, минавайки през 14 млрд към 2016.
          Та другия път Бойко като се яви да говори нещо по ТВ, имайте го предвид.
          Източници:
          https://www.nsi.bg/bg/content/11476/...8A%D0%BB%D0%B3
          https://tradingeconomics.com/bulgaria/gdp
          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
            Скукааааааа...графиката е на студен труп.
            Гробище за капитали.

            Са чакам лек отскок следващата година докъм 600 но това ще му е.
            След това с настъпване на истинския мечи пазар зад океана тук нещата ще станат още по зле от сега.
            Така че които успее да се измъкне няма да сгреши. Даже и нещата да изглеждат обнажващи с ново реформистко правителство или с изгледи за такова.
            Last edited by Todor Sabev; 17.09.2020, 13:22.

            Коментар


            • последните 3 постинга имат + от мен !!
              Браво момчета - в загубите сме единни

              Коментар


              • 3 години и 1 месец спад. Честито да ни е на останалите тук мазохисти. Дано след 3 години да се поздравяваме за търпението и успеха
                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                  Скукааааааа...графиката е на студен труп.
                  На БФБ сме останали само мазохисти ! Нормалните сигурно отдавна търгуват на вън и не се занимават с тази пародия на борса !

                  Коментар


                  • Скукааааааа...графиката е на студен труп.

                    Коментар


                    • Пичове темата с 5 милиарада външен дълг е една от малкото интересни в клетата ни територия.
                      Аз разбирам, че вие не може да я оцените, както и че искате като в психо-десния мейнстрийм да бъде изкарана като лошо новина - задължаваме децата си, ще се харчи на калпак и подобни глупости на необразовани и некомпетентни десни.
                      Тая година това правителсто прави трето непопулярно за умовете на клитите си граждани действие - ЕРМ2, ПИБ увеличение, и вземата с размах на пари от външни инвеститори, ЕВАЛА ЗА РАЗМАХА НА АНАНИЕВ! Пуска за 4 взема 1 милиардче отгоре - НЯМА ЛОШО. Така се прави в цял свят.
                      Къде е Бай Ганьо да тегли кредит от банка на 10% къде е държавата да тегли на под 1% и да му ги даде на калпак? Какво лошо има?
                      Къде е пазара на БФБ в който се кълнете, че е честен, почтен и регулиран, всичко точно и къде е пазара на Български бондове, които се презаписват и се търгуват като квалитетни от най-висок клас инструменти?
                      Разбирам, че вие тоя дисонанс не може да го понесете и разберете все още, но има време!
                      Вие влизането в ЕРМ2, Банковия още не сте разбрали, та за тея бондове ли ще разберете.
                      Като БМБ няма визия и очевитно не част от бъдещето развитие на Б-я, да ги дава парите на калпак, хората знаят какво да ги правят.
                      После ще изтегли нови. Гърците са го измислили и не само те, целият западен свят така се развива и върви напред.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                        Тези разпродажби по позиции на Софикс от NN ли са? Какво ли следва като си изчистят позициите?
                        подкрепям !!!!

                        Коментар


                        • не бях поглеждал тази тема от доста време - удивлен съм, че така активно се коментира !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                            Ако пък не го цитирате - няма и да разбера, че писателства
                            Ти най-добре си направил ! До сега не бях блокирал никого, но този индивид май ще е първия !

                            Коментар


                            • Ако пък не го цитирате - няма и да разбера, че писателства

                              Коментар


                              • Хари е на друга планета не знам от къде хваща сигнали .

                                Коментар

                                Working...
                                X