IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Kaкво ще чета, като те виждам че и една хартия нямаш!?!?
    Имам едни 1500 хартии. Ама не са твоя работа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Ами как няма да ти харесва след като си се паркирал на дъното?
      Как го реши това, Gross . Тук почти всички твърдят, че влизат на дъна и продават на върхове (кой съм аз, та да оспоря това и да знам искрени ли са всички ), не очаквай, че аз ще съм поредният майстор, който твърди, че го постига. Малко по-различни са ми представите за успешна търговия, те не се изчерпват с хващане на дъно и/или биене на барабани във форума, но това е друга тема... Случвало ми се е да имам подобни успехи с дадени акции, но отдавам това на случайността и като цяло не съм влязъл на дъно, ако гледаме индекса "Софикс". От около 2 г и нещо се боря тук. Когато влизах, индексът „Софикс“ беше на нива приблизително около 600, вече не помня колко точно беше. Виж в момента колко е. Това ако е паркиране на дъно според теб... Е, парите ми бяха доста по-малко в началото, с времето внасях повече и вероятно повечето съм ги внесъл на далеч по-ниски нива, може би на "Софикс" по-близо до около 500. Имах немалко грешни решения в началото, но и до днес се случва да вземам грешни решения, надявам се, че стават все по-малко, но грешни решения вземам и ще вземам много и занапред, неизбежно ми се струва.

      Понеже пазарът ни е падащ последните години, нека напиша и едно по-мрачно сравнение. Не твърдя, че е точно и правилно, до голяма степен искам да се пошегувам с него, но вероятно ще се намерят някои мрачни прилики в тази може би недодялана шега, понеже борсата ни донесе лоши емоции на огромен брой участници.

      Често се говори за БФБ, правейки се аналогия с влак, подхвърлят се бодряшки въпроси от типа потегляме ли, тръгва ли влака... Влак значи . Въпросът е да не забравяме, че има и влакчета на ужасите. При тях не се вижда кой кара влака, нито качилите се знаят предварително накъде отива - влакчето следва своята траектория, измислена от създалия пистата, изкачва се бавно, колкото да набере височина, а после стремглаво се спуска, докато возещите се ужасено пищят с ококорени очи. Понякога влакчето преминава през закрити помещения, където изскачат някакви призраци и скелети . След това влакчето спира, за да даде възможност на пътниците да си тръгнат с прималели сърца и преплетени крака и да се качат новите надъханяци , а някой минава и неумолимо събира пари за билети. Накрая голяма част остават със спомени и с по-малко пари, заради платените билети, а ако се пристрастят, може и съвсем без пари да останат, но с утешителен подарък чаша студена вода . Не мога да знам и да твърдя какъв е резултатът при всеки.

      Това беше опит да се пошегувам с черни краски . Вие преценете къде е шегата, къде истината, нямам претенциите да мога правилно да опиша пазара ни. А и все повече се вижда как пистите не са съвсем еднотипни, наблюдават се някои разлики. Аз също тая надежда, че все повече влакчето ще променя облика си, който е имало за мнозина. За мен дотук то изобщо не е било толкова лошо, колкото описах в предния абзац, писал съм вече, че портфейлът ми в момента се мотае около нулата... под "мотаене около нулата" разбирам диапазона около плюс/минус 5 %. Ще видим занапред как ще е. От около 2 г се боря тук, хванах сериозен падащ пазар, но странно, продължавам да се возя, макар да не се чувствам „заклещен“... Може би е грешка, че не слизам, при това сериозна грешка. Може би, не знам. Досегашните ми резултати не са такива, които да предизвикат възхита у някого. Някой може и да ги възприеме като прилични, но нека не забравяме, че миналите резултати не носят никаква гаранция как ще се справя някой занапред, може тепърва да затъна много по-сериозно.

      Хубаво е оптимизмът да е премислен, а не краен. Иначе е опасно, борсовата търговия е рисковано занимание.

      Аз съм от онези, които наричате оптимисти (към днешна дата продължавам да съм). Не знам утре, след седмица, месец или повече дали няма да реша да се махна, независимо дали ще го обявя или не във форума. Имам акции на БФБ. Препоръки нямам.

