IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    Твоята гледна точка щеше да е интересна (и беше в началото) ако ти ни дадеш нещо ново, нещо различно, което да ни даде повод да се замислим.
    Но когато ти почваш да се повтаряш, особено да се повтаряш и пееш в едни хор със всички останли особено примерно Сталина (която беше ясен сигнал. че нещо се гласи), вече не е интересно и не е нова гледна точка

    Сталина са я инструктирали Билдебергите и сега конспирацията е в ход! Не знам, защо обаче пропагандираш, за дъна или да се купува, в този случай!

    Ако нещата са такива както казваш, да има нещо "нагласено", то смяташ ли, че тези хора няма да си изпълнят сценария до край! В такъв случай, предполагам, имаш разбирането, че те каквото са захванали го довеждат до край!

    Ако наистина вярваш в тази конспирация, тогава не знам къде си тръгнал! Смяташ ли, че ще ги "бутнете"!

    Коментар


    • Сега ви давам прогноза, щом Сталина казва, че кризата ще е поне колкото предната, значи че ще е нещо което е обраното или значи, че ще кратка и плитка.

      Коментар


      • Вълна от безработица ще залее България

        http://www.infostock.bg/infostock/control/transactions

        МНОГО ПОЗДРАВИ ОТ Д.САЧЕВА..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Те казват и 50% спад в БВП на САЩ като прогноза, но за мен дори няма да е и 30%!

          Мисля си, 15-18% макс! Може дори и по-малко! САЩ не са толкова зле в момента!

          Виж в Италия може наистина да има 50% спад, да не кажа и 65-70%!

          И според мене долу горе толкова ( пак ще е двойно спрямо края на 2008), ма виж ги тия "оптимисти"...
          U.S. ECONOMY TO SHRINK 24% FROM APRIL to JUNE 2020: Goldman Sachs
          https://finance.yahoo.com/news/u-eco...155126416.html


          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            човека ти казва, че преди месец едни са били на едината крайност така както ти сега си на другата крайност....

            къде беше ти миналия месец за да ни информираш за това което пишеш сега?
            Сега пиша, защото уплътнявам времето от карантината!

            Иначе аз отдавана съм писал, за кредитната имлозия и голямата криза, но не това е важното сега, да се изтъкваме от преди.....

            Въпроса е, че аз просто ти давам гледна точка, ако искаш припознавай!
            Това, кой какво е писал преди и как се е извъртял, мен не ме касае!
            Като ти се извъртя аз, тогава може да коментираме! Преди това, факта, че има всякакви, няма отношение към ник Mike Florida!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Аз не съм ти казвал нищо!

              Това, че някой ти е казвал, преди каквото и да е, няма отношение към мен......

              Единственото, което аз правя, е да ти давам гледна точка! Ако не припознаваш, ОК!
              Това не е проблем на Mike Florida!

              Аз винаги се опитвам да се аргументирам! Не пиша просто ей така!
              Ако намираш аргументите ми за л*йняни, навярно такива са и прогнозите ми!
              Твоята гледна точка щеше да е интересна (и беше в началото) ако ти ни дадеш нещо ново, нещо различно, което да ни даде повод да се замислим.
              Но когато ти почваш да се повтаряш, особено да се повтаряш и пееш в едни хор със всички останли особено примерно Сталина (която беше ясен сигнал. че нещо се гласи), вече не е интересно и не е нова гледна точка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Аз не съм ти казвал нищо!

                Това, че някой ти е казвал, преди каквото и да е, няма отношение към мен......

                Единственото, което аз правя, е да ти давам гледна точка! Ако не припознаваш, ОК!
                Това не е проблем на Mike Florida!

                Аз винаги се опитвам да се аргументирам! Не пиша просто ей така!
                Ако намираш аргументите ми за л*йняни, навярно такива са и прогнозите ми!
                човека ти казва, че преди месец едни са били на едината крайност така както ти сега си на другата крайност ...... но ти и това не можаш да разбереш...

