IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    ...безумната политика на икономии на някои правителства. Който ги приложи се вкара в депресия и дефлация. ...
    +1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
      Има повече от един път към успеха. Мисля, че повечето от нас ще минат по своя. Успех.


      С по/голяма част от написаното съм съгласен. Само с ляв и десен джоб/не. Успех !!

      Предвид демографската структура/глобално, смятам че дефлационните сили са големи, и печатането на излишни пари не е от полза глобално, а само парциялно за индустриалните държави.

      Да си дойдем на думата. С което отново забравяме БФБ.

      Коментар


      • Но да не забравяме темата / аз не съм оптимист за БФБ!!!

        Коментар


        • Има повече от един път към успеха. Мисля, че повечето от нас ще минат по своя. Успех.


          С по/голяма част от написаното съм съгласен. Само с ляв и десен джоб/не. Успех !!

          Предвид демографската структура/глобално, смятам че дефлационните сили са големи, и печатането на излишни пари не е от полза глобално, а само парциялно за индустриалните държави.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Имаш ли друга идея как да се пребориш с дефлацията? Другата алтернатива беше глад мизерия и разруха по целият свят.
            Не разбирам защо дефлацията трябва да е по-лоша от инфлацията, но това е друга тема. Питам просто дали съм те разбрал правилно... На практика всяка ЦБ печатайки пари не създава дълг? И всяко правителство на практика емитирайки дълг не дължи нищо?

            Коментар


            • Може , ама в годините никой не е изтеглил реално напечатаните пари- за Меркел и безумците от ЕС съм съгласен..Активите не изпреварват нищо- те са измервател за реалното положение..Все по трудно ще е да се купуват жилища и земи, а населението и то расте..Всички печатат много пари- Европа закъсня и сгреши с тези икономии, а инфлацията е неизбежна..

              Коментар


              • На този етап страховете от инфлация са нелепи защото никога не сме имали по-голям ресурс за борба с нея. Можем да качим лихвите и да изтеглим трилиони от обращение. Вярно е, че активите за съхранение на стойност като акции и имоти растат по-бързо от потребителските стоки. Освен технологичните и демографските причини влияние оказва и безумната политика на икономии на някои правителства. Който ги приложи се вкара в депресия и дефлация. С чиста съвест можем да кажем, че идеите на Трише и Меркел бяха разрушителни за Европа. Добре, че се появи Драги да я спаси.

