IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Добра вечер чичо Манчо,
    Жив и здрав и оцеляващ на пазарите!
    Написаното в цитатите е точно предвидено, касае поредна корективна вълна, прочети внимателно, - ако ползваме елиът-вълноброене - е написано към краят на А вълна, след вече реализирано спускане 730-650., (и е смело твърдението, че няма да слиза под 650 още в тази вълна) а 6те месеца е очакваният период за появата на Б-вълна, която да не надхвърли 750 (като да призная изобщо не очквах и толкова), Втората корективна всъщност не надхвърли предишният връх. (730) Не винаги и се разбира, когато говорим иносказателно за цялата вълноломика,
    Двойното връхче беше добре ситуирано, и напълно безгрешно щеше да е изиграно, ако не беше изкушението да взема малко чезове в Це-период, но все пак дисциплинирано беше с малък дял ))) Точно за Двойното връхче имахме форумни шеги с Маверик още в краят на август 2017...а шегите с дядо Коледа(yes) за съжаление форумците окачествиха като безобразно-апокалиптични и спряхме да се шегуваме, как ще изсъхнат луканките от Димитровден и т.н. (има го и това написано през периода)
    Е то дойде димитровден, втори път и мина и луканките продължавт да съхнат, а както казваше дядо Коледа(y) - до май-юни може да станат пак "годни за консумация"(т.е. след 6 месеца)..,))
    Дотогава хартии не пипам - споделено вече и с приятели (а се случва понякога да пиша шеговито- не винаги се разбира точно и затова и пиша, че не е препоръка)
    Всъщност все още се въздържам да кажа, дали изобщо ще продължа с целия портфейл на бфб, (сякаш вече ми преляха чашата последните два случая като пример за допуснати оценки - 1). цена ipo-градус срещу 2).цена на излизане на свилоза - виж им капиталиацията на двете. в момента на влизане и излизане.. - т.е омръзна ми, да ни правят на маймуни и да си призная почти ми е безразлично докъде и как ще крашва бфб, - в мн, добър % кеш съм още след вторият връх но няма вляза с много хартии на бфб . )) Поне без да видя още една добра обезценка, - защита срещу "волатилни" "пазарни" оценки)
    Изобщо, до един момент беше "интересно", да се "броят" вълни, но вече не! (поне докато не доизлезе "методът" на ортогоналните "шаблони") ))не е препоръка
    Здравейте не съм специалист но вярвам и мисля че дъното вече го видяхме ноември месец.Оттук мисля че потегляме бавно нагоре!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

      последно с колко ти е поскъпнала ...?
      Зависи кой застраховател избирам - в най-добрия случай само с 60%, в най-лошия с 500%
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Да бе
        Застраховката на колата ми е поскъпнала с 60~500%
        .
        последно с колко ти е поскъпнала ...?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Оттам откъдето е взел и поскъпването на тока за бизнеса с 350% - приказки на ангро на сульо и пульо, които се приемат за чиста монета от мразещият всичко и всички (и най-вече себе си) булгаропитек, а когато е и емигрирал, т.е срал върху гробовете на дедите си, омразата става двойна! Аз съм един от най-яростните противници на тиквата, но да се плюе за спорта и на мен ми идва много - хубаво посрещане на новата година и дано намерите човек сред хората, когато се погледнете в огледалото, а не поредният одиозен реднек с претенции, дето България не го обича, а той е ебати пича...
          Да бе, как пък не, сигурно аз съм ти виновен, че Боко Тиквата ще докара хипер-инфлация и ще обезцени пенсии, заплати и спестявния на българите.


          Застраховката на колата ми е поскъпнала с 60~500%
          Данъкът на колата(все още не е, но от новата година) поне с 30%
          Водата поскъпна с 20%, от нова година ще поскъпне с още 10-20%

          https://btvnovinite.bg/bulgaria/shok...te-meseci.html
          Шок с цената на тока за бизнеса: Скок с 20% за последните месеци

          Шоковото поскъпване вече се отрази на енергоемките предприятия

          За цената на газта сам си търси с колко е поскъпнала през последната година

          Всичко това естествено се калкулира в цените на стоки, услуги, храни и лекарства, 7-8% годишна инфлация може да се окаже твърде малка цифра.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

            От къде са данните за 8% инфлация през 2018? НСИ?
            От реалността. Иначе отчетената инфлация уж била само 3,6%, но реалната за 2018-та сигурно е поне 2 пъти по-голяма, а може и повече...
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

              От къде са данните за 8% инфлация през 2018? НСИ?
              Оттам откъдето е взел и поскъпването на тока за бизнеса с 350% - приказки на ангро на сульо и пульо, които се приемат за чиста монета от мразещият всичко и всички (и най-вече себе си) булгаропитек, а когато е и емигрирал, т.е срал върху гробовете на дедите си, омразата става двойна! Аз съм един от най-яростните противници на тиквата, но да се плюе за спорта и на мен ми идва много - хубаво посрещане на новата година и дано намерите човек сред хората, когато се погледнете в огледалото, а не поредният одиозен реднек с претенции, дето България не го обича, а той е ебати пича...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Къде я виждате тази стабилност?
                През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
                От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
                От къде са данните за 8% инфлация през 2018? НСИ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                  Гладна кокошка просо сънува.
                  Знам за теб.Ще ти купя просо да хапнеш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Къде я виждате тази стабилност?
                    През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
                    От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
                    Хахаха!! Недей така ме ще разочароваш оптимистите.Те така тайно се надяват да скочи борсата и да направят печалби и после да ни трият сол на главата как сме изтървали ракетата.Уви няма да стане така.Прав си за написаното.Ще се влошат нещата.

