IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кой е мажоритарен собственик на БФБ, не е ли държавата..Да не би БХ да е продал и БФБ на Шиши..Защо се продаде например БТХ- непрозрачно, а сега се спира приватизацията..Кое е правилното..Какви интереси налагат едното и другото- нали министъра и правителството са същите..Това според теб положителни сигнали ли са за чуждите инвеститори..За каква корупция пишеш, нали според БМБ в България няма корупция за разлика от Румъния..То за това и нямало висши осъдени политици..

    Коментар


    • Каквото и да е правил не го е правил на здрава основа и това е една от причините за толкова дългия спад. С това ще се съгласиш ли?
      Keep going ...

      Коментар


      • за мен спирането на приватизацията означава следното - сами ще оправим проблемите в дружествата и за тези, които не са от национално значение ще вземем много повече пари отколкото преди да оправим проблемите. Всяка друга приватизация е корупционна и ощетява интересите на всеки български гражданин за сметка на приватизатора
        Keep going ...

        Коментар


        • Каква национализация бе, Кире? Това е публично дружество и си има акционери?
          Keep going ...

          Коментар


          • Уважаеми Mr.Profit, дълбоко съм учуден от обяснението и подхода за национализацията на БФБ..

            Искам да попитам- Смята ли Правителството да приватизира и други Банки и предприятия за да приложи тези авангардни десни мерки..Питам защото съобщиха , че спира приватизацията ..Ще има ли национализация и други десни мерки..г...
            Моля да ми отговориш , след като има такива големи промени в БФБ, КФН и ЦД кога можем да очакваме нивата на индексите от

            2008г.- след 10- 20-50 или 100години..Вярвам в тандема БХ-ШИШИ- ЧЕРЕШКО- пример цените от 50-80лв. на истинските череши..
            Не мисля , че е уместно да сравняваме Донев с възможностите на цяло правителство и държава член на ЕС..По уместно е сравнението на Горанов- Черешко с Милен Велчев- за мен успешен министър довел до развитие на Борсата..След 9г. не управляващите , а един фонд с история от една година ще представя БФБ и компаниите в Лондон..Ти помниш ли М.Велчев, помниш ли как се държеше той към БФБ и какво правеше..
            Last edited by Kiro; 13.05.2017, 19:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Остава да ми обясниш дали 9 години е толкова малък период за управление.Трябва ли вече да говорим за 100 годишно управление на ГЕРБ за да достигнем нивото от 2008г.Къде са обещанията от програмите на ГЕРБ за управление..Моля да ми отговориш на въпроса къде са големите инвеститори обещани и доведени от ГЕРБ на БФБ- има или няма..
              Замислих се наистина колко е нормално да е този период. С теб се запознахме на общото събрание на Софарма, нали? Ще се съгласиш ли с мен, че Огнян Донев е способен предприемач за да погледнем как се спрявя той в подобна ситуация от по-малък калибър?
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                Това е много хубав въпрос и отгововът му изисква доста и разнообразни познания. Много ще ми е интересно да чуя твоя отговор
                една от причините са банките, никой не се финансира от капиталовия пазар, от друга страна по време на ктб хората предпочитаха да си държат парите на 7.5% и нагоре лихва, дори бфб държеше парите си там ...
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Имаш ли защитна реч и за Черешаря- Горанов- защо национализира БФБ и това ли е дясната политика..Колко ИПО е имало за тези 9 години..Даваш ли си сметка колко инвеститори си продадоха портфейлите и напуснаха, а нови не идват..
                  Имам поглед върху казуса, да. Мисля си, че ясно ни се показва, че когато в държавните институции се поставят можещи хора нещата могат да се случват и без да се приватизират. И защо да се приватизират ако могат да носят средства в бюджета? Смениха хората в КФН, БФБ, ЦД и вече почваме да виждаме раздвижването. Тук се обързват и нещата с въпроса на ceneto. Когато в тези ключови институции започне да се работи това дава отражение върху ритейл инвеститорите и аз лично съм сигурен, че ще се увеличават. Но да подкрепя казаното с факти:

                  ЦД започна всеки ден да публикува ФФ и брой акционери. Създават възможност за клиринг на чуждестранни акции.
                  БФБ започна да провежда курсове, помагат за по-горното, автоматизират процеси
                  КФН започнаха да променят наредби, пишат и инициират стратегии за развитие и т.н.

