IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

    Монти, ти определено си ми интересен и твоята концепция я виждам повече като дей трейдинг. Има ли я някъде развита в един или няколко поста?
    Игра на върха на купува и продава.....с няколко думи.Но с таргет .
    Ако е мечи пазар повече продава и по малко купува и при бичи маркет обратното ....
    Акциите са при бичи маркет се купува всякакъв шит с лошо управление но с достатъчен кеш за да не фалират а при мечи маркет само акции убежища...
    не е препоръка..
    В момента маркета лази и се чуди какво да прави ,с основни акции като Стара планина , м+С , фиб , Неохим ,албена и холдинг варна ,ИХБГ ,Хика няма сделки със седмици....?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Ами попитй го защо на нашата борса влизането е лесно а излизането е трудно....
      А защо трябва да излизаш изобщо или поне защо трябва да го правиш ударно? ОК, ако очакваш някакво негативно развитие, и то по отделни позиции, тогава разбира се, че ще се опиташ да излезеш. Но мисълта ми, като обща концепция за инвестирането. Това с познаването на върховете и дъната е някаква пълна глупост, поне за средностатистическия инвеститор, какъвто съм аз, например. Очевидно ти имаш самочувствието, че можеш да предвидиш събитията, но аз определено не мисля, че мога. Затова в крайна сметка и нямам намерение да "излизам". Просто, докато печеля пари ще ги инвестирам - няма значение дали говорим за акции на БФБ или други активи. Ще купувам скъпо, но ще купувам и на ниско, така както съм купувал досега, и в крайна сметка вярвам, че когато имам нужда да се облегна на тези си инвестиции, те ще са увеличили стойността си или поне ще са я съхранили.
      Мненията ми не са препоръка за търговия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Ами попитй го защо на нашата борса влизането е лесно а излизането е трудно....
        Монти, ти определено си ми интересен и твоята концепция я виждам повече като дей трейдинг. Има ли я някъде развита в един или няколко поста?
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

          Стана ми интересно. Ти определено си авторитет в моите очи и бих искал да разбера кои два свята визираш и защо те са най-доброто от тях. С концепцията на Алонсо мисля, че се запознах и той в момента е аут, но самият ти си на различно мнение от неговото, а Голямата Мечка все още е в играта и го припознавам с концепцията за кучетата и дивидентните акции.
          Ами попитй го защо на нашата борса влизането е лесно а излизането е трудно....и ако имаш съмнение в Това ,можеш да питаш колегата Здравно във Фиб ,където беше пуснал обява за продажба на 6К бройки във Фиб...
          Само пример....
          Last edited by Монти; 17.08.2017, 14:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Аз се опитвам да се уча от най-добрите. В общи линии съм благодарен на форума за личните контакти с bigbear и Alonso. Най-доброто от два различни светогледа.
            Стана ми интересно. Ти определено си авторитет в моите очи и бих искал да разбера кои два свята визираш и защо те са най-доброто от тях. С концепцията на Алонсо мисля, че се запознах и той в момента е аут, но самият ти си на различно мнение от неговото, а Голямата Мечка все още е в играта и го припознавам с концепцията за кучетата и дивидентните акции.
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Попаднал си на лоша школа. Явно тези хора не са ставали. След като са си загубили парите а малкото останали са с в пъти по-малко пари от тогава. Не е заяждане. Аз се опитвам да се уча от най-добрите. В общи линии съм благодарен на форума за личните контакти с bigbear и Alonso. Най-доброто от два различни светогледа. За съжаление се запознах на живо с тях едва в последните години, но явно по-рано не съм бил готов за това.
              Да добавя още нещичко, което за мен е важно. Има повече от един път към успеха и щастието. Това, че не виждаме някъде възможност не означава, че няма такава. Просто нашият път е друг.
              Големо самочувствие 4Д...

              С Алонсо и Голямата мечка сме обсъждали с постове и нашата и международната борса и причината да не ги познавам лично е само в мен иначе

              сме били на общи места многократно....
              Имаше много по големи капацитети като Аналгина и Корк и СпоменЪ по много показатели и като практици и като теоретици ...

