IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
    Поредна греда!

    Така е - пазарите(чертичките) не винаги се движат рационално. Вчера имам покупки и на БФБ и отвъд голямата вода . Успех!

    п.п. пак те призовавам - дай твоята прогноза...ще докоснем 500 ли? Много е лесно след дадено събитие да се появява някой и да ми обяснява какво не е казал
    Last edited by tony1975; 20.12.2022, 05:18.

    Коментар


    • Поредна греда!

      Коментар


      •  

        Коментар


        • Кои са най-значимите събития на Българската фондова борса, какво да очакваме и какви новости ще има през 2023, разказва нейният изпълнителен директор доц. д-р Маню Моравенов

          Коментар


          • Първоначално изпратено от p Разгледай мнение

            Да. Хърватия, приета в Еврозоната и Шенген и стигнала до полуфинал на световното е 42ра. Интересно.
            Няма нищо интересно - хората ни казват "ачик-ачик", че без тикви и при несигурност на каскетите просперираме!!! Друг е въпросът колко хора го осъзнават
            Last edited by 15-; 17.12.2022, 01:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              35 място!
              Да. Хърватия, приета в Еврозоната и Шенген и стигнала до полуфинал на световното е 42ра. Интересно.

              Коментар


              • 35 място!
                Here are the most innovative countries worldwide and the primary indicators—from patents to R&D spend—driving their breakthroughs.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от p Разгледай мнение
                  https://www.investor.bg/a/527-svyat/...ov-kapitalizam

                  Интересни идеи имат японците. Наште хора няма ли да се замислят?
                  Супер. Да взимаш икономически идеи от хора, които са 30+ години непрекъснато в рецесия. Добре че не са се сетили да пишат статия за Аржентина, че и техния пример да вземем.

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/a/527-svyat/...ov-kapitalizam

                    Интересни идеи имат японците. Наште хора няма ли да се замислят?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                      Аз съм спекулант и графиката за последната една година ми върши идеална работа. Някой ако иска може да ползва графика за друг период. Всеки според нуждите
                      Ок, но тех. анализ върху 1г с ежедневен бар на акция която е в началото на своето развитие не е много неустойчив, защото е анализ на неустойчиви (немного значещи) данни. А знаеш и че в корекция трудно се играе. Това което е мисля е, че след като приключи корективната вълна, графиката може да се окаже в статус 3та по Елиът и да заприлича на слон с изправен хобот , което няма как да се разбере от чертежа който сега ти "върши" работа

                      Коментар


                      • Аз съм спекулант и графиката за последната една година ми върши идеална работа. Някой ако иска може да ползва графика за друг период. Всеки според нуждите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                          Чертаенето на чертички ми свърши повече работа отколкото смятането на коефициенти
                          Ама дай цялата графика де

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                            Ще си позволя да се намеся, защото СП500 ми е моментното увлечение/ мерак/ тръпка
                            Страхотни БЯХТЕ/ МЕ с тези ръстове при Алтерко, за което поздравления! Въпросът обаче касае бъдещето, а не миналото. При така написаното мнение, очаквате Алтерко да струва 11,7 пъти повече от 20 лева ли? И това защото средната цена за минал период е 1,71, а моментната - 20 лв?!
                            Както писах, желая Ви успех и с двете позиции. Имам ги и аз макар моето S&P да е в MSCI world

                            Не не очаквам това от Алтерко. Просто онагледих какво точно е направила компанията в миналото и че никак не е на място плюенето по нея. Аз я приемам като своя компания, защото съм там от дълго време, а не за краткосрочни спекулации. Това е като да седи някой и да гледа как сина ми уцелва вратата 6-7пъти от 10 удара (той е на 4г) и да ми обяснява как не може да рита... при положение, че другите деца изобщо не ритат топката!

                            Това е нещото, което ме дразни. Защо трябва да има толкова нагативизъм за нещо, отколкото градивни неща.
                            Last edited by Key Ru; 15.12.2022, 11:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                              Чертаенето на чертички ми свърши повече работа отколкото смятането на коефициенти

                              Коментар


                              • Понеже се отвори дума за Алтерко - шапка им свалям!!! Бих дал всичко, за да продължат с тези резултати на умножение на обороти и печалба, но СПОРЕД мен истината е, че за да продължат в този дух и вече в много различен мащаб им трябва нов собственик! Нов мажоритарен собственик, който да ръси милиарди, а не тук акционерчетата да мрънкаме, че трима служители в Дъблин ще взимат много пари. Ако има такъв интерес от колосална компания, може и да се удвои-утрои, но ако няма... Тогава според мен няма да се намерят нито сили, нито мерак, нито ресурси за нещо повече от днешното състояние и лека-полека акулите ще завземат бизнеса чрез други компании.

                                П.П. Правя аналогия с ваксините за Ковид 19. Еми на такова световно ниво, просто е невъзможно нищо то България да пробие! Просто нямаме достатъчно пари, за да го субсидираме, трябват пари, мноооооого пари! Колко псувни отнесох като изказвах мнение, че прословутата Бг ваксина никога няма да дойде на бял свят, а масово хората бяха убедени, че ще се случи. Тя може и да е била по-добра от тези на Пфайзер, Модерна и т.н., но има някакви реалности.
                                Last edited by 15-; 15.12.2022, 00:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X