IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
    Чудя се защо се употребява "корекция" вместо "понижение"?
    Наричането на нещата с други думи променя ли тяхната същност?
    Ми и аз викам, че е подобре да се вика отрицателна доходност, както я обявяваха ПФ-тата, ама нейсе - красиво звучи някакси, а не грозното загуба
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Чудя се защо се употребява "корекция" вместо "понижение"?
      Наричането на нещата с други думи променя ли тяхната същност?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

        това ако са койни, химът не знам какво ще е, халвинг на етф върху токени ....
        привет балониери. Още ли мислите че индексът ще расте с котвите в него
        . Аз мисля, че тръгна по пързалката...първа кота 540 ...
        Браво! Истинска мечка си! А не мислиш ли първо да видим годишните отчети или да продаваме безогледно? Кога ще ни утешаваш - преди или след като излезем от пазара? Тук трябва да се пише с оптимизъм, а не обратното.Няколко сесии на корекция за Софикс са с оздравителен характер, за да се отърве от ламтящите за бързи печалби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
          пич ...... тия койни ли са световната икономиа та си заревал като .....
          това ако са койни, химът не знам какво ще е, халвинг на етф върху токени ....
          привет балониери. Още ли мислите че индексът ще расте с котвите в него
          . Аз мисля, че тръгна по пързалката...първа кота 540 ...
          Last edited by mechka uteshitelka; 22.01.2022, 15:39.
          Я всегда буду твоим поводом напиться.

          Коментар


          • н план, свързани с пандемията, са отслабнали.
            Формирането на коалиционното правителство през декември 2021 г. е намалило значително политическата несигурност.
            Очакванията на рейтинговата агенция за икономическия растеж на България остават благоприятни.



            mediapool.bg
            "Фич" потвърди 'BBB' рейтинга на България с положителна перспектива - Mediapool.bg

            Коментар


            • пич ...... тия койни ли са световната икономиа та си заревал като .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение



                Ама аз на това се надявам - да ми занулят портфейла
                Ако "те" не успеят, Фед ще го направи! Няма нужда от сугестия, решили "са", да свият безобразно раздутия баланс, а лихвите ще са само част от инструментариума. На Уолстрийт има цяло котило играчор, които никога не са виждали и си нямат представа какво следва от "свиване на баланса"
                ... В очакване на камъните падат, кой ще лови падащи ножове?
                В скоро време ще има нужда, да слагаме каските Click image for larger version

Name:	image_18858.jpg
Views:	1
Size:	24.8 КБ
ID:	3859766


                Това само от началото на годината ....
                Last edited by Marie-Sophie Germain; 22.01.2022, 08:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение

                  фНимавай какво си пожелаваш.
                  ще видиш каква перфектна буря си пожелаваш като ти се изпари порфейла


                  Ама аз на това се надявам - да ми занулят портфейла
                  Last edited by 15%; 22.01.2022, 02:08.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Онзи лилиПУТ явно иска де си играе и нещата загрубяват. Крие децата си, мрази пазарната икономика! Инфлацията е шокираща и се приемат мерки от мразените, но умни хора /ФЕД, ЕЦБ..../! Перфектната буря се очертава, така ми се иска, не че съм я предвидил!
                    фНимавай какво си пожелаваш.
                    ще видиш каква перфектна буря си пожелаваш като ти се изпари порфейла

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                      Наздраве, колеги!
                      Пожелавам си и следващата седмица мечката да е с нас
                      Ще ще. Индексът пак обърна резбата

                      Коментар


                      • Онзи лилиПУТ явно иска де си играе и нещата загрубяват. Крие децата си, мрази пазарната икономика! Инфлацията е шокираща и се приемат мерки от мразените, но умни хора /ФЕД, ЕЦБ..../! Перфектната буря се очертава, така ми се иска, не че съм я предвидил!
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Без думи


                          Защо без думи?

                          Мисля, че по темата има какво да се разсъждава. Пък и трябва, защото става въпрос за 20 млрд. лв.

                          Преди 2 години си бях направил труда да проверя част от взаимните/договорните фондове, в които бяха инвестирали някои от пенсионен фонд с българска собственост. Естествено, активите на тези взаимни фондове не бяха публични. Но пък забелазах, че един пенсионен фонд беше инвестирал в 5 различни взаимни, всичките регистрирани на един адрес, близо до Летище София
                          Ясно е как се инвестират парите ни за втора пенсия.

                          Второ, колкото и да искат да ни убедят, че борсата ни се раздвижва, единственото по-ново дружество в списъка е Градус (и там вече знаем какви са били мотивите им да излязат на борсата). Изглежда, че фондовете не искат или не могат да инвестират в новата вълна публични дружества. Което ме навява на мисълта, че сами един други си продаваме акции и се надиграваме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                            Наздраве, колеги!
                            Пожелавам си и следващата седмица мечката да е с нас
                            Отчетите ще бъдат публикувани, и ми се струва, че няма как да стане.

                            Коментар


                            • в спомените ни ..... те са си наши

                              Коментар


                              • Наздраве, колеги!
                                Пожелавам си и следващата седмица мечката да е с нас

                                Коментар

                                Working...
                                X