              Не знам каква е тази мания да ме накарате да си мисля че съм слаб борсов играч при положение че имам над 90 % успеваемост през последите години и над 250 % през 2007 с Осребряване на печалбите....и влизане в табаците и петрол и без съществени загуби през следващите ...
              Тази слабост да заглушите собствения си страх от погрешните решения с това да опонента Ви да бъде изкаран ,като некадълник....
              съгласявате с мойте доводи но не и с решенията ми в тази насока...
              Защо!
              П.П. Да уточня ,тези десетина човека имат сериозен капитал в милиони да е кеша им , но портфейлите са им петцифрени ....заради мажовците в хим и еубг ,фиб и трасе,бедо и т.н.......
              И най интересното не мислят да влизат сега с пълния си портфеил....
              Интересно нали!
              Last edited by Монти; 17.08.2017, 14:42.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Начев ,
                През 2006 /7 контактувах без да се хваля с над 100-120 колеги лично и във форума ,сега са 10 сериозни и то с малки суми.......
                Попаднал си на лоша школа. Явно тези хора не са ставали. След като са си загубили парите а малкото останали са с в пъти по-малко пари от тогава. Не е заяждане. Аз се опитвам да се уча от най-добрите. В общи линии съм благодарен на форума за личните контакти с bigbear и Alonso. Най-доброто от два различни светогледа. За съжаление се запознах на живо с тях едва в последните години, но явно по-рано не съм бил готов за това.
                Да добавя още нещичко, което за мен е важно. Има повече от един път към успеха и щастието. Това, че не виждаме някъде възможност не означава, че няма такава. Просто нашият път е друг.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

                  инса, обаче, поразмиха капитала след това, докато при топливото няма подобно размиване
                  Участвах в увеличението на Инса на 4 лв....
                  А сега ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Здравей,
                    да го кажем така ..
                    ДАУ стигна непостижими висоти...
                    Имотите също ...
                    В БГ има свободни пари и те влизат навсякъде другаде но не на борсата....главно в имотите.
                    Характерно през 2007 г беше този подем в имотите/строителството/ и в акциите ...
                    Мислиш че балона на имотите е пред спукване ,което ще породи спукване и на други отрасли в икономиката и части на борсата...
                    Ккави нива чакаш на акциите да излезеш...
                    Ти даваш съвети да се инвестира, но не да изчакаш или да осребриш печалби в дадени акции ,което според мен значи че идеята ти е да чакаш и ти в бъдещето на някакви нива...
                    Само за протокола знаеш ли колко е била Инса преди 10 години по това време.....и колко е сега на търговото.....
                    Аз си спомням едно число 34 лв ...на което продадох 150 акции може и да греша.Топливо също е интересно като цена тогава....
                    Поздрави!
                    инса, обаче, поразмиха капитала след това, докато при топливото няма подобно размиване

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      Привет моя ник си е същия от както станах част от тази общност. Изключително съм радостен и щастлив от това че станах част от групата на форума - много ми помогна. Мда и аз познавам доста хора които тогава са били под едно име, а после ги е хванал възродителния процес има и други за които знам че и сега пишат през няколко ника, но няма значение. Та на въпроса ти: Мда в бичи маркет и прасетата летят(само Софкома не) както отбелязах наскоро пред един велик инвеститУр продал отдавна всичко добро, което е имал на БФБ. Насочвам питащите винаги първо към фондовете на ДСК и ОББ! Има и инати които искат да станат велики сами, насочвам ги към нашия форум, разбира се на никой не съм отказал стъпка по стъпка помощ докато не придобие първата си акция, но им давам доста клипчета, за да се образоват какво ги очаква!
                      Поздрави!
                      Здравей,
                      да го кажем така ..
                      ДАУ стигна непостижими висоти...
                      Имотите също ...
                      В БГ има свободни пари и те влизат навсякъде другаде но не на борсата....главно в имотите.
                      Характерно през 2007 г беше този подем в имотите/строителството/ и в акциите ...
                      Мислиш че балона на имотите е пред спукване ,което ще породи спукване и на други отрасли в икономиката и части на борсата...
                      Ккави нива чакаш на акциите да излезеш...
                      Ти даваш съвети да се инвестира, но не да изчакаш или да осребриш печалби в дадени акции ,което според мен значи че идеята ти е да чакаш и ти в бъдещето на някакви нива...
                      Само за протокола знаеш ли колко е била Инса преди 10 години по това време.....и колко е сега на търговото.....
                      Аз си спомням едно число 34 лв ...на което продадох 150 акции може и да греша.Топливо също е интересно като цена тогава....
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                        Имах щастието да преживея кризата и да наблюдавам нещата от първия ред Още бях млад и доста грешки направих, но аз се уча предимно от тях и се надявам да съм си взел поуките.

