IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Явно си друг тип играч. Установил съм, че персонално аз няма да мога да забогатея за месец или година и съм ОК с това. Ако твоите цели са да правиш профити като от Алтерко всяка седмица ти пожелавам успех! Ако това стане, ще хвърлиш и някоя стотинка тук, ей така за диверсификация ако щеш.
    Аз се отказах 2000г и някоя - преди 20 години. Оставих 10к на договорните фондове, тамън прохождаха, че нямах време да се занимавам, загубиха ми половината и се разделих ЗАВИНАГИ с нашето наречено борса. Изкарвах по малко от 2к на месец средно=заплатата, то и как да бъде иначе при 50к капитал. 2 апарта и аху иху
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Ами питай акционерите на Дръвчо,Билборд и тем подобни шарлатански дружества.
      Ама чакай сега... БФБ е нещо като буквар на борсите. Тук всичко е мнооого по-лесно - имаш огромна информация в детайли за мажоритари, пред очите са ти активите, познаваш работещи там и т.н. и т.н. Пита се ако човек не може да "прочете" този буквар, как ще се справи с учебник по висша математика каквито са огромните борси спрямо нашата. Там разполагаш с 0 инфорчмация, пък било по-лесно защото правели някакви трилиони оборот . Това никак не ми се връзва, но всеки си знае.
      За мен сравнението е следното - все едно ти предлагат да прочетеш 1 буквар и да ти дадат 5 лева. Ти не успяваш, но приемаш облог да решиш сборник от висша математика защото наградата била 500 лв! А иначе за мажоритарите си абсолютно прав - правят безобразия в огромен % от случаите. Но и това няма да е вечно - лошите остаряват, властта рано или късно ще се смени, ще започнем и ние да прилагаме законите. Въпрос на време е...
      Last edited by 15%; 29.01.2021, 18:30.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        как така "ще му върнат" 5-10 пъти по-малко? Какво ще се случи с останалите?
        Ами питай акционерите на Дръвчо,Билборд и тем подобни шарлатански дружества.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Ще вкара 100 000 и накрая ще му върнат 20 хил или 10 хил и няма на кого да се оплачеш ,сам си си виновен.
          как така "ще му върнат" 5-10 пъти по-малко? Какво ще се случи с останалите?
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Ако мислиш да вкарваш над милион, може би това е недостатък. Вкарай 100 бона и няма да имаш никакви проблеми . От този форум никой не е съгласен, но според мен ниската ликвидност на БФБ е огромен + за дребните! Когато искат да излизат големите, малките пазаруват на супер промоция, когато пък решат да влизат големите, малките продават на високо. Ако имаше огромна ликвидност, нямаше на големите да им се налага да свалят толкова гащите при покупки и продажби. Това си е мое мнение де...
            Ще вкара 100 000 и накрая ще му върнат 20 хил или 10 хил и няма на кого да се оплачеш ,сам си си виновен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Единственото хубаво е че тука се разчува кога и кой "голям" продава/купува. Дали това помага - силно скептичен, щото ти можеш да продадеш на високосна година без огромни загуби - няколко%, често десетки. На това отгоре няма волатилност на пазар недоносче (като битиякон примерно), права линия на мъртвец и отвреме на време някво пулсче. Скъсахте да се радвате с алтерко. Такива компании трябва да има ВСЯКА седмица различна - дотогава дописваме некролога
              Явно си друг тип играч. Установил съм, че персонално аз няма да мога да забогатея за месец или година и съм ОК с това. Ако твоите цели са да правиш профити като от Алтерко всяка седмица ти пожелавам успех! Ако това стане, ще хвърлиш и някоя стотинка тук, ей така за диверсификация ако щеш.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Ако мислиш да вкарваш над милион, може би това е недостатък. Вкарай 100 бона и няма да имаш никакви проблеми . От този форум никой не е съгласен, но според мен ниската ликвидност на БФБ е огромен + за дребните! Когато искат да излизат големите, малките пазаруват на супер промоция, когато пък решат да влизат големите, малките продават на високо. Ако имаше огромна ликвидност, нямаше на големите да им се налага да свалят толкова гащите при покупки и продажби. Това си е мое мнение де...
                Единственото хубаво е че тука се разчува кога и кой "голям" продава/купува. Дали това помага - силно скептичен, щото ти можеш да продадеш на високосна година без огромни загуби - няколко%, често десетки. На това отгоре няма волатилност на пазар недоносче (като битиякон примерно), права линия на мъртвец и отвреме на време някво пулсче. Скъсахте да се радвате с алтерко. Такива компании трябва да има ВСЯКА седмица различна - дотогава дописваме некролога
