IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.investor.bg/novini-i-anal...odieto-199682/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      Хубав е, но ликвидност няма никаква, как да влезе човек тук !
      Толкова ли много бройки искаш да купиш Има институционални инвеститори тук, при добра оферта купува все някой от тях ще продаде
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Мажо увеличава фрифлота така, че не може да се каже ,че не продава

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petergos Разгледай мнение
          Хич не е лошо отчетчето!
          Да проодължават все така!
          Хубав е, но ликвидност няма никаква, как да влезе човек тук !

          Коментар


          • Хич не е лошо отчетчето!
            Да проодължават все така!

            Коментар


            • Я виж ти - няколко новини излязоха и търговията тук живна!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                стронг пас

                но бих си купил радиатори от тях напролет
                Що? Я виж сделки и търсена на 9,90! Записвай народе!
                Туй иде нагледно да покаже що е то БФБ и доколко котировките имат общо с реалността.
                В ЦД за момента използваните права са 0.

                Коментар


                • стронг пас

                  но бих си купил радиатори от тях напролет
                  "the trend is your friend until the end..."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bullbear Разгледай мнение
                    До момента не съм имал акции от това дружество.
                    Погледнах проспекта от чисто любопитсво.
                    Не ми станаха ясни някой неща, ако някой може нека помага с отговорите:
                    1. Търговските марки били на майката, а не на Корадо България? Това значи ли ще се плащат ежегодно лицензионни права на мажо за ползването на тези марки или е безплатно?
                    2. До момента мажо е налял 3,3 млн. заем в дружеството за новата линия. С парите дето ще ги вземат от увеличението ще му върнат на мажо заема ли?
                    3. Защо да очаквам, че мажо няма да си запише акциите? Другите акционери имали малко над 100 хил. акции. Ако се предложат повече права от тези на миноритарите, то значи мажо няма доверие и не записва? Дали това е вярната логика? И защо ще избере банка за ИП и да отчисли 120 х. лв. за банката, ако смяташе сам да си ги запише нямаше ли да избере посредник с голям лиценз и да му излезе по-евтино? Такова мнение се е наложило в мен и хората около мен, че баМките взимат по-скъпо от ИП-тата, ако не е вярно моля кажете.
                    4. Сякаш не очакват наличие на дивидент през следващите две години, това би означавало, че инвеститора може да пИчели само от разликата в цената на борсата. А пише, че балансовата стойност е 1,14 лв. При емисионна 2,75 (и отделно цена на правата и комисионните на ИП по сделката) ще трябва инвеститора да очаква да му ги купят на поне 3 лв. за да е на печалба. Може ли да се очаква пазарна цена 3 лв. при балансовата стойност 1,14 лв. и то при днешната т. нар. криза?
                    5. Защо се налага плащането на две, а не на една кредитни агенции? Дали е законово изискване или цели да докаже верността на оценките им? Чувал съм, че е скъпичко удоволствие да се получава кредитрен рейтинг.
                    6. Странно ли е, че точно за 30.06.2014 г. (данните, който ще се ползват за проспекта) има увеличение на продажбите към компанията майка?

                    Тънкия шрифт дето е ползван на места в проспекта много ме подразни, сякаш е избран нарочно за да затруднява четенето. Миналата година са имАли много удобно за мажо увеличение на капитала. Можеха ли тогава да поискат увеличение чрез IPO и после чрез резерви, а не сега?

                    Парите от продажбата на права отиват в старите собственици, а не в дружеството. Ако мажо продава права печели от продажбата. Купилите права, ако платят акциите ще влезнат пари в дружеството, но ако то върне заема на мажо?


                    Нямам акции в това дружество и не консултирам никой да участва или да не участва в увеличението. Не приемайте въпросите, като констатации!
                    Аз пък имам нужда от съвет - да купувам ли и тук или да пасувам?