                        Добри практики: игра със стопове, разпознаване на кризата

                        Лоши практики: инвестирах значителна част в компании с лошо корпоративно управление

                        Ще е хубаво всеки, който я е преживял да напише какви изводи си е извадил и дано успеем да се поучим не само от своите грешки.
                        Аз спазвам само едно просто правило - никога не търгувам със заемен капитал.
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                          Тони , ти какво правиш като ти се обади новобранец да им даваш акъл какво да правят сега.....при Софикс 730 ..
                          През мече цвети 93 и Монти са минали десетки такива с искане на съвети....от 2008 до 2016 ,даже и сега .
                          Ти какъв съвет им даваш ...
                          Прз бичи маркет всички са майстори и специалисти ..
                          кой каква кола ,часовник и колко е портфеила ...
                          После всички са продали на върха или портфеила е бил 3,4 К ....
                          Сега се напълни с нови никове със стари загуби и с вечния съвет следват 10 години растеж давай и напред до край но с чужди пари...
                          Така че умната....никой не вярва на стари муцуни с нови никове....
                          Привет моя ник си е същия от както станах част от тази общност. Изключително съм радостен и щастлив от това че станах част от групата на форума - много ми помогна. Мда и аз познавам доста хора които тогава са били под едно име, а после ги е хванал възродителния процес има и други за които знам че и сега пишат през няколко ника, но няма значение. Та на въпроса ти: Мда в бичи маркет и прасетата летят(само Софкома не) както отбелязах наскоро пред един велик инвеститУр продал отдавна всичко добро, което е имал на БФБ. Насочвам питащите винаги първо към фондовете на ДСК и ОББ! Има и инати които искат да станат велики сами, насочвам ги към нашия форум, разбира се на никой не съм отказал стъпка по стъпка помощ докато не придобие първата си акция, но им давам доста клипчета, за да се образоват какво ги очаква!
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Е, хайде сега, вярно е, че не съм особено добронамерен, но не съм и злонамерен всъщност. Що се отнася до БФБ нещата, които съм писал наистина ги мисля, като понякога съм обявявал портфейл или влизане/излизане от позиция. Що се отнася до хумора или опитите за ирония- никой не е длъжен да го харесва, той си е изразител на мои си настроения, а прекомерната чувствителност на някои образи винаги ми е била странна, особено пък при анонимно общуване онлайн. Иначе смисълът на цитата в контекста на написаното от теб беше, че инвестирането е дотолкова контраинтуитивен процес, че е нужно сериозно разчистване на наслоения в мисленето и възприятията на практикуващите го.
                            Творчески подход, интересна версия, ясно разяснение.

                            Казвай какво имаш предвид!
                            Че да те разберат и по-глупавите колеги. Себе си визирам, някой сега да не взема и да се обиди.

                            Постнатото от теб би могло да има доста значения. При прилагане на известна формална, емоционална логика, че и малко частна експертиза, вероятно биха могли да се редуцират до няколко, но не и едно. За мен лично цитатът на английски в никакъв случай не позволява да се разбере точно и безалтернативно това, което си обяснил.

                            Е, знам, че като бързам и нямам време за редакция, аз също пръквам неща, които смущават поради липса на еднозначно звучене.

                            Карай! Какво значение има малко лична емоция сравнена с безкрая!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Хане,
                              Ние по-скоро не сме общували, но на няколко пъти (всъщност доста често) имаш прояви, които ме карат да мисля, че не си особено добронамерен персонаж. Стойността на подобно подозрение за всички, които са различни от мен, е равно на НУЛА.

