IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не коментирам надценени ли са или не са, 100% ще има хора и в двата лагера, само искам да кажа следното:
    моментните оценки са базирани на очакването за ниски/отрицателни лихви в близките няколко години. Когато дисконтираш с 5% бъдещите потоци ще получиш една сума, когато само ОЛП е 5% - дисконтираните потоци ще са тотално различни

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      .... Освен това покупките на българския пазар (да го наричаме за краткост SOFIX) претеглени срещу други инвестиционни възможности са инвестиция с по-ниска текуща и очаквана възвръщаемост. Обикновен факт без никакви нотки на лични виждания и впечатления.
      ...
      Това е твое предположение, никакъв ФАКТ не е! Аз пък имам обратното предположение, че инвестиции в акции на читави компании листнати на БФБ в момента, ще имат много по-добра възвръщаемост в следващите 1-2 г., спрямо инвестиция в балоняците по западните пазари!
      Времето ще отсъди!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

        Да не разпродаде или не можа да влезеш навреме? Или още един апокалиптик?
        От няколко дни натякваш за мечи пазари. Брокер от Елана или ...??
        Относно кеша- Моят предпочита тотално Алтерко пред Епъл. Защо ли ? Защото мисли, че е по-вероятно Алтерко да удвои и утрои, отколкото балоняка епъл да направи същото. Е няма как да ви дам такъв кеш, за да не го затриете в Епъл. Свършиха глупавите кинти, за вас не остана
        Защо реалистите трябва да бъдем наричани апокалиптици? Някъде да съм казвал, че ще се пада, ще се мре? Консолидацията и движението в рейндж не е мечи пазар, не знам защо и тези понятия се бъркат.

        Нямам продажба на БФБ вече почти година, докато имам някои покупки, но това не означава, че аз или такива като мен можем да движим пазара значително нагоре. Освен това покупките на българския пазар (да го наричаме за краткост SOFIX) претеглени срещу други инвестиционни възможности са инвестиция с по-ниска текуща и очаквана възвръщаемост. Обикновен факт без никакви нотки на лични виждания и впечатления.

        Работя в сферата на финансовите услуги като подготвям ДДС декларации на дружества от ЕС. Елана ми е брокер, щом за Вас има значение подобна свързаност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

          Според мен няма шанс И за тях БФБ е периферен маркет, очакванията от който трябва да са внимателно менажирани и като цяло обрани.

          Ако Алианц искаше да преструктурира портфейла си с чужди книжа чрез кеширане на български акции с отрицателна реализирана доходност, то те първо са безнадеждно закъснели, второ няма кой да им поеме обемите. То и затова Експат правилно не се нагърбват да връщат кеш на големите вложители, щото после няма да могат да могат да си балансират фолиото срещу SOFIX.

          Отчетите сами по себе си не са двигател на БФБ, нашите компании се търгуват на ниски коефициенти така или иначе. Евентуални изненанди при дивидентите може би могат да задвижат леко колелото. Но на БФБ рядко има изненади - от сега знаем на SOFIX какво ще му се случва, знаем на някои АДСИЦИ диведента, имаме обосновани очаквания какво ще представляват консолидираните там, където може да има значими разлики.

          Само паралии, които копнеят за БФБ няма, Батя. Глупави пари ми дай. Кеш, който да предпочете ПДНГ пред Шеврон и Алтерко пред Епъл
          Да не разпродаде или не можа да влезеш навреме? Или още един апокалиптик?
          От няколко дни натякваш за мечи пазари. Брокер от Елана или ...??
          Относно кеша- Моят предпочита тотално Алтерко пред Епъл. Защо ли ? Защото мисли, че е по-вероятно Алтерко да удвои и утрои, отколкото балоняка епъл да направи същото. Е няма как да ви дам такъв кеш, за да не го затриете в Епъл. Свършиха глупавите кинти, за вас не остана

          Коментар


          • наистина подценените дружества, които генерират печалби, ще проумеят, че е по-изгодно вместо раздаване на дивиденти - обратно изкупуване. Това ще коригира цените към реалните
            Last edited by petyob; 15.02.2021, 12:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              [...]според мен основната причина за забиването на БФБ в последните седмица - две е тегленето от ЕТФ-а и очакванията за сипване на пакетите. Тези очаквания обаче започват да се разсейват.. има шанс пенсиите най-сетне да са си научили урока как точно се търгува без да убиваш пазара.. По-добре мнооого късно, отколкото никога!