                къде беше ти януари/февруари месец за да ни информираш за това което пишеш сега?
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • DAX 9,292.25 +551.10 +6.30%

                  Щатските фючърси удариха горния лимит от 5%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                    Малко почваш да ми приличаш на онези дето прези месец ни изкарваха числа за Доверие и ни казваха, че ПЕ е 2 и трябва да е 10 лв. поне.
                    Сталина и тя, веднага пресметна и ни каза, че сегашнта криза ще е поне като предната - много уверена и тя.
                    Едно знам, като почнат всички да говорят в един хор за едно с бодряшка увереност, нещата не стават така.
                    Аз не съм ти казвал нищо!

                    Това, че някой ти е казвал, преди каквото и да е, няма отношение към мен......

                    Единственото, което аз правя, е да ти давам гледна точка! Ако не припознаваш, ОК!
                    Това не е проблем на Mike Florida!

                    Аз винаги се опитвам да се аргументирам! Не пиша просто ей така!
                    Ако намираш аргументите ми за л*йняни, навярно такива са и прогнозите ми!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Да, това е средното за прогнозите там, което си е почти двойно спрямо Q4 2008...и което ужасява Тръмп, а и феда де...неслучайно извадиха някакви лимитлес кюи базуки. Само акции още не са почнали да купуват като жапанките, ама не мисля че и това време ще е много далеко...
                      Те казват и 50% спад в БВП на САЩ като прогноза, но за мен дори няма да е и 30%!

                      Мисля си, 15-18% макс! Може дори и по-малко! САЩ не са толкова зле в момента!

                      Виж в Италия може наистина да има 50% спад, да не кажа и 65-70%!

                      Въпроса е, че Европа е в трагично състояние, а целия експорт на БГ, независимо дали реален или "по-жица" е насочен към ЕС!
                      Казват ти, че летен сезон на практика няма да има! Нека всеки да види колко е официално там от БВП, после да си представи колко още е сивия сектор, където доходите от него, също няма да влезнат в икономиката, като потребление!

                      Говорим за свиване, което дори по времето на Голямата депресия е нямало!

                      Пандамеии, мандемии, на времето кеша в огромната си част е бил на локално ниво, в хората там из населението места. Потреблението си е вървяло в малки общности, от местни предприятия, земеделие или занаятчии. Силни малки местни икономики!
                      СИЛНИ МАЛКИ ЕКОСИСТЕМИ НА ПРОИЗВОТСТВО И ПОТРЕБЛЕНИЕ!

                      Сега обаче всичко е много по-чупливо, защото освен ХИПЕР-индустриализацията, ние преминахме от разделение на труда, към разделение по отрасли, към специализация по-страни!

                      Не знам дали повечето си дават сметка, че най-големия прогрес в човешката стопанска история, навярно е бил, именно когато е започнало първото разделение на труда!

                      От тук на сетне ние ще видим, колко вредна е хипер-индустриализацията, както и специализацията в стопанско отношение по страни, сякаш имаме едно време разделението в СИВ! Така или иначе, това са реалностите на стопанството днес! Въпросът е, че скалираното развитие има и скалирани недостатъци, които сега ще лъснат в пълна степен!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Разбира се, че света няма да свърши.....

                        Нормално е да има стабилизация, за дни... седмици.......

                        Въпросът е, че края на карантините не се вижда, а потреблението е в дупка!

                        Икономиката се руши като една гигантска снежна топка, която се спуска от хълм!
                        В момента топката се спуска и набира скорост, аз не виждам какво може да я спре...... освен, че перспективите са положението да се разтегли с месеци, всяко едно потребление е сведено до храни, а сметките, който може!

                        Освен всички бизнеси, които ще фалират и ще създадат армия от безработни, само туризма ти стига, за да се измете 1/5та от БВП. Какво остава са всичко друго. Всеки един безработен създава след себе си и нови, просто, защото той самия е и субект на потреблението!

                        При тези перспективи, всяка една корективна вълна или седмично стабилизиране, е страхотна опция за EXIT!