                    Коментар


                    • До момента не съм имал акции от това дружество.
                      Погледнах проспекта от чисто любопитсво.
                      Не ми станаха ясни някой неща, ако някой може нека помага с отговорите:
                      1. Търговските марки били на майката, а не на Корадо България? Това значи ли ще се плащат ежегодно лицензионни права на мажо за ползването на тези марки или е безплатно?
                      2. До момента мажо е налял 3,3 млн. заем в дружеството за новата линия. С парите дето ще ги вземат от увеличението ще му върнат на мажо заема ли?
                      3. Защо да очаквам, че мажо няма да си запише акциите? Другите акционери имали малко над 100 хил. акции. Ако се предложат повече права от тези на миноритарите, то значи мажо няма доверие и не записва? Дали това е вярната логика? И защо ще избере банка за ИП и да отчисли 120 х. лв. за банката, ако смяташе сам да си ги запише нямаше ли да избере посредник с голям лиценз и да му излезе по-евтино? Такова мнение се е наложило в мен и хората около мен, че баМките взимат по-скъпо от ИП-тата, ако не е вярно моля кажете.
                      4. Сякаш не очакват наличие на дивидент през следващите две години, това би означавало, че инвеститора може да пИчели само от разликата в цената на борсата. А пише, че балансовата стойност е 1,14 лв. При емисионна 2,75 (и отделно цена на правата и комисионните на ИП по сделката) ще трябва инвеститора да очаква да му ги купят на поне 3 лв. за да е на печалба. Може ли да се очаква пазарна цена 3 лв. при балансовата стойност 1,14 лв. и то при днешната т. нар. криза?
                      5. Защо се налага плащането на две, а не на една кредитни агенции? Дали е законово изискване или цели да докаже верността на оценките им? Чувал съм, че е скъпичко удоволствие да се получава кредитрен рейтинг.
                      6. Странно ли е, че точно за 30.06.2014 г. (данните, който ще се ползват за проспекта) има увеличение на продажбите към компанията майка?

                      Тънкия шрифт дето е ползван на места в проспекта много ме подразни, сякаш е избран нарочно за да затруднява четенето. Миналата година са имАли много удобно за мажо увеличение на капитала. Можеха ли тогава да поискат увеличение чрез IPO и после чрез резерви, а не сега?

                      Парите от продажбата на права отиват в старите собственици, а не в дружеството. Ако мажо продава права печели от продажбата. Купилите права, ако платят акциите ще влезнат пари в дружеството, но ако то върне заема на мажо?


                      Нямам акции в това дружество и не консултирам никой да участва или да не участва в увеличението. Не приемайте въпросите, като констатации!
                      http://tekstove.info/browse.php?id=14422

                      Коментар


                      • Леееко:

                        Прогнози за печалбата
                        Табл.4 Прогнозни печалби (в млн. лв.)
                        2014 2015 2016 2017 2018
                        Нетна печалба 1,266 2,709 7,416 11,629 15,197
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Проспекта

                          http://www.rbb.bg/media/filer_public...spectus-bg.pdf
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Нещо не съм впечатлен от резултатите на компанията майка. От стр 49:
                            http://www.korado.com/file/cms/en/co...20140609143012

                            Това са много ниски ROA, ROE и profit margin.
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Капиталовият пазар като средство за инвестиране - Корадо Груп за пазара в България

                              Ще вложим 8 млн. лв. във фабриката за радиатори в Стражица

                              Не е лошо дружеството. Имам някоя и друга книга от незапомнени времена. Предложената цена обаче ми е висока - може би след някоя и друга година, ако се реализират плановете им.
                              Тази година направиха сплит иначе сега емисионната щеше да е голямо число. Ако бяха се излъгали да дадат дивидент щеше да е по-възможно да ангажират дребните и да съживят търговията, което ужким им се иска.
                              Според мен са тръгнали по един безсмислен път. По-разумно ми изглеждаше принудителното изкупуване и отписване.

                              Коментар


                              • Корадо-България АД (KBG / LACH)

                                Какво ще ги правим тези хубавци?
                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...gariia,181034/

                                Цена 2,75лв. ми идва в повече, но все пак нека им видим плановете за развитие.
                                Иначе според мен е за 1,50-1,80 макс.

                                Ето и отчетите.
                                http://www.infostock.bg/infostock/co...uncements/LACH
                                Last edited by mpy_yordanov; 22.02.2021, 13:55.
                                Не-заслужил инвеститор
                              Working...
                              X