                  И да помислим кога е по-добре да се приватизират... преди или след като променят нещата? Не е ли по-добре те да свършат основната работа и после да вкарат повече средства в бюджета при приватизация?
                  Last edited by Mr.Profit; 13.05.2017, 18:30.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                    Абе момци, как за 7 години (от 2000 до 2007) SOFIX отиде от 100 до почти 2000 пункта, а сега за 9 години не може и до 1000 пункта да стигнем? Как големите борси чупят рекорди, а ние не можем да стигнем и половината от върха, който направихме 2007? Явно нещо при нас не е както трябва
                    Това е много хубав въпрос и отговорът му изисква доста и разнообразни познания. Много ще ми е интересно да чуя твоя отговор
                    Last edited by Mr.Profit; 13.05.2017, 18:31.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • чичо Манчо повдигна дискусията с хубавия си анализ и аз казах, че ще задълбая и това се опитвам да направя. Ти вместо да се включиш креативно започна да реагираш емоционално...
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Абе момци, как за 7 години (от 2000 до 2007) SOFIX отиде от 100 до почти 2000 пункта, а сега за 9 години не може и до 1000 пункта да стигнем? Как големите борси чупят рекорди, а ние не можем да стигнем и половината от върха, който направихме 2007? Явно нещо при нас не е както трябва
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Остава да ми обясниш дали 9 години е толкова малък период за управление.Трябва ли вече да говорим за 100 годишно управление на ГЕРБ за да достигнем нивото от 2008г.Къде са обещанията от програмите на ГЕРБ за управление..Моля да ми отговориш на въпроса къде са големите инвеститори обещани и доведени от ГЕРБ на БФБ- има или няма..
                          Нямам намерение да споря с партийни пропагандатори..Да не би някой друг да пише с ника ти или си на служба вече..Досега се представяше много експертно, а от няколко дена партийно..Имаш ли защитна реч и за Черешаря- Горанов- защо национализира БФБ и това ли е дясната политика..Колко ИПО е имало за тези 9 години..Даваш ли си сметка колко инвеститори си продадоха портфейлите и напуснаха, а нови не идват..
                          Кире, там е разликата, че ти си мислиш, че споря, а аз искам да дискутирам и в този ред на мисли хайде едно по едно, че става страшен батак
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Ами какво се промени- един министър на икономиката се подиграваше на Националната си Борса и я сравняваше с Черешова Борса..Национализира Борсата с лъжата, че после ще я приватизира..С което се определи за неин враг..От 9г.управление на ГЕРБ едва преди няколко дена чух да се споменава БФБ..Тях не ги интересуват тези неща, няма комисионни за тях като Европрограмите и санирането..Защо не коментирате фалита на КТБ и удара му за БФБ..Пълно неглижиране на Капиталовия пазар и инвеститорите , а се наричат дясна партия..Изводите направете сами..

                            Коментар


                            • защо мерите развитието на борсата само с чужди инвеститори, огледайте се в ритейл инвеститора, какво се случи за него през този период - увеличиха ли се, разбирането на хората за борсата = измама промени ли се, като функционалност на капиталовия пазар и правната му рамка, какво се промени за 9 години?
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Остава да ми обясниш дали 9 години е толкова малък период за управление.Трябва ли вече да говорим за 100 годишно управление на ГЕРБ за да достигнем нивото от 2008г.Къде са обещанията от програмите на ГЕРБ за управление..Моля да ми отговориш на въпроса къде са големите инвеститори обещани и доведени от ГЕРБ на БФБ- има или няма..
                                Нямам намерение да споря с партийни пропагандатори..Да не би някой друг да пише с ника ти или си на служба вече..Досега се представяше много експертно, а от няколко дена партийно..Имаш ли защитна реч и за Черешаря- Горанов- защо национализира БФБ и това ли е дясната политика..Колко ИПО е имало за тези 9 години..Даваш ли си сметка колко инвеститори си продадоха портфейлите и напуснаха, а нови не идват..
                                Last edited by Kiro; 13.05.2017, 17:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X