IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

    Борисов да, вероятно ще е същият и в новия мандат, но има две съществени разлики - нов шеф на КФН, след който реално започна растежа, нова програма за развитие на капиталовия пазар приета от всички от бранша, която е част от новата управленска програма, в която дори е отбелязано, че неразвит капиталов пазар е проблем за растежа. Така, че това са ключови промени и лично аз остава оптимист за новия мандат поне до края на годината с очаквано от мен силно начало и без проблеми за капиталовия пазар - имаме си приета програма!
    Ще видим как ще потръгнат нещата в КФН. Една птичка пролет не прави Сашо...! Да, новата шефка на КФН, дава вид на свестен човек, но... Според мен управлението на ББ-3 (особено с Влади, като мин.фин.) с нищо няма да подпомага, а по-скоро ще пречи и ще ЗАТОРМОЗЯВА икономическото и всякакво друго развитие на България. За реформи и интеграция с Европа забравете. В тази връзка ще ми е интересно какво ще измислят този път за да не подадат молба за ERM-II...? За харченето с щедра ръка изобщо не се съмнявайте, още повече в тандем с "патрЕотите".

    Очаквам борсата и икономиката да се развиват ВЪПРЕКИ, а не заради тях. Очаквам ако не продължителен и мъчителен рейндж като при предишните 2 управления, то по-слаб от средния за ЕС ръст и допълнително изоставане от Полша, Румъния и другите от Изт. Европа. Основни двигатели за ръст на БФБ ще са развитието на европейската икономика, която дава индикации за съживяване, инфлацията която неминуемо ще се завърне предвид плановете на "ББ и компания" и продължаващото акумулиране на пари във фондовете (пенсионни, взаимни и пр.) предвид НУЛЕВИТЕ лихви на банките (ако останат такива). Засега не виждам причина да разпродавам. Ще продължа да купувам акции само от дивидентни компании, предимно с индустриален профил, експортно-ориентирани и АДСИЦ (за цвят). Лично мнение, препоръки нямам никакви...
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Няма значение дали е Боко или КуРнелия! Едни и същи са, дори КуРнелия криеше по голяма опасност понеже можеше да ни скара с ЕС. Важно е че икономиката в България и ЕС върви напред и това ще се отрази и на БФБ. А за БФБ всички имат в момента интерес да го развиват знаейки колко евтини пари има на масата.

      Точно! Показателно е че при Станишката видяхме и 1980 и 260 пункта. Т.е. не е това ключа от палатката!

      Коментар


      • В Америка борсите са силно нагоре! Нов исторически рекорд на Nasdaq а и сме много близо до нови рекорди на Дау и СП 500.
        Оставете я тази америка да не се сгромоляса и тя на финала))) Кирето даде разумна подсказка - гръмнат ли репата на батето - ще се къпем в хартии)))) Който извади кеша тогава - и който играе - пичели, както е казал и Стоичков)))))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • В Америка борсите са силно нагоре! Нов исторически рекорд на Nasdaq а и сме много близо до нови рекорди на Дау и СП 500.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

            Тъй като борсата понатрупа достатъчно исторически опит под "мъдрото" управление на г-н ББ и придворната му свита ще си позволя да споделя с вас малко "мат'риал" за размисъл по отношение на корелацията между основния индекс СОФИКС и политическите рокади по върховете на властта у нас през последните 8 г.


            Кратка ретроспекция
            (в подкрепа на изказаното от колегата Obafeme предположение)

            Дата .............. Събитие .............................. SOFIX
            ______________________________________________

            06/07/2009 ...... ГЕРБ печели избори (1) ....... 354,86
            27/07/2009 ...... ББ премиер (1) .................... 353,36
            30/12/2009 ...... - .......................................... 427,27
            30/12/2010 ...... - .......................................... 362,35
            30/12/2011 ...... - .......................................... 322,11
            30/12/2012 ...... - .......................................... 345,46
            18/02/2013 ...... Дянков оставка .................... 401,77
            20/02/2013 ...... ББ оставка (1) ..................... 382,70
            13/05/2013 ...... ГЕРБ "печели" избори (2) ..... 407,21
            29/05/2013 ...... Орешарски премиер ............ 421,95
            30/12/2013 ...... - .......................................... 491,52
            20/06/2014 ...... НяКОЙ събаря КТБ .............. 538,90
            23/07/2014 ...... Орешарски оставка .............. 539,07
            06/10/2014 ...... ГЕРБ печели избори (3) ........ 530,18
            07/11/2014 ...... ББ премиер (2) ..................... 536,62
            30/12/2014 ...... - .......................................... 522,11
            30/12/2015 ...... - .......................................... 460,90
            14/11/2016 ...... ББ оставка (2) ...................... 534,62
            30/12/2016 ...... - ........................................... 586,43
            27/03/2017 ...... ГЕРБ печели избори (4) ........ 638,34


            Извод: Всяко премиерстване на ББ добавя ~ 0 пункта към Софикс. След всяка оставка на ББ пазарът реагира с покачване...


            П.П. Не е препоръка за ПП на ЦК.
            Борисов да, вероятно ще е същият и в новия мандат, но има две съществени разлики - нов шеф на КФН, след който реално започна растежа, нова програма за развитие на капиталовия пазар приета от всички от бранша, която е част от новата управленска програма, в която дори е отбелязано, че неразвит капиталов пазар е проблем за растежа. Така, че това са ключови промени и лично аз остава оптимист за новия мандат поне до края на годината с очаквано от мен силно начало и без проблеми за капиталовия пазар - имаме си приета програма!

