IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Кой ше ревне ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪП 4000 .....
    Бе то ЪЪЪЪЪЪЪП 1000 да има ша си ударим дупето в тавана от кеф...ма няма
    Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Днес голямо затишие цари на пазара ...
      Вчера мина що-годе свестен оборот и днес май ще почиваме да събираме сили.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Фен съм и съм сигурен, че ще стане , но не при този Черешар и тази корупционна среда

        Убийствен материал на Forbes за България: КТБ стана жертва на политическата мафия




        Българската корупция е легендарна, и това е публична тайна, констатира журналистката Франсис Копола

        Авторитетното издание Forbes публикува убийствена статия за българската действителност, разказвайки историята за аферата с КТБ. Главният герой е скандално известният български банкер Цветан Василев. Пред Франсис Копола, намиращият се в Белград бос свидетелства за погрома на банката и участието в нея на държавни институции и политически лица и партии. Специално внимание е отделено и на бившия партньор на Василев - Делян Пеевски, наричайки го „мафиотът от ДПС“. Материалът на Forbes реално е убийствена критика за България и крайно лоша реклама за чуждите инвеститори. Авторитетното издание показва на света, че в тази страна чрез държавните институции – БНБ и прокуратурата, могат да ти вземат бизнеса, естествено и с помощта на мафиотизираните медии. Не е пропуснато и сравнението с Румъния, която е показала как се бори с престъпността и корупцията.

        Ето разказа на Forbes:

        През юли 2014 г. Корпоративна търговска банка е затворена, а нейният собственик, избягва от страната.

        Според съобщения в медиите към онзи момент, сривът на банката се дължи на конфликт между Цветан Василев и българския медиен олигарх Делян Пеевски. Подобни неща са нещо твърде познато сред българите: "Олигарсите воюват и малките хора страдат.”

        Но когато говорих с Цветан Василев през август тази година, той ми разказа една много по-различна история:

        „Делян Пеевски е просто един от основните инструменти, които българската политическа мафия използва, за да изнудва българския бизнес - видимата част на доста големия айсберг на корупцията. Политическата мафия упорито се опитва да омаловажи това, което се е случило с КТБ и да го представи като личен конфликт между г-н Пеевски и мен, което е напълно невярно. Имах конфликт с политическата мафия, която управлява страната, тя ме изнудваше и заплашваше в продължение на много години.”, заявява Василев.

        Така че, защо КТБ фалира, ако това не се дължи на спор с г-н Пеевски? "КТБ стана жертва на алчността на българската политическа мафия, която контролира повечето държавни институции, които стоят зад завесата", казва Василев. И продължава с разказа на една необикновена история за злоба, корупция и некомпетентност в българските институции.

        Сриването на банката

        Историята на г-н Василев започва през април 2014 г., когато от него е било поискано да прехвърли безлихвени заеми на мафиота от кръга на ДПС, една от най-влиятелните политически партии в България:

        „Казаха ми, че КТБ ще тръгне надолу, ако тяхното искане не бъде изпълнено. Аз отказах, но сега знам, че унищожаването на КТБ бе планирано месеца преди това. Целта беше да се придобият най-привлекателните активи на по-ниска цена и да ме елиминират като фактор в социално-икономическия живот на страната.

        Според г-н Василев, банковата атака е започнала умишлено. Но не чрез слухове, че парите на вложителите са застрашени, както обикновено започват банковите паники. Не, в България нещата се случват по-драматично. Българските медии обвиняват собственика в опит за убийство:

        "Това, което предизвика банковата криза бяха спекулации в медиите, подхранвани и насърчавани от българската прокуратура, че съм поръчал убийството на Делян Пеевски. Невинни хора бяха арестувани и представени по телевизията като убийци, наети от мен. Същия ден, в търсене на доказателства за опит за убийство, прокуратурата нахлу в офиси на мои фирми и конфискува счетоводни документи. Мистериозно, всички големи български телевизии бяха поканени да представят това нападение на живо.

        Твърдението, че съм се опитал да организирам убийството на г-н Пеевски впоследствие беше опровергано в съда, но вече беше твърде късно - повече от 20% от активите КТБ бяха изтеглени в брой в рамките на 4 дни.”

        Българската народна банка (БНБ) отказва ликвидност за КТБ, принуждавайки я да затвори врати. Ръководството на КТБ е поискало от Централната банка да я сложи под „специален надзор", процедура, при която БНБ временно поема проблемната банка, за да я оздрави.