                        За Q2 в САЩ ти казват 20-30% спад на БВП. Нали знаеш, лафа за това, когато САЩ "настине"..... 30% Спад в БВП за тримесечие при неясни перспективи, за какво става въпрос!

                        Най-малкото ти си на БФБ. Освен че цялата индустрия и потребление, ще се свие, ти имаш ли убедеността, че след 45 дена няма да има още карантина? Сега сме на втора седмица! Представи си 45 дена още, след това си представи, че може и да е повече.
                        Да все някога кафетата и магазините ще отворят. Въпроса е, че техните потребители, в момента получават хабер за съкращение! А много дори към момента са вече без доходи!

                        Кафетата, както и да е! Какво обаче се случва с реалния експорт в автоклъстъра? Колко смяташ, че аутсорс сектора ще издържи, при тоталното замразяване на инвестициите?

                        Мечтите са едно, а реалностите друго! На Борсата винаги има кинжелари и винаги ще има корекции! Сега заделяния кеш се набутва, в момент на алчност. Чувала обаче все повече ще се изтръсква и при всяка една стабилизация, корективните вълни ще бъдат все по-плахи, просто няма да има ресурс! Нали се сещаш, корективна вълна набутваш, корективна вълна набутваш......

                        Колко са паднали пазарите 20-25-35%! На теб ти говорят за 50% спад на БВП някъде по старни за тримесечие, а от там на сетне за следващото не е ясно!

                        За 7-8 години DAX е скочил с 400%! Ако някой смята,че сега на -30% ще намери дъно, за мен е пълен мечтател!

                        п.п.

                        Не е препоръка!
                        пиши си ....... не ми пречиш...

                        имаш развита фантазия ....... спретни едно романче ...... може и някой лев да изкараш...

                        препоръка е!!!
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                          Разбира се, че света няма да свърши.....

                          Нормално е да има стабилизация, за дни... седмици.......

                          Въпросът е, че края на карантините не се вижда, а потреблението е в дупка!

                          Икономиката се руши като една гигантска снежна топка, която се спуска от хълм!
                          В момента топката се спуска и набира скорост, аз не виждам какво може да я спре...... освен, че перспективите са положението да се разтегли с месеци, всяко едно потребление е сведено до храни, а сметките, който може!

                          Освен всички бизнеси, които ще фалират и ще създадат армия от безработни, само туризма ти стига, за да се измете 1/5та от БВП. Какво остава са всичко друго. Всеки един безработен създава след себе си и нови, просто, защото той самия е и субект на потреблението!

                          При тези перспективи, всяка една корективна вълна или седмично стабилизиране, е страхотна опция за EXIT!

                          За Q2 в САЩ ти казват 20-30% спад на БВП. Нали знаеш, лафа за това, когато САЩ "настине"..... 30% Спад в БВП за тримесечие при неясни перспективи, за какво става въпрос!

                          Най-малкото ти си на БФБ. Освен че цялата индустрия и потребление, ще се свие, ти имаш ли убедеността, че след 45 дена няма да има още карантина? Сега сме на втора седмица! Представи си 45 дена още, след това си представи, че може и да е повече.
                          Да все някога кафетата и магазините ще отворят. Въпроса е, че техните потребители, в момента получават хабер за съкращение! А много дори към момента са вече без доходи!

                          Кафетата, както и да е! Какво обаче се случва с реалния експорт в автоклъстъра? Колко смяташ, че аутсорс сектора ще издържи, при тоталното замразяване на инвестициите?

                          Мечтите са едно, а реалностите друго! На Борсата винаги има кинжелари и винаги ще има корекции! Сега заделяния кеш се набутва, в момент на алчност. Чувала обаче все повече ще се изтръсква и при всяка една стабилизация, корективните вълни ще бъдат все по-плахи, просто няма да има ресурс! Нали се сещаш, корективна вълна набутваш, корективна вълна набутваш......