              Ще видим, следващата седмица ще е показателна.. А по следващата излизат конс. отчети и вярвам че ще стане по-интересно на борсичката ни
              Според мен няма шанс И за тях БФБ е периферен маркет, очакванията от който трябва да са внимателно менажирани и като цяло обрани.

              Ако Алианц искаше да преструктурира портфейла си с чужди книжа чрез кеширане на български акции с отрицателна реализирана доходност, то те първо са безнадеждно закъснели, второ няма кой да им поеме обемите. То и затова Експат правилно не се нагърбват да връщат кеш на големите вложители, щото после няма да могат да могат да си балансират фолиото срещу SOFIX.

              Отчетите сами по себе си не са двигател на БФБ, нашите компании се търгуват на ниски коефициенти така или иначе. Евентуални изненанди при дивидентите може би могат да задвижат леко колелото. Но на БФБ рядко има изненади - от сега знаем на SOFIX какво ще му се случва, знаем на някои АДСИЦИ диведента, имаме обосновани очаквания какво ще представляват консолидираните там, където може да има значими разлики.

              Само паралии, които копнеят за БФБ няма, Батя. Глупави пари ми дай. Кеш, който да предпочете ПДНГ пред Шеврон и Алтерко пред Епъл

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                От поста ти става ясно, че си мизерствал преди да емигрираш. Но защо си мислиш, че в момента другите мизерстват? Защо си мислиш, че да кажем Батя мизерства? Според мен нямаш точна представа за са ситуацията. България не е това, което беше преди да емигрираш. Освен това видимо не познаваш бизнеса на компаниите, които коментираш. Виждам, че несъответствието между представите ти и действителността те изнервя? Не е ли по-лесно да си промениш представите пред това да се опитваш да напъхаш целият свят в собственият си калъп? Възможно ли е това да е причината поради която изпитваш гняв при всеки ръст на пазара и всяко добро нещо, което се случи в България?
                +
                Това с промяната на представите е много разумен подход и го намирам полезен и за себе си. Обаче ме кефи и как бързо забелязваш разни логически причини и несъответствия - в случая между представа-действителност. Признавам, че не се сещам веднага за подобни неща

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Сигурно съм ти трън в гъза, че не мизерувам в Б-стан Се тая, ела обясни защо всички пазари без изключение са поне 130% от нивата преди кризата 2008, а Софиксо е 25% от стойностите си. Да ти обясня аз - щото инвеститорите сте смешници, компаниите са смешни, че и БФБ е смешна. Ей затова Дори не можете да произведете нищо, освен чалъми - всичко ишлеме или преопакован китайски скрап.
                  От поста ти става ясно, че си мизерствал преди да емигрираш. Но защо си мислиш, че в момента другите мизерстват? Защо си мислиш, че да кажем Батя мизерства? Според мен нямаш точна представа за са ситуацията. България не е това, което беше преди да емигрираш. Освен това видимо не познаваш бизнеса на компаниите, които коментираш. Виждам, че несъответствието между представите ти и действителността те изнервя? Не е ли по-лесно да си промениш представите пред това да се опитваш да напъхаш целият свят в собственият си калъп? Възможно ли е това да е причината поради която изпитваш гняв при всеки ръст на пазара и всяко добро нещо, което се случи в България?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Прецакано, какво е това оспамване на темата по късна доба!? Що не си хортувате на лични с емигранта, силно мразащ бившата си вече родина!?
                    Поне разбрах защо толкова хейти всичко българско... Ташунко номер 2

                    Да напиша и нещо по темата..
                    Да, според мен основната причина за забиването на БФБ в последните седмица - две е тегленето от ЕТФ-а и очакванията за сипване на пакетите. Тези очаквания обаче започват да се разсейват.. има шанс пенсиите най-сетне да са си научили урока как точно се търгува без да убиваш пазара.. По-добре мнооого късно, отколкото никога!
                    Ще видим, следващата седмица ще е показателна.. А по следващата излизат конс. отчети и вярвам че ще стане по-интересно на борсичката ни
                    Сигурно съм ти трън в гъза, че не мизерувам в Б-стан Се тая, ела обясни защо всички пазари без изключение са поне 130% от нивата преди кризата 2008, а Софиксо е 25% от стойностите си. Да ти обясня аз - щото инвеститорите сте смешници, компаниите са смешни, че и БФБ е смешна. Ей затова Дори не можете да произведете нищо, освен чалъми - всичко ишлеме или преопакован китайски скрап.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Прецакано, какво е това оспамване на темата по късна доба!? Що не си хортувате на лични с емигранта, силно мразащ бившата си вече родина!?
                      Поне разбрах защо толкова хейти всичко българско... Ташунко номер 2