        Но скоро след друга банка се оказа също страдаща от ликвидност, но отговорът на БНБ за нея беше много различен. ПИБ беше подсигурена с голяма ликвидност от страна на БНБ, за което е поискано и получено разрешение от ЕС, съгласно правилата за държавна помощ. Целта на подкрепата на ликвидността е да се защити финансовата стабилност, но БНБ вече е позволила банката на Василев да фалира.

        Според собственика на КТБ, този очевиден двоен стандарт се дължи на "волята на политическата мафия". Интересното е, че Николай Стайков от Протестна мрежа също коментира "различни цели" на БНБ по отношение на двата случая: „ КТБ беше съборена, за да се отстранят Цветан Василев, а ПИБ беше защитена, защото тя служи на доминиращите политически интереси. Когато г-н Василев и г-н Стайков казват подобни неща, значи живеем в интересни времена.

        Защитата на депозитите се провали

        КТБ остана затворена в продължение на почти шест месеца, през което време на вложителите беше отказан достъп до парите им. Фондът за гарантиране на влоговете не разполага с нужната сума, за да компенсира застрахованите вложители, така че в България има нужда да се наберат допълнителни средства. Но страната е без правителство от юли до октомври 2014 г., и единствено валутният борд попречи на БНБ да печата пари, които да компенсират вложителите. В същото време възобновяване на банката не е опция, тъй като това би рестартирало фалита. Затова БНБ държи банката затворена.

        Г-н Василев твърди, че България е в тройно нарушение на законодателството на ЕС по отношение на третирането на вложителите:

        „На първо място, има неправилно транспониране на Директивата на ЕС относно схемите за гарантиране на депозитите. На второ място, държавата не изпълни задължението си по директивата за погасяване на отговарящите на условията депозити в рамките на 20 дни след банков фалит. На трето място, ФГВБ, който е трябвало да застрахова всички гарантирани влогове в българската банкова система, се представи зле и имаше само 1 милиард евро-пари недостатъчни за изплащане на гарантираните депозити, дори в един проблемна банка.”

        Коментарите му изглеждат точни. През октомври 2014 г., след оплаквания от вложителите, Европейската комисия и Европейският банков орган настояват България да компенсира вложителите. Но България отказва, твърдейки, че съгласно нейното законодателство банката е трябвало да бъде обявена в несъстоятелност, преди депозитите да могат да бъдат изплатени, а несъстоятелност не може да се обявява, без пълен одит, който ще отнеме четири месеца. Вложителите в крайна сметка получават парите си през декември 2014 г., въпреки че много от тях изпитват сериозни трудности поради затварянето на банката.

        Одитът, който всъщност не е одит

        В действителност е извършен външен одит, който приключва една седмица след избирането на ново правителство, което би могло да разреши заемането на средства.

        Г-н Василев е унищожителен по повод този одит, описвайки го като "фалшив" и твърди, че целта му е да се направи така, че КТБ да изглежда зле на хартия, „за да се измисли извинение за целенасочено безотговорна политика към нея":

        „На първо място, централната банка е сключила договор с три консултантски компании да оценят активите КТБ, въз основа на неясна методика, която не се прилага нито в България, нито в ЕС. Централната банка представи тази оценка като "одит", въпреки че оценката не се прилага по приетите международни счетоводни стандарти, а фирмите, които извършват това, не го признават като одит. На второ място, Централната банка отказва да разкрие съдържанието на този документ, на обществеността, въпреки факта, че банковият лиценз КТБ бе отменен единствено въз основа на този документ.

        Банкерът също така поставя под въпрос компетентността на БНБ преди срива на КТБ:

        „Ако нещо се е объркало с КТБ, защо БНБ разреши тя да придобие Кредит-Агрикол ЕАД-процедура, която наистина включва внимателен одит на купувача - през 2014 г.?

        Той има право. КТБ придобива Кредит- Агрикол България само седмица преди да я затворят. Трудно е да се повярва, че БНБ може да упражнява адекватен надзор.

        Г-н Василев критикува манипулациите на БНБ, довели до затваряне КТБ:

        „Назначават се некомпетентни контрольори, които дори не отговарят на критериите, изброени по Закона за кредитните институции в България. Вместо да се вземат мерки за стабилизиране на КТБ, те блокираха всички операции, забраниха на клиенти да изплащат заемите си, което ги отказва от депозитите им и т.н”

        Г-н Василев твърди, че по време на продължителния колапс на банката, икономически интереси са били платени с постъпленията от продажба на активи на КТБ. БНБ може разумно да бъде обвинена в некомпетентност. Но последното твърдение е много по-сериозно.

