IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
    Това май вече и слепите го виждат.
    Нашата сергия се влияе само в посока надолу, мисля си, че ако пенсионните и взаимните фондове не се появят за да раздвижат пазара ние останалите 50-100 участника нищо няма да направим, няма силата да го направим.
    Само една пенсия да се върне и да налее малко пари и мисля, че колелото ще се завърти, няколко новини по ТВ за ръста на БФБ и ще се появят и още дребни и така.........
    това няма да реши нито един от проблемите на капиталовия пазар, просто ще има някакво движение и толкова...
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Някой по-надолу беше направил някакво наблюдение, как когато по света борсите падат и ние ставаме световни играчи и спадаме наравно с тях.... А когато те растат, ние тъпчем на място, докато не дойде време да почнем да падаме заедно с тях.... Което като се замисля май си е вярно...

      Да видим дали днес тази теория ще се потвърди, при зелената вълна на "контра-корекцията" по света

      Вълна от оптимизъм обзе европейските борси

      Dow Jones и Nasdaq излязоха от зоната на корекция
      Това май вече и слепите го виждат.
      Нашата сергия се влияе само в посока надолу, мисля си, че ако пенсионните и взаимните фондове не се появят за да раздвижат пазара ние останалите 50-100 участника нищо няма да направим, няма силата да го направим.
      Само една пенсия да се върне и да налее малко пари и мисля, че колелото ще се завърти, няколко новини по ТВ за ръста на БФБ и ще се появят и още дребни и така.........

      Коментар


      • Някой по-надолу беше направил някакво наблюдение, как когато по света борсите падат и ние ставаме световни играчи и спадаме наравно с тях.... А когато те растат, ние тъпчем на място, докато не дойде време да почнем да падаме заедно с тях.... Което като се замисля май си е вярно...

        Да видим дали днес тази теория ще се потвърди, при зелената вълна на "контра-корекцията" по света

        Вълна от оптимизъм обзе европейските борси

        Dow Jones и Nasdaq излязоха от зоната на корекция

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
          Спекулират - това правят, като няма друг начин за бързи пари, остава да продадеш и после да се надяваш на паника и да купиш по евтино.
          Иначе си прав, че и на БФБ има акции които са балонни на "all time highs". Това са тези които бяха ирационално издути последните 3 години - АТЕРА, СофТрейдинга, Спийди, СофИмотите, където определено има тепърва да излиза капитал.
          Кефиш ме.... как успя да дадеш пример само с наистина читави компании с доказано добър бизнес, открито управление, добър мениджмънт и в крайна сметка задоволяващи акционерите си....

          Тогава, кои са качествените компании според теб на БФБ ? Енергони и КТБ ли ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
            Не е умрял,уморен от много оране,
            нивата много камениста,орача новобранец!
            Събира сили,скоро ще рипа.Колко скоро?
            Като събере сили,или го сръгат с остена.

            Точно!!!
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
              Това да не е българския бик на БФБ-то?Много умрял ми се вижда .
              Не е умрял,уморен от много оране,
              нивата много камениста,орача новобранец!
              Събира сили,скоро ще рипа.Колко скоро?
              Като събере сили,или го сръгат с остена.

              Коментар


              • Цял свят е зелен, значи ние утре - нищо особено!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Това да не е българския бик на БФБ-то?Много умрял ми се вижда .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Абе Пип, аз на това каквато и времева графика да пуснах е все на минус

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                      Никой в тази тема не се интересува от акции в чужбина.
                      Аз лично се интересувам и единствената причина да съм на БФБ е, че нямам достатъчно поглед навън. Всеки, който ми отваря очите за алтернативи на БФБ е добре дошъл. Винаги чета постовете на Пип, макар да не съм съгласен с някои от тях. Милион пъти е по-добре да разгледам линк на Пип за дадена компания, отколкото да чета само за политически пропаганди, цигани, чорбари, шофьори и всякакви други обиди.....
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Добре дошли на ниските обороти отново - голям кеф да гледаш БФБ с по 100-200 хил лв. оборот Слеващия голям кеф ще е да видим Пенсионните на деветмесечието...толкова ли са тъпи да не могат изкарат доходност? и да карат хората да си прехвълят парите в НОИ Вече няма доходност от депозити и облигации, инвестициите им в чужбина тепъва започават да издишат, като вече някои други такива в Енебона, Софарми и т.н...
                        Bulls on BSE

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Дай им на хората етф и къси пък то ще си покаже...

                          А сериозно - понеже те знам че си човек на логиката, точността и математиката....
                          Вземи за прокси смол капс Китай и Индия, както и Корея и Полша да кажем.
                          HAO, SCIF, EWY, EPOL.
                          Т.е комплект от ЕМ пазари които растат 2.5 пъти по бързо от нас.
                          Виж там средните им стойности за PE PB P/S P/CF...и може би ще придобиеш бегла представа къде сме ние.

                          http://finance.yahoo.com/q?s=HAO&ql=0

                          PS Русия няма да ти я слагам, макар че много си мязаме с тях по мажовско-олигархичния модел на борсата. Все пак не стават за сравнение щото са в рецесия и се търгуват сега като за софка 150...
                          Аз или три сме объркали форума и темата...Никой в тази тема не се интересува от акции в чужбина. Двете неща нямат нищо общо - различни пазари, стадии, принципи, маниери и участници без нищо общо.
                          Bulls on BSE

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            .
                            Марш оттук бре, рано е за дъно още....
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • .
                              Марш оттук бре, рано е за дъно още....

                              ПС Що спря да тролиш оттатък на нисето
                              А злото що не скача ?

                              Коментар


                              • Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X