                Коментар


                • Разруха няма, но недвижимите имоти и други активи стават измервател на истинската инфлация и печатането на пари..Онзи ден един приятел ми разказва за Виена- живе там от 20години..Един апартамент , който преди 20г. е струвал 500хил. евро сега е 2 милиона..
                  И същото е навсякъде..Живещите в Европа не го чувстват много, защото храната и консумативите им са нормални спрямо доходите..Вие ми кажете как е у нас- държавата на корупията и стабилната мизерия..
                  Печатниците за пари не спират- напечатаха се трилиони, а инфлацията си е повсеместен данък на населението..Ще дойде и развръзката..
                  Last edited by Kiro; 07.11.2015, 13:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                    Хм, интересен възглед. Значи държавните правителства на практика могат да харчат неограничено количество пари, защото колкото и да харчат, собствената им централна банка ще им заеме/напечата пари, които автоматично се изчистват и те на практика не ги дължат?
                    Имаш ли друга идея как да се пребориш с дефлацията? Другата алтернатива беше глад мизерия и разруха по целият свят.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Според мен това е неправилен възглед. Централните банки са собственост на съответните правителства. Изкупувайки държаван дълг, то той се занулява, като левият джоб го дължи на десният, но нетната експозиция става нула.
                      Хм, интересен възглед. Значи държавните правителства на практика могат да харчат неограничено количество пари, защото колкото и да харчат, собствената им централна банка ще им заеме/напечата пари, които автоматично се изчистват и те на практика не ги дължат?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                        Това което ме притеснява, е че последната криза не изчисти дълговете, а те се абсорбираха от централните банки.
                        Според мен това е неправилен възглед. Централните банки са собственост на съответните правителства. Изкупувайки държаван дълг, то той се занулява, като левият джоб го дължи на десният, но нетната експозиция става нула. Лихвите, които държавата плаща се връщат обратно държавният бюджет през следващата година под формата на дивидент платен от централната банка към правителството. Това е класическо печатане на пари минавайки през прокси на Централна банка а не през фиска. Повечето хора бяха объркани защото това не доведе до инфлация. Това е нормално защото частният сектор направи някаква форма на деливъридж. Аз наблюдавах през 2009-2010 паричните агрегати. Ръста на М2 беше много по-малък от увеличението на балансите на централните банки. Втората причина е дефлационният характер на технологиите. Цената на памет, изчислителна мощ, трансфер на информация, енергия, транспорт и съвсем скоро въображение/интелект само спада. Това е нова тенденция, която натска брутално себестойността на всичко. Според мен 90% от себестойността на всяка една стока. От трета страна населението в света нараства със все по-бавни темпове. Отделно и доста забогатя на фона на това, което беше по-рано. Основните му необходимости масово са задоволени и е нереално да очакваме ръста на потреблението да расте със старите темпове. Така навлязохме в устойчива ситуация, където ресурсите растат по-бързо от търсенето им. Именно поради това няма да се появи инфлацията, която би трябвало теоретично да е резултат от емисията на нови пари. Реално погледнато дълга се изчисти. САЩ са ОК, след 3-4 години и ЕС ще са стигнали равновесие. В скоро време и Китай ще минат по този път. Не виждам защо трябва да има притеснения. Отделно пред Виетнам може да има някакви проблеми свързани със забавянето на Китай.
                        Лека и доходна. Има повече от един път към успеха. Мисля, че повечето от нас ще минат по своя. Успех.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Какво смяташ да правиш с кеша?
                          Лично аз очаквам глобален спад и смятам да държа кеш, което е най/доброто при дефлация и глобална криза. Това което ме притеснява, е че последната криза не изчисти дълговете, а те се абсорбираха от централните банки.

                          БГ пазара се пoкачва в последната фаза на бизнес цикъла. Този път, това няма да се случи, така че следващите години / не мога да кажа колко/ няма да са добри за БФБ. Разбира се определени позиции ще се качват, но времето за филтрирането им спрямо печалбите за мен не се изплаща.

                          Аз определено не съм песимист /мечка/. Но реализма и житейския ми опит показва, че БГ в момента не е "the place to be".

                          Бих желал да споделя, че съм активно на борсата във Виетнам и там от 2010 до сега съм оседморил парите!!! За същият период в БГ общо + 5% !!! Moят модел / определено инвестиционен/ не работи в момента в БГ, както и в ЕU & US..

                          След средата на януари, смятам общо да държа ~ 80% cash...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                            това със стоповете е ясно. Кажете кой ще инвестира в БГ и частност БФБ????

                            http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...cialen-205545/
                            това е номера, че не трябва да разчитаме на инвестиции отвън, за да ни вдигат акциЙте, избираме компанийки, които са способни да изнасят и да генерират кеша, а не да чакат на бойко да им вкара (отчете) евросредствата, които е успял да усвои i podobni...
                            След като подберем (евентуално) някои компанийки и ги купим на безценица (ако има такава, но нали се твърди че няма кой да инвестира, следователно можем да очакваме че цените са промоционални или ще станат такива) та като купим обезценени компанийки, които в такава "неинвестиционна" и "гадна" среда генерират кеш и то дори го нарастват с времето, можем да се осланяме на принципте на B.Graham, че рано или късно това ще ни възнагради !
                            Нали така "Graham"-e!?
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Ето, мечките сами се хвалят, че са нокаутирани
                              по-безобидно от това, и да искаме - не можем да си пожелаем
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • [QUOTE=15%;1059897611]Какво смяташ да правиш с кеша?[/
                                Пазари бол

                                Коментар

                                Working...
                                X