                    Коментар


                    • Имената на банките, които са били под надзор, не се споменават в документа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Къде я виждате тази стабилност?
                        През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
                        От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
                        Колега, всъщност за бизнеса цената падна. Но тъй, като е свободен пазар и трябва някой в тоз бизнес да седне и сметне колко реално потребява и ще потребява и какви са колебанията в цената за даа излеза на свободен пазар или да си фиксира с договор цената. Та това е сложен процес за някой а за други шанс за намаляне на себестойност.
                        колкото толкова

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Къде я виждате тази стабилност?
                          През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
                          От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
                          Написаното от мен е горчива ирония колега. Затова думата "стабилност" е с кавички. Просто съм забравил да сложа няколко в края на изречението.

                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                            Къде я виждате тази стабилност?
                            През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
                            От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
                            Стабилност едва ли съществува, Илюзия, шашмалогия, мистификация,...човешка измишльотина го речи, но едва ли точно "стабилност" ))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                              Реших да си погледна писанията от преди една година... и какво открих:
                              Първоначално изпратено от precakanoto
                              29.11.2017, 13:49
                              Добро утро на играчите (извинете, то вече добър ден) Както го казах веднъж и на Софикс, пък и другада - надявам се под 650 да не падаме и след някакво време пак напред. Напред и нагоре де, (да уточним, да не стане беля)
                              ...
                              и т.н.
                              ---
                              Добра вечер чичо Манчо,
                              Жив и здрав и оцеляващ на пазарите!
                              Написаното в цитатите е точно предвидено, касае поредна корективна вълна, прочети внимателно, - ако ползваме елиът-вълноброене - е написано към краят на А вълна, след вече реализирано спускане 730-650., (и е смело твърдението, че няма да слиза под 650 още в тази вълна) а 6те месеца е очакваният период за появата на Б-вълна, която да не надхвърли 750 (като да призная изобщо не очквах и толкова), Втората корективна всъщност не надхвърли предишният връх. (730) Не винаги и се разбира, когато говорим иносказателно за цялата вълноломика,
                              Двойното връхче беше добре ситуирано, и напълно безгрешно щеше да е изиграно, ако не беше изкушението да взема малко чезове в Це-период, но все пак дисциплинирано беше с малък дял ))) Точно за Двойното връхче имахме форумни шеги с Маверик още в краят на август 2017...а шегите с дядо Коледа(yes) за съжаление форумците окачествиха като безобразно-апокалиптични и спряхме да се шегуваме, как ще изсъхнат луканките от Димитровден и т.н. (има го и това написано през периода)
                              Е то дойде димитровден, втори път и мина и луканките продължавт да съхнат, а както казваше дядо Коледа(y) - до май-юни може да станат пак "годни за консумация"(т.е. след 6 месеца)..,))
                              Дотогава хартии не пипам - споделено вече и с приятели (а се случва понякога да пиша шеговито- не винаги се разбира точно и затова и пиша, че не е препоръка)
                              Всъщност все още се въздържам да кажа, дали изобщо ще продължа с целия портфейл на бфб, (сякаш вече ми преляха чашата последните два случая като пример за допуснати оценки - 1). цена ipo-градус срещу 2).цена на излизане на свилоза - виж им капиталиацията на двете. в момента на влизане и излизане.. - т.е омръзна ми, да ни правят на маймуни и да си призная почти ми е безразлично докъде и как ще крашва бфб, - в мн, добър % кеш съм още след вторият връх но няма вляза с много хартии на бфб . )) Поне без да видя още една добра обезценка, - защита срещу "волатилни" "пазарни" оценки)
                              Изобщо, до един момент беше "интересно", да се "броят" вълни, но вече не! (поне докато не доизлезе "методът" на ортогоналните "шаблони") ))не е препоръка
                              Last edited by precakanoto; 29.12.2018, 23:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                                Важното е, че има "стабилност"... Стабилна "борса", стабилна държава, стабилна работа - натюрМОРТ просто...
                                Къде я виждате тази стабилност?
                                През последната година от царуването на Тиквата, токът за индустрията поскъпна с над 350%. Икономическият растеж(3%) стана по-малък от годишната инфлация(поне 7-8% за 2018-та) → икономиката вместо да расте се свива.
                                От какъв зор чужди инвеститори и чужди капитали да се насочват към България?
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X