        Източване на банката?

        Самият г-н Василев е обвинен в присвояване на средства. БНБ твърди, че е замесен във финансова пирамида. Той отрича:

        „Прокуратурата сглоби това обвинение, заедно с Централната банка, за да бъде в състояние да ме арестуват, в случай че бях в България, или да издаде европейска заповед за арест. Обвинението бе използвано, за да блокират всичките ми активи и тези на семейството ми.

        .........................................

        http://www.forbes.com/sites/francesc...wners-story/2/

        Превод: Faktor.bg

        Източник: faktor.bg
        - See more at: http://financebg.com/#!/article/22055
        Кире този парцал фактор ,не го четем ,толкова е пристрастен и лъжлив като ....нашите политици.....в управлението....

        Коментар


        • Ще ги думкаме ли?

          Коментар


          • ...

            Коментар


            • Фен съм и съм сигурен, че ще стане , но не при този Черешар и тази корупционна среда

              Убийствен материал на Forbes за България: КТБ стана жертва на политическата мафия




              Българската корупция е легендарна, и това е публична тайна, констатира журналистката Франсис Копола

              Авторитетното издание Forbes публикува убийствена статия за българската действителност, разказвайки историята за аферата с КТБ. Главният герой е скандално известният български банкер Цветан Василев. Пред Франсис Копола, намиращият се в Белград бос свидетелства за погрома на банката и участието в нея на държавни институции и политически лица и партии. Специално внимание е отделено и на бившия партньор на Василев - Делян Пеевски, наричайки го „мафиотът от ДПС“. Материалът на Forbes реално е убийствена критика за България и крайно лоша реклама за чуждите инвеститори. Авторитетното издание показва на света, че в тази страна чрез държавните институции – БНБ и прокуратурата, могат да ти вземат бизнеса, естествено и с помощта на мафиотизираните медии. Не е пропуснато и сравнението с Румъния, която е показала как се бори с престъпността и корупцията.

              Ето разказа на Forbes:

              През юли 2014 г. Корпоративна търговска банка е затворена, а нейният собственик, избягва от страната.

              Според съобщения в медиите към онзи момент, сривът на банката се дължи на конфликт между Цветан Василев и българския медиен олигарх Делян Пеевски. Подобни неща са нещо твърде познато сред българите: "Олигарсите воюват и малките хора страдат.”

              Но когато говорих с Цветан Василев през август тази година, той ми разказа една много по-различна история:

              „Делян Пеевски е просто един от основните инструменти, които българската политическа мафия използва, за да изнудва българския бизнес - видимата част на доста големия айсберг на корупцията. Политическата мафия упорито се опитва да омаловажи това, което се е случило с КТБ и да го представи като личен конфликт между г-н Пеевски и мен, което е напълно невярно. Имах конфликт с политическата мафия, която управлява страната, тя ме изнудваше и заплашваше в продължение на много години.”, заявява Василев.

              Така че, защо КТБ фалира, ако това не се дължи на спор с г-н Пеевски? "КТБ стана жертва на алчността на българската политическа мафия, която контролира повечето държавни институции, които стоят зад завесата", казва Василев. И продължава с разказа на една необикновена история за злоба, корупция и некомпетентност в българските институции.

              Сриването на банката

              Историята на г-н Василев започва през април 2014 г., когато от него е било поискано да прехвърли безлихвени заеми на мафиота от кръга на ДПС, една от най-влиятелните политически партии в България:

              „Казаха ми, че КТБ ще тръгне надолу, ако тяхното искане не бъде изпълнено. Аз отказах, но сега знам, че унищожаването на КТБ бе планирано месеца преди това. Целта беше да се придобият най-привлекателните активи на по-ниска цена и да ме елиминират като фактор в социално-икономическия живот на страната.

              Според г-н Василев, банковата атака е започнала умишлено. Но не чрез слухове, че парите на вложителите са застрашени, както обикновено започват банковите паники. Не, в България нещата се случват по-драматично. Българските медии обвиняват собственика в опит за убийство:

              "Това, което предизвика банковата криза бяха спекулации в медиите, подхранвани и насърчавани от българската прокуратура, че съм поръчал убийството на Делян Пеевски. Невинни хора бяха арестувани и представени по телевизията като убийци, наети от мен. Същия ден, в търсене на доказателства за опит за убийство, прокуратурата нахлу в офиси на мои фирми и конфискува счетоводни документи. Мистериозно, всички големи български телевизии бяха поканени да представят това нападение на живо.