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  По принцип е така ама ако тази вечер Дау пръдне утре СОФКА ще е напълнила гащеризона и никой няма да ти гледа колко е П/Е или П/Б,важното
                  е кой кого ще на. .е
                  Аз съм напълно уверен, че аналогиите с 2008 са погрешни! Вярвам, че при сегашното съотношение 30000/500 Софикс ще падне по-малко от Дау пре следващата криза, когато и да е тя! Е, ако Софикс до тогава стане 2000 ще е различно!
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    https://www.bse-sofia.bg/bg/indices
                    под графиката има табличка с индексните показатели
                    p/e 4,74
                    p/b 0,87
                    Няма нужда да си търсиш белята като майстор на спорта из надутите чужди книжа.
                    По принцип е така ама ако тази вечер Дау пръдне утре СОФКА ще е напълнила гащеризона и никой няма да ти гледа колко е П/Е или П/Б,важното
                    е кой кого ще на. .е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      на нашето недоносче дето прави оборот по малко от една будка на шиши?
                      Ако мислиш да вкарваш над милион, може би това е недостатък. Вкарай 100 бона и няма да имаш никакви проблеми . От този форум никой не е съгласен, но според мен ниската ликвидност на БФБ е огромен + за дребните! Когато искат да излизат големите, малките пазаруват на супер промоция, когато пък решат да влизат големите, малките продават на високо. Ако имаше огромна ликвидност, нямаше на големите да им се налага да свалят толкова гащите при покупки и продажби. Това си е мое мнение де...
                      Last edited by 15%; 29.01.2021, 18:05.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Ако ги питаш как са ги изчислили и те няма да успеят да обяснят
                        Интеграл връз интеграла , В най-тежкия случай ще си погледнат формулата в екселската таблица и ще се сетят. Нали все от някой друг индекс са видели, значи и другаде ще е така, не ми се вярва да са го съчинили.
                        По-съществено, че изпращаме един цял месец, много добър за бфб !
                        А пък от средата на следващия влизаме в годината на металния вол! (господ да го поживи и него, да ни зарадва по предназначение )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Едва ли някога във времето са съществували повече алтернативи. Залъгвай се, че няма алтернативи. Толкова са много, че не мога да кажа че познавам и малък процент от възможностите, които стоят пред един нормален човек, докато си седи в хола дори.

                          на нашето недоносче дето прави оборот по малко от една будка на шиши?
                          При другите акули дето чакат хамсийки да похапнат?
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            https://www.bse-sofia.bg/bg/indices
                            под графиката има табличка с индексните показатели
                            p/e 4,74
                            p/b 0,87
                            Няма нужда да си търсиш белята като майстор на спорта из надутите чужди книжа.
                            Ако ги питаш как са ги изчислили и те няма да успеят да обяснят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Като няма алтернатива точно това става на практика.Като гледам тук каква мъка е едва ли някой ще избере тази
                              алтернатива.
                              https://www.bse-sofia.bg/bg/indices
                              под графиката има табличка с индексните показатели
                              p/e 4,74
                              p/b 0,87
                              Няма нужда да си търсиш белята като майстор на спорта из надутите чужди книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Като няма алтернатива точно това става на практика
                                Едва ли някога във времето са съществували повече алтернативи. Залъгвай се, че няма алтернативи. Толкова са много, че не мога да кажа че познавам и малък процент от възможностите, които стоят пред един нормален човек, докато си седи в хола дори.


                                Коментар

                                Working...
                                X