IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Днес кой кого?
    Кой когото свари...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      pipbel, знам че не всичко е БВП. Българската борса за сега не е представителна за икономиката. Спомням си отношението ти към суровините, петрола, урана, вале, сидрил, оптимизма за Бразилия ... В случая фоуърд оценките на индустриалните компании в България са преобладаващо между П/Е 3 и 6. Единствено групата на Стара Планина, Монбат и Софарма са с малко по-високи. Спомням си и последният ни разговор за Свилоза от лятото. Ти вземаше печалбата за последните 12 месеца към онзи момент и си изчисляваше коефициентите и я сравняваше с други компании. Моят подход беше да взема очакваната печалба през следващите 12 месеца и да я сравня с други алтернативи. Разликата в оценките беше около 3-4 пъти. Затова казвам, че принципно мисленето ти е било ориентирано към миналото. Това е с най-добри чувства и не е някаква критика и заяждане.
      A, за тези кръвния данък отдавна съм си го платил.
      Доброто е че на по голяма част от другите активи съм бил на правилната страна.
      Без фалове не може, дори и дедо ти бъфю яде хурката напоследък здраво на някои места..
      Хубавото на грешките е че може да научиш много повече от тях ( стига да можеш и искаш) отколкото от печалбите.
      Понастоящем философията на портфейла ми е доста е по различна отколкото в началните ми месеци на нисе.

      Сори, ама за мен е несериозна работа ( особено пък на бфб) да се твърди че можеш добре да виждаш 12 месеца напред...да не говорим за повече.
      Всеки може да сложи каквито си иска ебитди занапред ( вкл. и аз го правя за гагата да кажем), ама какво ще стане - гаранция франция.
      На утвърдените пазари стотици аналитици и отдели само с това се занимават - и пак
      разликите помежду им са огромни, а накрая и действителността се оказва съвсем различна.
      И дедо си го е казал..“We have long felt that the only value of stock forecasters is to make fortune-tellers look good.”

      А и на Чърчил си е полезна сентенцията.
      The farther back you can look, the farther forward you are likely to see.”
      ПС За индустриалните бг ко съм съгласен с тебе. Имат потенциал откъм валю и растеж. За разлика от по голямата част на маркета.
      Проблема е че повечето са си шит, било то ликвиден, било откъм мажо (или и двете), а и други недостатъци, та не можеш да сложиш стабилен голям залог на това.

      Коментар


      • Днес кой кого?
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Това са пожелания....
          За теб пожелания за мен не. Икономиката се развива точно по сценария, който предлагах миналата година по това време. Това е естественото продължение, което се очакваше. Може да се продължи линията на разсъждения по следният начин. Когато първите чужденци се появят отново и на нашият пазар, те няма да търсят качество а ликвидност. Лично аз не харесвам групата на химимпорт, защото ми идва много скъпа и рискова на фона на алтернативите. Въпроса е дали да търся някакъв момент при който те ще скочат първи или да си играя на сигурно и да си стоя в нещата, които ще скочат поне три пъти повече от Химимпорт.
          Още едно допълнение. Когато миналата година спорихме за това как ще се развива икономиката прогнозите ти бяха грешни. На всеки се случва. Аз също съм бъркал много. Да се отрича вече случилата действителност е глупост. Това вече е недопустимо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Следващия път ще поискам от модератор или от ръководството на инвестора да ти изкара всичките 24 ника.....,когато заради теб ми изтрие мой пост.....
            Това никого не го интересува. Страдай си тихичко.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Ти сериозно ли? Състоянието на банките е горе-долу ясно, резултатите от тестовете зависят от избраната методология. Сега познай каква методология ще бъде избрана- нещо като с КТБ, само че наобратно..
              И какво ти е ясно бе КуРбате?

              Това от отчетите им или тези на БНБто?

              И какво като направят тестовете с "правилната" методология - БАЛОНА само се надува и рано или късно гръмва

              Само че колкото по-късно стане това толкова последствията ще са по-лоши - демек КУРсот ще се натупорчи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Дано те чете и теб, за да престанеш с това броене на никове.
                Никой не те кара, да го правиш. Дразни се на ум, без да дразниш другите.
                Следващия път ще поискам от модератор или от ръководството на инвестора да ти изкара всичките 24 ника.....,когато заради теб ми изтрие мой пост.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Велизар Енчев в едно предаване май по Нова преди седмица ,каза че той и група икономисти от БСП смятат че между 2 и 4 банки няма да издържат стрес тестовете.....
                  Това е по официалните медии.....а неофициално ....
                  Добре че групата икономисти от БСП я знаем колко струва.
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Велик си наглец ..
                    нема друг като теб...
                    дано те чете и модератор....
                    Дано те чете и теб, за да престанеш с това броене на никове.
                    Никой не те кара, да го правиш. Дразни се на ум, без да дразниш другите.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Ти сериозно ли? Състоянието на банките е горе-долу ясно, резултатите от тестовете зависят от избраната методология. Сега познай каква методология ще бъде избрана- нещо като с КТБ, само че наобратно..
                      Велизар Енчев в едно предаване май по Нова преди седмица ,каза че той и група икономисти от БСП смятат че между 2 и 4 банки няма да издържат стрес тестовете.....
                      Това е по официалните медии.....а неофициално ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                        Когато се разкараш, ще спрат недоразуменията. Тогава форумът ще се оправи. Колко пъти да ти обясняват, че да имаш повече от едно име, не е против правилата. Никовете ми се 23, не са 10.
                        Като ме баннат, ще станат 24
                        . Понеже си схватливко, днес в твоя чест ще регистрирам нови 5. С петте процента от вчера, днес ще купя отново. Няма да обяснявам следващите десет години, колко е лош хима и да вия на умрело като теб.
                        Велик си наглец ..
                        нема друг като теб...
                        дано те чете и модератор....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Банките ще поднесат по данни на икономисти лоша изненада....
                          Ти сериозно ли? Състоянието на банките е горе-долу ясно, резултатите от тестовете зависят от избраната методология. Сега познай каква методология ще бъде избрана- нещо като с КТБ, само че наобратно..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Когато те баннат ,теб и 10 ти ника и форума ще се оправи....
                            Що стана с 5% печалба от вчера ,няма и за кисело млЕко ,нали.....
                            Колко трябва да си нагъл и простак.... за да пишеш тук след тези изявления от вчера.....
                            Когато се разкараш, ще спрат недоразуменията. Тогава форумът ще се оправи. Колко пъти да ти обясняват, че да имаш повече от едно име, не е против правилата. Никовете ми се 23, не са 10.
                            Като ме баннат, ще станат 24. Понеже си схватливко, днес в твоя чест ще регистрирам нови 5. С петте процента от вчера, днес ще купя отново. Няма да обяснявам следващите десет години, колко е лош хима и да вия на умрело като теб.
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                              Който напусне и повлече крак, ще се присъедини към Русия, нали така му се иска?? Довършвай си мислите де.
                              Не е задължително ...
                              Смятам ,че ще бъде голяма европейска страна за да не може да се смачка...
                              Или Англия ,Франция или Германия....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                                за протокола, изкарал си за кисело мляко..
                                Когато те баннат ,теб и 10 ти ника и форума ще се оправи....
                                Що стана с 5% печалба от вчера ,няма и за кисело млЕко ,нали.....
                                Колко трябва да си нагъл и простак.... за да пишеш тук след тези изявления от вчера.....

                                Коментар

                                Working...
                                X