              Твърдението, че съм се опитал да организирам убийството на г-н Пеевски впоследствие беше опровергано в съда, но вече беше твърде късно - повече от 20% от активите КТБ бяха изтеглени в брой в рамките на 4 дни.”

              Българската народна банка (БНБ) отказва ликвидност за КТБ, принуждавайки я да затвори врати. Ръководството на КТБ е поискало от Централната банка да я сложи под „специален надзор", процедура, при която БНБ временно поема проблемната банка, за да я оздрави.

              Но скоро след друга банка се оказа също страдаща от ликвидност, но отговорът на БНБ за нея беше много различен. ПИБ беше подсигурена с голяма ликвидност от страна на БНБ, за което е поискано и получено разрешение от ЕС, съгласно правилата за държавна помощ. Целта на подкрепата на ликвидността е да се защити финансовата стабилност, но БНБ вече е позволила банката на Василев да фалира.

              Според собственика на КТБ, този очевиден двоен стандарт се дължи на "волята на политическата мафия". Интересното е, че Николай Стайков от Протестна мрежа също коментира "различни цели" на БНБ по отношение на двата случая: „ КТБ беше съборена, за да се отстранят Цветан Василев, а ПИБ беше защитена, защото тя служи на доминиращите политически интереси. Когато г-н Василев и г-н Стайков казват подобни неща, значи живеем в интересни времена.

              Защитата на депозитите се провали

              КТБ остана затворена в продължение на почти шест месеца, през което време на вложителите беше отказан достъп до парите им. Фондът за гарантиране на влоговете не разполага с нужната сума, за да компенсира застрахованите вложители, така че в България има нужда да се наберат допълнителни средства. Но страната е без правителство от юли до октомври 2014 г., и единствено валутният борд попречи на БНБ да печата пари, които да компенсират вложителите. В същото време възобновяване на банката не е опция, тъй като това би рестартирало фалита. Затова БНБ държи банката затворена.

              Г-н Василев твърди, че България е в тройно нарушение на законодателството на ЕС по отношение на третирането на вложителите:

              „На първо място, има неправилно транспониране на Директивата на ЕС относно схемите за гарантиране на депозитите. На второ място, държавата не изпълни задължението си по директивата за погасяване на отговарящите на условията депозити в рамките на 20 дни след банков фалит. На трето място, ФГВБ, който е трябвало да застрахова всички гарантирани влогове в българската банкова система, се представи зле и имаше само 1 милиард евро-пари недостатъчни за изплащане на гарантираните депозити, дори в един проблемна банка.”

              Коментарите му изглеждат точни. През октомври 2014 г., след оплаквания от вложителите, Европейската комисия и Европейският банков орган настояват България да компенсира вложителите. Но България отказва, твърдейки, че съгласно нейното законодателство банката е трябвало да бъде обявена в несъстоятелност, преди депозитите да могат да бъдат изплатени, а несъстоятелност не може да се обявява, без пълен одит, който ще отнеме четири месеца. Вложителите в крайна сметка получават парите си през декември 2014 г., въпреки че много от тях изпитват сериозни трудности поради затварянето на банката.

              Одитът, който всъщност не е одит

              В действителност е извършен външен одит, който приключва една седмица след избирането на ново правителство, което би могло да разреши заемането на средства.

              Г-н Василев е унищожителен по повод този одит, описвайки го като "фалшив" и твърди, че целта му е да се направи така, че КТБ да изглежда зле на хартия, „за да се измисли извинение за целенасочено безотговорна политика към нея":

              „На първо място, централната банка е сключила договор с три консултантски компании да оценят активите КТБ, въз основа на неясна методика, която не се прилага нито в България, нито в ЕС. Централната банка представи тази оценка като "одит", въпреки че оценката не се прилага по приетите международни счетоводни стандарти, а фирмите, които извършват това, не го признават като одит. На второ място, Централната банка отказва да разкрие съдържанието на този документ, на обществеността, въпреки факта, че банковият лиценз КТБ бе отменен единствено въз основа на този документ.