      Поздрави!
      Last edited by Татко Щърк; 25.05.2016, 23:36.
      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Чети докрая, какче
        В предния си постинг си напляскала едни тотални дивотии, щях да ти отговарям ама не виждам кое по-напред...
        Kaкво ще чета, като те виждам че и една хартия нямаш!?!?
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
          Нещо пустичко ми се вижда днес откъм коментари . Тук многократно са се обсъждали антирекорди последите години за време без сделка, но откъм коментари не знам статистика има ли. Положението е малко както беше казал поета "Ни лъх не дъхва над полени, ни трепва лист по дървесата..." (Пенчо Славейков из "Сън за щастие").

          Да не сте на абитуриентски . Днес, докато слушам абитуриентите как крещят от колите си, се замислих, че и ние тук имаме нещо общо. Повечето абитуриенти викат осми, 9-и, 10-и, 11-и, 12-и.... То и ние на БФБ, след върховете 2007 г, си броим годините на очакването да се оттласнем трайно от дъното. По ирония на съдбата и ние започваме броенето от 8-ма година (2008). Само дето подминахме 2012 и продължаваме да броим, явно сме големи повтарячи .

          Поздрави на всички оцелели. Хем ми харесва да имам отношение към БФБ, хем съм наясно колко мъка е донесла на огромния брой хора, които са загубили много пари тук... може би големите загуби предстоят и за мен. Нека доброто ми настроение не се приема като покана за участие на БФБ, понеже борсовата търговия носи голям финансов риск.

          Имам акции на БФБ. Написаното не е препоръка за търговия с финансови инструменти.
          Ами как няма да ти харесва след като си се паркирал на дъното?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Като имаш дивидентен интерес, чакаш покана с художествени орнаменти ли, след 1 месец почти всички ще са гласували дивидентите и после чак догодина!.. или чакаш да раздадат дивидентите, че да влезеш по-евтино в папирите!?!?)))
            Чети докрая, какче
            В предния си постинг си напляскала едни тотални дивотии, щях да ти отговарям ама не виждам кое по-напред...

            Коментар


            • Нещо пустичко ми се вижда днес откъм коментари . Тук многократно са се обсъждали антирекорди последите години за време без сделка, но откъм коментари не знам статистика има ли. Положението е малко както беше казал поета "Ни лъх не дъхва над полени, ни трепва лист по дървесата..." (Пенчо Славейков из "Сън за щастие").

              Да не сте на абитуриентски . Днес, докато слушам абитуриентите как крещят от колите си, се замислих, че и ние тук имаме нещо общо. Повечето абитуриенти викат осми, 9-и, 10-и, 11-и, 12-и.... То и ние на БФБ, след върховете 2007 г, си броим годините на очакването да се оттласнем трайно от дъното. По ирония на съдбата и ние започваме броенето от 8-ма година (2008). Само дето подминахме 2012 и продължаваме да броим, явно сме големи повтарячи .

              Поздрави на всички оцелели. Хем ми харесва да имам отношение към БФБ, хем съм наясно колко мъка е донесла на огромния брой хора, които са загубили много пари тук... може би големите загуби предстоят и за мен. Нека доброто ми настроение не се приема като покана за участие на БФБ, понеже борсовата търговия носи голям финансов риск.

              Имам акции на БФБ. Написаното не е препоръка за търговия с финансови инструменти.
              Last edited by Татко Щърк; 25.05.2016, 21:34.
              Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                отскоро съм не съм много наясно, но виждам, че има доста оптимисти има и доста печелещи явно.... естествено има и губещи... въпрос на късмет и на уцелване на момента... за сега съм оптимист, но кой знае след 2-3-4-5-6 г. живот и здраве какво ще е дереджето...

                все пак прецакано доколкото съм чел твои мнения разбирам, че и ти си отдавна на БФБ и малко или много търгуваш успешно... та така пак пожелавам на всички успешно търгуване...

                а хейтъри и klugscheißer-и ще си има винаги, но дали ще им се обръща твърде много внимание е личен избор..
                Според мен, който е печелил на бфб, трудно ще се откаже от нея, ако не се е занулил разбира се. Никой не е безгрешен и неможе да се прогнозират всички възможни варианти. Кандидати за придобиване на дялове от бизнес е имало и ще има, няма смисъл да сме песимисти. Оцеляващите досега дружества вече са показали каква жизненост имат и на какво може да се разчита. Изключваме разбира се фактори като мажоритари от типа пеевски, божков, захариев, оня измамник от меком който беше бизнесмен на годината и дори Никиту Василев се излъга там, (и др.) които бързо направиха погрома, и се надявам, че борсата е място, което все по-бързо ще ги пречиства. Примера с пеевски също е показателен като последен - разви се и най-бързо от всички предишни.
                След като от миналата година се влачим на едни и същи котировки, дори да има спад за някои играчи ще е добре дошъл, не виждам защо ще се плашим допълнително. В края на краищата който го е страх, може да събира кеша и да чака "долу в ниското ", както казваше Пепи, (най-големия оптимист) И това не е лошо,. защото както казваше втория след Пепи, държачите на кеш ще "натягат пружината" ))
                Last edited by precakanoto; 25.05.2016, 19:31.
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  днес нокаутирах една мечка.
                  Бяла или гризли и що не сме разбрали ,нямаше нито рев нито вой?Ако визираш
                  Биовет там няма мечки само бубулечки.
                  Last edited by Grosss; 25.05.2016, 19:27.

