IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение












    Не виждам какво има да се чудите? Съвсем естествено е цената да претърпи корекция с около 1/3... Това е почти толкова сигурно, колкото че слънцето ще изгрее утре сутрин. "Корадо" не е нито първата, нито ще е последната компания, която увеличава капитала си за сметка на натрупани с времето резерви. Въпросът не е дали ще има корекция, а от какви ценови нива ще се случи тази корекция. Сиреч, до къде може да стигне цената преди да извадим въпросните 30-33% свързани с увеличението на капитала.
    Защо задължително трябва да е с 30-33%? Нали увеличението се случва с натрупани резерви? Аз го разбирам като изплатен дивидент, под формата на акции. Тези резерви не са ли дошли от печалбата на дружеството? Аз лично не смятам да си продавам акциите, ако повечето акционери решат да направят същото, как точно ще се случи това падане на цената с "30-33%"? Не че ще съм много недоволен де, бих си допълнил на едни 6лв. за акция

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение












      Не виждам какво има да се чудите? Съвсем естествено е цената да претърпи корекция с около 1/3... Това е почти толкова сигурно, колкото че слънцето ще изгрее утре сутрин. "Корадо" не е нито първата, нито ще е последната компания, която увеличава капитала си за сметка на натрупани с времето резерви. Въпросът не е дали ще има корекция, а от какви ценови нива ще се случи тази корекция. Сиреч, до къде може да стигне цената преди да извадим въпросните 30-33% свързани с увеличението на капитала.
      Що не ги оставиш да си вярват ...

      Коментар



      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Хубаво звучат безплатни акции, само че след като ги раздадат (ако ги гласуват), какво ще се случи с цената на бройката? ...

        Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Много е вероятно да има някакъв спад, но не мисля че той ще е 30%...

        Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        В никакъв случай не мога да кажа че е подценена... Ако този евентуален спад от 30% се случи, ще напълня доволно...

        Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        ...Сега ако се избуши едно 30% корективно))),(от последния скок а не абсолютно имам предвид) ще попълня някои празноти из порТфейла))))))

        Не виждам какво има да се чудите? Съвсем естествено е цената да претърпи корекция с около 1/3... Това е почти толкова сигурно, колкото че слънцето ще изгрее утре сутрин. "Корадо" не е нито първата, нито ще е последната компания, която увеличава капитала си за сметка на натрупани с времето резерви. Въпросът не е дали ще има корекция, а от какви ценови нива ще се случи тази корекция. Сиреч, до къде може да стигне цената преди да извадим въпросните 30-33% свързани с увеличението на капитала.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Аз влезнах при 5.80 лв тук, но с малко, за което много съжелявам предвид че се получи ръст над 50%. Ако малко спадне цената след раздаването на акциите след увеличението мога да увелича позицията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
            Преди време, "прецаканото" ме нави за тази "папира" (както се изрази) и добре, че се навих овреме (макар и закъснително на 6,50)
            На мен ми е 4,89 средната тук, като и аз не съм от най рано включилите се. Изчаквах да покажат резултати, добро отношение и откритост към акционерите. Всички тези неща мисля, че са налице и затова сме тук, а и затова цените са такива !

            Коментар


            • Преди време, "прецаканото" ме нави за тази "папира" (както се изрази) и добре, че се навих овреме (макар и закъснително на 6,50)

              Коментар


              • Не знам за нечетния брой, трябва да се прочетат подробно материалите, сигурно е казано. За мен обаче няма особено значение

                Коментар


                • Да! И дивидент дават в парично изражение, така че, какво повече да иска човек

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                    дойде поканата за оса
                    При нечетен брой акции, надолу или нагоре се закръгля? Предполагам надолу, но все пак да попитам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                      дойде поканата за оса
                      Екстра, компанията все така само с добри новини да ни радва !

                      Коментар


                      • Разпределение на новите акции: Изключително между акционерите на Дружеството пропорционално на участието им в основния капитал на Дружеството при съотношение 2:1 (издаване и разпределяне на всеки от акционерите на Дружеството на 1 нова акция за всеки 2 негови акции, притежавани към датата, определена съгласно чл. 112б, ал. 2 от ЗППЦК)
                        дойде поканата за оса

                        Коментар


                        • [quotep_trade]Казвах ви аз ...[/quote] Вярно твърдение - потвърждавам)))) Но не вярвах много на чехите (и все още не вярвам принципно, достатъчно, но нека все така ме опровергават тези ) )) ...и затова купувах на дребно))))) Сега ако се избуши едно 30% корективно))),(от последния скок а не абсолютно имам предвид) ще попълня някои празноти из порТфейла))))))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • [p_trade]Казвах ви аз ...[/quote] Вярно твърдение - потвърждавам)))) Но не вярвах много на чехите (и все още не вярвам достатъчно, принципно дано все така ме опровергават тези ) )) ...и купувах на дребно))))) Сега ако се избуши едно 30% корективно))),(от последния скок а не абсолютно имам предвид) ще попълня някои празноти из порТфейла))))))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Спекуланта няма акции, но има интерес и опитва да спекулира. Само едно сравнение: каква е печалбата на Зрънчо и каква е капитализацията му. Освен това какви са перспективите пред двете компании и доверието в мажоритарите. Не на последно място и дивидента. Единствения проблем е ликвидността,но и той е на път да се реши. Нямам препоръки.
                              Last edited by realista; 23.06.2017, 12:35.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Може би си прав,оглеждам се от известно време тук но все още обмислям нещата.Ако се изключат безплатните акции си е малко надценена хартията,а нали уж търсим подценени такива
                                В никакъв случай не мога да кажа че е подценена. Средната ми е 4,47, като ако взема да купувам сега, ще се вдигне съществено, точно затова изчакам. Ако този евентуален спад от 30% се случи, ще напълня доволно. Все пак досега съм супер доволен - 100% ръст в цената, стабилна и добра дивидентна доходност, възходящ бизнес и най-вече коректен мажоритар (което за мен е едно от най-важните предпоставки).

                                Коментар

                                Working...
                                X