                      Да напиша и нещо по темата..
                      Да, според мен основната причина за забиването на БФБ в последните седмица - две е тегленето от ЕТФ-а и очакванията за сипване на пакетите. Тези очаквания обаче започват да се разсейват.. има шанс пенсиите най-сетне да са си научили урока как точно се търгува без да убиваш пазара.. По-добре мнооого късно, отколкото никога!
                      Ще видим, следващата седмица ще е показателна.. А по следващата излизат конс. отчети и вярвам че ще стане по-интересно на борсичката ни
                      Опитвах упорито да го връщам в правия път, но се поддадох и изтървах диалога Темата за оптимизма е широка, но спирам да спамя, че и на мен ми досадно
                      Чакаме отчетите, разбира се. След тях идва и ребаланса на индекса и ще ни е интересно и в началото на март.

                      Коментар



                      • Днес е китайската нова година, а това означава, че от днес започва официално и годината на Вола според китайския хороскоп. Доста от нас вече имат планове за 2021 година, която се надяваме да бъде по-добра, по-спокойна и по-супешна от миналата, която ни заля с...

                        Коментар


                        • Прецакано, какво е това оспамване на темата по късна доба!? Що не си хортувате на лични с емигранта, силно мразащ бившата си вече родина!?
                          Поне разбрах защо толкова хейти всичко българско... Ташунко номер 2

                          Да напиша и нещо по темата..
                          Да, според мен основната причина за забиването на БФБ в последните седмица - две е тегленето от ЕТФ-а и очакванията за сипване на пакетите. Тези очаквания обаче започват да се разсейват.. има шанс пенсиите най-сетне да са си научили урока как точно се търгува без да убиваш пазара.. По-добре мнооого късно, отколкото никога!
                          Ще видим, следващата седмица ще е показателна.. А по следващата излизат конс. отчети и вярвам че ще стане по-интересно на борсичката ни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Нема римски монети щото е имало 2 легиона изтепани до крак и айде Рим назад Лятос цъфтят, у вас зиме ли цъфтят, я се поизложи още малко
                            Не ми се налага Легионите са 6, ма ти отде да знаеш, че се говори за римската аристокрация. Видял ли си я, чул ли си я. Нем тудо,
                            Я кажи да те чуем кога цъфти люлякът, Видя ли го цъфнал, че не се разбра кога

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              И кога цъфтят тез твои фантастични люлякови насаждения
                              Бе ти да не си некой пенсионер с тез спомени за -20!? Отдавна нема такова нещо
                              Е все пак на юг от стара планина, където са биле вилните зони на знатните римляне, животът е бил друг
                              Ама то и там са били легионете. Да си чул некой в немско да е открил римска монета?? Нема как да стане, кажи му че е менте, ако си чул )) Римлянете за прости ли ги имаш - у голема грешка си се набутал
                              Нема римски монети щото е имало 2 легиона изтепани до крак и айде Рим назад Лятос цъфтят, у вас зиме ли цъфтят, я се поизложи още малко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Ми аз имам люляци в градината и си цъфтят, само че и сефте от 9 години имам сняг над 1 пръст и то за цели 3 дни Забравил съм кво е да те пере -20 в БГ, както и +40 де Ма ти си лянкай, не ми пречиш.
                                И кога цъфтят тез твои фантастични люлякови насаждения
                                Бе ти да не си некой пенсионер с тез спомени за -20!? Отдавна нема такова нещо
                                Е все пак на юг от стара планина, където са биле вилните зони на знатните римляне, животът е бил друг
                                Ама то и там са били легионете. Да си чул некой в немско да е открил римска монета?? Нема как да стане, кажи му че е менте, ако си чул )) Римлянете за прости ли ги имаш - у голема грешка си се набутал
                                Last edited by precakanoto; 13.02.2021, 00:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X