IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
    За жалост си адски прав . И сега имам позиция от която не мога да изляза .За разлика от инвестицията в западни акции .
    някой насила ли те вкара там !? Сърди се на себе си, създай си рефлекс да си вадиш поука
    Не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      И аз предпочитам волатилност пред заспалата работа от последните години. Нищо чудно да направи и 50% нагоре - но зависи колко пари ще привлича и как ще са разпределени във времето. А аз поне си нямам идея къде ще удари платото в привличането на нови средства, всеки момент нещата може и да се обърнат - не толкова от фонда, колкото от тези дето правят фронт рънинг и като видят че няма да им излезат сделките да почнат да разпродават. За това и не мисля че изпадането в еуфорично настроение върши добра работа
      Никой не знае какво може да случи Този фронт рънинг може да доведе до огромен ръст, а ако фонда продължи да привлича добри обеми и вземат да се включат по активно и други големи играчи може да избушим тавана. Засега 620 е тавана но ако го минем и то в кратък срок може да стане доста горещо

      Нормално е да има някаква еуфория сред нас биковете все пак от случая с КТБ през 2014 до стрес тестовете тази година БФБ беше в нокдаун. Сега оборота и сделките по високи, цените нагоре, нови продукти на БФБ, БГ макро данните силни...... доста причини за усмивки

      Успех бикове!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
        За жалост си адски прав . И сега имам позиция от която не мога да изляза .За разлика от инвестицията в западни акции .
        Aми аз само напомням на младежите, защото това което се случва сме го виждали и преди. А историята познава много случаи когато една акция се качва с 1400-1800% и след това се срива с 95-98 %. Не само в БГ това. Аз самия съм имал възможност пряко да го наблюдавам през 2007-2008 г. и не бих казал, че е красиво. Така, че големите радости и емоции, някой път се оказват доста горчиви. И в любовта е така.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
          Само да Ви напомня: нали не забравяте, че това са само и единствено хартиени печалби?! Не искам да си спомням навремето какво беше като решиш да излезеш от позиция и как 10к събаряха с 20% капитализацията надолу...Тук на БФБ ликвидност няма, не го забравяйте все пак.
          За жалост си адски прав . И сега имам позиция от която не мога да изляза .За разлика от инвестицията в западни акции .

          Коментар


          • Само да Ви напомня: нали не забравяте, че това са само и единствено хартиени печалби?! Не искам да си спомням навремето какво беше като решиш да излезеш от позиция и как 10к събаряха с 20% капитализацията надолу...Тук на БФБ ликвидност няма, не го забравяйте все пак.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              наздраве, явно бая точно си уцелил дъното за вход...
              Нито целя дъна при покупки, нито целя върхове при продажби. Това обаче не пречи да съм доволен
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Такова рали не е имало от последният път когато избега Тиквоча 2013.

                Коментар


                • Ей спрете се малко! БВП ще намалее - всички сме на мониторите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Днес бе най-вълнуващият ми ден на БФБ. Видях неща, които не бях виждал и направих най-много сделки откакто съм тук - може би от 4-5 год. Продадох 15-тина % от портфейла си и заредих за продажба още толкова, на нива по-високи от сегашните с около 10-20%. Знам, че така не се прави и че е тъпо в началото на тренд да се продава, но аз така се чувствам спокойно и спя перфектно, което е топ приоритет за мен, дори преди доходността. До днес бях 100% в акции.

                    По този повод си сипвам едно /засега /. Знам, че Софикса ще ми прави компания, за другите не знам .

                    Успех на всички купили и продали!
                    Наздраве тигре!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Днес бе най-вълнуващият ми ден на БФБ. Видях неща, които не бях виждал и направих най-много сделки откакто съм тук - може би от 4-5 год. Продадох 15-тина % от портфейла си и заредих за продажба още толкова, на нива по-високи от сегашните с около 10-20%. Знам, че така не се прави и че е тъпо в началото на тренд да се продава, но аз така се чувствам спокойно и спя перфектно, което е топ приоритет за мен, дори преди доходността. До днес бях 100% в акции.

                      По този повод си сипвам едно /засега /. Знам, че Софикса ще ми прави компания, за другите не знам .

                      Успех на всички купили и продали!
                      наздраве, явно бая точно си уцелил дъното за вход...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Мисля, че на пазара освен ЕТФ вършее и още някой голям, наред на нас малките.
                        Ние нямаме сили да докараме този оборот, а ЕТФ е ограничен от към ресурси.
                        Някой се опитва да пълни незабележимо но не му се получава
                        Подкрепям мнението

                        Коментар


                        • Абе ще стане като едно време , купи днес че утре по скъпо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                            Мисля, че на пазара освен ЕТФ вършее и още някой голям, наред на нас малките.
                            Ние нямаме сили да докараме този оборот, а ЕТФ е ограничен от към ресурси.
                            Някой се опитва да пълни незабележимо но не му се получава
                            Много точно попадение!

                            Коментар


                            • Мисля, че на пазара освен ЕТФ вършее и още някой голям, наред на нас малките.
                              Ние нямаме сили да докараме този оборот, а ЕТФ е ограничен от към ресурси.
                              Някой се опитва да пълни незабележимо но не му се получава

                              Коментар


                              • Абе все очаквах, очаквах, ама такива два дни ех - НЕЗАМЕНИМО!!!
                                Каквото и да стане от тук на сетне радвам се че бях със сърфа върху тази вълна!
                                Не това не е благодарение на фонда на Никиту, това е благодарение на всички нас - той просто подсили движението....
                                Успех на всички!

                                Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Нали нямам много опит на БФБ, та реших да погледна колко пъти в историята си Софикс е пробивал 480 пункта нагоре и след златно пресичане, ами оказаха се два:
                                1. Единия път 2013 и 4-5месеца след това е стигнал 600 до фалита на КТБ и комата на ПИБ
                                2. Втория път е доста назад през 2004, след която са следвали 2005 и 2006

                                Каквото и да стане ни очакват бурни 7-8 седмици!
                                Успех на всички!

                                Коментар

                                Working...
                                X