              Банкерът също така поставя под въпрос компетентността на БНБ преди срива на КТБ:

              „Ако нещо се е объркало с КТБ, защо БНБ разреши тя да придобие Кредит-Агрикол ЕАД-процедура, която наистина включва внимателен одит на купувача - през 2014 г.?

              Той има право. КТБ придобива Кредит- Агрикол България само седмица преди да я затворят. Трудно е да се повярва, че БНБ може да упражнява адекватен надзор.

              Г-н Василев критикува манипулациите на БНБ, довели до затваряне КТБ:

              „Назначават се некомпетентни контрольори, които дори не отговарят на критериите, изброени по Закона за кредитните институции в България. Вместо да се вземат мерки за стабилизиране на КТБ, те блокираха всички операции, забраниха на клиенти да изплащат заемите си, което ги отказва от депозитите им и т.н”

              Г-н Василев твърди, че по време на продължителния колапс на банката, икономически интереси са били платени с постъпленията от продажба на активи на КТБ. БНБ може разумно да бъде обвинена в некомпетентност. Но последното твърдение е много по-сериозно.

              Източване на банката?

              Самият г-н Василев е обвинен в присвояване на средства. БНБ твърди, че е замесен във финансова пирамида. Той отрича:

              „Прокуратурата сглоби това обвинение, заедно с Централната банка, за да бъде в състояние да ме арестуват, в случай че бях в България, или да издаде европейска заповед за арест. Обвинението бе използвано, за да блокират всичките ми активи и тези на семейството ми.

              .........................................

              http://www.forbes.com/sites/francesc...wners-story/2/

              Превод: Faktor.bg

              Източник: faktor.bg
              - See more at: http://financebg.com/#!/article/22055

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                400 ли чух....:confused
                Ще стане ...скоро....
                Купувайте петрол ,тютюни и алкохол... и ще сте щастливи на Нова година...
                На маркета само това върви..... даже и тиквите не вървят....
                Кирето, май беше фен на Софикс 4000 ... А иначе дали е 400 или 450 не ме касае.Важното моите акции да се покачват.Индекса малко ме грее
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Кой ше ревне ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪП 4000 .....
                  400 ли чух....:confused
                  Ще стане ...скоро....
                  Купувайте петрол ,тютюни и алкохол... и ще сте щастливи на Нова година...
                  На маркета само това върви..... даже и тиквите не вървят....

                  Коментар


                  • Кой ше ревне ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪП 4000 .....
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • - Хей да не Ви остави човек без надзор !
                      Окъкали сте ме със сделки за по 5лв. бе мецани,- джибри ли сте яли докато ги бърках?
                      Няма ли да въведат поръчки -ВСИЧКО или НИЩО и да се прескача тогава?

                      Коментар


                      • Нов мащабен проект от групата на Сирма

                        Датикум, която е част от Сирма Груп Холдинг, ще изгради цялата ИТ инфраструктура на новия модерен болничен комплекс в Панагюрище, който представлява реновиране на МБАЛ „Събо Николов“ и изграждане на онкологичен център – това е най-мащабният проект в сферата на българското здравеопазване за последните 25 години с инвестиция от около 55 млн. лв. Основният инвеститор в изграждането на една от най-модерните болници на Балканите е „Асарел Панагюрище Здраве“ ООД. Миннодобивният гигант „Асарел Медет“, който е участник в инвестицията, е акционер в Датикум чрез свое дружество.

                        Цялата информация

                        Коментар


                        • А. не знаех, че ИПОТо на Сирма е 1 месец. щото не ме интересува и е загуба на пари да се участва на ИПОта на БФБ защото всички те са скъпи и са с цел източване на Пенсионните дружества.
                          Bulls on BSE

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Нали още от 15 сеп щяхме да обръщаме бе врачке...

                            И голяма паника ги обхванала тия купувачи гледам...
                            Така е, просто не знаех, ве ИПОто на Сирма било като благотворителна акция - цял месец ХАХА. Аз мислех, че е само 1 ден ХАХА.

                            Нищо не се е отменило, слушайте ме какво ви пиша, няма да сбъркате.
                            Bulls on BSE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                              Днес може да стане горещо и да видим покупки.
                              Нали още от 15 сеп щяхме да обръщаме бе врачке...

                              И голяма паника ги обхванала тия купувачи гледам...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                                Най-голямото каказание за мечетата е да им вземеш акциите за малко пари.

                                Затова и седят по форума и съде реват

                                Коментар

                                Working...
                                X