                              Нямам никава идея защо реши да постнеш точно този цитат и защо от целия мой пост избра точно тези думи.
                              Така че, може да си избереш: и аз ти пращам емотикон или твоя жест.
                              Поздрави!
                              Е, хайде сега, вярно е, че не съм особено добронамерен, но не съм и злонамерен всъщност. Що се отнася до БФБ нещата, които съм писал наистина ги мисля, като понякога съм обявявал портфейл или влизане/излизане от позиция. Що се отнася до хумора или опитите за ирония- никой не е длъжен да го харесва, той си е изразител на мои си настроения, а прекомерната чувствителност на някои образи винаги ми е била странна, особено пък при анонимно общуване онлайн. Иначе смисълът на цитата в контекста на написаното от теб беше, че инвестирането е дотолкова контраинтуитивен процес, че е нужно сериозно разчистване на наслоения в мисленето и възприятията на практикуващите го.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                През 2008 г. прочетох тук една единствена изповед на един тежко катастрофирал на борсата колега. Употребявам думата изповед, но това беше тогава по-скоро моето субективно усещане за смисъла на думите му. Постът беше по-скоро кратък, но очевидно изпълнен с много голяма болка, вероятно и нещо още.
                                Иначе, човекът не беше от много изявяващите се, възможно е да не съм го чел въобще преди това - един от онези тихи и дискретни инвеститори, които не занимават публиката със своята личност.

                                Разбираше се от пестеливите думи, че в резултат на гръмване на репа е загубил всичко. Ставаше ясно, че е ползвал допълнително и някакъв банков кредит срещу ипотека.
                                Спомням си, че спонтанно в мен възникна въпрос, какво точно значи "всичко", но после малко ми стана дискомфортно, че се опитвам да "споря" индиректно с пострадал човек, след като житейският ми опит ме е научил, че животът може да е невъобразимо шарен и опитът да търсим обяснение без да познаваме подробно обстоятелствата, е обречен на провал.
                                Реакциите на този постинг бях доста малобройни и разнопосочни, от смутено мълчание, през вяла подкрепа, до откровена подигравка. Няма да кажа кой беше главният герой в последния сюжет.

                                Та така, колега, знайно е, че пишещите тук тогава при краха или вече са били продали или са били къси. Късият инвеститор на бфб и до ден днешен си остава една относително имагинерна фигура, но през онези смутни времена се случваха чудеса.

                                Почнах да пиша и се залових, че загубих малко и смисъл и мотив.
                                За да не трия, нека поне остане за прохождащите сега.
                                Вече знаете, че колчем стане дума за инвестиции, винаги сте били предупреждавани с едни студени и бездушни думи за някакво съществуващо, но крайно невероятно да ви споходи чудовище. Риск му било името.
                                Повярвайте, нещата са сериозни.
                                Без назидание, без стряскане, без препоръки.
                                Начев ,
                                През 2006 /7 контактувах без да се хваля с над 100-120 колеги лично и във форума ,сега са 10 сериозни и то с малки суми.......
                                Правили сме и мечи и бичи капани бяхме сила ..
                                Всичките те вече са изгорели по различни причини.....главно в ЕУБГ и ХИМ....
                                Те няма да се върнат на борсата защото и нямат доверие....и на ръководството и на мажоритарите.
                                Това което направи Алианц през Декември 2007 г ,може пак да се повтори в даден момент с друг играч....

                                Тони , ти какво правиш като ти се обади новобранец да им даваш акъл какво да правят сега.....при Софикс 730 ..
                                През мече цвети 93 и Монти са минали десетки такива с искане на съвети....от 2008 до 2016 ,даже и сега .
                                Ти какъв съвет им даваш ...
                                Прз бичи маркет всички са майстори и специалисти ..
                                кой каква кола ,часовник и колко е портфеила ...
                                После всички са продали на върха или портфеила е бил 3,4 К ....
                                Сега се напълни с нови никове със стари загуби и с вечния съвет следват 10 години растеж давай и напред до край но с чужди пари...
                                Така че умната....никой не вярва на стари муцуни с нови никове....

                                Коментар

                                Working...
                                X