            Коментар


            • Кире, а Батя може би не е точно комарджия, той си служи и с вербални стратегии във форума)))) Не всеки комарджия го може това и да извлича макса от мина )))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Да, да - Никиту беше явлението на годината!)) И малко се приближи към нас и Люксембург)))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Ами да права си, но няма комарджии на които все да им върви..Ако има такива да го казват, то те лъжат..Това, че няма чужди инвеститори все още- фондове и банки на БФБ говори най- добре за оценката им за Борсата и управлението..Другото са мечти и добри пожелания .Добре, че все пак се появи Никиту

                  Коментар


                  • "Не подкрепяйте и не укрепвайте българската мафия"
                    "Биволъ" с писмо и петиция до "Бритиш американ табако" да не купуват "Булгартабак"

                    "Предупреждаваме ви, че чрез сделката „Булгартабак“ вие ще подадете приятелска ръка на лица, „които искат да се занимават с престъпления и корупция и укриват и използват приходите от тях“. Ще дадете възможност на клептократи да се възползват от активи с вероятен престъпен произход."

                    "Знаете ли КОЙ е истинският му собственик? Знаете ли КОЙ ще спечели от вашата инвестиция? Умишлено използваме главни букви за КОЙ, за да насочим вниманието ви към тесните връзки между собствениците на „Булгартабак“ и криминалния модел „КОЙ“ на задкулисието в България. Упражнила ли е вашата компания така наречения дю дилиджънс (due diligence), за да проучи обстойно репутационния риск произтичащ от отношенията със собствениците или собственика на „Булгартабак“?

                    "Тревожи ли ви това, че престъпни и корумпирани групи може да използват парите на компанията ви, за да засилят контрола над медиите и да задълбочат корупцията в съдебната власт и между държавните чиновници в България, което е един много вероятен сценарий? Ще ви притесни ли това, че вашата инвестиция ще влоши допълнително условията в тази най-малко свободна и най-корумпирана държава в Европейския съюз?

                    https://clubz.bg/53215-ne_podkrepqjt...garskata_mafiq
                    Last edited by Innocent; 25.04.2017, 22:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro
                      Батинка, аз не предлагам нищо, но ти си прегледай репата.Да не стане да плащаш на вятъра вноски, ами ако пак върне индекса.Ти си по- пробутването на шитове, а на мен и при ББ си ми вървят дивидентите и рентите.. Да не стане аз да купувам по- евтини акции, а на тебе да ти гърмят репа..
                      ++ Кире, ББ е казал, че такъв е матряла)))) А сега какво- черешарят отново ли ще е министър?! За Батя знаеме вече каква е ситуацията - съвсем алтруистично ни приготвя картофки за вечеря))) По някое време някой ще получи горещия картоф, може и да го опАри, вместо да го опаричи )))))))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Кирчо, сега ББ като се готви да управлява 4 г., считано от 4 Май, предлагаш да си продадем всичките акции тия дни и да чакаме кога пак ще хвърли оставка че да купим, така ли да те разбирам!?
                        Няма значение дали е Боко или КуРнелия! Едни и същи са, дори КуРнелия криеше по голяма опасност понеже можеше да ни скара с ЕС. Важно е че икономиката в България и ЕС върви напред и това ще се отрази и на БФБ. А за БФБ всички имат в момента интерес да го развиват знаейки колко евтини пари има на масата.


                        Коментар


                        • Ето , че прописа глупости,Аз не само на тебе , а на никой не съм давал съвети..Ти имаш навика да си хвалиш и пробутваш шитовете..Посочи ми къде съм ти казвал подобни неща..Сага се върнем на прогнозата ти за СОФИКС 1000.Вече 4та година не се сбъдва..По това се разбира колко си голям инвеститор, а не по- хвалбите..И така Батинка в коя от 4те нови години на ББ СОФИКС ще стане 1000.Не забравяй, че аз имам предимно дивидентни акции с добра доходности и не съм комарджия като тебе..Защо трябва да продавам нещо, от което печеля..Ще купувам евтино, докато ти пак може да се гърчиш..
                          Last edited by Kiro; 25.04.2017, 22:05.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Батинка, аз не предлагам нищо, но ти си прегледай репата.Да не стане да плащаш на вятъра вноски, ами ако пак върне индекса.Ти си по- пробутването на шитове, а на мен и при ББ си ми вървят дивидентите и рентите.. Да не стане аз да купувам по- евтини акции, а на тебе да ти гърмят репа..
                            Кире, опита ми показва че не бива да ти слушам препоръките.. Иначе трябваше преди година да съм продал акциите си и затворил репата и да пропусна 200% доходност.
                            Кире, щом вярваш че при управлението на ББ борсата ще е зле е много глупаво да продължиш да си в акции. Кире, на това му се вика мазохизъм

                            Коментар


                            • Батинка, аз не предлагам нищо, но ти си прегледай репата.Да не стане да плащаш на вятъра вноски, ами ако пак върне индекса.Ти си по- пробутването на шитове, а на мен и при ББ си ми вървят дивидентите и рентите.. Да не стане аз да купувам по- евтини акции, а на тебе да ти гърмят репа..

                              Коментар


                              • Кирчо, сега ББ като се готви да управлява 4 г., считано от 4 Май, предлагаш да си продадем всичките акции тия дни и да чакаме кога пак ще хвърли оставка че да купим, така ли да те разбирам!?

                                Коментар

                                Working...
                                X