                  Коментар


                  • днес нокаутирах една мечка.

                    Коментар


                    • отскоро съм не съм много наясно, но виждам, че има доста оптимисти има и доста печелещи явно.... естествено има и губещи... въпрос на късмет и на уцелване на момента... за сега съм оптимист, но кой знае след 2-3-4-5-6 г. живот и здраве какво ще е дереджето...

                      все пак прецакано доколкото съм чел твои мнения разбирам, че и ти си отдавна на БФБ и малко или много търгуваш успешно... та така пак пожелавам на всички успешно търгуване...

                      а хейтъри и klugscheißer-и ще си има винаги, но дали ще им се обръща твърде много внимание е личен избор..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                        дайте малко по темата

                        след като толкова сте плющяни на БФБ защо все пак не сте разпродали всичко и не се занимавате с нещо друго? значи има все пак някакъв оптимизъм, лупкане етц. както искате го наричайте, но явно не всичко е в черни краски или?

                        благодаря предварително и успехи
                        Забравяш най-основното - не става дума за оптимизъм а за печалба, щом я има, има я и "играта")))
                        И какъв ти оптимизъм, не си ли разбрал, че тук пишат повече песимисти!?!)))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • дайте малко по темата

                          след като толкова сте плющяни на БФБ защо все пак не сте разпродали всичко и не се занимавате с нещо друго? значи има все пак някакъв оптимизъм, лупкане етц. както искате го наричайте, но явно не всичко е в черни краски или?

                          благодаря предварително и успехи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            Имам точно дивидентен интерес мари, ама туй не значи да се огъзя да ме изплющят и мен
                            Като имаш дивидентен интерес, чакаш покана с художествени орнаменти ли, след 1 месец почти всички ще са гласували дивидентите и после чак догодина!.. или чакаш да раздадат дивидентите, че да влезеш по-евтино в папирите!?!?)))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Преци, тоя баш нас намери да плаши!
                              За мен имотите (повече от 2-3) са залъгалка за богаташи, както и т.нар. "секюритизация" е нещо като мит, но да си спестим подробности, защото тук основно сме любители на хакционерството в хартии)))
                              Имотаджиите май се понабалончват на някои места (както и при земите, така и при апартаментите из столицата), но не виждам защо ръмжат или се дразнят - най-добре е да си балониран!!!))) Разбира се, ако допуснем, че преди това си успял да купиш балона и е дошъл ред да изконсумираш новината!!!
                              Според мен дивидентаджийството има някои предимства спрямо - имотаджийството - така например липсват (непредвидените и постоянни) разходи по причина че последните наематели са се изнесли без да платят, ток, вода или наем, наложителните ремонти след последното изнасяне, занимавките с ремонта по използваните мебели уреди и т.н.
                              За ликвидността да не говорим - например на бфб може да си купиш дял от бизнес с нищо и никакви 40 стинки, колкото едно кафе, (какъвто беше случая с бреф), а в имота няма как да инвестираш дялово, при това времето за влизане и излизане е хиляди пъти в полза на папирите )))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Е ти сега си тръгнал мокър с дъжд да плашиш, Както са ни плющяли нас на бфб, ти само може да сънуваш такова плющене. Седи си в имота и се радвай на нашето нещастие))) Така отдалече и виртуално е по-безопасно, разбирам да имаш какъвто и да е интерес към акции или дивиденти, а ти само ни плашиш тука, все едно си го преживял. Сега чакаме китайците да се сгромолясат, Дау да даде фира, както и Англичаните разбира се, сами да се прецакат и т.н
                                Имам точно дивидентен интерес мари, ама туй не значи да се огъзя да ме изплющят и мен

                                Коментар

                                Working...
                                X