                          Колко са паднали пазарите 20-25-35%! На теб ти говорят за 50% спад на БВП някъде по старни за тримесечие, а от там на сетне за следващото не е ясно!

                          За 7-8 години DAX е скочил с 400%! Ако някой смята,че сега на -30% ще намери дъно, за мен е пълен мечтател!

                          п.п.

                          Не е препоръка!
                          Малко почваш да ми приличаш на онези дето прези месец ни изкарваха числа за Доверие и ни казваха, че ПЕ е 2 и трябва да е 10 лв. поне.
                          Сталина и тя, веднага пресметна и ни каза, че сегашнта криза ще е поне като предната - много уверена и тя.
                          Едно знам, като почнат всички да говорят в един хор за едно с бодряшка увереност, нещата не стават така.

                          Коментар


                          • Който имаше да се плаши отдавна се уплаши и продаде не знам защо продължавате да се хабите .. и то с такова усърдие

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение



                              За Q2 в САЩ ти казват 20-30% спад на БВП. Нали знаеш, лафа за това, когато САЩ "настине"..... 30% Спад в БВП за тримесечие при неясни перспективи, за какво става въпрос!
                              Да, това е средното за прогнозите там, което си е почти двойно спрямо Q4 2008...и което ужасява Тръмп, а и феда де...неслучайно извадиха някакви лимитлес кюи базуки. Само акции още не са почнали да купуват като жапанките, ама не мисля че и това време ще е много далеко...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                ритуално избичване...

                                не е препоръка ......... да си от неправилната страна
                                Разбира се, че света няма да свърши.....

                                Нормално е да има стабилизация, за дни... седмици.......

                                Въпросът е, че края на карантините не се вижда, а потреблението е в дупка!

                                Икономиката се руши като една гигантска снежна топка, която се спуска от хълм!
                                В момента топката се спуска и набира скорост, аз не виждам какво може да я спре...... освен, че перспективите са положението да се разтегли с месеци, всяко едно потребление е сведено до храни, а сметките, който може!

                                Освен всички бизнеси, които ще фалират и ще създадат армия от безработни, само туризма ти стига, за да се измете 1/5та от БВП. Какво остава са всичко друго. Всеки един безработен създава след себе си и нови, просто, защото той самия е и субект на потреблението!

                                При тези перспективи, всяка една корективна вълна или седмично стабилизиране, е страхотна опция за EXIT!

                                За Q2 в САЩ ти казват 20-30% спад на БВП. Нали знаеш, лафа за това, когато САЩ "настине"..... 30% Спад в БВП за тримесечие при неясни перспективи, за какво става въпрос!

                                Най-малкото ти си на БФБ. Освен че цялата индустрия и потребление, ще се свие, ти имаш ли убедеността, че след 45 дена няма да има още карантина? Сега сме на втора седмица! Представи си 45 дена още, след това си представи, че може и да е повече.
                                Да все някога кафетата и магазините ще отворят. Въпроса е, че техните потребители, в момента получават хабер за съкращение! А много дори към момента са вече без доходи!

                                Кафетата, както и да е! Какво обаче се случва с реалния експорт в автоклъстъра? Колко смяташ, че аутсорс сектора ще издържи, при тоталното замразяване на инвестициите?

                                Мечтите са едно, а реалностите друго! На Борсата винаги има кинжелари и винаги ще има корекции! Сега заделяния кеш се набутва, в момент на алчност. Чувала обаче все повече ще се изтръсква и при всяка една стабилизация, корективните вълни ще бъдат все по-плахи, просто няма да има ресурс! Нали се сещаш, корективна вълна набутваш, корективна вълна набутваш......

                                Колко са паднали пазарите 20-25-35%! На теб ти говорят за 50% спад на БВП някъде по старни за тримесечие, а от там на сетне за следващото не е ясно!

                                За 7-8 години DAX е скочил с 400%! Ако някой смята,че сега на -30% ще намери дъно, за мен е пълен мечтател!

                                п.п.

                                Не е препоръка!
                                Last edited by Mike Florida; 24.03.2020, 11:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X